Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  ..  5
Автор: Тема: Білінгвізм українського (?) суспільства
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 6-7-2005 у 11:27
Білінгвізм українського (?) суспільства


Пропоную, кого цікавить стан української мови, а також дещо про білінгвізм, для перегляду статтю з журналу "Ї". Special thanks to "Заклинач дощу" for info!

Декілька фраз звідтам:

"...Аналіз відповідей на запитання, якою мовою респондент відповідає, якщо до нього в транспорті, магазині, на вулиці звертаються українською мовою і, відповідно, якою дає відповідь при звертанні російською мовою, показав кардинальну відмінність між мовною поведінкою українців і росіян.

83,2% опитаних українців при звертанні до них українською мовою відповідають також українською. Водночас при звертанні російською абсолютна більшість української молоді (90,6%) переходить на російську мову спілкування.

Росіян же характеризує стабільна одномовність. Вони відповідають російською і тоді, коли до них звертаються по-російськи, і тоді, коли звертаються по-українськи (відповідно 98,2% і 95,3%)..."
Стаття нижче:
http://www.ji.lviv.ua/n35texts/masenko-bilingv.htm




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 6-7-2005 у 13:08


...ну я росіянка :-)) як вам моя *стабільна одномовність*? :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 6-7-2005 у 13:10


Тільки те, що ти входиш в або в 1.8%, або в 4.7% :D Та і опитування в Києві робилося, що дивуватися...



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 7-7-2005 у 10:40


Результати подібного опитування форумчан http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=3492



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 7-7-2005 у 11:05


Угу, що ще раз свідчить про нашу "нестабільну одномовність" чи то нашу "мовну нестійкість". Робіть висновки, панове. Хоч я десь і читав, що люди з знанням кількох мов старіють повільніше і зберігають в основному ясність думки до глибокої старості.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 7-7-2005 у 14:05


Цитата:
Some bilinguals do report feeling that they have a different "personality" for each language. However, this may be because they are acting according to different cultural norms when speaking each of their languages. When speaking English, they assume the cultural role expected of them in English-speaking society. This is different than the cultural role expected of them in German-speaking society, which they assume when speaking German. The change in language cues a change in cultural expectations.

(Переклад: Частична двомовних осіб засвідчує, що при вживанні кожної окремої мови підключається інша "особистість". Це може спричинятися тим, що будь-яка мова пов'язана з певними культурними стандартами. Коли людина розмовляє англійською, вона поводить себе згідно зі стандартами, які очікуються від неї в англомовному середовищі. Поведінка змінюється, коли людина переходить на німецьку, адже німецькомовне середовище має інші культурні стандарти. Зміна мови тягне за собою зміну культурних вимог. Сайт - тут.)

До чого це я: оскільки довший час російська була домінуючою державною мовою (понад 300 років - в Україні), більша частина українців засвоїла культурні стандарти, прийняті в російськомовному середовищі. Сотнями років насаджувана вищість російської мови над українською позначилася на тому, що російськомовне культурне середовище запанувало над українськомовним. Таким чином на підсвідомому рівні та "особистість" українця, яка відповідає за українську мову й українськомовне культурне середовище, визнає свою меншовартість перед російською мовою і російськомовним культурним середовищем. От звідси й перехід українців на російську мову, якщо звертаються російською. Звідси ж - і небажання російськомовних переходити на українську. Висновок: тільки державна політика утвердження української мови здатна перемінити ситуацію. Інакше ми ніколи не переконаємо російськомовних українців, що українська мова варта того, щоб нею розмовляти. Але тут я не говорю про етнічних росіян, які, хоч і повинні знати українську мову (оскільки проживають на нашій території), мають право на використання рідної мови.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 7-7-2005 у 15:42


Дуже гарно сказано!!!



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 8-7-2005 у 16:37


Я вважаю, що буть-які впливи на російськомовну частину населення неможливі при сучасному політичному устрої держави. Утопічна ідея демократії до жодного результату не приведе, оскільки мехінізмів впливу на цю частину населення за демократичного суспільства немає. При будь-якій спробі влади провести розправу над порушниками закону, що врегульовує мовні питання відразу підніметься хай і крик, що утискаються права і свободи громадян. Відразу Чорномирдін промимрить ноту протесту, а Лужков зніме кепку. Поки ми будемо рівнятися на демократично-ліберальні ідеали ми будемо вислуховувати трелі клієнтів і продавців на іноземній мові, читати угоди складені російською, цінники на товари в мережах супермаркетів російською тощо. Я не говорю у жодному разі про якісь тоталітарні методи врегулювання мовного питання (толітаризму досить - натерпілися), я говорю про здорові законні відносини - є закон, будь добрий його виконуй, а ні то вибачай - сам винен. В нас ніколи винний у порушені мовних законів не понесе відповідальності, бо це порушує права російськомовного населення, а тому україномовне населення змушене читати книги, дивитися кіно. слухати радіо російською, щоб бува не образити кого, а ми потерпимо, ми ж ту мову знаємо.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Oleksandra Zorina
Дописувач
**



Повідомлень: 66
Зареєстрований: 6-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2005 у 09:06


Ну все. В мене в мене навіть комплекс зародився. Живу в неправильному оточенні, звертаюсь до неправильних людей. За моїми спостереженнями виходить так:
- якщо до російськомового співрозмовника звертаються українською -то відповість він майже завжди українською. Може не досить красномовно, але.. І то не є доказом "мовної нестійкості", швидше, гарних манер. Бо правила пристойності ,взагалі-то, вимагають, якщо до тебе звертаються мовою, якою ти володієш..
- українськомовний співрозмовник в кращому разі не звертає на твою російськомовність уваги, а іноді нахлюпиться і починається щось на зразок "а державною слабо? "
Тішать наші телеведучі. Їм точно мовна нестійкість не загрожує. Навіть запршуючи до себе росіянина, який другий раз в житті до нас приїхав, половини питань не розуміє -ніколи не перейдуть. Певне, вони тест на стабільність проходять , перед тим, як до ящика...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 10-7-2005 у 10:54


...ну я згідна :-) перехід на мову співрозмовника при спілкуванні це радше
прояв вихованості, ніж національної самосвідомості... отже, виходить, хто
вихованіший?... отож бо і воно :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Стацюк
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 29-4-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-7-2005 у 08:21


Цитата:
...
Висновок: тільки державна політика утвердження української мови здатна перемінити ситуацію. Інакше ми ніколи не переконаємо російськомовних українців, що українська мова варта того, щоб нею розмовляти...


А навіщо українцю зі Львівщини треба бути впевненим у тому, що його співгромадянин з Харківщини у себе вдома розмовляє українською?
Мені наприклад байдуже якою мовою говорять на західній Україні, бо я ніколи там не був і можливо ніколи не буду.
Мова - це не мета, а засіб.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 11-7-2005 у 14:35


Отут прикольна стаття - не зовсім по темі, але відсотків на 50:
Ігри неукраїнських патріотів: останній шанс
Оптимістична така стаття, аж просто жити зразу хочеться!
До речі, у мене сестра двоюрідна в Дніпропетровську, старша від мене на 5 років. Української не знає ЗОВСІМ (тобто навіть читає з російським акцентом, хоча прізвище має на -енко, і мати її, росіянка, українською хоч і не говорить, але читає дуже добре - принаймні, мої книжки читає без словника:)). А дочка її, моя похресниця, 13 років, українською говорить вільно, хоча й вживає деякі русизми - українська мова в неї шкільна, неактивна. Приїхала до нас у гості і три тижні говорила українською - і для неї це було як захоплива гра.
Тому мова - таки дійсно не мета, а засіб. Засіб об'єднання України. На базі російської мови об'єднати країну НЕМОЖЛИВО.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Стацюк
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 29-4-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-7-2005 у 14:48


Цитата:
Тому мова - таки дійсно не мета, а засіб. Засіб об'єднання України. На базі російської мови об'єднати країну НЕМОЖЛИВО.


Що ви мали на увазі кажучи "об'єднати країну" ?
Викоренити ідеї федералізму та двох державних мов на сході?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 11-7-2005 у 14:58


Викорінити ідею, що Західна Україна - жебрачка, яку Схід годує, а з іншого боку, що Східна Україна - бандитська, яку в Європу не пустять. Дозволити обом Українам почати поважати одна одну. Розуміти одна одну. Тільки якщо одна з цих Україн вперто буде дотримуватися думки, що, говорячи мовою окупанта, який почав свою тріумфальну ходу з того, що випалив і вирізав Січ (а потім іще багато чого було), вона тим самим бореться за власну "ідентичність", то нічого не буде. Російськомовним українцям варто просто осмислити, яку саме "ідентичність" вони пропагують. (Знову-таки, я тут не говорю про етнічних росіян - це зовсім інша історія).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Стацюк
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 29-4-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-7-2005 у 15:49


Річ у тому, що біля кордонів та й не тільки часто немає "етнічних" росіян чи українців. Треба пам'ятати, що батьківщиною багатьох наших співгромадян є СРСР, у багатьох є родичі в Росії. Змішана кров...

Написав ці строки і здивувався: націоналізмом тхне. Всі ці розмови про етнічних/неетнічних росіян. Вже почали людей розподіляти на сорти, як у тому ролику сумнозвісному?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-7-2005 у 09:50


Слухайте, а в чому проблема з нашим білінгвізмом? Ми живемо в такому стані принаймні з 10 століття. В нас завжди був білінгвізм, тільки місце російської займала староболгарська. Звичайно, це на нас якимось чином вплинуло, але чому ви гадаєте, що негативно?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Oleksandra Zorina
Дописувач
**



Повідомлень: 66
Зареєстрований: 6-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-7-2005 у 21:41


Цитата:
Тому мова - таки дійсно не мета, а засіб. Засіб об'єднання України. На базі російської мови об'єднати країну НЕМОЖЛИВО.


