Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  ..  9
Автор: Тема: Обговорення тероризму
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 11-11-2003 у 09:11


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Успіху він принести НЕ МОЖЕ! Бо як казав Нормалайзер "Результатами користають ще інші".
Як правило, тероризм допомагає екстремальним силам з обох сторін та руйнує суспільство, виводячи на перші ролі людей аморальних та "без бога в голові".


Перекладаючи сучасною мовою, з точки зору офіційної пропаганди СРСР, а зараз і Росії бійці військових угруповань УПА є терористи.
Враховуючи вищенаведене, ці люди допомагали "екстремальним силам", "руйнували суспільство", "аморальні та "без бога в голові"?
Я правильно зрозумів?




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-11-2003 у 09:45


Не треба бавитися термінами. Давайте скажемо що УПА - бандити (згідно радянської термінології), а потім скажемо що бандитизм то добре. Абсурд.
Так само можна обговорювати, "чи бандитизм добре" і чіплятися до Олекси Довбуша чи Робін Гуда.

УПА не було терористичною організацією. Повірте мені. З діяльністю УПА знайомий добре (моя мама останні роки пропрацювала науковим співробітником Музею Визвольних Змагань).
Крім того, УПА діяло в час, що радикально відрізнявся від сучасності. Ви б ще запитали, чи запорізькі козаки були терористами.
У діяльності УПА як і діяльності будь-якої армії прослідковувалися терористичні елементи, за які потім УПА багато раз критикувалася, у тому числі і місцевим населенням, що толерантно ставилося до національно-визвольної боротьби.


Все-таки дана дискусія є беззмістовною, бо є проблеми ідентифікації суспільного явища.
Це від себе.

А тепер від Адміністратора.
Крім того, я би просив при обговоренні, якщо воно вже аж так вам потрібно, не торкатися сторінок української історії, бо зникає можливість об'єктивно оцінювати явище та починаються лови та таврування зрадника. Щось подібне уже прослідковується в повідомленні Сергіуса щодо мене. Це є вкрай некоректним способом ведення дискусії.
Якщо подібне трапиться знову, дискусію буде негайно закрито.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 11-11-2003 у 10:14


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Не треба бавитися термінами. Давайте скажемо що УПА - бандити (згідно радянської термінології), а потім скажемо що бандитизм то добре. Абсурд.
Так само можна обговорювати, "чи бандитизм добре" і чіплятися до Олекси Довбуша чи Робін Гуда.


Тому я і кажу, давайте спочатку дамо визначення терміну "тероризм", хто його може класифікувати як "тероризм", а вже потім і обговорювати цю тему.




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 10:41


Я, здається, намагався вже це зробити. Шкода що ніхто не звернув уваги.

"В нашому випадку розміємо специфічний спосіб ведення бойових дій коли сторони не сходяться у відкритому бої а використовують диверсійну тактику - вибухи, викрадення техніки з заручниками, шантаж, тощо.
Мета тут може бути будь-яка."

От і все. І обговорення я пропоную вести таки без емоцій і зайвих образ. Аби досягти якихось результатів в цій темі нам доведеться відкинути ідеології та "офіційні версії". Я ще раз наголошую:

ЗАПРОПОНОВАНА ТЕМА - СПРОМОГА ОБГОВОРИТИ ТЕРОРИЗМ ЯК СПОСІБ ВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ.

Справді не треба казати - ті герої а ті ні. Якщо ми вживаємо т. як військовий термін (дуже близький до диверсії), то мусимо дивитися насамперед на те, що було і з якою метою зроблено. З цієї точки зору українські повстанці і справді проводили терористичні дії (проте і не тільки їх).

Ще раз дуже всіх прошу - обговорюйте найголовніше - тактику ведення збройної боротьби а не суспільну/офіційну оцінку цього явища.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 10:57


Ну давайте виробимо термінологію для обговорення.
Пропонується:
Пртизанські дії бувають 2-х типів:
- диверсійні
- терористичні
Якщо перші спрямовані на знищення живої сили та комунікацій противника, то найголовніша мета других - залякування.

Найефективніші терористичні дії партизан зара бачимо в Іраці.
Для звичайної війни втрати 20 солдат на тиждень - і не втрати зовсім. Проте якщо правильно подати, то Америка встає на дибки і зменьшує свій контингент.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 11-11-2003 у 11:29


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Ну давайте виробимо термінологію для обговорення.
Пропонується:
Пртизанські дії бувають 2-х типів:
- диверсійні
- терористичні
Якщо перші спрямовані на знищення живої сили та комунікацій противника, то найголовніша мета других - залякування.

