Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5    7
Автор: Тема: Всеукраїнський конкурс "Коронацiя слова"
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 30-6-2006 у 23:08


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy

Аж тут раптом - беркиць! - "нова мітла" - і жодної живої душі зі спискА. Навіть у дипломантах. Окрім ..., але це окрема подальша історія. Не могли ж вони всі раптом припинити крапати нетлєнку після стількох важких конвеєрних років. Або нараз розучились писати. Або народилася купа літ~молодняка, який жартома заткнув колишніх КС-корифеїв за пояс. Тобто нестримно наповзає підозра, що щось "із консерваторією негаразд". Або зараз, або раніше. Але ж конкурс-то анонімний?!


А не спадало на гадку, що після "стількох важких конвеєрних років" т.з. корифеї, які п. Dmy спокійно жити не дають, просто не захотіли подавати свої твори на ту пародію на Коронацію, якою цей конкурс став останнім часом? Мені, власне, все рівно, хто що думає про три мої перемоги - щоразу я перемагала абсолютно чесно, і всі автори та авторки, яких я знаю - теж. Але мені не все рівно, що говорять про керівників конкурсу - я маю на увазі п. Ніну Герасименко та п. Миколу Гриценка - які, я певна, своєю подвижницькою працею заслужили на вдячність, але ніяк не на брудні підозри у підсуджуванні. Менше з тим, чотири романи із семи, подані мною на Коронацію, "пролетіли", і ніякі "знайомства" чи попередні заслуги мені не допомогли. Цього року я не подавалася з двох причин - перша особиста, можна сказати, принципова, а друга - дуже виснажилася після Коронації-2004 і не хотіла спішно дописувати справді конвеєрний твір. Волію, щоби то було щось якісне. А п. Dmy бажаю успіху у відшукуванні плям на сонці та ворогів у рідному обійсті. Скажу лиш наостанок, що за будь-яких умов працювати так, як працювала команда попередніх керівників Коронації - як прокляті, казала колись моя бабуся - так ось, так працювати навряд чи хтось вже буде.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 3-7-2006 у 18:21


Розумію, що не можу нікого, навіть тих, хто мені відповідає, змусити читати уважно всі слова, які я пишу, а не лише ті, які хочеться. Просто наперед повідомляю, що буду дуже вдячний тим, хто спроможеться на такий подвиг.
Також не радив би марно витрачати сили і намагатись взяти мене за шиворот і застромити по якійсь бік барикад. З досвіду знаю – як вже ся поклав у горизонталь, відірвати мене від ліжка – дурна робота.

Тепер по суті: і чому ж я такий тіпа злий? Та тому, що в мене «велосипеда нема!» Як не прикро це констатувати, але, схоже, це чи не єдиний спосіб про щось дізнатися. Особи, які не здобули [не]щастя тусоватись посеред літбогеми, але цікавляться процесом, про поточні справи тотої богоугодної справи ніц не відають. Як воно насправді відбувається? Богема мається своїми проблемами, товарищує, лається, ображається, випиває і конкурує. Дехто в павзах щось пописує. В усього цього одна спільна риса: назовні – ні-ні! Не тваго ума дєло – ти ото книжок купуй і дифірамбів співай. Раптом: псш-ш-ш – з під кришки полилося і поповзло по стінці каструлі. Ти: «Ух ти!», – хап язиком: «Ум-м – чи то компот недосолили, чи у борщ цукру передали – цікаво!» А тобі: «А ну віддай ложку – не твого язика сп(т)рава – пшолл вонь із кухні, дуй давай у бібліотеку читати книжки переможців “Коронації слова”!» Що залишається? Тільки підкрутити газку під каструлею, авось ще вихлюпне. І воно такі да, і ще як. Тут головне встигнути відскочити, аби не дюже забризкало. І звідти вже принюхуватися. Бо при наближенні до плити можна отримати від декого половником у лоб.

Я не правий? Тоді скажіть: хтось на ФоРуМі (а люди тут літпроцесом цікавляться) знав, що в КС якісь негаразди? Навіть кияни. От, приміром, була в цій темі восени дискусія про Машу та її оповідання. Чому б не скористатися нагодою, не сказати: «Не посилай, Машо, там зараз таке болото, всі порядні люди тікають світ за очі, ми, от, навіть ні фіґа не посилаємо – хай утруться!» Так нє – поринули в літературознавчу дискусію, а також в те «скільки і як саме Ніна працює». Чому? Далі. В лютому йде Ніна і «до Ніни». Всі: «Ох! Ах! А що сталося?» У відповідь: «Ні гу-гу сталося». Ще 4 місяці чекаємо, живемо, готдоги жуємо, ділимося враженнями від книжок і виставок. Нарешті «Нова Коронація» коронує нових лавреатів. Про це нам тут повідомляє пані Тисовська (ну, я ще якимось суто випадковим дивом втрапив у розсилку «Нори Друк», зрідка щось від пані Елеонори & Co отримую – вдячний неймовірно – так дізнався звідтам). Отже «… пані Тисовська» – хай вона завжди виглядає так же гарно, як дописує. Інші, хто міг би щось сказати по суті – анічичирк. Я – за професіональною своєю звичкою – беруся аналізувати розклади (і – я не знаю, образить це когось чи навпаки заспокоїть – чхати мені, які саме там прізвища стоять, хоч би й моє власне. Це статистика – вона працює із сукупностями і нікого особисто не виділяє). Проаналізувавши, ділюся висновками, які випливають СУТО з наданої інформації (нехай хтось доведе, що з ЦІЄЇ інформації ЦІ висновки не випливають). За що отримую «ввічливу незгоду» від Ніни і, згодом, (після підкручування конфорочки ;) ) конкрєтний половник із заплямованими ворогами, що не дають мені спокійно жити у власному (моєму чи їхньому?) обійсті. Але водночас трохи вихлюпнуло. Що приємно. В інакший спосіб-то – ніяк, чомусь. Що ж, понюхаємо.

Наостанок – про термінологію і кілька питань, на які я так досі і не знайшов відповіді.
Цитата:
не хотіла спішно дописувати справді конвеєрний твір. Волію, щоби то було щось якісне

Власне, десь я так і здогадувався: «конвеєрність» сприймається як образа, попри всі застереження. Ось і тут маємо протиставлення: «конвеєрний твір – щось якісне». Насправді, в поп-культурі (Сподіваюсь, хоча би з тим, що КС – конкурс поп-літератури ніхто сперечатися не буде?) без конвеєрності ніц не досягти. Чи ось, приміром, «Мерси» з «Поршами» на конвеєрах роблять, але це таки «щось якісне». Власне, тут під конвеєром розумів реґулярність участі в конкурсі тай по всьому.

Питання
1.
Цитата:
А не спадало на гадку, що корифеї просто не захотіли подавати свої твори на ту пародію на Коронацію, якою цей конкурс став останнім часом?

Спадало. І цю робочу гіпотезу я теж розглядав (якщо уважно прочитати мій попередній пост – там такий варіант згадується). Питання ось у чому. Спостерігається, принаймні позірна, нестиковка в термінах – керівництво конкурсу пішло у відставку, коли за всіма правилами всі романи мали б лежати на столі у жюрі, а багато з них були прочитані експертами (цей момент я згадував при розгляді колізії: хто мав відмовити в реєстрації сценаріям – майбутнім переможцям). Якщо все було настільки невиправно зле ще влітку чи на початку осені, що т.з. корифеї всім скопом вирішили не конкурувати, то чому згадане керівництво чекало ще кілька місяців, аби висловити своє «па»? Логічно було би піти, доки не має особливої роботи.

