Форум Рідного Міста

Хто з фотографів пояснить що значить 12х

Андрій Моравський - 19-8-2005 у 19:30

Форумчани! Хелп!!!... я не профі фотограф...
шукаю хто б мені пояснив що значить збільшення 12х ... всі кажуть в 12 разів.. що то значить в 12 разів довжина і в 12 разів ширина....... чи в 12 разів площа знімка.. а відповідно габарити збільшуються в корінь квадратний з дванадціти.. одним словом.. наслухався.. а знайти прочитати - не знайшов... :-( .......... і як це 12х співвідноситься з відстанню до об"єкта.???... одним словом всю фізику, будьласка!

... просто справа ще йде до купівлі камери цифрової.. KonicaMinolta Dimage Z3

http://konicaminolta.ru/products/consumer/digital_camera/dimage/dim...

.. ця камера має 12 кратний zoom.... і хочу знати що я отримуватиму в результаті.. яке наближення...

ДЯКУЮ!!!

Юрій Сєров - 19-8-2005 у 20:24

Я чайник :), але не повний, тому спробую.
Ну я так розумію, що він має 3х - оптичний зум і 4х-цифровий. Звертати увагу слід на оптичний. Це фактично, яке приближення зображення об'єкта дасть оптика камери (зменшує відстань до об'єкта). Цифровий зум це також приближення об'єкта зйомки, який відбувається шляхом "розтягання" зображення програмно. Цифровим зумом ніколи не користуюся, це можна спокійно зробити і в фотошопі.
Якщо щось неправильно кажу, то Ростик і Назар може поправлять і доповнять.:rolleyes:

Олександр Шевченко - 19-8-2005 у 20:29

А де там зум 12х? Там цифровий 4x (макс.) і, здається, оптичний 1,2x, якщо правильно розумію...

Пізніше: ага, це загальний зум мається на увазі, дійшло ;) Мені, власне, більш-менш вистачає і 2х оптичного, хоч я теж далеко не спец :)

Андрій Моравський - 19-8-2005 у 20:54

читаєм Лінк

http://konicaminolta.ru/products/consumer/digital_camera/dimage/dim...

12-кратный оптический МегаЗум с системой стабилизации изображения Anti-Shake, основанной на сдвиге матрицы ПЗС

є таке.....?

а вдетальних технічних характеристиках...... по перше не знаходжу .... по друге як то перевести в фокусну відстань (якщо я правильно розумію...) в оті ікси.....

хтось фізику пояснить??? бо оптику в школі знав добре поки не зіткнувся з тими іксами і зумами.....

Картинку хтось намалює що то значить бо ще НІЦ не второпав....
але за спроби пояснити ВЕЛЬМИ ВДЯЧНИЙ!!!!

Андрій Моравський - 19-8-2005 у 21:40

найшов дешо:

Оптический зум - это отношение максимального фокусного расстояния объектива к минимальному. Зум позволяет приближать и удалять объекты съемки, снимать крупный план и панораму одним объективом.

тобто:
якщо Фокусное расстояние: 5.83 – 69,9мм (В эквиваленте 35мм камерам: 35 – 420мм)

то :

420/35 = 12 - маємо 12х

що таке фокусна відстань ніби ясно...
але практично я ще цього не відчув того всього.... мене цікавить поки таке: з якої відстані я можу зняти таких то розмірів скульптуру чи архітектурну деталь щоб вона була одна єдина і повністю вся в кадрі!

Хтось знає що тут до чого???
Дякую!

ZT - 19-8-2005 у 22:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Моравський

але практично я ще цього не відчув того всього.... мене цікавить поки таке: з якої відстані я можу зняти таких то розмірів скульптуру чи архітектурну деталь щоб вона була одна єдина і повністю вся в кадрі!


ну, для пояснення треба було б малювати якісь схемки і рахувати відстані, такого в неті я не зустрічав... :)

Найкраще відчути це на реальних фото! Наприклад ось тут http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/z3_samples.html в четвертому ряді показані три фотки одного і того ж об’єкта: без збільшення, з 6 кратним і 12 кратним збільшенням.

Ще один приклад є тут, на самому низі: http://www.dcresource.com/reviews/minolta/dimage_z3-review/gallery....

Андрій Моравський - 19-8-2005 у 22:59

Хлопці - це саме те що треба! Дякую!!!! Пишіть якби що цікавого на думці мали і не важко то було б 2-3 реченнями оформити! :-)

ПОЯКА ВСІМ!

Рост - 1-9-2005 у 08:54

Зум - це зміна фокусної відстані - від лінзи до плівки/матриці. З одного боку корисна, бо дозволяє кадрувати як потрібно уже при зьомці. Але з другого боку зуми мають меншу світлосилу, ніж фікси, тобто об`єктиви з фіксованою фокусною відстанню.
З власного досвіду скажу, що мені таки іноді бракує зуму, але маючи зум, мені б не вистарчало фікса :) Найкращий вихід - мати набір об`єктивів з фіксованою фокусною відстанню, наприклад, 28, 50, 100, 300 :) Усмішка з приводу необхідності тягати все це добро зі собою :)

Висновок в декількох словах: фікс завжди кращий від зума на одній і тій самій фокусній відстані, але зум кращий фікса універсальністю.

ПС. Особисте - фікс 35 мм ну дуже рулить :)

ZT - 2-9-2005 у 01:51

Звичайно..., а ще, самі-самі круті фотографи мають при собі по кілька (цифрових) фотоапаратів з різними об’єктивами, для того, щоб:
а) не проґавити кадр при зміні об’єктивів
б) не забруднювати матрицю при тій же ж зміні об’єктивів
:):)

П.С. без сумніву, найкраща якість = фікс

KDI - 5-10-2005 у 23:30

Шукай формулу перерахунку фокусної відстані для 35-мм еквіваленту у значення кута "огляду" апарата. А по куту огляду можна спокійно взнати на якій відстані якого розміру об'єкт можна буде зняти. Сам десь цю формулу знаходив, але забув де.
Для приблизної орієнтації (наскільки я пам'ятаю): фокус в 38мм (еквівалент для плівкових) це приблизно 90 градусів. Фокус в 50мм дає біля 46 градусів.

Рост - 10-10-2005 у 09:47

Це від конструкції конкретних об`єктивів залежить. Наприклад, в мого 35мм кут здається 75, чи 78 градусів, але менше 90 точно. А в 50мм, який я мав раніше був 45.

Nazar - 10-10-2005 у 10:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Моравський
... просто справа ще йде до купівлі камери цифрової.. KonicaMinolta Dimage Z3


Ой! ну щось дуже не сподобались мені тести тієї камери, що булирозміщені в журналі Чіп за червень. Вона так шумить, як цілий рок концерт.

Тест на чіткістьбілого-чорного не те, що на зумі, а й на прямій оптиці не пройшла.

Андрій Моравський - 10-10-2005 у 10:40

Всі камери шумлять при чутливостях > ISO 200

Nazar - 10-10-2005 у 10:44

Ні.
Не всі:)

KDI - 14-2-2006 у 17:07

Абсолютно не всі шумлять на ISO >200. Можу сказати більше - сам користувався камерою, в якій можна спокійно знімати з рук при ISO800 - і при цьому шумів буде надзвичайно мало, майже непомітно. А з пристойною якістю можна включати і ISO1600.
Сказати? Це був 6-мегапіксельний Canon EOS 300D. І таких апаратів навіть у Львові - майже на будь-який смак.
Просто не треба купувати маркетинговий відстій, який рекламують на кожному кроці.

Андрій Моравський - 14-2-2006 у 17:30

Тоді вже EOS 350D ...
Або... або EOS 20D

або ж EOS 10s - плівочник як у мене :lol:



до речі.. не стикався ніколи з ними.. вони в темноті кромешній при витримці 1 - 5 сек. теж дають незашумлену картинку?

KDI - 14-2-2006 у 22:46

350D якраз не підходить. Саме 300D. Чому? Бо у них матриця одного і того ж розміру (кроп 1,6х), але у 300Д на цій матриці розташовані 6МП, а у 350Д - 8МП. Тобто розмір одного пікселя у 350Д менший. А як відомо, величина шуму залежить від розмірів пікселя - чим менший піксель - тим більше шуму. Тому-то "іміджеві" моделі фотоапаратів (ті, що з 7МП на матриці 1/2,5") так шалено шумлять навіть на ISO50.
А 20Д я в руках не тримав. Хоча, згідно специфікацій, він повинен шуміти на рівні, все ж таки, 350Д, бо у нього також матриця зкропом 1,6 і 8МП. Просто у 20Д є інші плюси у порівнянні до просьюмерок (тих же 300Д і 350Д).

KDI - 15-2-2006 у 14:44

Нарахунок темноти і картинки. Картинка нормальна.
Якщо цікавить - раджу почитати тут:
Шум при різних ISO (у порівнянні до Sony DSC-F828): http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/page14.asp
Шум на високих витримках (ISO 400, 8 sec, F11) - 3,3МБ: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS300D/Samples/Night/IMG_5908...
По-моєму, цілком прийнятно.

Володимир Ковалик - 11-3-2007 у 15:31

Інколи важливіше отримати незмазаний кадр ніж трохи зашумлений, виходячи з тго що легше зкоригувати в ФШ,
Щодо розміру пікселя дійсно зі зменшенням площі зменщується і кількість світла що попала на нього, але виробники камер постійно вдосконалюють алгоритми шумоподавлення, а крім того сам шум стає менш помітний за рахунок малої площі пікселя.
Говорю з власного досвіду маю 10.1Мр Кенон Д400, не боюсь використовувати ісо 1600