Форум Рідного Міста

Помаранчева революція. Рік минув. Результат?

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 16:05

Скоро минає рік від досить-таки неординарної події у житті нашої Держави. Думаю, що можна би було зробити певні підсумки. Тому пропоную Вам взяти участь у опитуванні, щодо того, наскільки Ви задоволені результатами роботи тих людей, яких ми привели до влади рік тому.

Городецький - 16-11-2005 у 17:27

Лише громадяни монархій та країн з тоталітарним режимом подеколи виказують повну задоволеність своїм керівництвом. Незадоволеність обов'язково має бути, інакше опитувані респонденти брешуть.

На мою думку, пан Президент втратив значну кількість того імпульсу, який надала йому революція. І купу часу. І купу прибічників. Оцінювати його дії я не можу, оскільки не маю певності в причинах. І ставлення до нього інше, він вже не народний обранець, він - чиновник. Позаяк його наміри і гасла мені імпонують, я продовжуватиму його підтримувати.

Найкращим надбанням революції для мене є не нова влада, а пробудження волі нашого народу. Ми довели що ми не мовчазна череда. І навіть загострення між крайнім Сходом і рештою України теж є показовим. Мовчати не будуть ніде. Ми народ, панове, і довели це.

Не знаю, пане Задорожний, якби Ви навели свої думки щодо цього питання, було б з чого дискутувати.

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 17:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Городецький
Не знаю, пане Задорожний, якби Ви навели свої думки щодо цього питання, було б з чого дискутувати.


Наведу, пане Городецький.
Отож, мав я свого часу нагоду бути учасником революції з перших і до останніх днів. Тоді так сталось і виникла така нагода дістатись до Києва. Працював я там безкорисно і подекуди круглодобово. Це коротка передісторія.
Тепер до суті. Я особисто проголосував за пункт "швидше задоволений ніж ні"... Чому? Тому, що я несу частину відповідальності за нашого президента, за його перший і другий уряд, за його укази і т.д. Є певний поступ у політиці та економіці. Є певні досягнення. Критикувати, звичайно, легше ніж захищати... Проблеми інують. Їх аж забагато. Але уявіть собі, як би виглядало все, якшо революція не відбулась би...
От, такі думки... Придумаю ше шось, то допишу. Давайте дискутувати, може дійдем до якихось висновків спільно

Odarka - 16-11-2005 у 17:43

друзі!:)
Я вам ось, що скажу. Зараз все залежить лишень від нас. ми мусимо допомагати будувати кращу державу. Пунктів буде безліч, тому я не буду писати нічого...
чим ви розчаровані?
Ціни пішли догори - це нормально
Зарплати підняли - це прекрасно
але ж на життя на вистарчає, це правда
Але ж не все зразу, принаймі ми тепер маємо Свободу слова - ги:)
в нас купа проблем, нас гноїли десятки років, а ви хочете. щоб Ющенко та його команда це все рохгребли з ОДИН рік??? Хлопчики і дівчатка не смішіть:)))
Все буде прекрасно, все починається з маленького, якщо ми в себе вдома. на роботі - будемо кафувати - це вже крок до перемоги, а потім піде музика у маршрутках, кращі дороги, кращий транспорт...усміхненіші люди:)) чи не так?

Tempika - 16-11-2005 у 17:46

...ну не знаю кому підняли зарплату... хіба бюджетникам... а рівень цін
просто вбивчий, як на мене... мені тих же грошей, що заробляла рік назад,
катастрофічно не вистачає... я не знаю кого взагалі гноїли і хто, але у
мене враження, що ті самі й гноїли... особисто я не дочекалася від нової
влади якихось суттєвих рішень (я чекала принаймні якогось сприяння
малому бізнесу, а податки де були там і є)... і посмішки тут ні при чому :-((

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 17:50

Абсолютно згоден, Соломіє. Я підтримую повною мірою Ваше твердження. Але Самі бачите, що навколо безліч незадоволених. Кажуть Корчинський нову революцію задумав... Тому цікаво побачити, скільки незадоволених серед користувачів Форуму. Це і є ідеєю. А в жодному разі не критика, її й так вистарчає...
Почитайте шо пише Тempika... Я її також абсолютно розумію.
Давайте обмінюватись думками. Врешті, працювати над спільною ідеєю - Української Держави

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 18:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Я розчарований повністю, і одна з причин цього те, що бандити не сидять у вязницях!

Ігорку, конкретніше! Напиши список бандитів, яких ти б хотів посадити. Може хтось ше його доповнить ;)

Captivitas - 16-11-2005 у 19:27

Країна втратила можливості розвитку в перші місяці нової влади - усі ці реприватизації. закриття вільних економічних зон (особливо з польським на німецьким капіталом) і т.д. Перший уряд був зразком популізму та обіцянок-цяцянок. Другому уряду ще довго розгрібати.
Позитив один - люди почали об"єднуватися, трошки поліпшилася ситиація зі свободою слова (навіть Медвідчук під час свого візиту сьогодні до Запоріжжя це визнав).

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 19:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Перший уряд був зразком популізму та обіцянок-цяцянок. Другому уряду ще довго розгрібати.

Надіюсь, що розгребе... Принаймні, поки що так видається. Єхануров мені подобається, як політична постать більше аніж Тимошенко.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Позитив один - люди почали об"єднуватися, трошки поліпшилася ситиація зі свободою слова (навіть Медвідчук під час свого візиту сьогодні до Запоріжжя це визнав).


Якшо навіть Медведчук визнає, то змінитись мало би кардинально... От вам і позитив

Андрій Пелещишин - 16-11-2005 у 19:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Я розчарований повністю, і одна з причин цього те, що бандити не сидять у вязницях!

Ігорку, конкретніше! Напиши список бандитів, яких ти б хотів посадити. Може хтось ше його доповнить ;)


Підозрюю, що Ігор мав на увазі введення депутатської недоторканності.

Боюся, що ми не втратили нічого матеріального. Але втратили набагато більше - ми втратили ШАНС! Адже такий зрив народу як був рік тому, може бути раз в десятки років, і тоді вже його потрібно реалізовувати максимально. А так що? Ну застрелилося пару міністрів, ну десь комусь попустило по бізнесу, ну пережерлося пару олігархів, ну забрали завод і продали індусам. Ну генпрокурора нарешті зняли :). Справу Гонгадзе правда так і розкрили...
А системні зміни відбулися? Вже і не відбуться - втрачена енергетика змін.

Тарас Задорожний - 16-11-2005 у 19:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Боюся, що ми не втратили нічого матеріального. Але втратили набагато більше - ми втратили ШАНС! Адже такий зрив народу як був рік тому, може бути раз в десятки років, і тоді вже його потрібно реалізовувати максимально. А так що? Ну застрелилося пару міністрів, ну десь комусь попустило по бізнесу, ну пережерлося пару олігархів, ну забрали завод і продали індусам. Ну генпрокурора нарешті зняли :). Справу Гонгадзе правда так і розкрили...
А системні зміни відбулися? Вже і не відбуться - втрачена енергетика змін.


Згоден. Але не все втрачено. Україна характеризується приповільненими змінами. Поляки, литовці, навіть естонці перегрупувалсь після розпаду совка значно швидше. Ми тоді бавились в демократію і інші цікаві ігри.
Грузини, я підозрюю, теж нас обійдуть на цей раз, а ми за 5-6 років вийдемо на те чого сподівались зразу ж після революції.

Може хтось знає, наскільки грузини задоволені своєю революцією? - Було би цікаво порівняти.

Captivitas - 16-11-2005 у 20:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний

Може хтось знає, наскільки грузини задоволені своєю революцією? - Було би цікаво порівняти.


Цитата:

После прихода к власти 36-летнего Михаила Саакашвили, получившего юридическое образование в США, Грузия в индексе свободы печати "Репортеров без границ" сместилась с 73-го на 94-е место. В открытом письме, опубликованном в июле этого года, Международная федерация прав человека (МФПЧ) выразила "опасения по поводу недавних изменений в области прав человека в Грузии". Эта организация, в частности, выражает свое недовольство тем, что президент Саакашвили получил полномочия, позволяющие ему распускать парламент, а также назначать и снимать с должности судей.


http://www.wsws.org/ru/2004/dez2004/resu-d21.shtml
Й далі у подібному настрої

Більш позитивні результати круглого столу у вересні цього року
http://www.eurasianet.org/russian/departments/insight/articles/eav1...

Городецький - 17-11-2005 у 10:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Боюся, що ми не втратили нічого матеріального. Але втратили набагато більше - ми втратили ШАНС! Адже такий зрив народу як був рік тому, може бути раз в десятки років, і тоді вже його потрібно реалізовувати максимально.

І я наполягаю саме на цьому! Трясця, така ситуація була - прибічники завжди готові були підтримати, супротивники вже готові були до "гіршого", країна могла пережити будь-які перетворення аж до "шокової терапії", всілякі демократи Заходу здатні були авансувати лише дивлячись на помаранчевий колір ... Ех ... Тупцяємося на декларативному етапі змін ...

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Але уявіть собі, як би виглядало все, якшо революція не відбулась би...

Я деякий висновок з цього зроблю: пан Президент наразі втрачає симпатії саме тих людей, які голосували за нього, бо бо вжахалися з думки про те, як буде з іншим кандидатом!

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Може хтось знає, наскільки грузини задоволені своєю революцією? - Було би цікаво порівняти.

Навмисне спілкувався з грузинами (через icq), питав про це. Найбільшим досягненням вони вважають боротьбу з корупцією і серйозне притиснення місцевих тіньових оліґархів. Дуже стурбовані ситуацією в Пд. Осетії і Абхазії, через це з нетерпінням прагнуть в НАТО. В середньому не дуже схвалюють деякі дії пана Саакашвілі в економічних справах, але хвалять за зовнішній курс. Скаржаться на втрачені надії, ввіжають, що ми маємо більший потенціял.

Особисто мені здається, що, не зважаючи на різницю між революціями в рік, грузинам не вистачить наснаги досягти більших успіхів. Нагадаю, що ситуація у них ускладнена латентною громадянською війною, а за рівнем життя вони стоять далеко позаду нас.

Василь Яворський - 17-11-2005 у 11:54

Я більше таки розчарований. Хоча не можу не погодитися що певні здвиги на краще таки є, зокрема у царині свободи слова, щось важко мені уявити як Кучму б так "били" журналісти і після того з головами ходили.
Щодо решти аспектів то здвигу не помітно. Навіть у деяких напрямках ми зробили крок назад.

Користувач Олесь - 17-11-2005 у 12:03

В мене враження ті ж приблизно, що в Андрія - системних змін не відбулося. Люстрації не відбулося. Країною і далі керують на різних рівнях старі кадри а різні антидержавні течії чуються надалі впевнено. Ветеранів УПА треба кожного перевіряти, чи часом не перевищив меж необхідної самооборони у війні на своїй землі, зате ветерани НКВС і далі отримують свої неслабі пенсії.

Деякі проблематичні галузі продовжують такими ж залишатися - спроби змін в охороні здоров'я зазнали краху з приходом новопризначеного міністра, страйк львівських лікарів, незадоволених сучасним станом справ, успішно загасили, ще й навісили гучні звинувачення.

Юрій Карпенко - 17-11-2005 у 13:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин


Боюся, що ми не втратили нічого матеріального. Але втратили набагато більше - ми втратили ШАНС! Адже такий зрив народу як був рік тому, може бути раз в десятки років, і тоді вже його потрібно реалізовувати максимально.
А системні зміни відбулися? Вже і не відбуться - втрачена енергетика змін.


Повністю згідний. Можна спробувати обговорювати дрібниці, але пан Андрій вже зупинився на головному.

1. Втрачено шанс.
2. Енергетика змін не використана.

Чи могло все скластися інакше? Звісно, могло.
Але то вже починається якбитологія.

tysovska - 17-11-2005 у 14:30

Я обираю п.3. Чому:
1) Наміри повернення до вільних економічних зон.
2) Україну намагаються зробити буфером між Європою і країнами третього світу, зливати сюди відходи, нелегальних біженців тощо. Це ціна питання вступу до ЄС.
3) Про культуру я взагалі мовчу.
Позитивом вважаю тільки те, що стало вільніше дихати.

Користувач Олесь - 17-11-2005 у 15:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
2) Україну намагаються зробити буфером між Європою і країнами третього світу, зливати сюди відходи, нелегальних біженців тощо. Це ціна питання вступу до ЄС.


Україну вже якраз давно зробили буфером між Європою і країнами третього світу, і це не ціна вступу до Унії, а "багатовекторності". Візьміть хоча б державний кордон - колючі дроти і т.п. на кордоні з Унією і фактично відсутній кордон з Росією і Білоруссю. Очевидно, що за таких умов нелегальні мігранти затримуються не при спробі проникнення до України, а при спробі покинути її територію, і відповідно, залишаються в Україні.

Василь - 17-11-2005 у 16:17

Рік тому ми до влади приводили одну людину, і ,як на мене, найгірше те, що ця людина була зобов'язана іншим людям, які його підвели... Зроби Ющенко те відразу, що він зробив у вересні було б без претензій...Однак вірю, що все в нас буде добре. Вибираю пункт "Швидше задоволений, ніж розчаровний"

tysovska - 17-11-2005 у 16:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Очевидно, що за таких умов нелегальні мігранти затримуються не при спробі проникнення до України, а при спробі покинути її територію, і відповідно, залишаються в Україні.

Але зараз вони вважаються нелегалами, тобто теоретично можуть бути відправлені додому, а потім оселятимуться тут легально. Я не проти мігрантів взагалі, я проти небажаних мігрантів, яких Європа викинула (за заворушення тощо), а їм додому не хочеться.

Тарас Задорожний - 17-11-2005 у 17:17

Цитата:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
После прихода к власти 36-летнего Михаила Саакашвили, получившего юридическое образование в США, Грузия в индексе свободы печати "Репортеров без границ" сместилась с 73-го на 94-е место. В открытом письме, опубликованном в июле этого года, Международная федерация прав человека (МФПЧ) выразила "опасения по поводу недавних изменений в области прав человека в Грузии". Эта организация, в частности, выражает свое недовольство тем, что президент Саакашвили получил полномочия, позволяющие ему распускать парламент, а также назначать и снимать с должности судей.


http://www.wsws.org/ru/2004/dez2004/resu-d21.shtml
Й далі у подібному настрої

Більш позитивні результати круглого столу у вересні цього року
http://www.eurasianet.org/russian/departments/insight/articles/eav1...


Це дуже плачевно, якшо правда :(

Тарас Задорожний - 17-11-2005 у 17:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Ветеранів УПА треба кожного перевіряти, чи часом не перевищив меж необхідної самооборони у війні на своїй землі, зате ветерани НКВС і далі отримують свої неслабі пенсії.

Олесю, або я шось пропустив, або незрозумів... Про які перевірки може йти мова?.. Війна, вона і в Африці війна... Били всі і всіх...

Тарас Задорожний - 17-11-2005 у 17:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Бандити всім відомі! Лише сліпий може їх не бачити. Це і верхівки нашої влади, і бізнесмени, і ще багато, багато кого. Якщо наводити список то це буде дуже довго.

Ігорку, ти виляєш... Тим вважаєш, шо всі бізнесмени - бандити? А щодо верхівки влади, то садити треба 75% команди президента, це логічно, шо він так не поступить. Ти можеш навести чільну десятку :)

Тарас Задорожний - 17-11-2005 у 17:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь
Рік тому ми до влади приводили одну людину, і ,як на мене, найгірше те, що ця людина була зобов'язана іншим людям, які його підвели... Зроби Ющенко те відразу, що він зробив у вересні було б без претензій...Однак вірю, що все в нас буде добре. Вибираю пункт "Швидше задоволений, ніж розчаровний"


І одну і ні... Хто вів Ющенка, хто Тимошенко, хто Зінченка, хто Томенка... А декому просто революція в кайф...

Сергій Бєляєв - 18-11-2005 у 11:29

"... декому просто революція в кайф" - це, здається, найкраща характеристика стану значної кількості активних учасників, яку мені доводилось чути. Кайф - похмілля - ломка. От і пояснення великої кількості розчарованих.

А революцію, як казав класик, роблять з гарячим серцем, холодною головою и чистими руками (цьому класику, між іншим, днями у Москві монумент відбудували на тому ж місці, з якого у 1991 зняли).

tysovska - 18-11-2005 у 13:40

Офф-топік, але показова статистика: у Москві (за даними Московського міського комітету статистики) у 1995 році від алкоголю померло 2430 людей. До 1998 року помітна була тенденція до зниження, і у 1998 році - тільки 666 людей (хоча це теж дуже багато). Але з 1999 року знову тенденція до зростання, і у 2003 році від алкоголю померло 2040 людей. Чи ця статистика, і відкриття пам'ятників Сталіну-Дзержинському, і випуск горілки "Єльцин", "Путінка" тощо - не ланки одного ланцюга?..

Користувач Олесь - 18-11-2005 у 13:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Ветеранів УПА треба кожного перевіряти, чи часом не перевищив меж необхідної самооборони у війні на своїй землі, зате ветерани НКВС і далі отримують свої неслабі пенсії.

Олесю, або я шось пропустив, або незрозумів... Про які перевірки може йти мова?.. Війна, вона і в Африці війна... Били всі і всіх...


Це така ідея була, здається в Тимошенко, що не можна просто визнати ветеранів УПА в цілому як борців за незалежність, ветеранів 2. світової війни тощо, але розглядати кожен випадок окремо.

Користувач Олесь - 18-11-2005 у 13:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Очевидно, що за таких умов нелегальні мігранти затримуються не при спробі проникнення до України, а при спробі покинути її територію, і відповідно, залишаються в Україні.

Але зараз вони вважаються нелегалами, тобто теоретично можуть бути відправлені додому, а потім оселятимуться тут легально. Я не проти мігрантів взагалі, я проти небажаних мігрантів, яких Європа викинула (за заворушення тощо), а їм додому не хочеться.


Ви самі і відповіли - яких Європа викинула, а їм додому не хочеться - якби Україна була в Європі, то "викидання" з Європи автоматично означало би і викидання з України.

Тарас Задорожний - 19-11-2005 у 13:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Це така ідея була, здається в Тимошенко, що не можна просто визнати ветеранів УПА в цілому як борців за незалежність, ветеранів 2. світової війни тощо, але розглядати кожен випадок окремо.

зварйована кобіта... Це ж треба було створити комісії, які би роками розглядали всю цю маячню. Може ше створити єврейсько-польсько-російські робочі групи, які би перевіряли чи кожен ветеран УПА не стріляв їхніх. Результат би напевно був плачевний

Ткач Віталій - 19-11-2005 у 21:31

Визнання УПА слід підтримати так, щоб влада здригнулась. Щось на зразок помаранчевої "революції", але тут, на заході, і в Києві. Грошові мішки швидко стають поступливими, коли є реальна загроза їх інтересам. А якщо будемо пасивними, слухатимуть комуноїдів заради їх голосів. Добра дата - перед виборами, десь за 15 днів.

tysovska - 21-11-2005 у 09:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
...якби Україна була в Європі, то "викидання" з Європи автоматично означало би і викидання з України.
А чому ж тоді Німеччина так противиться похованню радіоактивних відходів Франції на своїй території? Звідки взагалі постало таке питання? Либонь, у Європі теж не все так просто. "Всі люди рівні, але..."

Користувач Олесь - 21-11-2005 у 09:51

Tysovska:

Ми відхилилися від теми. Це в гілку "Куди інтегруватися".

Користувач Олесь - 21-11-2005 у 10:05

От хоча б ще це:

Цитата:
“Іноземним банкам не місце в Україні”, – такої думки дотримуються народні депутати, які в другому читанні не ухвалили законопроекту №7274 “Про внесення змін до Закону “Про банки й банківську діяльність (щодо філій іноземних банків)”.


http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2005/11/21/10872/

Іноземні банки і надалі не можуть відкривати свої філії в Україні, а українці (згідно закону) не можуть мати рахунків в закордонних банках. Маємо щось на зразок "захисту вітчизняного виробника", коли захищають неякісні і надто дорогі послуги вітчизняних банків перед апріорним програшем в конкуренції із закордонними банками, якщо б ті були допущені в Україну.

Користувач Олесь - 21-11-2005 у 12:00

Ігор:
Не знаю, як вони то зробили. Я зараз не маю часу шукати про них інформацію. Знайшов тільки, що вони в Україні з 1998 року.

Далі, наприклад всім відомі історії про неякісне паливо на українських заправках. Закордонних також очевидно не пускають, я принаймні не бачив в Україні заправок Shell, Esso, OMV тощо. Тільки мастило і всякі супутні товари їх виробництва продають.

tysovska - 21-11-2005 у 12:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
А "Райффайзен банк" же в Україні є.

Не тільки є, а вже й устиг купити "Аваль". А ще є "Каліон" ("Креді Ліоне"). Є "Сіті-банк". Але в "Каліоні" за операцію по перерахуванню грошей беруть на порядок вище, ніж, наприклад, в "Укрексімбанку", тому тут ще треба подивитися, хто з ким конкурує.

Василь Яворський - 21-11-2005 у 12:43

Весь той Єврокурс гарно характеризує один анекдот:
- Вчора Європейський Парламент висловив бажання країн Євросоюзу бачити Україну серед своїх членів.
- Цікаво получажться: Україна з голим задом серед членів Євросоюзу.

Пошловато звучить, але воно таки так і є. Євросоюз це не тільки нові ринки збуту, а й нові постачальники продуктів, незавжди якісних але переважно дешевших, це загальне цінове регулювання і т.д. Не готові ми вступати у Євросоюз вже тому, що наш рівень життя не зовсім відповідає тому рівневі життя, котрий потрібен для виживання у Євросоюзі. Ющенкові і Порошенку впринципі поцимбалах, їхні статки дозволяють жити як у нас, так і в Європі, а решта населення України, особливо те, що й так вже близьке до жебрацтва куди дівати? Так Польша зараз вже потрохи починає дихати вільніше, але зрівняйте їх становище перед вступом і наше зараз. Та й чи задоволені поляки своїм єврочленством? Більшість, особливо представники малого та середнього бізнесу не дуже. Причина банальна - зависокі ціни і занизька віддача грошей. Нас чекає те саме. Бо одне із правил єврочленства - однаковий рівень цін, при цьому рівень життя до уваги не береться.

Користувач Олесь - 21-11-2005 у 13:08

Населення України хтось довго і дуже старанно інформував про негативні сторони членства в Унії, СОТ тощо. Найчастіше зустрічається аргумент про ціни. В цілому в людей в результаті складається враження, що Унія виглядає як додавання до наявних українських проблем ще проблем європейських.

Але ми знов відхилилися від теми, це все до "Куди інтегруватися" :saint:

Василь Яворський - 21-11-2005 у 13:17

Так, це оф-топ до деякої міри. Але питання євроінтеграції сьогодні є чи не найболючіше у відношенні до влади. Решта відповіді у "Куди інтегруватися"

Тарас Задорожний - 21-11-2005 у 18:13

Друзі, радий за жвавість дискусії, але не українські банки в нас за тему :saint:

Yuliya Kovalenko - 21-11-2005 у 23:20

Під час помаранчевої революції у мене не було жодних надій і жодних ілюзій. Відверто кажучи, сприймала усі події як грандіозну маніпуляцію політиків натовпом. З різних причин не підтримувала ані Ющенко, ані Януковича. І не тому що живу за принципом „моя хата з краю”, а через те, що жодного з кандидатів не вважала гідним. Обирати кращого з гірших бажання не було. Зараз себе можу віднести то тих, хто не розчарувався. Рік тому передбачала теперішній перебіг справ в економіці. Знала, що податки не стануть менше, ціни виростуть, реальна вартість моїх доходів зменшиться. Передбачала, що почнеться перерозподіл власності, а з ним звичайно й хаос у виробництві. Була впевнена, що бандити не будуть сидіти у тюрмах, бо тоді доведеться і когось з своїх туди запроторити. Було боляче від того, що Україну ділять на частини і мало хто справді намагався почути і зрозуміти протилежну думку. Згадую минулий корпоративний Новий рік, як сварилися між собою ті, хто приїхав зі Сходу, і ті, хто живе у центрі та на заході країни. Одні доводили про фальсифікацію виборів, інші, що вони, їх родичі та знайомі чесно голосували за ВЯ...
Але, минув рік... І дивним чином, я задоволена, що ця революція була. І мені сумно від того, що мене не було на Майдані. Мені сумно, що я не пережила ті почуття єдності та гордості за власну перемогу, що у мене не було того емоційного піднесення, яке було на Майдані. І не дивлячись на всі наші негаразди в економіці, я вдячна Майдану і звичайним людям, які були там, за те, що у нас стало більше свободи, за те, що люди стали більш активними і навіть тут у Дніпропетровську стало більше національно свідомих людей. І, на мій погляд, це головне досягнення революції. Бо суттєво змінити систему державної влади та психологію держслужбовця за рік не можливо.

tysovska - 22-11-2005 у 09:32

Вітаю всіх із Днем Свободи!
Хто б що не говорив, а для нас, хто був на Майдані, цей день завжди буде святом номер два після Дня незалежності. А може, й номер один. Бо свобода - це навіть величніше, ніж незалежність, бо вона, в першу чергу, свобода внутрішня.

Городецький - 22-11-2005 у 10:48

Зі святом, друзі!

Святкую цей день, без огляду на то, які політичні події рік тому відбувалися і які наслідки наразі маємо. Святкую як День справжнього волевиявлення народу. Пишаюся українцями, які довели, що не втратили почуття гідності попри тривалу історію вимивання українськості з мізків.

До пані Юлії: але ж у нас в Дніпрі теж був свій Майдан! І наметове містечко, і числені маніфестації, і тридцятитисячні походи містом (вперто ігноровані "помаранчевими" ЗМІ), і реальне протистояння двох таборів! І своя гордість за земляків, навіть за наше місто з його триклятими гіперліберальністю і ультрапрагматичністю! Кажете з'явилися національно налаштовані люди ... На мою думку, ті люди просто припинили вважати за непотрібне виявляти свою українськість, а були вони тут завжди. Пам'ятаю святкування 500-ліття Козацтва в 1990-му в Нікополі і Запоріжжі, дніпровська делегація була дуже числена. І свято те за своєю врочистістю для мене рівне Революції, така сама сила єднання і братерства.

... прошу у всіх вибачення за офф-топ.

Василь - 22-11-2005 у 11:35

Мені ця революція дала спогади на все життя. А основне це те, що я тепер горжусь, що я українець. За кордоном тепер на мене інакше дивляться, коли взнають, що я з України.
Всіх зі святом. Слава українському народу, слава кожному з нас

Городецький - 22-11-2005 у 12:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Давайте оцінимо Помаранчеву революцію з точки зору кожного. Розкажіть, що хорошого дала ця революція особисто кожному з вас?
Мені особисто нічого! Тож мені що була вона, що ні всерівно!.

Перепрошую, а яку участь Ви в ній брали особисто?

Користувач Олесь - 22-11-2005 у 12:53

Ігор: Чого так песимістично?

Особисто я зауважив позитивні зміни на українських кордонах. По-перше, скасували візи для громадян Унії. По-друге, митники перестали достібуватися, взагалі перестали будь-що питатися, не кажучи вже щоб там в речах порпатися. Ну і прикордонники також стали просто робити свою роботу, а не демонструвати владу - вже не питаються "Куди їдете", "Мета поїздки"...

tysovska - 22-11-2005 у 13:19

До речі, в Посольстві Німеччині зараз робоча мова - українська. Таке враження, що після Майдану німці швидше зрозуміли, в якій країні перебувають, ніж ми самі, в ній живучи :rolleyes:

Тарас Задорожний - 22-11-2005 у 17:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
До речі, в Посольстві Німеччині зараз робоча мова - українська. Таке враження, що після Майдану німці швидше зрозуміли, в якій країні перебувають, ніж ми самі, в ній живучи :rolleyes:


Це мене дуже тішить... Бо працівники ще кілька років тому не знали ні української, ні німецької... Коли я говорив німецькою (шоб не російською), мене просили "говорить нормально". Бачите, німецька для них нормальною не була

tysovska - 22-11-2005 у 17:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Бачите, німецька для них нормальною не була

:lol: :lol: :lol: :lol:

Користувач Олесь - 22-11-2005 у 20:49

Ще хочу сказати, що слово "Україна" для пересічного іноземця перестало бути порожнім звуком після двох подій - перемоги Руслани на Євробаченні і Помаранчевої революції. Це моє власне спостереження. Раніше Україна викликала не більше асоціацій, ніж Родезія чи Кірібаті.

Городецький - 23-11-2005 у 09:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
2 Городецький. Ніякої. Знаю, ще не мені судити, зиск від революції має лише купка людей, що прийшла до влади. Та й то скоро один одному в боротьбі за владу горлянки поперегризають.

Я чому, власне, питав Вас - для більшості з тих, хто безпосередньо приймав участь у подіях, революція має ще й особисту вартість. Подеколи більшу за загальну. Звісно, що оцінка тих подій для різних людей буде відмінною.

tysovska - 23-11-2005 у 10:26

Учора на Майдані було повне дежа вю Революції: ті ж люди, той же настрій, ті ж пісні... Звук був організований не кращим чином, вождів практично чути не було, тож люди більше спілкувалися між собою. Дуже добре зустрічали Луценка. Юлю і Ющенка - також. Пономарьов проникливо співав гімн. Відчуття свята було щирим.

Роман Ромашка - 23-11-2005 у 11:02

Як на мене то нічого не вібдується безслідно. Хоча я більшості видків незадовлений але є і позитивні.
Як сказав один мій товариш "тепер хоч телевізор дивитися не противно".

Тарас Задорожний - 23-11-2005 у 14:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Бачите, німецька для них нормальною не була

:lol: :lol: :lol: :lol:


Das ist gar nicht lustig. Es machte mich voellig verrueckt. Sind wir nicht Menschen, dass man uns so betreut?

Тарас Задорожний - 23-11-2005 у 14:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Добре тоді, коли кожен громадянин відчуває те добро покращення. Навіть бомж, який риється в смітниках! Що вони рилися до революції, що після. І хто тут каже, як нас там сприймають, ви поясніть це людині. яка кілька днів не їла, і хоче їсти. Верх ніколи не бачив низу, і я сумніваюся, що колись побачить. Хочу помилитися. Так що підстав для радості немає, і бути не може. Принаймні в мене.


Дуже мені дивно, Ігорку. Я думав, шо ти не повинен вірити у такі попсові і вже перевірені ідеї як всезагальна рівність, спільний добробут... коротше, рай на землі. Сам знаєш, шо стояло за тими лозунгами.

Згоден, що соціальні проблеми існують, але ти знаєш, шо, наприклад, у Німеччині понад 3 млн безробітних? У всіх країнах є безпритульні і, на жаль, таку проблему вирішити неможливо.

Городецький - 23-11-2005 у 14:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Дзвін
Добре тоді, коли кожен громадянин відчуває те добро покращення. Навіть бомж, який риється в смітниках! Що вони рилися до революції, що після. І хто тут каже, як нас там сприймають, ви поясніть це людині. яка кілька днів не їла, і хоче їсти.

То як на Вашу думку, революція мала нагодувати жебрака, чи надати йому можливість працювати й заробляти? А роботу можна знайти, не надто прибуткову але некваліфіковану. Що до революції що по ній. Спитайте якось у такого жебрака чи хоче він працювати.

Щодо покращення для кожного, тут Ви праві. На Вашому прикладі з бомжем - він знаходитиме більш якісні (споживні, вартісні) речі у смітниках. Напевне за рік якість сміття не покращилася, це не значить що революція була марною.

Yuliya Kovalenko - 23-11-2005 у 23:54

Для мене помаранчева революція крім усього іншого стала детонатором розлучення.:) А ще я згадала свої юнацькі ідеали! Тому можу сказати, що у матеріальному плані вона мені нічого не дала, тільки складніше стало. Проте у духовному є певні зміни на краще.
Після революції треба було чесно сказати людям, що жити ми станемо гірше і пояснити чому і показати реальний план розвитку країни. І не треба було збільшувати соціальні виплати, бо було зрозуміло, що ніякого підгрунтя для цього не моє. З розмови пенсіонерів у черзі в лікарні: "Краще б пенсія була меншою, але ціна на м'ясо залишалася старою". На мою думку, гроші треба було витрачати на розбудову промисловості, а не на "їжу".

До пана Городецького: цілком згодна з Вами, що і на початку 90-х у нас були національно свідомі громадяни. І святкування 500-річчя козацтва дуже добре пам’ятаю, і те, як їздили агітувати за незалежність на заводи... Але що було потім? Серед моїх знайомих, які у ті часи кричали про свою любов до України, більшість давно вже живе у Канаді. Певно бути національно свідомим там набагато легше, ніж тут. Я мала на увазі людей, у яких минулого року трохи змінився світогляд і вони почали замислюватися над питанням „хто ми і якої землі діти”.

tysovska - 24-11-2005 у 10:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Das ist gar nicht lustig.

Та ладно вам... Якщо весь час плакали б на Майдані, не перемогли б. Перемога почалася з янукдотів.

Користувач Олесь - 24-11-2005 у 15:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Das ist gar nicht lustig.

Та ладно вам... Якщо весь час плакали б на Майдані, не перемогли б. Перемога почалася з янукдотів.


Чесно кажучи, мене такі речі також не смішать. Радше bisять. :mad::baddevil: Янукдоти починаються вже потім, як охолоне перше враження.

KarmaPema - 24-11-2005 у 18:50

Оригінальною мабуть не буду, коли скажу, що позитив спостерігається хіба що у галузі ЗМІ (свобода слова хочь якось та є), а також приємно тішить самолюбство покращення репутації України у західних колах. Тіки от, на жаль, реальної користі з того поки що нема. Ми для всих ци західних ідеалістів така собі "романтична революційна країна", у них бо вдома таких розваг нема: пересит, спустошеність, цинізм та постмодернізм. А тут тобі грандіозний атракціон емоцій, боротьба... с е н с врешті-решт. Помаранчева революція була для нас (і для них у якості глядачів) в і д н а й д е н н я м с е н с у. Тепер вона поступово для багатьох вільних і невільних акторів ціого дійства сенс втрачає. Втрачає, бо емоційний заряд боротьби був надто сильний, такі емоції передбачають докорінність змін, люде хотіли раю, утопії, за щ а с т є боролися, а виявилося, шо посадили у крісло звичайного собі дядька, який так само краде, і бреше, і бозна шо робить подібно до попередніх дядьків. Не знаю, що буде далі, і до яких наслідків дійде те, шо нині в Україні коїться, і яка справжня роль Помаранчевої революції в історії України. Знаю тіки, що не жалію про то шо було, і про свою участь у тому. Це було щиро і прекрасно, і вже саме тому - добре...а шо далі - як в анекдоті "дєло ясноє, что дєло тьомноє" ;)

Тарас Задорожний - 25-11-2005 у 15:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska

Та ладно вам... Якщо весь час плакали б на Майдані, не перемогли б. Перемога почалася з янукдотів.

Я також проти голосіння, але є речі з яких не варто сміятись. Це вияв якогось єврейського або російського шовінізму... Тому і не смішно

Юрій Сєров - 31-1-2008 у 12:07

Схоже, ще одне досягнення Помаранчевої революції (можливо останнє) - сводоба слова (а чи була вона), відходить у небуття. Один з останніх аргументів, яким прикривалися колишні керманичі революції, була свобода слова.
І ось нарешті почали "закручувати гайки" і в цьому напрямку. Симптоми: 5 канал, відсутність громадьского телебачення, тепер що цього списку у Львові додають Ратушу і Львівську газету.
Пройшло з того часу лише 3 роки, а всі досягнення знівельовані? Сумно.

Юрій Сєров - 21-11-2008 у 00:24

Пройшов ще рік. Думаю опитування виглядало б зараз зовсім інакше :)

Тарас Задорожний - 21-11-2008 у 10:08

Точно інакше... Але то саме можна сказати за кожну революцію

Dmy - 21-11-2008 у 12:54

Менше з тим. Голосування на УНІАН (його теж не можна назвати цілком репрезентативним, до того же запитують не зовсім про те саме, а проте...):

Якби Ви вернулися на 4 роки назад, чи повторили б свій вибір під час голосування? (%, в дужках російська версія сайту)
Так – 59,3 (49,2)
Ні – 30,4 (38,1)
Не знаю – 5,2 (3,4)
Я не голосував – 4,4 (8,1)
Свій варіант – 0,6 (1,0)
Усього проголосувало (на цей час): 1891 (1644).

Тобто нарід, назагал, повторив би свій вибір, яким би він тоді не був.

Горват Корнелія - 21-11-2008 у 17:03

Це опитування таки радує. Було почуття змін, сподівань і, судячи з опитування нарід не втратив оптимізму!

Степанюк Василь - 22-11-2008 у 14:27

Звичайно що зміни відбулись, але не такі на які усі сподівались :(

Юрій Сєров - 16-12-2008 у 10:03

На четвертий рік помаранчевої революції охоронці Ющенка дали тягла бабі Парасці: http://www.pravda.com.ua/news/2008/12/15/86085.htm :)
Лікують її, правда в Феофанії. За що така честь?

Юрій Сєров - 22-11-2009 у 21:07

Цього року День Свободи щось зовсім не святкують. Звісно, є на то причини, але зараз не про це.
УТ-1 відзначився трансляцією концерту за участи львівських і екс-львівських виконавців: Чубай, Морозов, Терція. Може ще хто був, я все не захопив.
Якщо хтось записав - поділіться.

Соломія Федушко - 22-11-2009 у 22:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цього року День Свободи щось зовсім не святкують. Звісно, є на то причини, але зараз не про це.
УТ-1 відзначився трансляцією концерту за участи львівських і екс-львівських виконавців: Чубай, Морозов, Терція. Може ще хто був, я все не захопив.
Якщо хтось записав - поділіться.


Я теж не спочатку дивилась. Ось кого ще запам'ятала О. Білозір, Марічка Бурмака, ТАРТАК, Кому вниз.

Ярема П. - 23-11-2009 у 01:00

До теми - цікаво би зараз то саме опитування провести, чи сильно результат змінився.

Роман Голощук - 24-11-2009 у 10:48

Роздуми та висновки про Майдан від Ірини Бекешкіної - http://www.pravda.com.ua/news/2009/11/22/105746.htm

Юрій Сєров - 25-11-2009 у 21:28

Цитата:
До теми - цікаво би зараз то саме опитування провести, чи сильно результат змінився.

Очевидно, що змінився. Країна втратила дуже добру нагоду до якісних змін. :(

Але сама революція для її учасників залишиться дуже яскравим, позитивним спогадом.

Ярема П. - 30-11-2009 у 20:19

Щось якісь суперечливі почуття..

Лінда Коваль - 30-11-2009 у 22:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
http://russia.ru/video/diskurs_8391/ (рос.) думка Васермана

Вибачте, а Васерман - це хто? :o

Dmy - 1-12-2009 у 05:04

Останнім часом - сливе, НІХТО.

Лінда Коваль - 3-12-2009 у 14:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лінда Коваль
Вибачте, а Васерман - це хто? :o


Громадянин України. Його погляди мають вплив у певному колі людей.

Капєц, як я від життя відстала :D Чи просто в те коло, де його погляди мають вплив, не вписалася?..

Юрій Сєров - 21-10-2010 у 10:55

Ярослав Грицак: Що залишилося після Помаранчевої революції?

Юрій Сєров - 22-11-2010 у 13:20

Черговій річниці сподівань, що не збулися Укрправда присвятила підбірку найпопулярніших відеороликів того часу:
http://www.istpravda.com.ua/articles/2010/11/21/5446/

Юрій Сєров - 22-11-2011 у 00:00

Цього року річниця буде з особливим присмаком і, схоже, скандалом.
"Основне завоювання" - свобода слова повернулася до передреволюційного рівня, людей вже навіть на Майдан не пускають...

Марія Вересень - 22-12-2011 у 19:38

Я згодна з тим, що шансу зірвати таку кількість людей на нову революцію у нас уже не буде, всі хто розчарувався вже не вийдуть 100% та й у більшості з тих хто був на майдані вже замість духу свободи живе черв сумнівів.

Юрій Сєров - 22-11-2012 у 21:53

Ця річниця дає вже зрозуміти, що у перші річниці було не так зле... Аж тепер можна розчаровуватися. Можливо, за декілька років, взагалі будемо шкодувати за 2005-2008...