2. У зв’зку з цим було би цікаво: хто є головними винуватцями створення пародії: Логуш (якого зовсім нещодавно всі так любили і розхвалювали)? Федюк? Жулинський? інші члени РОМАНтичного жюрі? До речі, цікаво було би дізнатися, хто цього року зошити читав? Знаю, Волчара був, казав, сподобалось, а хто ще: Шкляр, Гримич, Вільчинський, Роздобудько, які, начебто, зобов’язані входити у склад жюрі? Хто вони, ці покидьки і шахраї? Гадаю, якщо ставити діагноз, треба йти до кінця, згадувати всіх поіменно і відповідно до заслуг. Інакше воно якось не тойво, не переконливо.

3. (і до Ніни, і до колишніх лавреатів, і до всіх, хто має власну думку) Люди, ви справді вважаєте, що з українською літературою в Україні такі кепськи справи, що на кожні кілька тисяч тих, хто намагається писати популярну літературу, знаходиться лише 13 вартісних письменників? Сумно, якщо так.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 4-7-2006 у 08:47


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Люди, ви справді вважаєте, що з українською літературою в Україні такі кепськи справи, що на кожні кілька тисяч тих, хто намагається писати популярну літературу, знаходиться лише 13 вартісних письменників? Сумно, якщо так.

Як на мене, тут є два основних моменти:
1) В Україні дійсно 1-2 (навіть не 13!) вартісних письменники. Так само, як і в усьому світі. Ну, не може такого бути, що генії б сотнями народжувалися. Скільки б людей не посилало рукописи на конкурс, все одно 99,9% з того - полова.
2) З тих 99,9% полови десь так 15% - читабельний продукт, хоч і не "ах!". Але 15% від 1500 рукописів (як зазначено в якомусь прес-релізі) - то 225 книжок. За умовами конкурсу нагороджується трохи більше 10 рукописів. Висновок? За чисто суб'єктивними критеріями журі відсіяло 215 пристойних творів. Це конкурс, по-іншому тут не працює.

А тепер розповім вам на прикладі конкурсу "Рукомесло", який ув упередженості ніхто не запідозрить, адже він ні копійки нізвідки не отримує, виживає моїм власним коштом. Так от, з тих творів, які надходять на розділи поезії та прози (про решту не говоримо, там набагато менше творів надходить, немає справжнього конкурентного середовища), один автор, рідко два подають справді непересічні твори, які журі - одностайно! - визнає за найкращі і нагороджує 1 місцем. Далі йде від 5 до 10 творів, які приблизно одного рівня. Вище середнього, але не такі, що аж серце завмирає (до речі, від цьогорічної переможиці Ірини Шувалової у мене особисто серце тьохкає, але то теми не стосується). І з тих творів треба вибрати 3, які отримають нагороду. А тут уже вступають у бій особисті, суб'єктивні смаки журі. Отак воно й працює. Підозрюю, це справедливо для будь-яких конкурсів.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 4-7-2006 у 14:28


Я цілком згідний. То, що генії сотнями не народжуються, факт медичний. Гадаю, Письменників у нас все одно більше двох, проте тут уже вступає в силу "чисто суб'єктивні критерії": "кому хто подобається". Але якщо говорити про конкурси кшталту КС, то там інша система виміру. Я мав на увазі саме в цій системі і трохи інші півтора десятка.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
З 99,9% полови десь так 15% - читабельний продукт, хоч і не "ах!". Але 15% від 1500 рукописів (як зазначено в якомусь прес-релізі) - то 225 книжок. За умовами конкурсу нагороджується трохи більше 10 рукописів. Висновок? За чисто суб'єктивними критеріями журі відсіяло 215 пристойних творів. Це конкурс, по-іншому тут не працює

Я з Вашого дозволу трохи займусь публічною арифметикою.
Кількість романів скоротимо від 1500 до 1000, бо бувало і по 800-900, а першого разу, здається, 500-600. Тим паче, від 1000 легше рахувати.
15% від 1000 - це 150. "За умовами конкурсу нагороджується трохи більше 10 рукописів" - візьмемо 15 (бувало і по 10, бувало і по 20), тобто 10% від виділених 150. Тоді "за чисто суб'єктивними критеріями" журі відсіяло навіть не 215, а всього 135 пристойних творів (зауважте, я всіляко пом'якшую умови, тобто йду назустріч конкурсу :)).
Так от, якщо 15 - це чисто суб'єктивно відібрані рівні серед 150 рівних, то логічно припустити: наступного року "чисто суб'єктивний" погляд жюрі найскоріше вибере якісь інші 15 (якщо вони справді всі рівні). Що в цьому контексті означає "найскоріше"? В кількісному вираженні (зараз підрахую)

Отже, ймовірність попасти в 15 зі 150 рівних один раз із п'яти (конкурси 2000-2004 років) дорівнює приблизно 1/3 (32,8%) - цілком нормальний шанс;
імовірність попасти в 15 зі 150 рівних два рази з п'яти - це вже трохи понад 7% - в принципі, можливо, але, прямо скажемо, важкувато;
тричі з п'яти - 0,8% - практично неможливо!
А у нас по 2 рази попали 13 чоловік (саме їх я мав на увазі), а по три - семеро. Тут для одного ймовірність 0,008, а для сімох - 0,008 у ступені 7 - вважайте абсолютний нуль!

Залишається визнати невірність вихідних припущень: насправді жюрі оцінювало цих 13 вище за решту з тих чи інших причин: або вони справді краще, або експертам більше до вподоби саме їх почерк (літературний), або мене зараз знову почнуть закатювать ув ацвальт. Про всяк випадок повторюся: я ніде і ніколи не піддавав сумніву чесність, порядність, сумлінність (власне, те саме, але знову - про всяк випадок) і що там ще? ага - працьовитість Ніни Василівни Герасименко! А що рахувати вмію, так цей гріх ще з 1 класу. Люди, он, з 1 класу палять, і їм нічого.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 4-7-2006 у 14:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
експертам більше до вподоби саме їх почерк (літературний)

Гадаю, отут ви поцілили в яблучко. Тим паче, що літературний почерк - річ вельми характерна і практично не надається наслідуванню. Навіть якщо я спробую написати "під Кокотюху", не зможу з чисто об'єктивних причин - "рука" не та (а із суб'єктивних - і не захочу).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 4-7-2006 у 15:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Цитата:
експертам більше до вподоби саме їх почерк (літературний)

Гадаю, отут ви поцілили в яблучко. Тим паче, що літературний почерк - річ вельми характерна і практично не надається наслідуванню

Щиро радий, бо я теж схилявся до цієї гіпотези. До того ж вона найбільш "миротворча": цього року прийшли інші експерти, яким подобаються інші почерки.

Тут доречно спливає інші тема для міркування: я ніколи не розумів, нащо так голосно наголошувати в усіх мідіях про таку чесноту, як анонімність конкурсу? Якщо людина за кілька років надсилає купу романів, серед яких є настільки непогані, що вона отримує відзнаку, але з тим втрачає анонімність, то надалі їй можна взагалі не підписуватись - постійні експерти постійних авторів і так впізнають.
Цитата:
Навіть якщо я спробую написати "під Кокотюху", не зможу з чисто об'єктивних причин - "рука" не та (а із суб'єктивних - і не захочу)

А Андрюху-то так за що?! :o За що Андрюху?! Так. Під дих. :P Не по-жіночому? Він же маленький, худенький - шкода повинно бути. І де милосердя у цьому світі? :rolleyes::(:cool:




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 4-7-2006 у 16:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
І де милосердя у цьому світі? :rolleyes::(:cool:

Знаєте, як американці кажуть? Don't expect life to be fair. (Не чекай справедливості від життя). :sing:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ніна Василівн Герасименко
Новак
*



Повідомлень: 12
Зареєстрований: 27-2-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-7-2006 у 20:15


