Форум Рідного Міста

Експеримент по складанню карти Амстердама за допомогою GPS-технологі...

Agent86 - 7-12-2002 у 00:08

Опубліковано 4 грудня 2002 року


В Амстердамі протягом двох місяців здійснювався незвичайний проект. З 1866 року по наш час Амстердамське архівне товариство(WAAG) займається складанням докладної карти Амстердама. Цього року товариство вирішило використовувати нові технології і заснувало проект "Amsterdam RealTime" ("Амстердам у реальному часі").

Усім жителям міста на добровільній основі пропонувалося два місяці поносити на собі пристрій спостереження. Цей портативний прилад був розроблений у самому товаристві WAAG. По своїй суті, це небагато модифікований КПК, оснащений убудованим мобільним телефоном, GPS-модулем і антеною розміром із сірникову коробку. КПК, через його невеликі розміри можна носити в руці або в сумці, у той час як антена повинна бути досяжною для супутникового сигналу (наприклад, її можна прикріпити магнітом до даху автомобіля). Програмне забезпечення, розроблене для наладонника, активізує GPS-модуль. Роблячи просторові обчислення, GPS-модуль визначає свою позицію на Землі, а відповідно, координати учасника експерименту. Точність визначення місця розташування варіюється від напівметра до декількох метрів. На невеликому екрані наладонника визначені GPS-модулем координати переводяться в піксели, таким чином, учасник може візуально простежити свій маршрут.

Одночасно маршрут учасника дослідження транслюється на центральний сервер Амстердамського архівного товариства. При візуалізації цих пересувань на карті міста з'являються лінії. З цих ліній і складається карта Амстердама 2002 року. На ній не фіксуються будинки або вулиці, вона цілком складається з маршрутів руху звичайних людей. Коли сторонній спостерігач бачить маршрути, прокладені на карті сотнями людей і накладені один на одного, він розуміє, наскільки місто індивідуальне для кожного. Приміром, пішохід прокладе маршрут, що набагато відрізняється від маршруту власника автомобіля. Так утвориться дуже точна і при цьому досить суб'єктивна карта міста, на що і сподівалися ініціатори проекту.


джерела : www.compulenta.ru, WAAG