Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Побори на (чужу) церкву
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 30-3-2005 у 18:08


Андрію, Церква (ні Католицька, ні Православна) не веде такої агресивної агітації для залучення нових членів, а тим більше - залучення монахів. Крім того, християнство якраз підкреслює важливість родинних зв'язків, зокрема потребу шанувати батьків. Для сектанства якраз є важливим вирвати людину з кола близьких, по-перше щоб її не навернули назад, по-друге, оскільки тут задіяні фінансові інтереси. Тому здійснюється брудний вплив, мета якого - переконати жертву, що їй важливіше підтримувати стосунки в колі "собі подібних" ніж з родиною.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-3-2005 у 18:15


п.Олесь дуже точно відмітив відмінності між християнською Церквою і сектою. Може пошукаємо, чим вони ще відрізняються?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 31-3-2005 у 11:47


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
...тут задіяні фінансові інтереси....


Між-іншим, я теж звернув увагу. Скільки разів йшов через Стрийський парк, одягнутий в стилі "ушанка-фуфайка-трусы-балалайка" :) - ніхто не приставав.
Як тiльки йдеш одягнутий трохи краще - зразу пристануть.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-3-2005 у 12:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Дмитро Тарасов
Пане Яндрух!

Роблю Вам зауваження.
[...]
Відповідно до християнської традиції (якої Ви пане Яндрух напевно притримуєтесь) зазомбовані як і хворі потребують співчуття та допомоги а не зневаги, образ чи ігнорування.
Якщо Ви вважаєте людину зазомбованою - допоможіть їй одужати.
[...]

А я про шо там казав. Колись я так і робив: намагався ввійти в контакт із ними - ну, правда, із симпатичиними тими їхнями "свідчинями":saint:... Хотів допомогти, власне, їм одужати! Та вони ну ніяк не давалися. Тож я покинув сю невдячну справу.

А тепер я взагалі зауважив отак, що між ними чомусь не ходять симпатичні дівчата... А може то просто я не придивляюся...
А ви як уважаєте, шановні: ходять між ними гарні й симпатичні жінки та дівчата чи не ходять?

Я от вчора зіштохнувся таки (авжеж!) із двома жіночками, але вони виявились якісь зовсім щирими, тож я навіть не при них порвав ту їхню брошурку: вже як трохи відійшов - аж тоді взяв і роздер навпіл і викинув - навіть не собі під ноги (!) - а просто в... смітник. Отака в мене вчера була пригода із ними. Якась зовсім "неадреналінна"...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 2-4-2005 у 17:43


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
2 Efes
Взагалі кажучи, таки варто "чесати всіх під один гребінь", бо не вважаю, що Бог і Аллах - це різне (різні?).


Ого, я бачу тема мусить вирости за межі міжконфесійної дискусії, а перерости в міжрелігійну... Наразі утримаюся від відповіді, хоча має бути цікаво ;)

Цитата:

Але посудіть самі. Ви сидите на лавочці в парку, відпочиваєте і не бажаєте аніякого спілкування. А тут хтось починає настиливо "агітувати".


Я чому не чіпав спочатку теми "агітування" - бо хотів спершу викласти свою думку про спрощену доктринальну відмінність між, скажімо, свідками єгови і рештою християнських конфесій. Якби розвинути саме цю підтему, то було би легше мені Вам пояснити свою думку про "агітування".

А так доведеться просто викласти, щоб не зрозуміли, але запам'ятали. Моє питання "чи точно Баптисти в Стрийському парку ходять" було риторичним, оскільки я впевнений - не ходять. Ходять і "агітують" там саме свідки єгови з книжечками "Вартова башта" і "Пробудись!".

Баптисти ж (принаймні львівські), якщо хочете знати, проводять, наприклад, мовні курси в церкві на Зеленій, біля Шота Руставелі, після яких запрошують зацікавлених до бесіди на християнські теми. Я от відмовився делікатно свого часу і до мене більше не зверталися з такою пропозицією.

Євангелисти проводять літні табори і конференції. Сам от допомагав організовувати нещодавно під Києвом конференцію.

Повторюю - свідки єгови ходять по місту і "агітують". Інші християнські конфесії - ні. Якщо щось змінилося і Ви бачили Баптистів, Євангелистів чи Харизматів на вулицях за таким заняттям - повідомте плз, було би цікаво. Тільки ж відрізняти потрібно свідків єгови від інших. І не називати всіх поголовно "баптисти" - негарно, бо і неправдиво...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 2-4-2005 у 20:58


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Aндpiй
п.Олесь дуже точно відмітив відмінності між християнською Церквою і сектою. Може пошукаємо, чим вони ще відрізняються?


Вважаю, що існують дві чіткі ознаки секти:

    - заперечення існування Трійці

    - визнання своєї церкви єдиноправильною
.
Інші ознаки імго - похідні від цих двох названих.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 2-4-2005 у 21:39


>визнання своєї церкви єдиноправильною
Православна хіба не значить "правильна"???
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 2-4-2005 у 23:33


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Люди, якщо не важко, можна в приват, але поясніть мені будь-ласка, різницю між УАПЦ, УПЦ КП і УПЦ МП. І, якомога ширше, будь-ласка і, якщо можна без політики. Мене то направду цікавить.


Не можна без політики, бо без неї немає жодної різниці. Усі - православні.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 3-4-2005 у 10:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Православна хіба не значить "правильна"???


Слово "православний" - перекладне з грецького "ортодокс". "Орто" - правильний, "докс" - визначення. Себто "правильне визначення, вчення" - якщо дослівно.

"Правильний" - не тотожно до "єдиноправильний". Тобто не конче мусить бути заперечення усіх інших...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 3-4-2005 у 13:28


2 Наталка. Тобто кожний вірний якоїсь течії православ`я апріорі є учасником політичного процесу? :o
А як же софійна традиція київського християнства? А як же зміна устрою в автокефальній церкві з єпископського на церковно-соборноправний із участю всієї православної спільноти? Всього цього нема? Наталко, ти друга з представників вірних УАПЦ, хто каже що без політики нема різниці... кепсько.

2Efes Тобто православ`я не стверджує і не стверджувало що воно є єдино правильним? А католицизм часів святої інквізиції ми будемо вважати сектою чи ні? :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 5-4-2005 у 20:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
2Efes Тобто православ`я не стверджує і не стверджувало що воно є єдино правильним?


Якщо про Московську Православну церкву з Алєксієм на чолі - то це окрема розмова, на жаль... З українськими православними церквами, на щастя, ведеться доволі успішний екуменічний діалог.

Цитата:

А католицизм часів святої інквізиції ми будемо вважати сектою чи ні? :rolleyes:


Папа Іван Павло ІІ, вічная Йому пам`ять, вже попросив вибачення в світу за гріхи Католицької церкви часів інквізиції...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 5-4-2005 у 20:39


Тобто з 20 століття католики перестали бути сектантами. І на тому дякую.
Треба передивитися історію щоб дізнатися коли таке щастя православних знайшло.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 6-4-2005 у 22:12


Передовсім хочу вибачитися перед вірними тих конфесій, яких переплутав зі Свідками Єгови.

Бачу, що тут ненароком „заварив” обговорення, яке вже розділилося на 2 треди.
Повернуся до першого посту.
Звичайно ж, крім прохачів/місіонерів від різних Церков до мене до магазину заходять і інші різні всякі. Наприклад комівояжери з ідіотськими пропозиціями на кшталт (читати без павз): „у-нас-сьогодні-акція-купіть-два-іспанські-чоботи*-отримайте-подарунок-чудову-до ініканську-яйцерізку**-яйци-ріже-аж-гай-гуде!”. Причому не зважають на те, чи є ще хто в магазині, чи зайнятий я, чи ні. На таких у мене є різні спосОби. Наприклад, мовчки, не відриваючись від справи і не дивлячись в їх сторону виставити на стіл табличку: „Я стріляю в кожного третього комівояжера. Двоє уже приходило.” Діє на всі 100%. Підкреслю, що не маю ніяких упереджень особисто проти кожного окремо взятого торгівця навіть такими специфічними товарами, як іспанські чоботи чи яйцерізки, просто вони заважають працювати. Очевидно, що так само заважають і прохачі/місіонери. Однак так само їх виганяти – трохи десь глибоко в душі муляє, бо прецінь вони стараються нести слово Боже.

Щодо того, що
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
2 Efes
...не вважаю, що Бог і Аллах - це різне (різні?). ...
,то маю цікаве спостереження. До мене майже щовечора до магазину заходять турки-будівельники — від простих роботяг з глухих гірських селищ і до інженерів. Останні доволі добре розмовляють російською або англійською і з ними цікаво поспілкуватися (якщо немає якої термінової роботи). Свого часу мене зацікавило питання, чи працюють мусульмани в п’ятницю (день молитви). Виявилося, що для них працювати і у п’ятницю – не гріх. Далі розмова перейшла на інші навколо релігійні теми, зокрема і щодо відношення до віруючих інших релігій. Взагалі кажучи, Туреччина є держава світська, тобто не зовсім дар-ель-іслам (ісламська держава, яка живе за законами шаріату). Спектр відношення до інших релігій у моїх співрозмовників виявився приблизно такий самий, як у будівельників на будь-якій будові в Україні: від „а мені всьо їдно” до „зарубав-би щербатою сокирою”. Кумедно, що останнє відносилося переважно не до гяурів, а до мусульман-шиїтів (турки переважно суніти) і до курдів (конфесійну належність останніх я якось не вияснив – у нас забракло трохи словникового запасу). Вважають, що шиїти „неправильно розуміють” Коран і взагалі в питаннях релігії „перегинають палицю” (прошу правда врахувати, що мої співрозмовники були інженери-будівельники, а не учені улеми).

Чи не напрошуються певні аналогії із співвідносинами різних християнських конфесій в Україні?

------------------------------------
Примітки (спеціально для модератора) ;)
* іспанські чоботи - то таке взуття з лейбою "Мейд ін Спейн)
** яйцерізка - то така кухонна машинка яка файно і тонюньо крає варені курячі яйця на плястерки. Відповідно домініканська яйцерізка є "мейд ін Домінікана Републік":lol:
До чернечого ордену Домініканців (які властиво і були інквізиторами) не має ніякого відношення:saint:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 7-4-2005 у 08:51


Не треба забувати, що все те що ми зараз називаємо конфесіями або церквами (у випадку, якщо це ті, що вірують у Христа) у свій час було сектами. Шкідливою єврейською сектою називали християн у язичеському Римі. Зрештою, єврейською сектою, в свій час, вважали і прихильників Мухамеда. Тобто різниця між конфесією (я свідомо уникаю слова церква, що відноситься тільки до християн) і сектою є в певному плані, масовіть конфесії по відношенню до секти. В тому плані, що в мормонському штаті Юта, купка православних, якщо такі знайдуться, цілком може вважатися сектою, ще й шкідливою, бо не визнає книги Мормона.

Перевагою, більшості сект, є те, що переважна більшість їх прихильників істинно вірять в те, що пропагують. Як тільки секта перетворюється в конфесію, вона заповнюється масою "вірних", що йдуть туди бо так треба, бо всі туди ходять і т. д. Тобто, я не кажу, що між провославних, чи там католиків немає таких істинно віруючих, як серед свідків чи п'ятидесятників. Безперечно є і багато, але вони просто розчиняються в морі "традиційно" вірючих, для яких іх релігія є ні чим більшим ніж ходінням до церкви і святкуванням багаточисельних св'ят.

Що до приставучості "свідків", то переконання в них такі, що кінець світу є дуже близьким і вони хочуть врятувати від вічної загибелі якомога більше людей. Ви самі не хочете врятуватися, а вони, тим не менше стараються.

В мене був одногрупник п'ятидесятник, який чимало натерпівся через відмову вступити в комсомол ( і яким чудом в університет попав в ті часи комуністичні?). З другого курсу його, все таки, вигнали, бо відмовився відвідувати військову підготовку і брати в руки зброю. Будучи відчисленим з університету попав на три роки у в'язницю, бо відмовився йти до армії. Він гордився, тим що всі їх "брати" мають так ж тверді і переконання і готові йти на любі жертви для їх відстоювання. Два роки тому, був в нього в гостях в Портленді, Орегон. Туди, по моєму до цього часу, цілими селами перебираються вірні протестантських напрямків(п'ятидесятників, євангелістів, харизматів і т.д.) з усього бувшого Союзу. І він підтвердив моє спостереження, що, як тільки до їх віри стали навертатися цілими селами, як напр. в Чернівецькій чи Закарпатській області, тобто коли секта почала ставати церквою, моральні якості "середнього" "брата" чи "сестри" по вірі різко впали.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 7-4-2005 у 12:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Тобто з 20 століття католики перестали бути сектантами. І на тому дякую.
Треба передивитися історію щоб дізнатися коли таке щастя православних знайшло.


Сарказм імго недоречний, оскільки історичним фактом є те, що в минулому (а що стосується російської православної церкви, то, на жаль, і тепер) церкви, користуючись підтримкою влади, втручалися в усі сфери людської життєдіяльності, а навіть загрожували життю людей... Це була боротьба з інакодумцями, що не мало нічого спільного з донесенням благої звістки...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-4-2005 у 12:51


Особисто в ваше життя церква за допомоги влади втручається?
А з якого саме моменту Католицька церква перестала боротися з інакодумцями і стала нести благу вість?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-4-2005 у 15:51


Знайшов ще таку ознаку: з секти важко вийти. Наприклад, у Свідків Єгови є так зване "відлучення від спілкування” члена організації, який їх покидає. Чи легко людині, з якою за наказом старійшин перестають розмовляти її діти, батьки, друзі - такі ж Свідки Єгови?

Цитата:

Перевагою, більшості сект, є те, що переважна більшість їх прихильників істинно вірять в те, що пропагують.
Так, для всіх крім вищих керівників. І це ще одна характерна ознака секти. Я мав тісні контакти з підприємцем, який не афішував своєї належності до Свідків Єгови. А на питання, чому він не агітує інших, та й сам не веде себе так як вчить їхня організація, довірливо розказав мені, що “кожен повинен займатися своєю справою”. До речі, керівництво з Брукліна має запевнені місця в небі по смерті серед 144тис.вибраних, а кожен з сихівських агітаторів змушений буде задовільнятися “раєм на землі”.

Цитата:

А з якого саме моменту Католицька церква перестала боротися з інакодумцями
Очевидно, відтоді коли була відлучена від держави.
Цитата:

і стала нести благу вість?
Безперечно, не з того самого моменту. З початку існування?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-4-2005 у 16:40


>Очевидно, відтоді коли була відлучена від держави.
Тобто в Росії вона споконвіку несла благу вість а в Ватикані досі не несе :rolleyes:

Секта - религиозная организация, характеризующаяся:
- оппозиционностью господствующей в обществе церкви;
- претензией на исключительность собственных доктрин, ценностей и роли;
- настроениями избранничества;
- стремлением к нравственному самосовершенствованию;
- строгим соблюдением предписанных норм и установок;
- подчеркиванием равенства всех ее членов;
- отрицанием института священства.