Найефективніші терористичні дії партизан зара бачимо в Іраці.
Для звичайної війни втрати 20 солдат на тиждень - і не втрати зовсім. Проте якщо правильно подати, то Америка встає на дибки і зменьшує свій контингент.


Уточнююче запитання. Слід вважати "противників" ту частину населення яка підтримала політику завойовників? (їх слід вважати зрадниками?).
І ще. Кожного разу, коли здійснюється терористичний акт є велика імовірність втрат серед мирного населення. Це теж треба враховувати при обговоренні цього питання.




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 11:36


Про противників - питання досить слизьке і тут вже вирішувати організаторам спротиву. За СРСР наприклад я б не здивувався і розмежуванню за цією ознакою.

Втрати серед мирного населення? Господи, ну покажіть мені бодай один збройний конфлікт де виконувались би вимоги женевської конвенції.
Я вважаю що за певних умов воювати з мирним населенням ефективніше і потрібніше аніж з армією ворога. Розкриття цього питання ще попереду - треба зібратися і написати великий допис.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Східняк
Дописувач
**



Повідомлень: 91
Зареєстрований: 13-6-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: нормальний

[*] написано 11-11-2003 у 13:28


Як на мене зараз нема чіткого визначення тероризму. Терористами називають досить часто будь-кого хто веде збройну боротьбу, навіть проти військ, що окупують його країну. Так, наприклад, Росія вважає всіх озброєних чеченців терористами, США не визнає за захопленини в полон афганцями права називатись військовополоненими, а називає їх терористами. Ізраіль вважає терористами палестинців, що вбивають ізраільських солдат на окупованих палестинських територіях. В той же час за тероризмом не визнається масове вбивство цивільного населення в Чечні і в Палестині. Хоча, як на мене, це звичайний державний тероризм.

Я проголосував за друге чи третє, але тільки тому, що катетегорично не підтримую пункт 4. На мою думку ведення бойових дій проти військових може бути виправдано. Також у певних обставинах я можу виправдати терористичні дії проти військових злочинців. Наприклад, вбивство у 30-х роках ОУН міністра внутрішніх справ Польщі Перацького, винного у репресіях проти українців.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-11-2003 у 13:34


"ТЕРРОРИЗМ лат. устращивание, устрашение смертными казнями, убийствами и всеми ужасами неистовства." - словник Даля


На мій могляд, тероризм відзначається наступним:

1.При плануванні акції крім основної цілі не робиться нічого, аби не постраждали сторонні особи.
2.Удар по випадкових цілях часто є основною метою.
3.Залякування прямо непричетних.


Я думаю, що якраз у цьому і полягає основна відмінність тероризму від інших видів спротиву, опору, боротьби: плановані-прогнозовані випадкові жертви, адже саме це залякує найбільше - ти можеш загинути просто тому, що в недобрий день і час опинився в непотрібному місці...

Саме тому, крім відкрито терористичних актів - атентатів і т.п. боротьба УПА не може називатися тероризмом (та й навіть такі заходи дуже з натяжкою можна називати терористичними: немає двох показових рис - залякування сторонніх і планованої можливої загибелі сторонніх осіб, тобто, як в дурному анекдоті - "кого треба - того вбито" )

Саме тому збройна боротьба чеченців на своїй території проти військ Росії - не може називатись тероризмом

Саме тому вибухи бомб на цивільних об"єктах як в Ічкерії, так і в Росії, Палестині, Ізраїлі - будь-де - є тероризмом.

Звичайно, все написане вище - моє кострубате ІМХО.




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 13:41


Почалася плідна розмова, щиро вдячний.
І одразу вступаю в дискусію:

"3.Залякування прямо непричетних."
ІМХО:
Залякування всіх, незалежно від причетності.

"та й навіть такі заходи дуже з натяжкою можна називати терористичними: немає двох показових рис - залякування сторонніх і планованої можливої загибелі сторонніх осіб"

Не зовсім так. Вбивство в одну ніч всіх комісарів району/області теж є терористичним актом, оскільки їх наступникам не дуже захочеться туди їхати.

Так само показове звіряче вбивство полоненого теж є терористичним актом.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-11-2003 у 16:01


Справді тема надзвичайно паскудна, але я все ж таки проголосував за третій пункт. Можете банити і мене.
Але, як на мене, коли це є єдиним засобом заявити про знищення твого народу...
А відносно Дубровки, то російські спецслужби ще менше турбувалися про власний народ ніж чеченці.
Ізраїльтяни ведуть боротьбу ще брудніше ніж палестинці.
Цитата:

Якщо ми вживаємо т. як військовий термін (дуже близький до диверсії), то мусимо дивитися насамперед на те, що було і з якою метою зроблено.

