Форум Рідного Міста

Чорниці

Андрій Пелещишин - 20-7-2010 у 13:31

4 дні тому в Славському чорниці були на "ура".
З минулорічного досвіду - на чорниці їздили після 21 липня (це по даті знимок)

Соломія Федушко - 20-7-2010 у 14:25

На Боржаві вже було вдосталь чорниць з 5 липня. Тоді вже було багато збиральників цієї смакоти. :) Але чомусь мені здалось, що рясніші і грубші плоди були з сторони Воловця, а не Межигір"я. Гадаю, саме зараз можна їхати.

Ігор Домін - 20-7-2010 у 18:37

ми чорницю аж 3 тижні тому на галицькому ринку купували. вона що все літо росте? чи там на ринках якась для туристів;)??

Андрій Пелещишин - 20-7-2010 у 20:31

То з Волині або з якихось ближчих місць.
В Карпатах вона достигає суттєво пізніше. Причому це "суттєво", якщо міряти днями, залежить від сторони гори, висоти і т.п.

Онук Юрій - 20-7-2010 у 22:53

Збирав цими вихідними цю смакоту на Драгобраті та правильно каже Андрій Пелещишин що багато залежить від висоти та розташування чорничнику так я далі в районі Стогу та Близниці різниця у 100 та 200 м.над рівнем моря від розташування Драгобрату її ще не має, хіба що зелену рвати.

Юрій Сєров - 21-7-2010 у 05:24

Ви плануєте назбирати її там на Боржаві чи просто наїстися?
Важко мені уявити процес заготівлі в горах.

Онук Юрій - 22-7-2010 у 19:39

Мені особисто вдалося наїстися і зробити заготівлю. При тому чудово відпочити зробити маленький похід на Стіг - Котел - Догяска (купання в озері) і повернення на Драгобрат. Це при чому з малечою в три рочки. Близниця само собою, але вже на другий день.

Андрій Пелещишин - 22-7-2010 у 19:51

Зараз продаються на ринку цікаві такі чорниці в 1.5-2 рази більші за звичайні.
Колись такі бачив в біля Яворова, але вони були швидше сині ніж чорні.

Юрій Сєров - 22-7-2010 у 19:57

Це може бути сортова чорниця з садів.

Соломія Федушко - 22-7-2010 у 22:02

Цитата: Початково розміщене учасником Онук Юрій  
Мені особисто вдалося наїстися і зробити заготівлю.

Скільки не пробувала збирати, завжди відмінно виходить перше, а ось зі заготівлею - погано.... :rolleyes:

Онук Юрій - 22-7-2010 у 22:35

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Скільки не пробувала збирати, завжди відмінно виходить перше, а ось зі заготівлею - погано.... :rolleyes:


У мене рецепт простий, перемелюю на комбайні чорницю поступово додаючи цукор 1 до 1-го, потім фасую в тару за години 4 густий джем який стоїть довго і нудно, для перестраховки в таку жарку погоду поки тримаю в холодильнику. Теж саме роблю з калиною, малиною. + просто суху сам чорничник тобто стебло з плодами на чайок.

Соломія Федушко - 26-7-2010 у 17:59

Цитата: Початково розміщене учасником Онук Юрій  
Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Скільки не пробувала збирати, завжди відмінно виходить перше, а ось зі заготівлею - погано.... :rolleyes:


У мене рецепт простий, перемелюю на комбайні чорницю поступово додаючи цукор 1 до 1-го, потім фасую в тару за години 4 густий джем який стоїть довго і нудно, для перестраховки в таку жарку погоду поки тримаю в холодильнику. Теж саме роблю з калиною, малтною. + просто суху сам чорничник тобто стебло з плодами на чайок в зимку.

Та проблема не в приготуванні, хоч дякую за рецепт, а в самому збиранні :) Завжди більше ягід потрапляє до рота , ніж у тару для збирання :lol:

Aндpiй - 27-7-2010 у 14:27


Цитата:

Завжди більше ягід потрапляє до рота , ніж у тару для збирання


І навіть коли 2 відра назбираєте ? :o

Соломія Федушко - 27-7-2010 у 14:30

:lol::lol::lol: ви переоцінюєте мої можливості ...

Hanor Narasson - 27-7-2010 у 17:18

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
Цитата: Початково розміщене учасником Онук Юрій  
Мені особисто вдалося наїстися і зробити заготівлю.

Скільки не пробувала збирати, завжди відмінно виходить перше, а ось зі заготівлею - погано.... :rolleyes:


Треба просто правильні місця для заготовок знати... Якщо цікаво - можу втаємничити...:saint:

Соломія Федушко - 27-7-2010 у 18:25

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Треба просто правильні місця для заготовок знати... Якщо цікаво - можу втаємничити...:saint:

Якщо ваша ласка, то з радістю дізнаюсь ваші таємниці :saint:

Онук Юрій - 27-7-2010 у 18:34

І я не понехтую такою таємницею.

Андрій Пелещишин - 11-8-2010 у 14:22

Щойно з Шацька. Зустрівся там там з "лохинами" (?) - це якісь "старші сестри" чорниць, рази в чотири більші, і трішки з більш синім відтінком. Правда, цінили їх дорого, але на смак солодші за чорниці.

Hanor Narasson - 11-8-2010 у 17:41

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Треба просто правильні місця для заготовок знати... Якщо цікаво - можу втаємничити...:saint:

Якщо ваша ласка, то з радістю дізнаюсь ваші таємниці :saint:


Цитата: Початково розміщене учасником Онук Юрій  
І я не понехтую такою таємницею.


Ну, сезон пройшов, можна вже й місця "здавати".:cool:
Цього року чорниці найкраще було заготовляти на дрогобицькому базарі (на трускавецькому - задорого):lol:

Андрій Пелещишин - 11-8-2010 у 18:29

І в яку ціну вони були?

Hanor Narasson - 11-8-2010 у 19:19

Ціни цього літа:
с. Ділове, при дорозі між Раховом і центром Європи: 4 літри за 30 грн, 1 літр - 10, але везти далеко.:(
Яремче - 11...12
Дрогобич, якщо "мужчина, зранку, для зачину" - 10 літрів - 110
Трускавець - від 15-ти, вчора купив дітям літру за 20.

Андрій Пелещишин - 11-8-2010 у 20:14

ааааа, то велика зелена жаба мене не вдусить...

Андрій Пелещишин - 30-8-2010 у 21:38

Цитата:
Для "заготівлі" місцеві використовують, забув як це називається, чесалку. Сміття й листя потрапляє, але це дурниці. Зробили розвідку боєм, чесалку замовили у місцевого майстра, але вирватись на повноцінні збори не вдалось :(.

Не факт.
В тому ж Славському бачив дві різні ціни - на зібрану гребенями і зібрану руками. Нічого дивного - зібрана руками значно "товарніша"