Секта, организованное общество людей, придерживающихся какой-либо ереси (см.). С. делятся на 1) библейские, то есть более или менее жидовствующие (напр., наши жидовствующие и др. субботники), 2) евангелические (напр., молокане и штундисты) и 3) имеющие свое тайное писание (напр., мормоны) Наряду с этим различаются С. рационалистические и мистические; первые считают разум единственным посредником между откровением и человеч. сознанием и даже отказываются признавать за откровение все, что выше или противно разуму (напр., антитринитарии, молокане); вторые веруют, что откровение сообщается человеку и помимо разума, несказанно и таинственно, путем экстатических видений, пророчеств ит. п. (напр., древние монтанисты, квакеры, наши хлысты).- Синкретические С. (гностики, толстовцы) полагают, что религиозная истина дана не в одном лишь Свящ. Писании, что крупицы ее рассеяны повсюду - в языческ. религиях, в творениях философов и поэтов.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-4-2005 у 18:58


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
>Очевидно, відтоді коли була відлучена від держави.
Тобто в Росії вона споконвіку несла благу вість а в Ватикані досі не несе :rolleyes:
поэтов.


??? Що за цитата? в ній нема нічого про благу вість.
Менше усміхаємось - уважніше читаємо
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-4-2005 у 20:05


Перепрошую. Конфуз стався через те, що ви розбили моє питання. При тому, що воно було викликане думкою, що Католицька церква почала нести благу вість від моменту припинення боротьби з інакодумцями.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 9-4-2005 у 13:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Особисто в ваше життя церква за допомоги влади втручається?


Ні, звичайно ж. Йдеться про історію Церкви часів інквізиції і (частково) про російське православ`я...

Цитата:

А з якого саме моменту Католицька церква перестала боротися з інакодумцями і стала нести благу вість?


А тут йдеться про невдалу спробу нести благу вість тим інакодумцям, котрих за неспроможності навернути іншим чином спалювали/катували/ітп. Про решту діяльності сумнівів нема - де краще, де гірше, а Апостольську місію Католицька церква несла і несе.

Тільки коли би в історії Церкви не було таких прикрих речей як інквізиція, хрестові походи і т.д., то не було би такої Людини як Мартін Лютер, котрий започаткував Протестанство...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 9-4-2005 у 13:43


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Католицька церква почала нести благу вість від моменту припинення боротьби з інакодумцями.


Не так. В моменти боротьби з інакодумцями благовістя замінювалося силою - спаленням, катуванням, позбавленням соціального статусу і т.п.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 9-4-2005 у 20:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Efes
Не так. В моменти боротьби з інакодумцями благовістя замінювалося силою - спаленням, катуванням, позбавленням соціального статусу і т.п.


... або підступною хитрістю (або хитрою підступністю).
:rolleyes:
Причому дане конкретне - саме про сьогодні (сьогодні дослівно!)

Принесли мені сьогодні газету безкоштовних оголошень. Оскільки у мене вдома ремонт, то я такі читаю "від дошки до дошки". І от натрапляю на оголошення, яке дивина і в більших містах, а не то що в нашому зад...'ї. "Уроки норвежської мови. тел...." (Судячи з написання - писав ніби навіть "нейтів спікінг";) ) Стало цікаво - бо моя Svenska від кількарічного "майженекористання" трохи "заржавіла":lol: (Для тих хто не знає - Norska i Svenska відрізняються менше, ніж українська і білоруська, тобто знаючи одну - розумієш іншу майже на 99% ). Телефоную: "Халло, гуд афтон! Таляр ду Ношшка?" Чую, що на тамтому кінці дроту легка паніка: :o "... Іване, то якийсь норвежець..." Переходжу на українську: "я відносно уроків" - "А, так-так, просимо, якраз набираємо групу." Починаю виясняти умови. Коли дійшло до запитання: "А по яких підручниках?" - то відповідь була: "А по текстах Євангелії". Тут всі частинки "пазлів" стали на місце. Газету видає одна релігійна община (не буду казати яка саме, бо знову отримаю "флейм", що то "не вони":saint: ) У них в нашому місті садиба, і я звертав увагу, що часто запрошують на зустрічі з проповідником з Норвегії". Відповідно "уроки мови" - новий варіант "агітації".




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 12-4-2005 у 12:33


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
я хочу сказати, що будь-яка релігія в принципі оперує категоріями, які зі звичайним життям мало кореспондують.


Будь ласка, скажіть про свій погляд на таке питання: в яких сферах життєдіяльності людини відсутній Бог?

Цитата:

...
Релігія ставить себе вище над ними.
Інакше це не релігія, а просто якісь обряди.


Вважаю, що релігія = обряди, на відміну від віри в живого Бога, де обряди непотрібні.

До речі, пропоную розділ форуму "Релігія" переіменувати у "Віра та релігія", що більше відповідало би суті питань, котрі тут обговорюються.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 6-5-2007 у 01:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
>Очевидно, відтоді коли була відлучена від держави.
Тобто в Росії вона споконвіку несла благу вість а в Ватикані досі не несе :rolleyes:

Секта - религиозная организация, характеризующаяся:
- оппозиционностью господствующей в обществе церкви;
- претензией на исключительность собственных доктрин, ценностей и роли;
- настроениями избранничества;
- стремлением к нравственному самосовершенствованию;
- строгим соблюдением предписанных норм и установок;
- подчеркиванием равенства всех ее членов;
- отрицанием института священства.

Секта, организованное общество людей, придерживающихся какой-либо ереси (см.). С. делятся на 1) библейские, то есть более или менее жидовствующие (напр., наши жидовствующие и др. субботники), 2) евангелические (напр., молокане и штундисты) и 3) имеющие свое тайное писание (напр., мормоны) Наряду с этим различаются С. рационалистические и мистические; первые считают разум единственным посредником между откровением и человеч. сознанием и даже отказываются признавать за откровение все, что выше или противно разуму (напр., антитринитарии, молокане); вторые веруют, что откровение сообщается человеку и помимо разума, несказанно и таинственно, путем экстатических видений, пророчеств ит. п. (напр., древние монтанисты, квакеры, наши хлысты).- Синкретические С. (гностики, толстовцы) полагают, что религиозная истина дана не в одном лишь Свящ. Писании, что крупицы ее рассеяны повсюду - в языческ. религиях, в творениях философов и поэтов.


Я б трохи інакше сказала... Свідки Єгови є нічим іншим як сектою і вони справді дуже "приставучі". Вчепляться як не до вас то когось іншого. Мають всі ознаки секти, тому є дуже небезпечними. Звісно, кожен може думати по своєму

Основні критерії приналежності до деструктивних сект.

1 Гуруїзм – абсолютна влада обожествлених лідерів і їх оточення.
2 Побудова по принципу піраміди і особливо жорстка дисципліна та організація. Особа немає жодного права на волевиявлення.
3 Обман, або приховування частини важливої інформації про організацію при вербуванні нових членів.
4 Прийняття власних вартостей і строге їх наслідування, яке часто може проявлятись із фанатизмом.
5 Наявність секретного навчання, ритуалів і таємних рівнів посвяти ;
6 Експлуатація членів
7 Моральний релятивізм, тобто правильним є те, що підпадає під ціль секти.
8 Навіювання постійного почуття вини і страху перед групою чи лідером.
9 Абсолютне підпорядкування лідеру усіх сфер свого життя.

Якщо будемо спостерігати в спільноті наявність цих ознак, то сміло можемо зарахувати її до деструктивної секти.

А Свідки Єгови такими і є - дуже багата і дуже деструктивна секта. Річ там не у вірі, там забагато корисливих мотивів проглядається
І коли вони агітують, то роблять це не як всі інші - природньо, як вийде, а мають багато відтренованих жестів, слів і позицій. Можливо їх вчать гіпнозу, може ні, зате психологи вони непогані, бо до людей трохи слабших характером вони швидко знаходять підходи
Взагалі секти як такі часто просто прикриваються релігійністю, а насправді мають зовсім інші цілі, як правило корисливі або просто лідер намагається самоствердитися перетворюючи членів секти по суті в своїх рабів

АНДРІЮ ПЕЛЕЩИШИНУ: Не треба мене карати за мої думки - в нас свобода слова і совісті. Тим більше, що я не збираюся ображати чиїсь релігійні почуття.
До того ж, цього мене навчили на релігієзнавстві в держ універі.




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3470
Реклама: