Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Особливості національної футбольної журналістики.
Володимир Озерянко
Заблокований




Повідомлень: 25
Зареєстрований: 15-11-2012
Нема на форумі


[*] написано 23-8-2013 у 10:29
Особливості національної футбольної журналістики.


Особливості національної футбольної журналістики,
а б о: ЯК Я ЧИТАВ статтю спортжурналіста І. Ясліка.
:sing:


Отримав я у п'ятницю черговий номер / № 851/ української народної газети «Футбол», що видається 2 рази на тиждень у Києві. Свіженький такий примірник, фарбочкою друкарською апетитно підпахує, навіває нА дУшу відповідні літературні порівняння і футбольні передчуття.
Читаю потихесеньку, навіть якось елейно – з придихом: смакую інформацію свіженьку футбольну… За сніданком в суботу доходжу до сторіночки 22: стаття така там - «Іспанський Слуцький» називається. Уточнюю, – ким писано – Ігор Яслік. Читаний журналіст, член редколегії народної газети і взагалі свій хлопець у дошку – ліпота! Смакую Ясліка. Стоп! Чого це я? А ось, - надибав на незнайому типу собі назву футбольної командочки - «Біла Андалусія», а я ЗАРІКАННЯ собі надав: про ті команди, яких не поважаю, - не читати НІЧОГО взагалі! Ні! Ні! Бо інакше не буде мені трудових успіхів на цілий трудовий місяць – прикмету таку собі створив – у кожного СВОЇ прикмети.
Оці забобонні команди свої - я, звичайно, знаю і так, але під «ЛЮДСЬКИМИ», офіційними назвами. А тут «дражнялка» якась, або, може, матерщина крутенька, що нам не відома достеменно…
Дзвоню знайомому футболістові, нападаючому третього складу місцевого «Мястяжа» - Віталієві Суходрищенку, фанатові кросвордів на лаві запасних. Може, - знаєте такого?.. Пояснюю йому ситуацію, прошу мені підказати, хто ж такий цей «Андалусія»?
А він мені відразу ж і натякає, що замало, мовляв, даних щодо цієї шаради, - підкажи ще чогось…
Підказую цілих 2 рази по тексту 1-го абзацу від Ясліка: непереконливий старт цій, як її, АндУлАсії в Примері - РАЗ, і безвариантный вліт /її ж/ «Еркулесу» в п'ятому турі - ДВА.
Валера сміється: дик, каже, за такими даними тобі і жоден навіть Суркіс не вгадає. А, до речі, каже, що таке цей эркулес? Може геркулес? Тоді я, мовляв, знаю…
Стоп, - горлаю! Я вже і так все з тобою зрозумів! Спасибі! Коли «Мястяж» сьогодні, кажешь, граєте свій матч?..
Коротше кажучи, написав я запити на сайти bot@futbol-1960.ru і FOOTBALL.UA з приводу цієї самої, дай Бог пам'яті, «Білої Андалусії». А сьогодні /в понеділок/ отримав таки першою відповідь з Москви /у них за часом «плюс одина годинка» /про те, що шукане - це мною дуже навіть читана командочка іспанська «Севілья»!. Отож в даний момент продовжую смакувати Слуцького від Ясліка прямо з ДРУГОГО абзацу, що б часу ДОРОГОЦІННОГО не втрачати задарма. Але і від сайту bot@futbol-1960.ru далеко не йду, від ріднесенького, - а раптом від Ігоря знову будуть якісь шаради...




Володимир Озерянко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-8-2013 у 18:01


А ДАВАЙТЕ МИ ВСІ БУДЕМО ПИСАТИ ТІЛЬКИ ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ!!!!

Будь-ласка, перепишіть заголовок звичайними літерами.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 23-8-2013 у 18:30


Щось ніфіга не второпав. Який Еркулес, який Яслік, який 5-й тур Примери?
Якого року стаття?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-8-2013 у 22:53


Dmy, цей фейлетон ще 2010 року: http://www.chitalnya.com/work.php?work=2774

Якщо ж по темі, то наші журналісти, через свою низьку кваліфікацію або навпаки через дуже глибоку обізнаність, дуже часто беруть собі на озброєння якісь штампи і потім ніяк не можуть їх позбутися, вживають занадто часто.
Як почалося з савелізмів типу "Вагома заявка на перемогу" так і далі пішло. :)
Можуть грати напр. Італія - Франція і коментатор постійно називає одну команду "триколірними". І дарма, що прапор і в тих і в тих триколірний, просто хтось колись так назвав французів. Або ще дратує називання команди за прізвищем тренера, напр. команда Моуріньйо. Не всі ж глядачі знають тренерів усіх команд, особливо, коли вони часто змінюються або коли це команди-середняки якоїсь ліги і далеко не завжди на слуху...
Ще свого часу коментатори італійського чемпіонату морочили голови глядачам називаючи команди кольорами італійською. Напр. "Сьогодні зустрічаються россо-нері" з "б'янко-челесті". Спробуй зрозумій, кого він має на увазі... Навіть якщо знаєш італійську... :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Володимир Озерянко
Заблокований




Повідомлень: 25
Зареєстрований: 15-11-2012
Нема на форумі


[*] написано 25-9-2013 у 14:55


Цитата: Початково розміщене учасником Dmy  
Щось ніфіга не второпав. Який Еркулес, який Яслік, який 5-й тур Примери?
Якого року стаття?

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

1/. Стаття приблизно дворічної давнини. Але змальвана у ній проблема лишилися і на сьогодні...
2/. Щодо Еркулесу-Геркулесу можливо треба почитати таке:
"Особливості національного почуття гумору".

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=9236

Дякую за участь в обговоренні.




Володимир Озерянко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Володимир Озерянко
Заблокований




Повідомлень: 25
Зареєстрований: 15-11-2012
Нема на форумі


[*] написано 25-9-2013 у 15:02


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Dmy, цей фейлетон ще 2010 року: http://www.chitalnya.com/work.php?work=2774

Якщо ж по темі, то наші журналісти, через свою низьку кваліфікацію або навпаки через дуже глибоку обізнаність, дуже часто беруть собі на озброєння якісь штампи і потім ніяк не можуть їх позбутися, вживають занадто часто.
Як почалося з савелізмів типу "Вагома заявка на перемогу" так і далі пішло. :)
Можуть грати напр. Італія - Франція і коментатор постійно називає одну команду "триколірними". І дарма, що прапор і в тих і в тих триколірний, просто хтось колись так назвав французів. Або ще дратує називання команди за прізвищем тренера, напр. команда Моуріньйо. Не всі ж глядачі знають тренерів усіх команд, особливо, коли вони часто змінюються або коли це команди-середняки якоїсь ліги і далеко не завжди на слуху...
Ще свого часу коментатори італійського чемпіонату морочили голови глядачам називаючи команди кольорами італійською. Напр. "Сьогодні зустрічаються россо-нері" з "б'янко-челесті". Спробуй зрозумій, кого він має на увазі... Навіть якщо знаєш італійську... :)

****************************************

На 100 відсотків з Вами згодний!!! Саме це я і хотів висловити у своєму матеріалі.
Сажу більше. Журналіст Яслік на мої зауваження відповів, що, мовляв, головний редактор його не оцінить, коли він напише інакше, тобто просто "Севілья"!!!
Дякую!




Володимир Озерянко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-9-2013 у 09:58


Цитата: Початково розміщене учасником Володимир Озерянко  
1/. Стаття приблизно дворічної давнини. Але змальвана у ній проблема лишилися і на сьогодні...
2/. Щодо Еркулесу-Геркулесу можливо треба почитати таке:
"Особливості національного почуття гумору".
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=9236

Дякую за участь в обговоренні.
Та проблема якби і так зрозуміла і неодноразово обговорена. А де починати сміятися - після слова "лопата"?
І єта. Щось більш свіженьке закинути не можна було? Чи шедеври - вони не щороку народжуються?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9448
Реклама: