Форум Рідного Міста

Чи вигідний нам Білоруський "Майдан"

Андрій Пелещишин - 26-3-2017 у 19:57

У Білорусі сталися заворушення, які певною мірою нагадують наші Майдани. І весь український ФБ переповнили лайки, репости і тп в підтримку цієї теми.
Але мене щось мучать сумніви. Білорусь не Україна. Чого нам хотіти їхнього Майдану?
Адже природа заворушень там усе-таки більше економічна (хоча податок на тунеядство - річ звісно ідіотська), а не політична. Опозиція там слабенька навіть у порівнянні з українською 2014 року. Можна собі уявити, що вона зробить з країною за півроку. Крім того, в опозиції там завжди були сильні проросійські настрої. Проєвропейцям, враховуючи стан справ в ЄС, НАТО та Україні взагалі нема що запропонувати..
Думаю, якщо Лукашенко спихнуть, то на його місце стане або авантюрист (і буде біда), або повністю російська маріонетка (або колективна маріонетка у формі парламентської республіки). Зрештою, у Білорусі і нема значної частини населення чи регіону з відчутно антиросійськими настроями.
У той же час "Майдан" чомусь замаячив тоді, коли Лукашенко почав чинити опір РФ у різних справах.
І що ми маємо? Новини про спроби громадської непокори які якимось дивом (а "дива" просто так не трапляються) день в день співпали з новиною про те, що в Білорусь зайшла перша партія Іранської нафти (80 тисяч тон!). І зайшла через Одесу! А тільки цього року має пройти 8 млн тон, які замінять російську нафту. http://ua.korrespondent.net/business/economics/3831873-iran-postavy...
Тобто перед нафтовими компаніями РФ (а вони і керують Росією) замаячила нова загроза втрати колосальних грошей, а перед Україною - гарна перспектива реально і заробити на транзиті і вставити пістон агресору (нафту можна і не тільки в Білорусь гнати, головне почати). Якщо зараз через якусь необережну активність України чи окремих громадян ми поховаємо цей проект, оце буде справді подарунок Росії.