А може все ж -засіб спілкування? Чому б не надати право громадянам, що думають російською, вільно висловлювати свої думки? Я точно знаю, що давати свідчення в суді, писати заяви чиновникам ,etc., російською мовою - не можна. За опитуваннями , біля половини громадян України -російськомовні. Схоже на знущання.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 13-7-2005 у 06:47


...мабуть, це просто помста :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 13-7-2005 у 08:34


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Oleksandra Zorina
За опитуваннями , біля половини громадян України -російськомовні. Схоже на знущання.

За опитуванням, 68% громадян визнали українську мову рідною. При цьому частка російськомовних і проросійських за змістовним наповненням газет, книжок, телепрограм - до 90%. А це не схоже на знущання?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Стацюк
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 29-4-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-7-2005 у 10:05


Цитата:
За опитуванням, 68% громадян визнали українську мову рідною. При цьому частка російськомовних і проросійських за змістовним наповненням газет, книжок, телепрограм - до 90%. А це не схоже на знущання?


отвечу цитатой с другого форума.

Цитата:
...
Перепись делали по заказу. Я отлично помню эту историю, и даже когда-то уже в форуме вроде высказывался на эту тему. Дело было так - заходит ко мне домой какой-то хрен. Я честно отвечаю на все его вопросы и вижу бумажку, в которую он пишет ответы. Он спрашивает "Вы знаете украинский?" я как нормальный харьковчанин, родившийся тут отвечаю - "звичайно..." И этот мудило ставит галку в квадратик "родной язык". Я его чуть с лестницы не спустил. Вот так у нас делали свидому перепись, ув. тов. Вуйко. Так что легитимность этой переписи я не признаю. Кроме того, вы лукавите. Написали про 70 и 25 % нац состава, хотя по языку (с учетом сельской части населения области и с учетом подтасовок составило українську мову вважали рідною 53,8% населення області. Російську мову визначили як рідну 44,3% населення.)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 13-7-2005 у 10:11


Дозвольте мені цю цитату з іншого форуму вважати замовною і брехливою. У мене є власний досвід спілкування з людьми, які приходили до нас робити перепис. Позитивний досвід. А людина, яка висловлюється про когось "хрен", для мене взагалі не існує. І думка її - також.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Стацюк
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 29-4-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-7-2005 у 10:52


не дозволю. Це реальна, позитивна людина. (Михайло, tourist.kharkov.ua - його сайт, там ви маєте можливість побачити його фото та розповіді).
Таким чином, вважати наведену мною цитату замовленною провокацією зі штаба Януковича - не треба.

У вас ще не викоренилось почуття, що на сході - усі бандити та комуністи? Тоді ми йдемо до вас! ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-7-2005 у 11:06


О, знову почалися цитати, цитони, перифрази, алюзії й симулякри. Чогось власного за душею нема?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 13-7-2005 у 11:32


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Стацюк
У вас ще не викоренилось почуття, що на сході - усі бандити та комуністи?

Ви знаєте, я взагалі-то в Києві живу, а не на Західній Україні. І родичі в мене в Дніпропетровську, буваю там регулярно. І друзі є в Харкові і Красному Лучі. Тому з обстановкою я більш-менш знайома.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 14-7-2005 у 14:22


Цитата:
Oleksandra Zorina
Чому б не надати право громадянам, що думають російською, вільно висловлювати свої думки? Я точно знаю, що давати свідчення в суді, писати заяви чиновникам ,etc., російською мовою - не можна. За опитуваннями , біля половини громадян України -російськомовні. Схоже на знущання.


Хто Вам таке сказав?


Цитата:

З А К О Н
УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Про мови в Українській РСР

( Відомості Верховної Ради (ВВР) 1989, N 45, ст.631 )

( Вводиться в дію Постановою ВР N 8313-11 від 28.10.89,
ВВР 1989, N 45, ст. 632 )

( Із змінами, внесеними згідно із Законами
N 75/95-ВР від 28.02.95, ВВР 1995, N 13, ст.85
N 594-IV ( 594-15 ) від 06.03.2003, ВВР, 2003, N 24, ст.159 )


Стаття 5. Право громадян користуватися
будь-якою мовою

Громадянам Української РСР гарантується право користуватися
своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою.
Громадянин вправі звертатися до державних, партійних,
громадських органів, підприємств, установ і організацій
українською чи іншою мовою їх роботи, російською мовою або мовою,
прийнятою для сторін.
Відмова службової особи прийняти і розглянути звернення
громадянина з посиланням на незнання мови його звернення тягне за
собою відповідальність за чинним законодавством.
Рішення по суті звернення оформляється українською мовою чи
іншою мовою роботи органу або організації, до якої звернувся
громадянин. За бажанням громадянина таке рішення може бути видане
йому в перекладі російською мовою.


Нехай Вас не бентежить «УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ». Закон діючий. Останні зміни – 2003р
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  ..  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3844
Реклама: