Форум Рідного Міста

Як під'єднати смартфон до монітора та колонок

Андрій Пелещишин - 13-11-2017 у 12:22

Можливо комусь стане в пригоді.
Є смартфон на Андроїді або Айфон. Є монітор, є колонки. І є бажання використати смартфон у якості плеєра, щоби на моніторі дивитися відео.

У принципі задача розв'язна за досить невеликий бюджет. Усе, що далі - куплено на ebay. Сумарна вартість менше 20 доларів.

Для цього використовується чудернацька конструкція наступного виду :)
IMG_20171112_195101.jpg - 71kB

Центральним є пристрій Miracast, ціна трохи більше 10 доларів. Приймає або копію екрану телефона по стандарту Miracast, або мультимедійний контент за стандартом Airplay (стандарт для Iphone). Ноутбуки на Windows 10 також знають Miracast (власне з них він і пішов у світ), і також під'єднуються.

Пристрій вмикається прямо в HDMI гніздо телевізора, і все працює.
Miracast з нетопових смартфонів гальмує, з ноута все ок.
AirPlay працює супер. Для роботи з AirPlay на смартфон потрібно поставити програму BubblePnP.

А чому ж конструкція така складна? Тому що монітор, а не телевізор. Він колонок немає. Тому нам потрібно розділити потік на два. Для цього в конструкції є HDMI-сплітер (розгалужувач). І перехідник "мама-мама", щоби підключити його до пристрою.
В одне гніздо розгалужувача вже можна підключати кабель до монітора. У другий - іде конвертор з HDMI на VGA+звук. Важливо, що саме "+звук", бо є конвертори без звуку. Аудіороз'єм на конверторі (біла штука) видно на наступній фото.

IMG_20171112_195127.jpg - 72kB

Якщо монітор має VGA, то розгалужувача можна позбутися, він не потрібен. Вставити конвертор в перехідник і все готово. Колонки і монітор під'єднати до конвертора.

На наступній фото все це в трохи розібраному вигляді
IMG_20171112_195155.jpg - 53kB

Якщо є HDMI-монітор з аудіовиходом, то вся ця конструкція втрачає актуальність, колонки напряму включаються в монітор.

Чому не можна під'єднати колонки до телефона безпосередньо або через Bluetooth? Для чого це все?

Тому що передача відео по тих стандартах не синхронізується з локальним звуком. У випадку AirPlay (а він дає кращу якість зображення) те, що на телефоні взагалі немає відношення до того, що на екрані. Щоби звук відповідав відео, його треба брати з потоку, що транслюється на телевізор, а не з телефона безпосередньо.

Усі маленькі штучки в даній схемі коштують від 1 до 2 доларів, miracast в районі 10+
Юрій Марків - 13-11-2017 у 12:33

А ще краще, якщо на смартфоні є порт mini hdmi. Або при виборі наступного смартфону купувати з таким портом. Тоді буде потрібен шнур за ~100 грн.

Андрій Пелещишин - 13-11-2017 у 17:04

На жаль, такого досвіду не маю. Власне, схема для тих, хто усі основні компоненти (телефон, монітор, колонки) вже має.