Форум Рідного Міста

Замки Львівщини.

tsa - 6-9-2004 у 18:24

Ось минув рік. Час спливає дуже швидко.
Але знову я у вересні хочу відвідати Львів, як і у минулому році.
Але цього року я хочу проїхатись замками Львова.
На форумі я знайшов трошки інформації пр замки, але стосовно проблем реставрації.
Хотілось би у данному топіку підняти й файно розглянути питання що до історій винекнення тих чи інших замків, їх ростошування. Хотілось би отримати більше інформації а також вражень від людей, котрі відвідували замки Львівщини.

Nazar - 6-9-2004 у 18:29

http://www.mycastles.narod.ru/galicia.html

Хороший сайт, сам напевно поїду у відпустку мадрівкою по Львівській-Закарпатській областях.

Demyan - 23-9-2004 у 15:15

Ось мені випала нагода відвідати замки.
Олеський.
Непаганий, особливо вражає навколишнє оточення, природа, статуетки, памятники. Досить непогана виставка знарядь тортур що в підвалі, однак мені це все більше нагадує музей. Для дозволу на знімку - "внесіть будь ласка 20 грн в касу". Однак в кого гарна камера (бажано цифрова) - рекомендую вимикаєте спалах ставите високу чутливість та троха більшу витримку, і .... тільки обрежено щоб знімки не виходили розмитими, краще по два рази робити.

Підгорецький.
Замок відбудовується. Багато деревяних дощечок, однак дійсно відчуваєш себе в замку, особливо коли дивишся на 40км. краєвид. "Місцеві" люди розкажуть гарні історії і про "білу тьотю" і про власників замку і т.д. Після реставрації можливо все зміниться, прийме гарного вигляду. Під час відвідин підвалів будьте обережні, візміть ліхтарик (мобілки та спалахи від фотокамер не помагають:) ), в замку почуваєш себе вільно - бігаєш куди хочеш, фотографуєш скільки хочеш і що хочеш, навіть скажуть звідки краще фотографувати. Можна відвідати місцеві каплички, церкви - теж є на що подивитися.

Золочівський
Найшумніше та найлюдяніше, особливо багато подружніх пар. Відкрито китайські експозиції, додатково 1 грн., білети не перевіряють та не рвуть, тому заходити, виходите і передаєте далі :). Фотографувати там заборонено, однак....див. вище, кого цікавлять будда китайське мистецтво - вперед! Із-за шуму не можеш себе перекинути в старовину...

Свірж.
Супер! Ось це місце де можна відпочити. Мене сюди привела дівчина, до того я не чув про це місце. Дуже гарна місцевість, замок знаходиться навколо водойми, в якій можна і похлюпатися, рибку половити. Гарна рівненька травичка, можна полежати біля дерева. В замок пускають за "добровільні пожертви". З вікон замку гарні краєвиди, замок не однотипний - все різноманітне, зайшовши в замок переносишся в історичні часи. Екскурсій не проводять (не пробували), однак чув що хочуть зробити там готель. Вже видно що роблять якісь кімнати.

Кого цікавлять є "набір" фотографій.

tsa - 23-9-2004 у 15:19

Так, цікаво. Викладуй лінк з фотками.

Demyan - 23-9-2004 у 15:33

Цитата:
Першим відправив користувач tsa
Так, цікаво. Викладуй лінк з фотками.


лінку нема скажи куди я вишлю.

tsa - 23-9-2004 у 15:50

Я тобі відіслав запита на demyan777 @ ukr.net Вірна адреса?

Captivitas - 3-2-2005 у 10:37

Хтось знає у якому замку Марія Бурмака знімала свій кліп "Той, той"? У дуже красивому замку цю карнавальну ходу було зазнімковано.

Nazar - 3-2-2005 у 13:29

А ти впевнений, що то замок з львівщини?

Captivitas - 4-2-2005 у 14:49

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
А ти впевнений, що то замок з львівщини?

Знайшов інформацію про цей кліп у мережі.
Як виявилося, купився на Лаврську європейськість.

Ярема П. - 10-2-2005 у 20:26

На рахунок похлюпатися я б не був дуже впевненим в тому озері в Свірзькому замку, рибу там ловлять, але місцеві про воду погано відзиваються. Рідко хто там купається. На рахунок екскурсії, то шкода, що не проводять. Я наслухався і начитався про той замок, і коли приїхав щоб подивитися, то провів двома мовами екскурсію (з того що вичитав) групці поляків і двом німцям (по англійськи говорили і розуміли). Сторожі були раді, бо таких чаєвих давно не отримували:-) Замок належить, чи належав, спілці архітекторів, вроді Львівській, і вони там хотіли робити відпочинковий комплекс, і щось почали робити, але потім то заглохло. Нижній замок (так кусок замку називається) дійсно хтось викупив, на готель-ресторан, але що з того сталося-не знаю. Цього літа махну подивлюся, що там робиться.

Ярема П. - 10-2-2005 у 20:39

Ще мало хто знає, але є ще фортеця в Старому Селі, її видно, якщо електричкою їхати в сторону Ходорова. Машиною, то по трасі на Бібрку, і поворот десь за Давидовим, точно вже не пам'ятаю. Фортеця класна, але страшенно запущена, можна полазити всередині, що я зробив, видряпавшись через якусь дірку в стіні.

Nazar - 11-2-2005 у 10:30

Навіщо в дірку? Там є цивілізованабрама, кудою я машиною заїхав. Тамчастенько лицарські турніри проходяь.

Ярема П. - 11-2-2005 у 10:38

Я там був 4 роки тому. Коли я там був, то брама була закрита. Машину довелося залишити - не хотілося багном заляпати, це осінь була, і цього там було преповно. А пр рицарські турніри перший раз чую. Ти часом з Кам'янець-Подільським замком не плутаєш?

Василь - 11-2-2005 у 13:57

А я ще мешкаю за 3 км від цього замку. Назар нічого не плутає. Останній рицарський турнір там був на початку липня минулого року. Тай взагалі зараз за замок ніби взялись, принаймі сміття вивезли, і двоє хлопчиків працюють там гідами, можуть багато чого цікавого про нього розповісти...

Ярема П. - 11-2-2005 у 17:07

О, я цього не знав! Дякую за інфу, треба буде заїхати. А що за рицарі там б'ються?

Соломія Федушко - 19-5-2010 у 22:53

Дуже хочу на вихідних відвідати якийсь наш рідний замок на Львівщині. Хоча вбільшості, якщо не в усіх уже була :)
Зупинила свій вибір на Підгорецькому замоку, оскільки там ще не була. Ніхто з форумчан цього року там не був? Які враження? Чи варто їхати? А, можливо, є якісь інші варіанти?

Юрій Сєров - 19-5-2010 у 22:59

Він хіба відкритий?
Минулого року там здається треба було мати блат, щоб потрапити на територію.

Соломія Федушко - 19-5-2010 у 23:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Він хіба відкритий?
Минулого року там здається треба було мати блат, щоб потрапити на територію.

А я чула, що там екскурсії проводять :rolleyes: Та й, здається, роки три тому мої родичі їхали без всякого блату, здається...

Андрій Пелещишин - 20-5-2010 у 07:19

Водять, без усяких "блатів"

Соломія Федушко - 24-5-2010 у 01:45

Все ж таки вирішила ще раз побувати в Золочівському замку :)

Hanor Narasson - 24-5-2010 у 19:21

А я зараз "окучую" Самбірщину і Старосамбірщну. От, якраз повернувася з Лавріва.
Ну що сказати... Туристичний потенціал там не гірший, ніж у Крехові чи Гошові, але вимагає чималих вкладень. Виникає питання, а чи варто переворювати скромну обитель на місце "туристичної тусовки". ІМНО, Крехівський монастир потихеньку "дифундує" в тому напрямі.

21 квітня 2007 поблизу монастиря посаджений "Отчий ліс". Там дуби, саджанці яких привезені з Моринців (присв. Шевченкові), Нагуєвичів (Франкові), Колодяжного (Лесі Українці), Ст.Угринова (Бандері) і Білогорщі (Роману Шухевичу) - в останьому випадку напевне не могли визначитися, везти дуб зі Львова, чи з Краковця.
Ще купа саджанців від сільрад району і, напевне, Львова - тому що на фото красується Буняк з лопатою.:lol:

Катерина Слобода - 6-6-2010 у 20:26

6 червня в Олеському замку відбудеться свято "кави і сирника". Усі бажаючі зможуть продегустувати кілька видів кави та сирників, взяти участь у різноманітних конкурсах, наприклад , у конкурсі поїдання сирника на швидкість, навчитися середньовічних танців на майстер-класі, постріляти з луку та арбалету.
http://visitlviv.net/event/ua/1782_svyato-kavy-ta-syrnyka/
вхід безкоштовний
хто там хотів з арбалету постріляти? є нагода ;)

Hanor Narasson - 7-6-2010 у 08:29

Там очікується прибуття Януковича?

Ярема П. - 7-6-2010 у 15:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Там очікується прибуття Януковича?

Влучно;)

romano - 7-6-2010 у 18:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
А я зараз "окучую" Самбірщину і Старосамбірщну. От, якраз повернувся з Лавріва.


А в Саліні, Добромилі і Старому Самборі заодно часом не були?

Hanor Narasson - 7-6-2010 у 19:42

Ще не добрався. Робота...;)

Юрій Сєров - 25-6-2010 у 11:30

На Львівщині 9 замків увійдуть до державного заповідника "Галицька корона"

Юрій Сєров - 1-7-2010 у 10:46

Поморянський замок на Львівщині може отримати приватного власника

Юрій Сєров - 8-10-2010 у 13:14

Легендарний Свірзький замок на Львівщині (той самий, який був Бетюнським монастирем, де отруїли Констанцію у фільмі про «Трьох мушкетерів») віддадуть в оренду на 50 років у приватні руки.
-AAA+

Знаменитий маєток XVI століття з кількома десятками кімнат за законом залишиться в держвласності, а власник зобов’язується його відремонтувати. Бізнесмен, який обрав собі замок, нібито готовий вкласти в нього близько $ 100 млн.

Свірзький замок віддадуть в оренду бізнесмену. Музейники обурені.

Андрій Пелещишин - 10-10-2010 у 17:58

Цитата:
Знаменитий маєток XVI століття з кількома десятками кімнат за законом залишиться в держвласності, а власник зобов’язується його відремонтувати. Бізнесмен, який обрав собі замок, нібито готовий вкласти в нього близько $ 100 млн.

Щось мені не віриться в таку суму інвестицій. Цікаво, як їх можна повернути та ще й з процентами?

Лєна Дадукевич - 14-10-2010 у 12:07

Цитата: Початково розміщене учасником Василь  
А я ще мешкаю за 3 км від цього замку. Назар нічого не плутає. Останній рицарський турнір там був на початку липня минулого року. Тай взагалі зараз за замок ніби взялись, принаймі сміття вивезли, і двоє хлопчиків працюють там гідами, можуть багато чого цікавого про нього розповісти...

то не палац Потоцьких часом?
якось проїжджала мимо одних красивих руїн - казали палац Потоцьких це.

Лєна Дадукевич - 14-10-2010 у 12:09

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Легендарний Свірзький замок на Львівщині (той самий, який був Бетюнським монастирем, де отруїли Констанцію у фільмі про «Трьох мушкетерів») віддадуть в оренду на 50 років у приватні руки.
-AAA+

Знаменитий маєток XVI століття з кількома десятками кімнат за законом залишиться в держвласності, а власник зобов’язується його відремонтувати. Бізнесмен, який обрав собі замок, нібито готовий вкласти в нього близько $ 100 млн.

Свірзький замок віддадуть в оренду бізнесмену. Музейники обурені.

обурені??
а мені здається це просто піар для преси, а насправді вони прееечудово спів -існують і спів-працюють :saint:

Юрій Сєров - 11-11-2010 у 17:25

У Львові підписали договір про 49-річну концесію замку у Старому Селі

Андрій Пелещишин - 2-6-2013 у 10:58

Не всі концесії палачів чи замків себе виправдовують
Цитата:
Палац Урбанських у селі Тартаків на Львівщині, який 2010 року передали підприємцю Ігорю Новосаду на 49 років, хочуть повернути із концесії.


Про це повідомляє прес-служба Сокальської райдержадміністрації.

У повідомленні зазначається, що підприємець з Волині Ігор Новосад (інвестор) зобов’язався вивести палац – пам’ятку архітектури ХІХ століття – з аварійного стану, відновити його та ввести в експлуатацію, після чого палац функціонуватиме як туристично-відпочинковий комплекс.

Проте, жодних робіт, передбачених угодою, концесіонер не виконав. На запрошення райдержадміністрації він не з’являється та пояснень не дає.

http://zik.ua/ua/news/2013/05/31/411803

Ольга Рева - 18-2-2014 у 21:54

Шановні друзі.Поряд з нами Тернопільська область.Візьміть путівник і Ви здивуєтесь тому скільки там замків та фортець.Вам забракне часу , щоб відвідати ці перлини Тернопілля.Почніть з замків на Дністрі і далі в глиб області.Враження незабутні.