Форум Рідного Міста

Чи правда, що житло дешевшає?

Андрій Пелещишин - 10-10-2008 у 16:10

Натрапив на статтю
http://www.epravda.com.ua/publications/48ee7ca919190/
де автор стверджує, що за два тижні нерухомість впала у ціні на 20% у більшості міст України.
Хтось слідкує за цінами? Це правда?

popTAB - 10-10-2008 у 16:15

Ага, куплю 5тикімнатну квартиру за $5000

Анастасія Кулакова - 10-10-2008 у 21:09

Не думаю, що він правий. Моя подруга щойно (в понеділок) продала свою трикімнатну квартиру. Продавала вона її майже рік, бо ДУЖЕ дорого за неї хотіла, зважаючи на її стан та місцерозташування. Так от, продала саме за ту ціну, що правила за неї. І ціну ту не міняла жодного разу з самого початку. Я планую продавати свою двокімнатну, так от коштує вона так само, як 3 місяці тому (тоді я її оцінювала).

Юрій Сєров - 10-10-2008 у 21:37

Можливо десь у Івано-Франківську, де нормальні темпи будівництва, трохи подешевшає.
А у Львові - не вірю.

Serg Selev - 12-10-2008 у 17:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Можливо десь у Івано-Франківську, де нормальні темпи будівництва, трохи подешевшає.
А у Львові - не вірю.


Львів нічим не відрізяється від інших міст. Кредит на житло отримати неможливо. Банки підвищують відсотки на вже видані кредити і % неповернених кредитів буде зростати.
Ринок житла інертний, тому зміни відбуваються не одразу.

Ціну на 1к хрущі можна виставити хоч 200000 уо, але така ціна буде адекватна лише за умови наявності покупця.

Катерина Задорожна - 15-10-2008 у 11:01

І ще дуже багато залежить від того, скільки готовий чекати власне продавець... приватні власники можуть чекати довше, поки не знайдуть покупців. Якщо говорити про масових забудовників, там інша історія, але і вони поки що чекають, тому ціни особливо і не рухаються, незважаючи на відсутність попиту.

Serg Selev - 16-10-2008 у 00:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
І ще дуже багато залежить від того, скільки готовий чекати власне продавець... приватні власники можуть чекати довше, поки не знайдуть покупців. Якщо говорити про масових забудовників, там інша історія, але і вони поки що чекають, тому ціни особливо і не рухаються, незважаючи на відсутність попиту.


Якщо житло кредитне і куплене з метою перепродажу, то його будуть позбавлятись чимпошвидше. Аналогічно в ситуації коли нема чим погашати кредит.

Андрій Пелещишин - 27-10-2008 у 23:20

УП таки продовжує відстоювати думку, що нерухомість падає в ціні і погано продається. Може й так. Але я не виключаю і заказних статтей.

Юрій Сєров - 27-10-2008 у 23:24

В час коли гривня і долар витворяють щось нереальне, то житло може погано продаватися просто тому, що люди не хочуть ризикувати в цій ситуації.
З іншого боку, той в кого є на руках долари (а не на замороженому депозиті) в таку хвилину швидше за все схоче вкласти їх в нерухомість, імхо. Так що навіть за рахунок такого ціна триматиметься.

Тарас Гулка - 28-10-2008 у 08:14

Житло таки практично не продається. Маю кілкьа прикладів близьких знайомих.
Одна родичка минулого року в жовтні виставила на продаж 2-км. квартиру за 90 тис. Було по 2-3 дзвінки в день і вже за кілька днів знайшовся покупець. Проте вона вирішила призупини продаж, щоб не пересилятися на зиму. В травні знову виставила квартиру на продаж, за ті ж гроші. До сьогоднішнього дня покупця не може знайти. Розказує, що якщо минулого року було 2-3 дзвінки в день, то тепер 2-3 дзвінки в місяць.

Знайома ріелторша розказує, що продажі впали, правда ціни стоять. Вона це пов'язує з двома фактораи:
1. Майже не реально взяти кредит.
2. Перекупщики, які в минулі роки набрали в кредит купу квартир, почила їх "скидати", бо ціни перестали рости, а кредити треба виплачувти.

Андрій Пелещишин - 29-10-2008 у 09:08

до фактора 2) логічно додається 3) - постійний ріст вартості утримання житла.

Мав одноразовий досвід, пов'язаний з продажем житла. 90% покупців - купляють за кредитні гроші. Причому отриманими переважно за мутними пільговими схемами - "для своїх" (співробітники банків), для "потрібних" (самі розумієте, хто), для "окремих пільгових категорій" (чомусь було багато священників - їм взагалі безпроцентний кредит давали).
Зрозуміло, що нинішніх умовах халяви стає менше. Точніше, я навіть думаю, що значною мірою нинішні умови (відомі, як "криза") викликані безалеберністю та суб'єктивністю при видачі великих кредитних сум.
Усі, хто мав живі гроші, були привязані до західної економіки (в першу чергу заробітчани). Наскільки я розумію, їм також зараз тяжко.
От і завмерло.
Хай опускають ціни.
ps Одне непокоїть - чи не буде, як в середині 90-х масових провалів у завершенні розпочатих будівництв.

volkorny - 31-10-2008 у 18:07

Замороження будівництва вже почалось, одного мого знайомого цього тижня звільнили з роботи у будівельній фірмі якраз через зупинку будівельних проектів. Ще 2 тижні тому він розказував про чергу в кілька обєктів які вони мають будувати один за одним.
Від інших людей чув про затримку з зарплатою (не виплатили ще на вересень) та замороження будівництва вже іншою великою будівельною фірмою, вона якраз будує навпроти моїх вікон, але наразі там просто зменшили темпи будівництва.

Serg Selev - 12-11-2008 у 22:53

Во Львове делают скидки на жилье в 50%
http://100m2.com.ua/news/6318.html

Юрій Сєров - 12-11-2008 у 23:54

Спеціально подивився Ваш Магазин. Не бачу аж такої динаміки. Трапляються пропозиції менше 2 кілобакса за метр, але рідко і не впевнений, що ціна спричинена кризою, а не іншими обставинами.

Demyan - 13-11-2008 у 11:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Спеціально подивився Ваш Магазин. Не бачу аж такої динаміки. Трапляються пропозиції менше 2 кілобакса за метр, але рідко і не впевнений, що ціна спричинена кризою, а не іншими обставинами.


Динаміка є і суттєва. Я тримаю руку на пульсі бо в будь-який момент можливо доведеться продавати квартиру. Так от динаміка є і велика. якщо на кінець літа я міг продавти свою квартиру 60-65 тис. тепер вона коштує 45-50 тис. і це при тому що це не остаточна ціна.
Знайома власниця агенції нерухомості каже що як правило людина яка має готівку шукаю тих яким тре терміново продавати, і не факт що я легко продам за 45-50 тис., бо завжди знайдеться людина якій треба терміново продати і тоді ціна може сягнути й 40 тис. Раніше такого не було якщо я хотів 60 тис. то ціна не спускалася і знайти можна було покупця. Тепер покупці з готівкою на руках диктують свої правила.

Юрій Сєров - 13-11-2008 у 12:56

Це однокімнатна? Яка ціна за метр виходить?
Цікаво як для двокімнатних.
Якщо дійсно така тенденція, то більші квартири будуть більше дешевшати ніж менші. Але написав :)

Serg Selev - 13-11-2008 у 14:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Спеціально подивився Ваш Магазин. Не бачу аж такої динаміки. Трапляються пропозиції менше 2 кілобакса за метр, але рідко і не впевнений, що ціна спричинена кризою, а не іншими обставинами.


Продавці тримають старі ціни. Але зараз правила гри помінялись - більше виграє той, хто швидше продасть.

Demyan - 14-11-2008 у 09:23

Так однокімнатна.
На ціни в оголошеннях дійсно можна не звертати увагу, бо якщо я маю 50 000 а ціна стоїться 65 або наівть 70 - я прихожу кажу все добре от готівка але тільки 50 000 - купляю! як правило купити без проблем.
За останій тиждень в оголошеннях ціни підняли суттєво :o . ДУмаю це зробили так щоб люди які продають самостійно подивилися і виставили ціну високу - таким чином в них ніхто не купить а агенції дадуть знижки в 20-50% від написаної.
Я просто в шоці :o тепер якщо по двом останім оголошенням то моя квартира коштує 70 - 80 тис! :saint:

Андрій Пелещишин - 14-11-2008 у 15:25

Ну і чого вони так досягнуть?
Захочуть їсти - почнуть друкувати нормальні ціни.

Demyan - 14-11-2008 у 15:40

я сам зараз нічого не розумію.
Єдине що вони досягають на мою думку, так це те, що відлякують людей з грошима від тих хто продає самостійно, бо якщо я продаю сам, приходить покупець я кажу 70 000 - він каже дорого, а я не знаючи про це кажу - мол такі ціни, подивіться в газеті.
Ну для порівняння покупець йде в агенство, йому пропонують такуж квартиру за 70 000 але кажуть якщо будете брати вже і маєте гроші то дамо знижку - купите її за 50 000 :) бо мол людина в кризі виїжає тре гроші...на лікування на навчання..лапшиит вміють :).
Ясно що він купить в них.

Степанюк Василь - 14-11-2008 у 21:57

В даній ситуації важко щось зрозуміти.
Знаю маклерів, які жаліються що в них повний "застій", і відповідно не мають доходів.
Нерухомість не продається чому ж в оголошеннях такі ціни?
Невже розраховують, що люди боячись інфляції будуть вкладати гроші в нерухомість?
Це нагадує ситуацію, коли на базарі бабця продаючи петрушку завищує ціну і мотивує це тим, що зріс долар ... :rolleyes:

Юрій Марків - 15-11-2008 у 21:34

В Києві наразі дешевшає лише оренда житла, і то несуттєво.

Serg Selev - 17-11-2008 у 22:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Це нагадує ситуацію, коли на базарі бабця продаючи петрушку завищує ціну і мотивує це тим, що зріс долар ... :rolleyes:


Яйця подорожчали недавно, напевно кури таки доларами годуються. :)

Степанюк Василь - 17-11-2008 у 23:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Це нагадує ситуацію, коли на базарі бабця продаючи петрушку завищує ціну і мотивує це тим, що зріс долар ... :rolleyes:


Яйця подорожчали недавно, напевно кури таки доларами годуються. :)


І не тільки кури ... :)

Роман Голощук - 21-11-2008 у 16:08

Середня вартість продаж 1-3-кімнатних квартир на первинному ринку Києва з 14 по 20 листопада знизилась на 3,21% (79 дол.) - до 2 389 дол. за 1 кв.м.

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-285790.html

Андрій Пелещишин - 13-12-2008 у 10:04

Погортав останній "Ваш магазин". Уже є пропозиції на львівське житло з розрахунку 1кв метр = 1 000 доларів.

Роман Голощук - 13-12-2008 у 12:56

Таки дається чути брак "живих" грошей.
Експерти очікують пікового зниження цін влітку 2009 року. До цього часу вартість житла може впасти порівняно з вереснем цього року на 80(!) відсотків. Квадратний метр в середньому коштуватиме від 400 до 650 доларів.

Джерело: http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=70263

Степанюк Василь - 14-12-2008 у 00:10

Зараз дійсно складаються усі обставини для здешевлення житла ...

Ярема П. - 14-12-2008 у 01:04

Де б то торбу грошей взяти? Наколядувати як Зварич?

vovka - 14-12-2008 у 17:01

Метри метрам рознь.
В новобудовах навряд чи буде суттєве (80%) здешевлення житла. А от хрущовки, панельні будинки, комуналки і т.п. повинні подешевшати.

Я от теж погортав Ваш магазин. Знайшов квартири в свому районі по 200000-250000 за 94-107 метрів. А декілька місяців назад були по 180-200. Думаю то так спеціально накрутили ціну щоб було від чого торгуватися, а то дійсно ціна незовсім адекватна :) Ще два роки вони там коштували 1000$ за метр.

Псевдоекспертам з різних газет типу високого замку я думаю сильно довіряти нетреба. вони всі розумні заднім числом, а от якби про цінопад вони згадали ЛІТОМ тоді інша справа, але літом всі вперто говорили що буде дорожчати :rolleyes:

Андрій Пелещишин - 14-12-2008 у 20:16

Цитата:
А от хрущовки, панельні будинки, комуналки і т.п. повинні подешевшати.

Комуналки - не факт. Адже насправді комуналка - це частина елітної квартири. І часто комунальна квартира викупляється у цілому.
Плюс - комуналки (та й багато хрущовок) у районах, близьких до центру, що також суттєвий чинник ціни. Навіть як будинок піде на знос, власник напевно залишиться в плюсі.
А от панельні будинки в далеких районах справді проблемні.

Юрій Сєров - 14-12-2008 у 22:34

Ми живемо в унікальній країні, почав би Віктор Андрійович... :)
У нас старі авта донедавна дорожчали і квартири в панельних будинках, у яких термін експлуатації підходить до кінця дорожчали. Абсурд! Ціни на житло у нас явно завищені, глянути хоча б на його якість, вже не говорячи про співвідношення з зарплатнею. Тепер би все мало стати на свої місця - але ж будівництво темпи якого були явно занизькими, заморозили. Так що навіть експерту буде важко спрогнозувати, що буде з ціною.

Катерина Задорожна - 15-12-2008 у 12:43

Квартири дешевшають... в доларах. Хтось може рахував в перерахунку на національну валюту? Цікаво читати різні аналітичні статті на тему - оренда житла в Києві впала... але якщо врахувати зростання долара, а зарплату багато хто отримує в гривнях, то зовсім вона і не впала, а навпаки

Юрій Сєров - 20-12-2008 у 11:57

1000$ за метр поки що немає, але житло дешвешає.
Зараз в середьному метр коштує 1400-1600. Але за такої ситуації здешевлення буде продовжуватися.

Степанюк Василь - 20-12-2008 у 15:07

Знайомі казали, що уже за 3-кімнатну квартиру виставляють ціну у 80 тис у.о. (пів року тому ставили у 160 тис). І за цієї ціни продати не можуть ... Не купують ...

Serg Selev - 20-12-2008 у 22:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Знайомі казали, що уже за 3-кімнатну квартиру виставляють ціну у 80 тис у.о. (пів року тому ставили у 160 тис). І за цієї ціни продати не можуть ... Не купують ...


Люди на форумах пишуть, що в Дніпрі, Харкові 1к продають за 20-30 тис. Чому у нас досі завищені ціни?

Ірина Роздольська - 20-12-2008 у 22:58

Бо в нас - Львів...

Serg Selev - 22-12-2008 у 00:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
Бо в нас - Львів...


Я в курсі, але надіюсь вже скоро можна буде у тому ж Вашому магазині побачити ціни в 3-5 раз нижчі від теперішніх.

Serg Selev - 24-12-2008 у 20:38

І такі ціни бувають
http://vid.org.ua/forum/index.php?s=&showtopic=3835&view=fi...

Львівським цінам ще падати, 1к квартира має коштувати до 10000 доларів.

vovka - 24-12-2008 у 20:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
І такі ціни бувають
http://vid.org.ua/forum/index.php?s=&showtopic=3835&view=fi...

Львівським цінам ще падати, 1к квартира має коштувати до 10000 доларів.

В нас житло майже не будується, а жити десь треба всім, так як діти підростають і т.п. отже є попит.
10000 може коштувати хіба в період кризи як от зараз коли хтось взяв кредит і неможе віддати, або комусь терміново потрібні гроші і попиту зараз нема (його нема не тільки на квартири а і на машини і все решта) бо всі вичікують.

Короче я думаю про ці ціни можна забути і лишити їх в 90 роках.

Вчора на дошці оголошень біля свого під'їзду на Патона бачив оголошення.
"Куплю 2 кімнатну до 65000$". Можу сфотографувати, якщо воно там ще висить, а то періодично всі оголошення звідтам хтось здирає.

А різним ОБС типу 16к за квартиру на троєщині вірити не буду. може то не квартира а якийсь сарай в напівпідвалі на 10кв. м..

Serg Selev - 24-12-2008 у 22:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
В нас житло майже не будується, а жити десь треба всім, так як діти підростають і т.п. отже є попит.
10000 може коштувати хіба в період кризи як от зараз коли хтось взяв кредит і неможе віддати, або комусь терміново потрібні гроші і попиту зараз нема (його нема не тільки на квартири а і на машини і все решта) бо всі вичікують.

Короче я думаю про ці ціни можна забути і лишити їх в 90 роках.

Вчора на дошці оголошень біля свого під'їзду на Патона бачив оголошення.
"Куплю 2 кімнатну до 65000$". Можу сфотографувати, якщо воно там ще висить, а то періодично всі оголошення звідтам хтось здирає.

А різним ОБС типу 16к за квартиру на троєщині вірити не буду. може то не квартира а якийсь сарай в напівпідвалі на 10кв. м..


Я не казав про 90-ті роки, а про 2000-2003, після чого почали будувати фінансову піраміду з нерухомістю.
Якщо у Львові не будують, а в Києві будують, виходить у нас житло має бути дорожчим не зважаючи на набагато нижчий рівень доходів?

ОБС з форумів я фільтрую - в першу чергу дивлюсь на стаж форумлянина та стиль його дописів.

Андрій Пелещишин - 25-12-2008 у 00:30

У межах однієї країни в містах одного типу (по статусу і ринку праці) принципових відмінностей у ціні на житло бути не може. Точніше може, але недовгий час.
Умовно кажучи, я не вірю в те, що житло в Львові може бути дуже дорожчим за Дніпровське. Хіба до півроку часу. Інакше людина з Галичини, яка має професію і 20 тисяч доларів звалить і не має де жити, просто звалить зі Львова в Дніпро. Що неминуче приведе до балансу попиту і пропозиції на користь нижчих цін.
І ще не треба забувати, що утримувати пусте житло (особливо, якщо нема автономного опалення) є достатньо збитковою справою. Якщо людина не має великих заробітків - це може бути проблемою. А якщо це підприємець - навпаки, йому може і не бути потрібен неліквід, і він захоче його позбутися.
Окрім того, є великий прихований резерв житла, який може бути задіяний у період кризи, навіть якщо не ведеться будівництво. Це малозаселені квартири (у мене, наприклад, у будинку є 4-кімнатна квартира, де проживають лише двоє людей, обидвоє вже пенсійного віку) та квартири, що в аренді (часто в тих квартирах живуть люди з районів. Якщо вони залишаться без роботи, вони покинуть це житло. Або студенти - ці можуть переїхати в гуртожитки, якщо батьки не матимуть достатньо грошей).

Андрій Пелещишин - 25-12-2008 у 17:38

Все-таки, якщо уважно подивитися, то кілька оголошень навіть на однокімнатні квартири в ціні до 1000 доларів за метр у "Вашому магазині". знайти можна.

Юрій Сєров - 30-12-2008 у 18:16

Якщо вірити цій статті: http://korrespondent.net/business/realestate/695689 , то житло у Києві подешевшало майже удвічі і знизилося майже до 1000 уо за метр на первинному ринку.
Але наскільки знаю навіть у Львові таких цін немає...

Роман Голощук - 21-3-2009 у 20:12

Середня вартість житла на вторинному ринку у Львові насьогодні становить $1234 за 1кв.м, - такі дані відділу аналізу інвестиційних ризиків компанії „Росан-Інвест”.

Таким чином з початку березня львівські квартири подешевшали на $ 64 , або на 5%.

Джерело: http://lviv.mycityua.com/news/lviv/2009/03/19/171618.html