Форум Рідного Міста

Християнство та питання статі

Tempika - 20-4-2005 у 11:48

...піти в монастир, чи що :-))
дивитися на гомосексуалістів, як на хорих збоченців?
не сприймати абортів, розлучень, жінок-священників (останнє найбільше
дивує)... ось так мені змінитися? :-)
може повернемося до феодалізму та поєднаємо знов церкву і державу?
га?

Християнство та питання статі

Рост - 21-4-2005 у 09:25

Цитата:

дивитися на гомосексуалістів, як на хорих збоченців?


Можна і як на здорових збоченців :)
Ну як це ще пояснити, як не розумовою хоробою? Я не знаю.
Може підкажете, друзі, в кого ще на землі, крім людей, є одностатеві зносини? Це від звихненого на сексі розуму все.


Цитата:

не сприймати абортів, розлучень,


Боротися з безвідповідальністю - це правильно. Звідки більшість абортів? Від свідомого ставлення до життя? Звідки стільки розлучень? Від свідомого ставлення до життя?
Але аборт від аборту відрізняється, як і розлучення від розлучення - існує покаяння, прощення. Немає такого беззаконня, яке б Бог не вибачив, якщо людина розкається.


Цитата:

жінок-священників (останнє найбільше дивує)... ось так мені змінитися? :-)


Вопіюща несправедливіть - мужчини не можуть народжувати дітей!!! Караул!!! Ганьба!!! Треба негайно з цим щось робити!!! Це гидке порушення прав людини!!! Чоловіки, емансипуймося! Тепер, в еру розвитої генної інженерії все можливе, борімося за свої права!

А чи не є очевидним факт, що кожну істоту Господь створив для чогось свого? Жінок - для свого, мужчин - для свого. Можна телефоном розмішувати цукор в каві, але чи не краще скористатися ложкою?


Цитата:

може повернемося до феодалізму та поєднаємо знов церкву і державу?
га?


Мотивуй :) Бо не можу уявити, для чого мені феодалізм взагалі і в контексті цього обговорення :)

Християнство та питання статі

Tempika - 21-4-2005 у 09:41

...одностатеві зносини є у щурів, собак та й у багатьох тварин, до речі :-))
а більшості твоїх заперечень просто не розумію, вони, так би мовити, не по
суті... не можна (ти сам сказав) огульно забороняти аборти і розлучення,
а саме так і робить католицька церква, не вирізняючи різних ситуацій...
чому жінка не може бути священником, ти так і не пояснив з достатньою
аргументацією... на рахунок феодалізму. католицька церква була
підвалиною цього суспільного ладу і всіляко його підтримувала... сьогодні
ти раб, але завтра можеш бути вільним в раю, тільки не протестуй,
змирися... а потім не могла достойно сприймати проявів капіталізму, що
народжувався, і провідником цього нового, більш демократичного ладу,
було протестантство... тому заради чистоти віри ми мусіли б повернути
назад у суспільному розвитку, тільки б зберегти чистоту віри :-)))

Християнство та питання статі

Рост - 21-4-2005 у 10:08

Цитата:

...одностатеві зносини є у щурів, собак та й у багатьох тварин, до речі :-))


Е, ні... Сам маю собаку, так що компетентний. Коли кобель зачує запах сучки - у нього падає планка і він може кидатися (в цьому сенсі) на все, що рухається. Так само в щурів. До одностатевих зносин в сенсі людей-гомосексуалістів це ніякого відношення немає.


Цитата:

а більшості твоїх заперечень просто не розумію


В них є зміст, ти ж його просто не шукаєш. Чи мені покласти тобі до рота, та ще й за тебе порухати щелепами, щоб пережувалося? Я не такий багатий на час, щоб читати розгорнуті лекції.

Добре, пару слів. Якщо дозволити аборти, тобто, лояльно до них ставитись - це зменшить їх кількість? Два рази! Тільки збільшить, бо навіть церква їх оправдовує! Все ок! А що аборт - це вбивство, - це ти не розглядаєш?
Про прощення перечитай ще раз, в такому відношенні є глибокий сенс.


Цитата:

чому жінка не може бути священником, ти так і не пояснив з достатньою аргументацією...


Ну це вже дійсно ціла лекція. Звиняй, сама, сама...


Цитата:

на рахунок феодалізму. католицька церква була
підвалиною цього суспільного ладу і всіляко його підтримувала... сьогодні
ти раб, але завтра можеш бути вільним в раю, тільки не протестуй,
змирися...



А чому опускаєш заклики тієї ж церкви до господарів, щоб вони були милосердними по відношенню до рабів?
Я не ідеалізую церкву, бо вона не завжди була Церквою, але завжди була носієм Христової віри, яка без неї хтозна де б поділася.
Та і дія завжди породжує протидію - які були обставити теж зважати треба.


Цитата:

а потім не могла достойно сприймати проявів капіталізму, що
народжувався, і провідником цього нового, більш демократичного ладу,
було протестантство... тому заради чистоти віри ми мусіли б повернути
назад у суспільному розвитку, тільки б зберегти чистоту віри :-)))


Це вже утрирування. Чистота віри не залежить від зовнішніх обставин.

Християнство та питання статі

Tempika - 21-4-2005 у 11:47

...я ТОЧНО знаю, що є таке і у щурів, і у собак :-) якось показували
передачу, і я у знайомої собаки таке бачила... не суди всіх, росте, за
своєю собакою :-)) ось все що я можу сказати... усі твої аргументи різко
суб*єктивні, я навіть сперечатися не буду... про аборти тут був топік, і я достатньо детально висловила власну позицію, можеш перечитати...

особисто я людина вільна, і мені не потрібні настанови церкви, як я мушу
жити і що робити, і яким чином, і з ким, і все таке... принаймні намагаюся
видавити з себе раба, тому церкву не сприймаю органічно.

Християнство та питання статі

Рост - 21-4-2005 у 11:54

Я трошки важко уявляю собі вільну людину, яка щось органічно не сприймає.

Ну та менше з тим, сперечатися не будемо, усі ми вільні робити те, що вважаємо за потрібне. Але для чого намагатися інших визнати свої ідеї правильними?
Це я про те, з чого розпочав розмову - про намагання гомосексуалістів підлаштувати під своє світосприйняття Бога. Бо якщо ти віриш в Нього - виконуєш його заповіді, не віриш - для чого тобі церковний шлюб?

Християнство та питання статі

Odarka - 21-4-2005 у 12:37

а що не має віруючих гомосексуалістів...???
я просто маю багато друзів з такої орієнтації...і воно просто хочууть, щоб визнали. що таке існує...а не лишень жінка і чоловік...

Християнство та питання статі

Рост - 21-4-2005 у 13:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
крім того, не намагалася
жодним чином комусь чого нав*язувати або закликати, просто висловила
своє світосприйняття у цьому контексті...


Так і я теж ніби не намагаюся нікому нічого нав`язати.


Цитата:

...не можу сприйняти рабську ідею поклоніння...
... це певне джерело власної гордині...

А твоє відношення до цього не є теж певною мірою від гордині?
Крім того в твоїх словах помітне дуже поверхневе знання християнства. Піти в церкву помолитись замість попросити вибачення в конкретної людини і виправити ситуацію - хіба це є в дусі Христового вчення?


Цитата:

мабуть, церква, –
це певний механізм для полегшення життя духовно лінивим людям,


Мій досвід говорить як раз про зворотнє - життя в дусі Христової віри вимагає ще тієї мужності і сили волі.


Цитата:

а мірилом цього має бути
совість і загальнолюдська мораль, а не церковні канони


Думаю, ми розходимось у розумінні походження совісті.
Щодо загальнолюдської моралі... Навіть не збираюся за нею жити, тому це справді пекло. Або ти в це поняття вклала якийсь інший зміст?


Цитата:

наприклад... росте, особисто ти віриш у рай і
пекло, як воно твердить католицька церква?... :-))


Я вірю в Христа.
А пекло і рай - і яке ж це таке особливе трактування цих речей в католицькій церкві?

Християнство та питання статі

Олексій Мачехін - 21-4-2005 у 14:02

Про загальнолюдську мораль:

Як відомо, Християнство відноситься до культуроутворюючих релігій, тобто те, що пані Tempika називає загальнолюдською мораллю є надбанням не просто людства, а в тому числі і Християнства :)

Про рай і пекло.

Мені більше цікаво - греко-католики вірять в чистилище, в яке не вірять православні? :rolleyes:

Про гомосексуалістів:

Їх ічнування ніхто не заперечує, але чи визнати це явище нормальним? Ось в чому питання. Нагадаю, що падіння моральності і саксуальної стриманності (ось вам і розлучення з абортами) завжди в історії призводили до смерті етносу/суперетносу (в даному випадку можна легко прогнозувати смерть християнського суперетносу). Хоча б Рим згадайте.

Християнство та питання статі

Tempika - 21-4-2005 у 15:17

...вибачаюсь, як то воно заглючило, що два рази запостило :-)
зара розберуся, де стерти.

не збираюся більше нічого оспорювати в цьому топіку, але нагадатиму,
що загальнолюдська мораль для мене має більше від буддизму, ніж від
християнства...

Християнство та питання статі

Користувач Олесь - 21-4-2005 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...я ТОЧНО знаю, що є таке і у щурів, і у собак :-) якось показували
передачу, і я у знайомої собаки таке бачила...


Гм... якщо дозволите втрутитися, то я вам поясню це явище. Бо сама його наявність не означає ідентичність з людською поведінкою.


Одностатеві зносини в собак і щурів (тільки між самцями, завважте) не мають під собою сексуального підгрунтя, як в людей. Це є спосіб, в який сильніший самець показує свою владу над слабшим. До речі, подібне спостерігається і в люмпенізованих колективах самців виду Homo sapiens, наприклад в тюрмах, де, в принципі, не гомосексуальний самець здійснює статевий акт з іншим з метою демонстрації своєї вищості, так званого опущення "пасивного".

Християнство та питання статі

Користувач Олесь - 21-4-2005 у 18:45

А людський гомосексуалізм - дійсно хвороба, відхилення психіки. Може бути вроджена або набута. Якщо не супроводжується агресивною поведінкою, то безпечна для оточення. Безперечно, що нема підстав карати за гомосексуалізм, але і нема чого з патології робити норму.

Християнство та питання статі

Олексій Мачехін - 21-4-2005 у 21:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
не збираюся більше нічого оспорювати в цьому топіку, але нагадатиму,
що загальнолюдська мораль для мене має більше від буддизму, ніж від
християнства...


2 Tempilka
Можете не відповідати - це так, інформація для роздумів.
Для визначення що більше вплинуло на формування "загальнолюдської моралі" окремо взятого індивідуума - Християнство чи Буддизм, варто, мабуть, звернутися до суті вчень.
Ну от зокрема Буддизм.
Вважають, що суть відкриття, зробленого Гаутамою у день великого прозріння (що й є суттю власне буддизму), викладене Буддою у першій же його проповіді. В ній коротко розкривається вчення про чотири "святі істини": "жити - значить страждати", "причина страждань - бажання", "для звільнення від страждань необхідно позбавитись бажань", шлях позбавлення від бажань - дотримуватися вчення Будди, яке може привести віруючого до головної мети його буття - нірвани.
Якщо чесно, мені ніяк не вдається ув`язати необхідність звільнення від бажань із необхідністю визнання гомосексуалізму, ба навіть навпаки - від бажань, в т.ч. і таких треба позбавлятись :) Аналогічно і по целібату - може варто позбавитись бажань, а допоки не позбавишся - страждати?
Що до рабства - Будда 5 разів був рабом, тричі парієм і великою кількістю різних тварин (мається на увазі що "раз" це життя). І хоча царем він був значно частіше, а в останній інкарнації царевичем, проте приклад він подав - гербувати ніякою роллю в житті не варто.

Отут я б і попросив задуматись що більше вплинуло на "загальнолюдську мораль" європейця - Буддизм з його нірваною і позбавленням бажань як найвиою метою чи Ісус з нагірною проповіддю і епізодом з побиттям повії.