Тут треба обговорювати кожен конкретний випадок.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-11-2003 у 16:43


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
...Вбивство в одну ніч всіх комісарів району/області теж є терористичним актом, оскільки їх наступникам не дуже захочеться туди їхати.

Так само показове звіряче вбивство полоненого теж є терористичним актом.



Комісари - військові і політичні діячі, мають пряму причетність.

Про показове звіряче вбивство полоненого (навіть якщо так справді було, що то були справжні повстанці) - також можна допустити натяжку - солдат (хоча, безумовно, дуже натягнута натяжка, сам то розумію...)

Не треба забувати також, що часи УПА - час громадянської війни і все відбувається на території, на якій проходять воєнні дії.

Одним словом - не погоджусь з Олексієм, бо то розходиться з моїми переконаннями ;)




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 16:52


Пане, я б на Вашому місці зі мною взагалі б не погодився, бо я мав на увазі не УПА певні дії загалом.

Ми тут не обговорюємо УПА.

Щодо причетних чи ні, то читайте Даля - там нічого такого нема. Ключове слово - залякування.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-11-2003 у 17:22


Прочитав Даля ;)

Загальне в нього визначення. Я думав, ми пробуєм в цьому треді додати конкретики.

Я додав свою порцію.
Оскільки ніхто принципово не заперечив моїх положень (ну, то, мабуть - поки) - я відштовхнувся й від них, коментуючи приклад Олексія (який стосувався власне УПА).

Я не обговорював УПА. Просто не погодився з наведеним прикладом, розглядаючи його з позицій, викладених вище.

Бо якщо відштовхуватись тільки від Даля - тероризмом будуть і дії, припустімо, матері-героїні, яка за щось не випускає на вулицю гуляти власних купу дітей.




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 17:50


М-м-м. Ви маєте рацію (щодо матері), це дуже цікава і широка тема - насильство та перешкоджання насильству як такому. Але тут це офтоп.

Що ж стосується ваших тез, то я їм заперечував саме в пункті "непричетних". Террор - залякування і немає значення кого і чим.

Тут намагаюсь обговорити військовий, озброєний террор.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
kallisto
Дійсний член
***



Повідомлень: 262
Зареєстрований: 8-9-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Хороший.

[*] написано 11-11-2003 у 18:15


На мою думку, тероризм - це дуже часто боротьба за свій нарід, свою націю. Коли чеченці намагаються довести всьому світу, що вони мають бути незалежними, то вони терористи. А що їм залишається робити, коли їхній нарід планомірно та систематично знищують і світ просто закриває на це очі і робить вигляд, що не бачить цього. А коли росіяни влаштовують там зачистки - так то не тероризм. Так має бути. Правда? Так що це дуже суперечливо, кого називати терористами.

А якщо взяти, скажімо, Ізраїль, то я не розумію, в чому річ. Ще 50 років тому вони не мали своєї держави. І тикалися никалися. Тепер вони мають державу - з ними поділилася Палестина. І тепер Ізраїль будує від неї стіну. На фіга, питається? ЩО вони не поділили? Чи є це варте того, що така велика кількість людей гине? Тут я не виправдовую тероризм.

А загалом я проголосувала за третій пункт. І я вірю, що Ічкерія колись буде вільною.




Жінки, як діти, люблять казати \"ні\". А чоловіки, як діти, у це вірять
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 18:27


Жень, це не політична тема :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
kallisto
Дійсний член
***



Повідомлень: 262
Зареєстрований: 8-9-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Хороший.

[*] написано 11-11-2003 у 18:31


А яка?



Жінки, як діти, люблять казати \"ні\". А чоловіки, як діти, у це вірять
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 18:34


А ти почитай ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
kallisto
Дійсний член
***



Повідомлень: 262
Зареєстрований: 8-9-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Хороший.

[*] написано 11-11-2003 у 18:45


Тож почитала :-)
Тут говорили і про терор і про тероризм. Так що я думаю, я правильно написала.




Жінки, як діти, люблять казати \"ні\". А чоловіки, як діти, у це вірять
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-11-2003 у 18:54


Тут не обговорюють чи повинні ми підтримати чеченців чи то палестинців. Тут обговорюється припустимість подібної тактики військових дій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 11-11-2003 у 19:08


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Тут не обговорюють чи повинні ми підтримати чеченців чи то палестинців. Тут обговорюється припустимість подібної тактики військових дій.


Будемо ми обговорювати, чи не будемо але тероризм як засіб військової боротьби був, є і, на жаль, буде.
А питання тільки в тому, як це явище висвітлюється офіційною пропагандою протидіючих сторін світовій громадськості, і як ця світова громадськість характеризує та реагує на ці дії.




