Форум Рідного Міста

Desiderate(Роздрукуй і повісь на стіну)

freak - 11-2-2004 у 15:11

Крокуй спокійно серед гамору і поспіху
Пам’ятай, який мир може бути у тиші.
Наскільки це можливо, не зрікаючись себе,
Зберігай добрі стосунки з людьми.
Спокійно і ясно проголошуй свою правду,
Слухай також, що кажуть інші
Навіть якщо вони говорять не дуже розумно, -
Бо в цьому є якийсь сенс.
Якщо порівнюватимеш себе з іншими людьми,
Можеш стати гордим або зневіреним,
Бо завжди були і будуть гірші і кращі від тебе.
Радій як зі своїх успіхів, так і з планів.
Якою б скромною не була твоя праця, виконуй її
Самоввідано і добросовісно.
Повір: це справжня цінність проти мінливості долі
Будь обережним у своїх починаннях,
Бо світ цей сповнений оманє,
Але нехай це не заступить тобі справжніх чеснот:
Багато людей прагнуть високих ідеалів, а життя усюди сповнене геройства!
Будь собою і не опирайся почуттям.
Не будь цинічним у любові, бо серед черствості і розчарувань вона єдина вічна як трава.
Приймай спокійно все, що несуть з собою літа,
Без гіркоти полишай те, що дарувала молодість.
Зміцнюй силу духа, щоб у несподіваному нещасті стала для тебе щитом.
Лише не віддавай себе на поталу витворам уяви: багато бо страхів породжують нудьга і самотність.
Дотримуйся необхідної дисципліни, але вмій бути лагідним до себе.
Пам’ятай: ти – дитина Всесвіту і маєш право бути тут не менше, ніж зорі і дерева.
І чи зрозуміло це тобі, чи ні – повір, що цей світ є таким, яким повинен бути.
Отож, будь у мирі з Богом, щоб ти не думав про Його існування, чим би не займався і якими б не були твої прагнення.
У вуличному гаморі і у метушні життя збережи спокій своєї душі
З усіма своїми пастками, втомою і втраченими мріями цей світ все ж чудовий.
Будь уважними і намагайся бути щасливим.

Цей текст датований 1692 роком, знайдено у старій церкві в Балтиморі


:cool:

Asmera - 12-2-2004 у 11:14

Роздрукувала :) Спитаюся "сотрупників" чи вони не проти, щоб я повісила це на стіну

freak - 12-2-2004 у 12:20

Як, спитаєшся то папиши - дозволили чи ні

freak - 12-2-2004 у 12:23

Я мав на увазі напиши!!!
Ай, аж самому соромно за таке!!!
Нікому не кажи

Asmera - 12-2-2004 у 14:58

ДОЗВОЛИЛИ!!Навіть відібрали і повісили самі :lol:

Captivitas - 12-2-2004 у 15:06

>Пам’ятай: ти – дитина Всесвіту і маєш право бути тут не менше, ніж зорі і дерева.
>І чи зрозуміло це тобі, чи ні – повір, що цей світ є таким, яким повинен бути.
>Отож, будь у мирі з Богом, щоб ти не думав про Його існування, чим би не займався і якими б не були твої прагнення.

Цікаво, як такий "крамольний" з точки зору церкви текст зміг вижити, та ще й у церкві.
Вибачась за банальність.

Asmera - 12-2-2004 у 15:15

До речі, церква (навіть інквізиція) крамольні речіпалила на вогнищах, але примірник завше лишала у бібліотеці з дуже обмеженим доступом

Нормалайзер - 13-2-2004 у 00:52

часом мені здається, що я - старий заслинявлений ґнира, який постійно псує людям настрій і ламає кайф...

Люди... Сесьому єговічному дацзибао щонайменше стільки ж років, скільки - нету...

Балтімор засновано в 1729 році...

freak - 15-2-2004 у 12:25

Можливо люди,які це підписували мали на увазі церкву, яка знаходиться на місці теперішнього Балтімору!!!!Церква могла бути там і раніше!!!!
P.S
Іноді ти правий!!!

сумна - 16-2-2004 у 11:49

Як на мене, п.Нормалайзер поставив жирну крапку. :) Цей документ або ж сучасний, або дуже осучаснений, бо стильово не виглядає на 17-те століття

Asmera - 16-2-2004 у 14:54

Та яка різниця, коли його було написано? Як на мене, головне -то суть :)

freak - 16-2-2004 у 18:39

Правильно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

freak - 16-2-2004 у 18:41

P.S
Як має виглядати документ 17-тя????:)

Нормалайзер - 16-2-2004 у 18:56

До freak

Послухайте, але без зайвих емоцій:

1.На місці теперішнього Балтімору знаходиться Балтімор.

2.Ви надто зле знаєте історію Сполучених Штатів Америки, принаймі - Балтімору:) Я й сам її дууууууууже зле знаю. Але ж є, принаймі, Ґуґль :)
Церкви там раніше не було :)

Правда, старий текст міг бути знайдений в новій церкві, але тоді постає питання: а як він там узявся? ;) (Я вже не говорю про те, що історія громади Балтімору навряд чи аж така спокійна і рівномірна: Ви на прикладі нашої зовсім недалекої історії можете порівняти, як поступали з архівами при зміні, припустімо, конфесійної належності храму ;) )

3.Якщо Ви в тому ж Ґуґлі в стрічку пошуку впишете, наприклад: "Иди спокойно среди шума..." (Ви ж розумна людина, невже не відчуваєте, що цей текст, який Ви копі-пейстанули - переклад не зі староанглійської, а з сучасної російської?) отримаєте цікавий результат - купу сторіночок, з яких принаймі пів-купи - сайти Товариства Анонімних Алкоголіків. Знаєте, хто опікується АЯ-шниками? :)

4.Щоб доводити силу власної позиції - неприхованої зверхньості недостатньо. До того ж, - у ставленні до незнайомої Вам людини :) (До речі, мене це також стосується, я це розумію і щиро жалкую, якщо Вас зачепив особисто :) )

до Asmera

Я погоджують з Вами, що немає різниці, коли написано.
Я погоджують також, що важлива суть написаного.

Чи погодились би Ви написати це твердження, якби розмова стосувалася б, припустімо, Морального кодексу будівника комунізму? :)

То я до того веду, що, мабуть, окрім суті і часу написання важливо "зрєть в корєнь". А корінь цього тексту, ІМХО - створення психологічного підгрунтя для конкретних речей, і, чомусь думаю, що ті речі різко розходяться з постульованими в цьому тексті сентенціями.

Можливо, що я помиляюсь. Але:

Ще коли я вчився в інституті, нам читали лекції по історії України. Цікаві лектори були: Сливка, Грицак, Ісаєвич... А між ними якимось чином потрапив "лектор" з Товариства Дослідження Біблії. Отоді я й вперше отой текст почув. І було то - досить давно: років 15 тому:) А в інтернеті ото дійсно давно гуляє...

Щиро,
Норм
:)

сумна - 16-2-2004 у 19:00

Не ображайтеся, будь-ласка, я просто висловила свою думку. Наприклад, вуличний гамір і метушня, як на мене, не дуже характерні для середньовіччя. Або вираз "дитина Всесвіту".

freak - 16-2-2004 у 20:49

Пропоную забути про Балтімор.
Ви праві я погано знаю історію США,але я і не сверджував, що знаю її.Забудьмо про останій рядок!
Я не ображаюсь! Я для цього і повісив це на форумі, щоб дізнатись вашу думку! Комусь сподобалось,комусь ні!!!:)


P.S
Вибачте, як що комусь це здалось зверхньо, я цього не хотів,чесно!!!:saint:

Asmera - 16-2-2004 у 22:23

2 Нормалайзер

Я просто висловила свою думку саме щодо цього тексту. Бо ці позиції - є дійсно непоганими.Та й подібні речі для товариств пишуть люди розумні. Психологічні тренінги на розумній основі - то є теж непогано.Перепрошую, якщо чимось образила