Форум Рідного Міста

Що ми їмо?

Юрій Сєров - 21-4-2008 у 15:09

Натрапив, на досить цікаву, імхо, статтю про те, з чого складаються продукти, які ми їмо. http://zaxid.net/article/15798/

Розшифровуються "e", які ми споживаємо. А ще описується вміст ковбас (?) і інших продуктів.
Може, стане в пораді тим, хто ще не закупився на Великдень.

Надія Баловсяк - 21-4-2008 у 21:08

а ковбасу не треба їсти взагалі

Андрій Пелещишин - 21-4-2008 у 21:52

Чому ж так? У ковбасі частка генетично модифікованого мяса значно менша ніж у вирізці :)

Якщо серйозно - окрім іншого, така інформація направду тисне на мізки. Може людський організм таки і справується з пропонованою їжею. Все-таки, тривалість життя росте.
А ожиріння і тп - швидше від нестримання в їжі та зловживання явною гидотою навзірець чіпсів.

Hanor Narasson - 21-4-2008 у 22:02

Часом про звичайнісінькі продукти дізнаєшся незвичайне. Мій колєга з Дніпропетровська працював у виробника олії. Виявляється, що олію (рафіновану-очищену-виморожену) добувають не віджимом, а розчиняють розчинником, потім розчинник випаровують (звісно, потім конденсують і використовують знову). Як розчинник у того виробника використовувася .... бензин! :o

Максим Стюфляєв - 21-4-2008 у 22:15

Давайте цю тему потихеньку прикриємо. Бо начитаються люди всілякого страхіття і вирішать для збереження здоров'я зовсім припинити їсти.:lol:

Надія Баловсяк - 22-4-2008 у 00:45

а на фіга їсти ковбасу
якщо можна з"їсти м"ясо?

Hanor Narasson - 22-4-2008 у 08:17

... буйволяче! :baddevil:

Катерина Задорожна - 22-4-2008 у 08:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
а на фіга їсти ковбасу
якщо можна з"їсти м"ясо?


Це все одно, що запитатися - нащо робити салати, якщо можна з"їсти овочі...

Nazar - 22-4-2008 у 09:57

Як на мене, то цікавою була б тема, основою якої є власні здобутки форумчан що до того, продукти яких ТМ та виробників можна занести до білого чи чорного списку, або ж сформувати свій "сірий" співвідносячи мінімальну шкоду організму та ціну.
От, скажімо, маючи під боком "продуктову будку" я перепробував всі консерви улюбленої сардини, які представлено там.
Наразі дійшов висновку, що кращими на смак за невелику ціну є "Аквамарин" лінії "Ексклюзив" (в них є Класік, De-Luxe, Преміум і ще якісь) з добавленням маслинової олії. Бувають також бланшовані, з добавленням, просто в олії - це не відіграє ролі, якщо сам продукт є не того сезону виловлення. (це не відверта реклама?)

Надія Баловсяк - 22-4-2008 у 10:33

а відколи то ковбаса -- обов"язкова складова салатів?

не, їште, якщо вам то добре
я її не їм уже роки півтора

і ніц від того не страждаю

Юрій Сєров - 22-4-2008 у 12:10

З м'ясом теж не все так просто... :(
Ґонор і порядність - не завжди традиційна риса наших людей. Дуже часто, зараз люди вигодовують свиню для себе і на продаж різними харчами, годуючи тих, що на продаж, гормонами.
Про санітарію теж помовчу, бачив раз уранці як завозять м'ясо на Привокзальний базар.

Надія Баловсяк - 22-4-2008 у 16:23

Цитата:
бачив раз уранці як завозять м'ясо на Привокзальний базар.


а що -- у Львові в магазинах м"ясо перестали продавати? ;-)

Юрій Сєров - 22-4-2008 у 16:28

Ви справді думаєте, що там все чистіше і гігієнічніше?

Надія Баловсяк - 22-4-2008 у 17:06

ги :)
я справді так думаю
інакше нащо писати

Юрій Сєров - 22-4-2008 у 17:18

Мабуть частково погоджуся з вашою тезою, але не думаю, що краще суттєво. Набагато більше якість залежить від конкретного виробника і реалізатора.
Та ж сама "ковбаска" із зростанням попиту і збільшенням виробничих потужностей якість стрімко пішла вниз.

Оптимальним варіантом є знайомий продавець чи ще краще родичі/знайомі в селі у яких періодично можна купити частину туші свинки.
Ще знаю, що є приватні виробники, які вже є брендом на місцевому рівні і дбають за якість продукції.

Nazar - 22-4-2008 у 17:59

А можна докладніше про "ковбаску"? Які-такі виробничі потужності? Вони дійсно щось роблять на Україні?

Надія Баловсяк - 22-4-2008 у 20:07

Цитата:

Оптимальним варіантом є знайомий продавець чи ще краще родичі/знайомі в селі у яких періодично можна купити частину туші свинки.
Ще знаю, що є приватні виробники, які вже є брендом на місцевому рівні і дбають за якість продукції.


угу
а ще оптимальнішим - самим годувати.

у мене нема нікого в селі.

Юрій Сєров - 22-4-2008 у 23:09

Цитата:
А можна докладніше про "ковбаску"?

Наскільки я знаю, роблять десь під Львовом. Чи не в Куликові.
Та й судячи з майже постійних оголошень про прийом на роботу усяких "м'ясорізів", то є потужності...

Hanor Narasson - 23-4-2008 у 07:51

Цитата:

угу
а ще оптимальнішим - самим годувати.

у мене нема нікого в селі.


Так от навіть в такому мегаполісі, як Москва в 2042-му році вирощуватимуть свиней на балконі... ;)

Nazar - 23-4-2008 у 07:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
... роблять десь під Львовом. Чи не в Куликові.
Та й судячи з майже постійних оголошень про прийом на роботу усяких "м'ясорізів", то є потужності...


Думав ти володієш якоюсь інфою не загального плану "всім відомо".
Та маю сумніви, що в них існує на Україні взагалі якесь виробництво, окрім пакувального:)
Думаю, що ті всі чутки про роботу, Куликів і т.д. для підтвердження якоїсь інформаційної легенди походження...

Андрій Пелещишин - 23-4-2008 у 08:36

Цитата:
ги :)
я справді так думаю
інакше нащо писати

В якомусь журнальчику десь з місяць тому натрапив на інформацію, що понад 60% м'яса в супермаркетах містять сальмонеллу. Ну і дальше була порада - категорично не брати мясо в магазинах.
З приватних джерел маю інформацію, що багато мясних виробів, особливо акційних, в супермаркетах та мережах м'ясних магазинів є контрафактною. "Польською" - так би мовити. Хоча, чув версію навіть про латиноамериканське походження мяса в цих мережах.
Я завжди беру м'ясо тільки на базарі.

Надія Баловсяк - 23-4-2008 у 11:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:

угу
а ще оптимальнішим - самим годувати.

у мене нема нікого в селі.


Так от навіть в такому мегаполісі, як Москва в 2042-му році вирощуватимуть свиней на балконі... ;)


гиги
це ви фантастом-прогнозистом тренуэтеся стати?

Надія Баловсяк - 23-4-2008 у 11:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
ги :)
я справді так думаю
інакше нащо писати

В якомусь журнальчику десь з місяць тому натрапив на інформацію, що понад 60% м'яса в супермаркетах містять сальмонеллу. Ну і дальше була порада - категорично не брати мясо в магазинах.
З приватних джерел маю інформацію, що багато мясних виробів, особливо акційних, в супермаркетах та мережах м'ясних магазинів є контрафактною. "Польською" - так би мовити. Хоча, чув версію навіть про латиноамериканське походження мяса в цих мережах.
Я завжди беру м'ясо тільки на базарі.


нуну

будь-яка сальмонела зникає якщо м"ясо правильно готувати
так як я не смажу нічого, а лише відварюю як слід, то відповідно.

і якщо слідувати цій логіці то нічого з магазину не можна їсти. і з базару

і взагалі не можна їсти :)))))))))))

поль брег рулить :))))))))

Hanor Narasson - 23-4-2008 у 12:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:

угу
а ще оптимальнішим - самим годувати.

у мене нема нікого в селі.


Так от навіть в такому мегаполісі, як Москва в 2042-му році вирощуватимуть свиней на балконі... ;)


гиги
це ви фантастом-прогнозистом тренуэтеся стати?


то не я. Під словами "Москва в 2042-му" є лінк. :baddevil:

офтопік.
Шановна АДМІНІСТРАЦІЄЄЄЄЄЄЄЄЄЄ!!!!!!
Ну зробіть нарешті так, щоб лінки було видно і без наведення курсора! Це замість подарунку до Великодня...:saint:

Demyan - 23-4-2008 у 12:51

Скажу так можна їсти все...і ми все їмо, одному шкідливо це іншому смакує це.
А якщо читати всі журнали дивитися всі передачі - їсти не можна нічого.
Щодо білих/чорних виробників - кожен виробник має свої таємниці які не виходять за межі певного кола робітників. Я безпосередньо маю справу з цим тому кажу як є. Те що хтось каже що на тому заводі роблять таке то і кидають таке то..є великий сумнів, швидше за все працівника звільнили або він не задоволений ось і мститься хоч якось.
А те що фактично 95% продуктів мають якісь "секрети" це точно. А їсти їх треба, так само як і треба дихати повітрям в якому є теж багато чого...

Андрій Пелещишин - 1-7-2008 у 09:51

Випадково натрапив на дві статті по темі
http://life.pravda.com.ua/problem/4843e5d6e4ab8/ - досить загальна

http://life.pravda.com.ua/problem/48581fcb148d0/ - про один конкретний виріб

Роман Ромашка - 6-7-2008 у 00:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Та й судячи з майже постійних оголошень про прийом на роботу усяких "м'ясорізів", то є потужності...
Не факт. Одною з імовних причин такої постійності може бути низька зп або нестерпні умови. У приватбанку тоже постійно набір працівників і немалий але це не свідчить про якийсь шаленний розвиток.

Hanor Narasson - 6-7-2008 у 08:56

Топік про маринування нагадав мені, що десь читав, що курей для грилю "маринують" у формаліні...:mad:

Андрій Пелещишин - 7-7-2008 у 10:20

Провів (ненавмисно) експеримент.

Чотири дні пив сік "Мрія" (апельсиновий) прямо з пачки. В холодильник не ставив. Сік не зіпсувся.
Раніше у такому випадку сік прокисав за дві-три години. А тепер хоч би що.

Роман Ромашка - 7-7-2008 у 12:35

Так це ще не межа. В пятницю зранку залишив трішки соку одеського заводу. Так для перевірки. Сьогодні зранку попробував і ні якогось специфічного запаху і на смак зіпсованим не був.
А тепер докажіть мені що він без консервантів.

Андрій Пелещишин - 7-7-2008 у 13:12

Цитата:
А тепер докажіть мені що він без консервантів.

Нє, він без соку :(

Юрій Сєров - 7-7-2008 у 16:54

Теж помітив, що одеські дуже довго стоять на відкритому повітрі.

Hanor Narasson - 7-7-2008 у 21:21

Усвідомлюючи всю міру можливого покарання за боянізьм:

Цитата:
(с) Стівен Лікок:
"Наши молодые люди одержимы Манией Здоровья.
И отравляют существование всем окружающим.
Они встают немыслимо рано. Они выходят на улицу в смешных коротеньких штанишках и еще до завтрака занимаются марафонским бегом. Они носятся босиком по траве, чтобы омочить ноги росой. Они охотятся за озоном. Они не могут жить без пепсина. Они не станут есть мясо, потому что в нем слишком много азота. Они не станут есть фрукты, потому что в них совсем нет азота.
Белок, крахмал и азот они предпочитают пирогу с черникой и пышкам. Они не станут пить воду из под крана. Они не станут есть сардины из консервной банки. Они не станут есть устриц, вынутых из бочонка. Они не станут пить молоко из стакана. Они боятся алкоголя в любом его виде. Да, сэр, боятся. Трусы!
...
Ешьте все, что хотите. Ешьте много. Да, ешьте очень очень много. Ешьте до тех пор, пока не почувствуете, что еще кусок — и вам уже не перебраться через комнату и не пристроиться со всей этой поглощенной пищей на мягком диване. Ешьте все, что вам нравится, ешьте до отвала. Мерилом тут должно служить только одно — можете ли вы заплатить за то, что едите. Если не можете — не ешьте.
И послушайте — не заботьтесь вы о том, содержится ли в вашей пище крахмал, белок, клейковина и азот. Если вы такой осел, что хотите есть подобные вещи, пойдите купите их себе и ешьте на здоровье. Сходите в прачечную, наберите там целый мешок крахмала и ешьте сколько влезет. Съешьте все, запейте хорошим глотком клея, а потом добавьте полную ложку портлендского цемента. И вы будете склеены хорошо и прочно.
Если вы любите азот, попросите аптекаря налить вам полный бидон и потягивайте его через соломинку у стойки, где торгуют газированной водой. Только не надо думать, что можно примешивать все эти вещества к вашей пище. В обыкновенных кушаньях, которые мы едим, нет никакого азота, фосфора или белка. В каждом приличном доме хозяйка смывает всю эту дрянь в кухонной раковине, перед тем как подать пищу на стол
"
:baddevil:

Роман Голощук - 25-7-2008 у 13:04

Держспоживстандарт обнародував сенсаційні результати перевірки продуктів харчування. На відповідність нормам якості тестувалися молочні і кондитерські товари відомих виробників. З’ясувалося, що левова частка перевірених зразків, серед яких була продукція і львівських виробників, не відповідає чинним стандартам.

Виробники, щоб надати привабливого вигляду та продовжити термін зберігання цукерок, сирів і йогуртів, додають в них синтетичні фарбники та консерванти. І все це у кількості, яка може спровокувати діабет, імпотенцію або навіть рак. Своєю чергою, компанії, продукцію яких публічно забракували, збираються відстоювати свою честь в судах. Вони називають інформацію Держспоживстандарту чорним піаром і підступами конкурентів.

Усі екземпляри, які досліджувалися, було закуплено у столичних супермаркетах, а також на великих ринках. Чимало питань у фахівців виникло до виробників йогуртів та шоколадних сирів. За результатами перевірки, з 16 йогуртів тільки 3 відповідали всім нормам. Щоб продовжити термін зберігання продукції, виробники додають в їх склад консерванти – бензойну (Е210) і сорбинову (Е200) кислоти. Щоб надати продукту презентабельний вигляд – синтетичні фарбники.

«Виробники або взагалі не проводять контроль тих компонентів, які додають в продукцію, або навмисно збільшують кількість консервантів, щоб збільшити термін зберігання. У молочних продуктах їх бути не повинно», – стверджує начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Володимир Семенович. Наприклад, в йогурті «Лісова ягода» виробництва «Рейнфорд» були знайдено два види синтетичних фарбників і високу кількість консервантів, що робить молочний продукт, швидше, небезпечним для здоров'я, ніж корисним. Висока концентрація шкідливих речовин також в йогурті «Гурманіка» виробництва «Ковельмолоко» і продукції «Молочного дому» (Павлоград).

Катастрофічна ситуація склалася з глазурованими сирами, споживачами яких частіше за все є діти. З перевірених зразків жоден не відповідає нормі. Більше того, в молочній продукції часто можна зустріти бактерії кишкової палички. Шкідливі мікроорганізми були знайдені в сирках «Гурманіка» Львівського молокозаводу, в продукції компаній «Вімм-Білль-Данн» і «Кременчуцький молокозавод».

Ситуація з кондитерськими виробами також гнітюча. У восьми з дев’яти перевірених екземплярів цукерок було знайдено транс-ізомери. Українське законодавство вміст цих речовин в солодощах не контролює. Експерти ж говорять, що вони сприяють виникненню серцево-судинних і онкологічних захворювань, особливо у дітей. За словами Семеновича, у жінок, котрі вживають такі продукти, дуже великий ризик народити дитини з діабетом. У чоловіків – стати імпотентами.

У харківській бісквітній фабриці перевірка забракувала вафлі «Артек Згущене молоко», а від компанії «Три ведмеді» забраковано морозиво «Пломбір». Про це повідомило «Діло».

Джерело: http://zik.com.ua/ua/news/2008/07/25/144743

P.S. Жах...

Горват Корнелія - 28-7-2008 у 12:10

До теми. Не знаю, як у Львові, а наш хліб на другий же день після випічки починає пліснявіти. Чому? І зберігаю у відкритій посуді.

Марія Вибранівська - 30-7-2008 у 13:40

Ще й трапляється цвіль якогось страшного рожевого кольору

Горват Корнелія - 30-7-2008 у 19:47

Як гарбузи цього року? Здається, від першого нами з"їденого таки нічого не трапилося...

Юрій Сєров - 31-7-2008 у 00:08

За кордоном зараз пішла тенденція маркувати продукти, які створені без усілякої зарази. Така "organic" (маркування натуральних продуктів) течія стає дуже модною і потужною. Це попри те, що вони значно дорожчі.
Можливо і наші товаровиробники скоро почнуть "повертатися до витоків" і ми ще зможемо поїсти нормальну тушківку, згущене молоко і живе пиво! :)

Остап Шумин - 5-8-2008 у 10:26

До теми "Що робити з пластиковими пляшками?"
Цікаво, що гірше для організму: пити домашнє молоко з пляшок невідомого походження чи пити невідомо що зі стерилізованих пакетів?
Особисто мені важко відповісти однозначно... :rolleyes:

Nazar - 19-3-2009 у 18:04

Хтось щось чув про заборону Пангасіуса?
Бо десь краєм вуха я чув, що цей рибний продукт заборонено до продажу та відповідно вживання у багатьох країнах, і навіть в Росії. Хоча в наших магазинах його повно. Зустрічається також під різними назвами, від "Морський язик" до "Філе морського окуня", хоча це прісноводний сом по своїй природі, який не вибаглививй до умов вирощування і на деяких в'єтнамських фермах дивує небувалими темпами росту.
Тим самим краєм того самого вуха я чув, що вони на ринок потрапляють у вигляді філе лише через те, що промислово вирощені рибини мають непропорційно великий живіт через усілякі генетичні-глюкозично-протеінові добавки в кормах і ще щось, що робить їх постійно голодними та не вибагливими до корму (їдять практивно все - від овочів до риби).

Та я от думаю, що риба, яку традиційно продають живою в нас також грішить вищезгаданими кормами, хоча вона не заборонена...

romano - 20-3-2009 у 10:27

Я читав, що в свій час США, Канада і ще хтось там забороняв імпорт пангасіуса з В'єтнаму, бо при вирощуванні використовувався антибіотик. Потім фірми-виробники були проінспектовані і імпорт відновився. А Росія якраз минулого року заборонила, а десь зараз має перевіряти виробників у В'єтнамі.
Ну а вся "неперевірена" риба напевно в нас продається :o

Марія Павлюх - 20-3-2009 у 14:21

Мені подобалося готувати різні страви із пангасіуса, але тепер, мабуть, буду купувати інше філе риби. На жаль, в нас ситуація з якістю усіх продовольчих товарів жахлива. Часто бачу в магазинах, наприклад, яблука, груші величезних розмірів і цибуля, що заважує три штуки на кілограм і т.д. В країнах Євросоюзу строго контролюють не лише умови вирощування, а й розміри овочів та фруктів, а весь непотріб реалізують у нас :(.

Юрій Сєров - 20-3-2009 у 14:27

Цитата:
В країнах Євросоюзу строго контролюють не лише умови вирощування, а й розміри овочів та фруктів

Звідки така інформація? Щось про розмір нічого не чув.
Знаю є поділ Organic і не Organic. Відповідно перше дорожче, а друге допускає ГМО і менші вимоги по всяких пестицидах і т.п.

Nazar - 20-3-2009 у 15:02

А може хтось підказати-проконсультувати та порекомендувати рибні продукти, які не вирощені на фермах (в річках, ставках та морях), а виловлені рибальськими методами (промисловими в т.ч.). І щоби ціна була доступною?
Бо дуже вже хочеться якумога побільше уникнути дії харчових добавок.

Марія Павлюх - 20-3-2009 у 15:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
В країнах Євросоюзу строго контролюють не лише умови вирощування, а й розміри овочів та фруктів

Звідки така інформація? Щось про розмір нічого не чув.
Знаю є поділ Organic і не Organic. Відповідно перше дорожче, а друге допускає ГМО і менші вимоги по всяких пестицидах і т.п.

Ця інформація від знайомих заробітчан, які в Польщі сортували яблука, пропускаючи їх через сита різних діаметрів. Відповідно до розміру виставлялася ціна. Надто великі яблука господар не міг продати в країни Єросоюзу, вони повинні були бути використані на корм тваринам.

Hanor Narasson - 20-3-2009 у 18:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
А може хтось підказати-проконсультувати та порекомендувати рибні продукти, які не вирощені на фермах (в річках, ставках та морях), а виловлені рибальськими методами (промисловими в т.ч.). І щоби ціна була доступною?
Бо дуже вже хочеться якумога побільше уникнути дії харчових добавок.


Купуйте морську рибу. Вона скоріше всього була "дика". Тай самий хек, наприклад.

Юрій Сєров - 20-3-2009 у 20:02

Цитата:
Ця інформація від знайомих заробітчан, які в Польщі сортували яблука, пропускаючи їх через сита різних діаметрів. Відповідно до розміру виставлялася ціна. Надто великі яблука господар не міг продати в країни Єросоюзу, вони повинні були бути використані на корм тваринам.

Якщо яблука з однієї яблуні, то розмір різниці не робить. В сенсі, що склад яблук з точки зору хімії одинаковий. Тому у цьому випадку йшлося мабуть не про якість, а про якісь маркетингові чи технологічні нюанси.

Катерина Слобода - 20-3-2009 у 22:12

Нормативи, що існують в Європі, у всіх деталях регулюють, якими саме повинні бути овочі і фрукти. Наприклад, згідно з директивами, огірки допустимого стандарту повинні бути рівними, тобто не можуть відхилятися більш, ніж на десять міліметрів на кожні десять сантиметрів довжини.

Щодо баклажанів, директива ЄС номер 1292/81 :lol: встановлює, що "в одній упаковці різниця між найбільшим і найменшим баклажаном не повинна перевищувати 20 міліметрів для довгастих баклажанів і 25 міліметрів для круглих".

Рік чи два тому Єврокомісія пообіцяла значно спростити нормативи для продуктів харчування: згідно з її пропозиціями, регулюватися мали б тільки 10 категорій овочів і фруктів, а стандарти для ще 26-ти мали б бути відмінені.

Зокрема виробники зможуть самостійно стежити за розмірами таких овочів і фруктів, як баклажани, боби, морква, кабачки, огірки, цибуля, дині, цибуля, сливи і шпинат.

При цьому стандарти продовжать діяти для яблук, цитрусових, ківі, салату-латуку, персиків і нектаринів, груш, полуниці, солодкого перцю, столового винограду і помідорів. :rolleyes:


Марія Павлюх - 20-3-2009 у 22:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
Ця інформація від знайомих заробітчан, які в Польщі сортували яблука, пропускаючи їх через сита різних діаметрів. Відповідно до розміру виставлялася ціна. Надто великі яблука господар не міг продати в країни Єросоюзу, вони повинні були бути використані на корм тваринам.

Якщо яблука з однієї яблуні, то розмір різниці не робить. В сенсі, що склад яблук з точки зору хімії одинаковий. Тому у цьому випадку йшлося мабуть не про якість, а про якісь маркетингові чи технологічні нюанси.


Так, можливо, розміри були зазначені у договорі купівлі-продажу. Але, є один нюанс, підчас дозрівання яблука декілька разів обробляють різними хімікатами, і є ймовірність, що велике яблуко завдячує своїм розміром власне, надлишку хімікатів в ньому. Зрештою, невже Ви спокійно купляєте велетенські продукти? Я згідна, якщо фрукт з Вашого саду, питань нема, розмір не аргумент про його шкідливість. А в інших випадках варто задуматися.


Андрій Пелещишин - 20-3-2009 у 22:18

Дуже часто великі (більші за норму) фрукти просто несмачні.

Юрій Сєров - 21-3-2009 у 00:17

Цитата:
Я згідна, якщо фрукт з Вашого саду, питань нема, розмір не аргумент про його шкідливість. А в інших випадках варто задуматися.

Не факт, що овочі-фрукти з вашого городу чистіші за "оброблені" магазинні. Ви ж не робите у вашому саду замірів повітря, води, ґрунту на радіацію, хімічний склад. Місце, яке Вам може здаватися екологічно дуже чистим насправді може таким не бути. Це і Чорнобиль, і купа промислових об'єктів, і сміттєзвалища (до речі усю редиску, цибулю львів'янам привозять майже з Грибович, яка іронія: їмо, те, що нагадили) і "спадок" від армії і т.д.
Швидше схиляюсь до думки Андрієвої про поганий смак, можуть швидше псуватися, не мають товарного вигляду. А крім того їх ще мабуть складніше транспортувати, бо тара стандартна.

Nazar - 21-3-2009 у 13:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Купуйте морську рибу. Вона скоріше всього була "дика". Тай самий хек, наприклад.


Я по Діскавері дивився про морські ферми, які вирощують в морі на загорожах рибу морську, постійно закидуючи корм туди. Не знаю, на скільки це стосується хека, та все ж нема впевненості, що якщо морська - то без харчових домішків.

Марія Павлюх - 23-4-2009 у 15:14

Нарешті виробники не вводитимуть нас в оману! Від 1 травня назви продуктів мають відповідати їх складу, а інґредієнти зазначатимуть великими літерами. Детальніше: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=73257

Горват Корнелія - 24-4-2009 у 08:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Нарешті виробники не вводитимуть нас в оману!





Хотілося б вірити - ДУЖЕ.....:(

Юрій Сєров - 13-5-2009 у 15:26

В Україні введено обов’язкове маркування вмісту ГМО в продуктах
http://zaxid.net/newsua/2009/5/13/160254/

Катерина Слобода - 5-7-2009 у 17:15

Кабінет Міністрів України підвищив рівень допустимого вмісту генетично модифікованих організмів (ГМО) в продуктах харчування з 0,1% до 0,9%. :o
http://zik.com.ua/ua/news/2009/07/03/187206

Юрій Сєров - 4-10-2009 у 00:06

Для фанатів Органіка!

Ярмарок органічних продуктів відбудеться у Львові

10 жовтня у Львові проходитиме перший в Україні Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.

«Питання здоров`я для кожної людини, зокрема і для людства в цілому, стають все більш важливими і актуальними. Значною мірою вони пов`язані з правильним харчуванням, можливістю споживати якісні, повноцінні продукти харчування”, - зазначив у коментарі УНІАН голова правління Федерації органічного руху України Євген МИЛОВАНОВ.

Він зазначив, що “відроджуючи старі добрі традиції Галичини, ми плануємо провести на Площі Ринок напередодні свята Святої Покрови перший всеукраїнський ярмарок органічних продуктів».

Як очікується, участь у ярмарку візьмуть виробники органічної продукції з України, Польщі, Угорщини, Швейцарії. В рамках ярмарку, який проходитиме на центральній площі міста – площі Ринок, - будуть організовані дегустації органічних продуктів харчування.


Марія Павлюх - 4-10-2009 у 14:56

Обов'язково піду на цю ярмарку. Цікаво дізнатися, які виробники пропонують саме органічні продукти харчування.

Андрій Пелещишин - 4-10-2009 у 16:26

Мені здається, що назва "органічні продукти" неправильна. Так чи інакше, ми їмо не мінерали, а органіку. Це швидше мало би бути "натуральні продукти".

Юрій Сєров - 4-10-2009 у 19:05

А якщо у винограді є свинець, то виноград органічний?

Назва виникла там, де про це почали дбати. Ми як завжди запозичимо назву...

Андрій Пелещишин - 5-10-2009 у 07:49

Цитата:

А якщо у винограді є свинець, то виноград органічний?

Думаю, що в будь-якому продукті є широкий спектр різних елементів. Їх так і називають - "мікроелементи". Питання в природності (тобто натуральності) їхнього співвідношення.


romano - 5-10-2009 у 09:34

Назва виникла така тому, що при вирощуванні таких продуктів не використовують синтетичних добрив, гербіцидів, фунгіцидів, антибіотиків. Натомість використовують ОРГАНІЧНІ добрива (старий добрий гній), рослинного походження гербіциди і т.д. Правда, синтетичний - не означає "неорганічний"з т.з. хімії, але так склалося.

Хоча, як на мене, дико, коли технологію вирощування, якій тисяча років, називають ORGANIC, а нову, з застосуванням хімії - CONVENTIONAL (звичайна).

Руслан Кравець - 5-10-2009 у 19:30

Складається враження, що у цьому всьому є змішування понять.
Бо мені здається, що для англомовного терміну "organic product" є український відповідник "натуральний продукт".
Причому цей термін на сьогодні вже доволі усталений, бо почали вживати його десь ще з часів радянської перебудови, коли заговорили про нітрати в овочах.
А калькування "органічний/неорганічний продукт" викликає асоціацію з органічною/неорганічною хімією.
І з цієї точки зору словосполучення "органічний виноград" видається трохи дивним.


Юрій Сєров - 5-10-2009 у 21:59

Термін виник ще в першій половині минулого століття і вважається, що був уведений Джоном Полом http://orgprints.org/10138/1/10138.pdf .
Органічне вживалося як антонім слова хемічне і йшлося про фермерство. Джон Полл вважав що ферма має бути самодостатнім організмом з замкнутим циклом виробництва.

А відносно термінології, я згідний, що відповідник "натуральні продукти" можливо кращий, хоча знову ж таки, можливо краще було б "природні харчі" :) Єдине, що можу сказати, що колись був "копаний м'яч", а тепер чемпіонат України з "футболу"...

rost - 5-10-2009 у 22:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від romano
Хоча, як на мене, дико, коли технологію вирощування, якій тисяча років, називають ORGANIC, а нову, з застосуванням хімії - CONVENTIONAL (звичайна).
А як на мене, це просто констатація факту, що звичайна CONVENTIONAL технологія, це зараз власне "хімічна".

Введення поняття -- "органічний" продукт є просто розширення застосування слова "органічний". Вживання замість "органічний" слова "натуральний" веде до ще більших непорозумінь. Бо як не крути, але наприклад коли ми кажемо "натуральний" мед, то це, не обов'язково значить, що він "органічний" в сенсі відсутності компонентів "хімізації".

Коли ж ми говоримо "органічний" продукт, то з хімічної точки зору тут невелике поле для контрадикції. Bсі продукти харчування (крім , хіба води) є комбінацією органічниx сполук. Неорганічними є лише добавки сіль, селітра, поташ i т.д.

Руслан Кравець - 7-10-2009 у 10:23

Ось визначення, яке пропонується в проекті закону "Про органічне виробництво":

"Органічне виробництво - виробництво за встановленими правилами, які дозволяють виготовляти натуральні продукти з оздоровчими властивостями; а також зберігати та відновлювати природні ресурси у процесі виробничої діяльності."

Взято з http://organic.com.ua/proekt_zakonu_ukraini_pro_organichne_agroviro...

А що стосується "органічного продукту", то в сухому залишку - це продукт харчування, на упаковці якого написано "Органічний продукт".

Марія Павлюх - 14-3-2010 у 22:07

Добрі молочні вироби торгової марки «Молокія». Уже тривалий час купляю їхнє молоко, масло, сметану і завжди задоволена якістю :sing:.

Катерина Слобода - 15-3-2010 у 08:29

Навіть не знаю що то й думати... В грудні 2009 року довелося купити торт (переважно самі печемо, а то треба було швидко). В магазині на запитання чи свіжий відповіли - аякже! нині зранку спекли, а який смачний(і тд.і тп.)...гості його так з горем пополам змучили, а кусочок залишився в холодильнику. Десь за днів 5 зауважили, що він зовсім не змінився, вишенька яка була гарненька, така і залишилася, крем як щойно зроблений. І тут ми вирішили заради експерименту подивитися - а доки ж він буде такий гарненький залишатися??? Поставили його на холод і попередили в хаті, що то піддослідний кусок. Але бачу, що наш експеримент занадто затягнувся. То вже березень, а торт який був, такий і є...:o Страхіття! :o

Марія Павлюх - 15-3-2010 у 11:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Слобода
Навіть не знаю що то й думати... В грудні 2009 року довелося купити торт (переважно самі печемо, а то треба було швидко). В магазині на запитання чи свіжий відповіли - аякже! нині зранку спекли, а який смачний(і тд.і тп.)...гості його так з горем пополам змучили, а кусочок залишився в холодильнику. Десь за днів 5 зауважили, що він зовсім не змінився, вишенька яка була гарненька, така і залишилася, крем як щойно зроблений. І тут ми вирішили заради експерименту подивитися - а доки ж він буде такий гарненький залишатися??? Поставили його на холод і попередили в хаті, що то піддослідний кусок. Але бачу, що наш експеримент занадто затягнувся. То вже березень, а торт який був, такий і є...:o Страхіття! :o


Так, то ви напевно купили торт без терміну придатності :lol:
Катерино, де ви його купляли і хто виробник?
Я завжди купляю торти у магазині на початку вулиці Зеленої ( де двері розсувні), там завжди добрі і свіжі :)

Катерина Слобода - 15-3-2010 у 20:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Так, то ви напевно купили торт без терміну придатності :lol:
Катерино, де ви його купляли і хто виробник?

:lol:
Я вже не пригадую виробника, бо спочатку не звернула особливої уваги, а потім як спохватилися, то вже коробку викинули... А купляли не у Львові, тому, думаю, то неважливо...:)
А досить дієвий метод перевірки чи добрі і свіжі продукти- дати трохи коту попробувати.
Як не буде їсти, значить неважні :) Тільки кота трохи шкода...:)

Valentyna Ageeva - 18-3-2010 у 13:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Давайте цю тему потихеньку прикриємо. Бо начитаються люди всілякого страхіття і вирішать для збереження здоров'я зовсім припинити їсти.:lol:

Нещодавно навідувала прительку, яка лежить в Інституті судинної хірургії в Киеєві. Бачила щонайменше чотирьох дітей ДОШКІЛЬНОГО віку, яких вже прооперовано на предмет холестеринових закупорок судин... Звідки воно у такому віці, якщо не з їжі?
А щодо якості наших продуктів:
http://www.test.org.ua/tests/food/196
Це для прикладу. Те саме можна знайти для будь-яких інших продуктів харчування. А якщо до цього додати, скажімо, досліждення препаратів, які в їдеалі мають нас лїкувати від того, що ми їмо, стане зовсім весело...
Знову ж таки на прикладі йогуртів та пробіотичних препаратів (в кого що болить:wow::saint:):
http://disbiozu.net
І т.п. ......................

Я не знаю, який з цього вихід, але принцип "менше знаєшб краще спиш" - це неправильно. ІМХО

Олександр Сташин - 18-3-2010 у 20:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Valentyna Ageeva
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Давайте цю тему потихеньку прикриємо. Бо начитаються люди всілякого страхіття і вирішать для збереження здоров'я зовсім припинити їсти.:lol:

Нещодавно навідувала прительку, яка лежить в Інституті судинної хірургії в Киеєві. Бачила щонайменше чотирьох дітей ДОШКІЛЬНОГО віку, яких вже прооперовано на предмет холестеринових закупорок судин... Звідки воно у такому віці, якщо не з їжі?
А щодо якості наших продуктів:
http://www.test.org.ua/tests/food/196
Це для прикладу. Те саме можна знайти для будь-яких інших продуктів харчування. А якщо до цього додати, скажімо, досліждення препаратів, які в їдеалі мають нас лїкувати від того, що ми їмо, стане зовсім весело...
Знову ж таки на прикладі йогуртів та пробіотичних препаратів (в кого що болить:wow::saint:):
http://disbiozu.net
І т.п. ......................

Я не знаю, який з цього вихід, але принцип "менше знаєшб краще спиш" - це неправильно. ІМХО


А от що я знайшов з приводу LGG бактерій. Доволі цікаво, дивлячись як це зараз рекламують))

Valentyna Ageeva - 19-3-2010 у 18:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олександр Сташин

А от що я знайшов з приводу LGG бактерій. Доволі цікаво, дивлячись як це зараз рекламують))

Це не новина, більше - реклама. LGG справді перевірені і корисні бактерії, але чи відомо Вам, що в той самий Данон входять генетично модифіковані лактобактерії? До речі, і в Лінекс (стійкі до антибіотиків)... Наша пісня гарна - нова...:2cents:

Андрій Пелещишин - 19-3-2010 у 19:50

А чого? Нормально, виростити стійкі до антибіотиків бактерії, потім придумувати нові антибіотики...

Олександр Сташин - 19-3-2010 у 21:04

Так, бізнес розквітає.... От так з нас гроші і видурюють!:baddevil: А вплив генетично модифікованих лактобактерій, того ж Данон, достовірно не відомий. Можлив оруйнуєтся природня мікрофлора у кишечнику. І тоді нам вже необхідно купляти цей Данон, щоб підтримувати себе в бойовому стані. Звісно, це лише припущення...

Соломія Федушко - 30-3-2010 у 21:29

Недавно купила на свою біду оселедець в банці. Там біля 7 харчових добавок Е.



Demyan - 31-3-2010 у 07:59

вчора вкотре крутили передачу по СТБ і розставляли по місйя найшкідливіши харчі так от до списку те що памятаю попало:
Консерви, шпроти, паштети, копчені риби, кетчупи, майонези, вафлі, солодощі, чіпси, сухі закуски, мед.....
Питання а що їсти? :o

Андрій Пелещишин - 31-3-2010 у 08:37

Цитата:
Питання а що їсти? :o

Підозрюю, що "чистих" продуктів практично не залишилося.
Я думаю, можна вибудувати якісь пріоритети і вилучити непотріб. Наприклад ті ж чіпси.
Для кожного напевно перелік був би власний, але крім чіпсів я би добавив горішки, цукерки, печення, вафлі, сирки, "умовні копченості", солодкі води, пастеризовані пива, коньяки і вина сумнівного походження (а інших, ІМХО, зараз і немає) і ще багато чого іншого подібного.

Найбільш проблемним звичайно є м'ясо. І без нього ніяк, і те, що воно вирощене на спецзасобах, сумнівів практично нема.

Ірина Собенко - 3-4-2010 у 08:06

Так ви праві, що без деяких продуктів, таких як м"ясо, більшість людей не можуть обійтися, тоді потрібно якось виводити токсини, які утворюються в організмі. І це можна зробити за допомогою зеленого чаю, він краще ніж чорний виводить токсини.

Соломія Федушко - 7-8-2010 у 22:26

Ще раз пересвідчилась, що кока-кола - це зло :)

Кока-кола. Пить или не пить? (http://vvnews.info/news/55808-1.html)

Катерина Слобода - 7-8-2010 у 22:50

Ну чому зло? Дуже навіть корисна річ як треба смолу з автомобіля змити...:)

Юрій Сєров - 8-10-2010 у 15:34

У Львові 9-10 жовтня на вул. Валовій відбудеться Другий всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.
http://zaxid.net/newsua/2010/10/8/160918/

Правда незрозуміло де саме він відбудеться.

Григорій Шевченко - 4-11-2010 у 20:42

Доброго всім здоров*я!Заглянув на захід УКРАЇНИ,щоб зрозуміти що твориться в державі,і випадково натрапив на тему(Що ми їмо?)Вставлю і свої п*ять копійок,Весна,закінчуеться сезон продажу домашньої птиці та кролів,За прилавком стоїть бабуся і продає качок,Хто їх називає (Шипунами,Мускусними утками)взагалі свійські качки,які взмозі перелитіти дроти електропередачі,Качури ростуть великі-кілограм 3-3,5 битої ваги,а качечки 1-1,5кг,Господиня викладає на прилавок штук 6 тушок,Ну я і запитую: Навіщо тримали 6 бугаїв аж до весни???Вона відповідає:Думала залишити на плем*я а вони (качури)нєграють с качками!!!Я їх зарізала, а у них немає яйців (такий парний орган:lol:) Купувала каченят маленькими на нашому базарі,У них на голівці чорненька цятка, Через деякий час я,узнав їх називають качкогус,каченята самі самці,А тепер головне,Що буде з нашими/вашими дітьми після споживання такого (домашнього) продукту,коли їм прийде час народжувати дітей:(

rost - 5-11-2010 у 07:48

Цитата: Початково розміщене учасником Григорій Шевченко  
А тепер головне,Що буде з нашими/вашими дітьми після споживання такого (домашнього) продукту,коли їм прийде час народжувати дітей:(
А що по вашому має статися, ocoбливo, "коли їм прийде час народжувати дітей"? Moжe ви боїтеся,що в них не стане "яйців (такий парний орган):lol:"? Трафунки, звичайно, бyвають розмаїті, але імовірність цьго не більша ніж тa, що від споживання риби у вас виросте рибячий хвіст:lol::lol:.

Ірка Біла - 10-4-2012 у 00:37

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
Ще раз пересвідчилась, що кока-кола - це зло :)


повністю підтримую, тому говорю завжди це своїм батькам і друзям, хоча вони завжди пропускають це повз вуха та сміються у відповідь :(.

Sashko Nedoviziy - 10-4-2012 у 13:13

Тільки не читайте склад наших "100% натуральних" соків. Бо кола здасться ще легким варіантом ;)

Юрій Сєров - 10-4-2012 у 22:44

Ой, з соком наколовся недавно: купив за звичкою миколаївський в білій упаковці, з намальованою дитиною. Так от склад: натуральні соки виноградний з білих сортів та яблучний концентровані, глюкозно-фруктозний сироп, регулятор кислотності - лимонна кислота, натуральні ароматизатори винограду і яблука.
Навіщо в сік ароматизатори? Був вражений, бо вважав соки цього бренду найнатуральнішими... :(

Sashko Nedoviziy - 11-4-2012 у 10:29

Так от і я про те, Юрію, і я про те... навзамін купив сік польський на шуварі гуртовому - 12 грн за 0,96 л в скляній пляшці - і таких "новин" там не знайшов. Сумно. Складається враження, що у нас не ростуть ні виноград, ні яблука (то з нашими соками; ну якийсь ананас я зрозумію, але яблука?!)

Андрій Пелещишин - 22-2-2013 у 10:04

Натрапив на статтю про "марочні вина"
http://posovesti.com.ua/Article.aspx?articleID=465

Вино як алкогольний напій, здається стає усе більш популярним.

Наталка - 28-2-2013 у 17:18

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Ой, з соком наколовся недавно: купив за звичкою миколаївський в білій упаковці, з намальованою дитиною. Так от склад: натуральні соки виноградний з білих сортів та яблучний концентровані, глюкозно-фруктозний сироп, регулятор кислотності - лимонна кислота, натуральні ароматизатори винограду і яблука.
Навіщо в сік ароматизатори? Був вражений, бо вважав соки цього бренду найнатуральнішими... :(

Я так підозрюю, аби покласти якомога менше яблук та винограду, зберігши при цьому аромат справжнього соку... :(
Вже й в дитячому соку таке бачила. Про те, що не встидаються писати "100% сік", де треба "нектар", я взагалі мовчу...

Катерина Копійко - 13-6-2013 у 10:05

Раніше і соки і були натуральними. Бо ми теж завжди дітям купляли. Але, як бачите, спортились виробники. І то скрізь таке. Тут казали про оселедця в банці. Там крім різноманітних "Е", ще і риба протухша, просрочена і вимочена у спеціальних розчинах. Ми тепер оселедеь робимо самі, як в добрі старі часи. І соки так само самі робимо.

Юрій Сєров - 26-9-2013 у 09:13

Ось таку цікаву рослину вивели.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2432094/TomTato-plant-produ...

Думаю, що у нас вона могла б показати себе у всій красі і з часом насіння з'явиться і у нас.


article-2432094-1841D55400000578-398_634x666.jpg - 139kB

Катерина Морозова - 7-11-2013 у 13:09

Мені здається якщо розібрати всі ті продукти, що ми споживаємо....можна давно помирати. :lol:

Магда Вуйко - 27-8-2014 у 22:00

я наприклад завжди снідаю вівсяними пластівцями. Смаженого намагаюся не їсти

Вадим Кущ - 28-8-2014 у 10:31

Цитата: Початково розміщене учасником Катерина Морозова  
Мені здається якщо розібрати всі ті продукти, що ми споживаємо....можна давно помирати. :lol:


людський організм поступово до всього звикає

Андрій Пелещишин - 5-7-2015 у 14:43

Цікава критична стаття про окремого модного представника спільноти активістів, що боряться за чистоту продуктів від "хімії"
http://lenta.ru/articles/2015/07/02/foodbabe/
Стаття весела і досить корисна. Почуття реальності ніколи не варто втрачати.

Цитата
Цитата:
Хари утверждала, что авиакомпании экономят на воздухе и пускают в отсек для пассажиров не чистый кислород, а опасную смесь газов, 50 процентов которой — это азот. Хари не смутило, что «настоящий» воздух состоит из азота на 78 процентов, а кислорода в нем всего около 21 процента, и при этом никто не страдает от больных суставов и отрыжки просто потому, что дышит (а ведь именно такие побочные эффекты азота обещала нам борец за органические продукты и справедливость).


Сеня Тюльпанов - 27-1-2017 у 09:49

Жінка з подругами періодично починають "правильно харчуватись". І що? Завжди голодна та агресивна, ото воно таке треба? Як на мене їжа повинна приносити не тільки користь, а й задоволення

Андрій Пелещишин - 31-1-2017 у 23:02

Мабуть, просто вони неправильно розуміють слово "правильно". :)
Ще варіант - що в них не дуже виходить, і вони від того зляться