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 11-11-2003 у 21:32


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Все-таки дана дискусія є беззмістовною, бо є проблеми ідентифікації суспільного явища.


2Олексій. Це дуже слушне зауваження.

Логічно би було
1.Почати нове опитування "Що ви вважаєте терроризмом". В цій дискусії, я нарахував вже що найменше 4 визначення, які можна використати для опитування.
2. Коли визначиш думку більшості можна чітко ставити питання про відношення, але обов"язково з роз"ясненням, що розуміється під поняттям терорисму відразу в назві теми.

Якщо ти все-таки цікавишся, як відносяться люди до того, що ти, особисто вважаєш тероризмом, то роз"ясни це відразу в назві теми дискусії. Бо інакше буде "хто в ліс, а хто по гриби". Тут вже починаюься пересмикування історії УПА, палестинці-євреї, полонені, Росія-Чечня і т. д.

Хіба, що ця каша це те, що ти хотів побачити, тоді вибачай...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 11-11-2003 у 21:53


Тероризм це один з комплексних засобів боротьби. Зі своїми плюсами та мінусами. А також різним розумінням (читай також висвітленням) стороною, що переконано (у більшості) випадків іде на застосування терору у своїх діях та стороною, що страждає від нього і не рідко відповідає за принципом "око за око".
І до речі незгідний що з тероризму користають інші, таємничі та невідомі замовники. Бо це тоді можна застосувати до всього, всіх видів боротьби проти... (режиму, людини, бізнесу), згадавши і принцип "революція пожирає своїх батьків" і далі за класиками, котрих недавно ще вивчали.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

exclamation.gif написано 11-11-2003 у 23:18
Про війну


Колись то було, як ще були ми не люди і не українці а справжнісінькі мавпи, то ще й росіян навіть не було а про гамериканців ніхто й не чув на світі божім, коли не було тої Трої та жаден жид по Україні не ходив, коли були ми ще нехрещені а Дніпро був
такий широкий, що краю його не було видно з самої лаврської дзвіниці, коли аж сам Шевченко не народився а Сагайдачний з Байдою гусі пасли під Шепетівком, то ніц не було воєн в світі. Ніхто не воював нікого і їли всі солодко і в доста та все кутю та мамалигу, бульбу та шулики з маком. Тоді ще галушки на кущах росли а кисіль моя бабуня черпали з криниці. Всього було на світі повно і всім всього вистачало. І така була благодать божественна що не ладен я її й описати.
Та треба сказати що не довго таке щастя в Україні було, бо впала з дерева велика і лінива мавпа іменням Говрила. Таке дурне, таке ледащо, що не хтіла та Говрила сама кисіль з криниці пити та х кущів галушки їсти - воліла аби їй підносили. І тоді сіла Говрила і почала сильно думати - як то їй світ переробити аби чесні християни їй галушки з дерев подавали? Не дарма старі люди кажуть що, мовляв, "лєнь - двіґатєль праґрєса", бо таки Говрила додумалася і виламала собі дрючок з найміцнішого українського дуба, який вже тоді був найстарішим - того, що в Холоднім яру росте. Виламала, значить, та й пішла шукати. Йшла та мавпа собі, йшла, пішки та покотом, аж доки не дійшла до Ялтушкова. А в Ялтушкові тоді якраз жив Микола.
Тю, хіба не пам'ятаєш вуя Миколу? Ну діда Йвана пам'ятаєш? То ж у нього був стрий Василь, у Василя бабцю Марічкою звали, то у тієї бабці Марічки мати рідну сестру мала, ту, що в неї прабабця в третіх і була кумою того діда Опанаса що і був рідним правнуком по татові того самого козака Тараса що вую Миколі зятем був. Згадав? Ну то слухай далі.
Микола тоді ще геть дитиною був, ну-бо дуже давно все то було, і послав його того дня батько Котигорошко накосити сіна волам.

Ну стоїть він косить і косить, косить і косить, сіно в рядочок складає. Сонечко припікає, сіно підсушує, галушки на кущах пахнуть, шулики по норах ховаються. Аж раптом зненацька з гори вибігла мавпа Говрила з дрючком дубовим і на Миколу біжить. Ну той дивиться - що ж то далі буде? А Говрила підбіга і як вдарить дрючком Миколі проміж очі! Ну той джмелів послухав трохи, очі відкрив і бачить - мавпа йому на кущ галушковий показує - мовляв іди, нарви та мені принеси. А Миколка незапальним парубком був - правицею вмантулив мавпі у вухо - мовляв всі самі собі рвуть і ти нарвеш, і давай далі сіно собі косити.
Так от, це ще не війна була. А перша війна почалася надвечір, коли Говрила очунявся трохи і здогадався до дрючка каменюку прив'язати. Ось тоді й Микола з коси косара приладив і тоді саме й почалося.

Описане - війна 1-го покоління. Вона характеризується найрізноманітнішою холодною зброєю - від дерев'яних мечів до важкої кінноти - найпотужнішої зброї цього періоду розвитку військових дій. Доречи, вважається що Артур переміг саксів саме завдяки винайденню важкої кінноти.

А тим часом десь у Піднебесній:

Жовтолиций Мунь дуже любив усілякі забавки з селітри.
Ото бувало насушить пороху і піде в гори. У китайців, як і у всіх цивілізованих народів, є свої Карпати. Так от, по-китайськи Говерла то Джомолунгма а Прут то Хуанхе. Чудна мова, та що зробиш? Іде собі старий Мунь, іде, - довго іде, бо далеко жив він від Джомолунгми. Перейшов Шаолінь (Яремче в Китаї), пішов на полонини, а йти важко, бо ж порох несе та ще добра багато.
Коли таки за півночі забрався на свою Говерлу. Зібрав трісок, гілок зі смерек наламав, розпалив ватру. Спочатку погрівся, бо ніч холодна була, а тоді забив казанок порохом, забив міцненько ганчір'ям старим і на вогонь поставив. Ну казан зігрівся, порох запалився і я-я-як плюне тим ганчір’ям в небо! Як ото пластуни на День Незалежності! А Мунь радіє як дитина, навкруг ватри притупцює, радіє.
Та Говерла та високою виявилася. І побачили сей салют монголи. Ну і подумали вони "чого си китайці там радіють? може незалежність святкують? так тре їм дамбу через стіну збудувати!". І почали будувати. Та так затято взялися до справи, що не встиг Мунь з Джомолунгми злізти, як його вже монголи внизу чекали. Спустився він до них, мовляв, чого прилізли? А вони йому, буцім, чого се ти такий радий? І давай його обшукувати. Шукали, шукали та нічого не знайшли особливого у старого Муня, бо був він козак козаком - люлька, ложка, та казанок старий. Знайшли й порох, та подумали що то тютюн та полишили. Довго мучили монголи Муня, випитували чого се він такий радий, але він не зізнався. І тоді вони відібрали в нього ложку - аби не був такий щасливий. Побачивши таке діло Мунь побіг від них, а вони за ним погнались.
Довго тривала погоня - кількасот років ганяли монголи китайця - і до Японії ганяли і на захід і на південь. Тим часом Мунь навчився навіть дрючками їсти. Аж коли натомився бігати Мунь від швидких монгольських коней і вирішив він здатися монголам, а перед тим, як здатися - відсвяткувати. Зупинився він, розпалив ватру, насипав в казанок пороху і забив чим було - старими шкарпетками, сухарями, сушеними вишнями та сіллю. Поставив казанок на вогонь і давай танцювати навколо. Прибігли монголи - бачать - знову Мунь радіє!!! І зрозуміли вони чому він радіє - здогадались що допоки у Муня є казанок, він нескорений. І сказали йому тоді: "Віддай казанок, китаєць!", а він їм "не віддам!". А вони йому: "Обирай, або ти віддаш казанок а ми тобі ложку, або силою заберемо а тобі стусанів дамо!". Подумав Мунь, подумав і таке собі вигадав:
- Добре, - каже - забирайте казанок.
И пнув його ногою з ватри. Але порох уже запалився і як стрільне! Поцілили в монголам вишні в очі, онучі в обличчя, сухарі в живіт а сіль в ... ну нехай в спину. Монголи злякалися і втекли, а Мунь так і залишився без ложки.

Описане - початок війни 2-го покоління. Війни пороху.

Не буду вас мучити далі, та й не можна жартувати наступними "відкриттями". Скажу лише що війну 3-го покоління почав Леонардо Да Вінчі накресливши танк, вертоліт, парашут та підводний човен, а війну 4-го покоління - американський пілот що скинув ядерну бомбу на Хіросіму. До війни 4-го покоління відноситься і високоточна зброя, континентальні ракети. Але з середини ХХ століття ми бачимо розвиток війни 5-го покоління. Це війна інформаційна.

Аби ви не подумали чого це я офтопнувся, скажу що тероризм як явище розвивався з самого початку історії воєн. У тероризмі підозрюють навіть тамплієрів, проте саме у сучасній війні він набув своєї найбільшої мотивації.
Але про це - згодом.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  ..  9

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1865
Реклама: