Форум Рідного Міста

цифровик + сканер == цифровик?

Іван Корицький - 22-2-2007 у 13:37

Суть теми наступна. Чи можна цифровиком користуватися як сканером? фоткати книжки і т.п. І чи якісь буде краща, гірша? цифровик візмем середній: 5мгп, 10х Опт. зум.

;)

Дмитро Тарасов - 22-2-2007 у 13:57

Для текстових документів цілком можливо. У т.ч. для OCR.

Проблеми можуть виникнути при використанні спалаху під час фотографування глянцевих поверхонь.

Юрій Сєров - 22-2-2007 у 14:17

Фоткати можна, коли дуже треба. Час від часу сфоткати якийсь листок паперу чи кілька сторінок книги в бібліотеці, а потім розпізнати ще можна. Але користуватися постійно як сканером.... Це якесь збочення... :) Незручно тримати, кожен раз фокусувати (використовувати макрозйомку чи ні?), не надто довге життя батарей.
Спалах дуже заважає і не лише для глянцевих поверхонь.
Сканери зараз недорогі, тому не бачу проблеми придбати сканер.

Іван Корицький - 22-2-2007 у 14:36

а якщо на штативі, і книжку фоткати, це ж яка швидкість буде. Тільки сторінки встигай перекидати.

Дмитро Тарасов - 22-2-2007 у 15:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Іван Корицький
а якщо на штативі, і книжку фоткати, це ж яка швидкість буде. Тільки сторінки встигай перекидати.

Планшетній сканер не лише сканує а і розрівнює сторінки.
Не впевннений у суттєвому виграші часу при використанні фотоапарату.

Чирка Олег - 22-2-2007 у 15:22

Цитата:
фоткати книжки і т.п. І чи якісь буде краща, гірша?


Якщо сканувати книжки то якість (чіткість) буде рівномірною по цілій площині картинки, а якщо фоткати ту ж саму книжку то різкість по центру картинки буде кращою ніж по краях.

Demyan - 22-2-2007 у 15:38

А може краще купити веб камеру, гортати сторінки а воно нехай собі записує, а потім придумати якусь прогу яка це все зробить :) :) :).

Взагалі я б брав сканер. не люблю того типу 5-10 в одному (принтери-сканери-копіри....ше б пилесос туди вставили для повного щастя:) ).

Рост - 22-2-2007 у 18:32

Все залежить від того, що потім з тим текстом робити. Якщо розпізнавати, то, думаю, куди краще простенький сканер.

MartinkaDP - 26-2-2007 у 02:20

я підзаробляю набором текстів і, не маючи сканера, всі друковані тексти знімкую і розпізнаю. морока страшенна, ліпше все-таки сканером. якось довелось обробляти книжку з ґлянцевими сторінками - легше вийшло набрати руками :baddevil:

а от коли тре було перезняти підручник і зробити з того брошурку... я тиждень доводила сторінки в фотошопі (варіант із розпізнаванням тут би не підійшов). звичайно ж, краї сторінок вийшли страшенно нерізкі.

Користувач Олесь - 5-3-2007 у 13:44

http://www.abbyy.com/finereader8/?param=55825