Шановні друзі! Я з цікавістю слідкую за перебігом думок щодо КС, але до дискусії долучуся не раніше вихідних- пізно повертаюся з робіт. :yawn:
З повагою, Н.Г.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Валентин Тарасов
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 26-9-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

exclamation.gif написано 27-9-2006 у 11:54


Випадково наштовхнувся на свое прізвище на цьому форумі і з подивом прочитав про те, що я не мав права приймати участь в конкурсі "Коронація слова" в цьому році. Справа в тому, що в 2005 я отримав Першу премію за свою п"єсу "Скажена співачка з невідомим" і мені організатором конкурсу, на той час, Ніною Герасименко було сказано, що тепер я маю право приймати участь лише в номінації кіносценарії та романи, що я і зробив. Я був членом журі по драматургії, а сценарії оцінювали інщі люди. До того ж конкурс анонімний і якщо мій сценарій сподобався, то тільки тому що сподобався.
А взагалі я вважаю, що це неправільно, що володарі перших премій не мають право приймати участь в своїх намінаціях подальше. Бо це не конкурс краси, а творчий конкурс, де людина може написати краще обо гірше наступного разу. А за умовою, що це по суті єдиний літ. конкурс з такими намінаціями в Україні, то це взагалі викреслює переможців з конкурсного процесу. І потім викресливши переможців за декілька років оркомітет знижує планку конкурентності. Це я вам кажу вже як член жюрі. Ось так.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 27-9-2006 у 13:36


Пане Валентине, не переймайтеся, то лише суб’єктивна думка одного нашого дописувача, якому скрізь ввижається волохата "брудна" рука, підсуджування, незаконне проникнення до фіналу Коронації та інші малоприємні речі. :P Він навіть формули математичні наводить, і з цього приводу згадується бородатий анекдот: який шанс забачити на вулиці Мела Гібсона (Софі Лорен)? - Один із двох: або забачу, або ні. :D Що ж до допису Ніни... мені здається, вона просто оговорилася. Звісно, мова йшла про одну номінацію - якщо, скажімо, роман отримав першу премію, то наступного разу подавати саме роман не можна. А ось п’єсу чи сценарій - скільки завгодно.
А стосовно правила, за яким володар Гран-прі стає членом журі і не має права більше подаватися на конкурс... може, й справді варто було б нехай не зняти це обмеження, а ввести його на один рік (суддівства). Але то вже воля організаторів, а пані Ніна Герасименко була координатором і співкерівником конкурсу, себто нічого змінити тут не могла. Організатори - Корона (Юрій Логуш) та 1+1. Ось. :)




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 27-9-2006 у 19:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
Пане Валентине, не переймайтеся, то лише суб’єктивна думка одного нашого дописувача, якому скрізь ввижається волохата "брудна" рука, підсуджування, незаконне проникнення до фіналу Коронації та інші малоприємні речі. :P

Як той каже: "Нє поняв!.. Но пріду!!"
Це де я своєю коханою суб'єктивною думкою ганьблю "переможця Валентина Тарасова", не кажучи вже про "волохату "брудну" руку, підсуджування, незаконне проникнення до фіналу Коронації та інші малоприємні речі"? Навмисний моніторінг власних думок, висловлених вголос у цій гілці, засвідчив, що ім'я та прізвище "Валентин Тарасов" мною згадувалося лише одного разу і ось у такому вигляді:
Цитата:
Тут для мене є пара непоняток.
1) Як я розумію, твори та їхні автори реєструються на сампочатку, ще до читання. Отже, який саме Оргкомітет не мав права допускати твори Ігоря Козиря та Валентина Тарасова до участі в конкурсі? Той, що з'явився у лютому, чи той, що працював до того?
2) Я в жодному варіанті умов не знайшов правила щодо "Володаря Першої премії - члена журі - не конкурсанта". Воно десь зафіксовано?

(до речі (чи недоречно), але відповіді на свої "непонятки" я так і не отримав)
Все. Більше ми з п. Тарасовим не перетиналися. Розрахунки же наводилися виключно для номінації "Романи", інші я так прискіпливо не досліджував у чому і зізнався чесно та відверто.

Більше того. Буквально влітку ми з п. Наталею Тисовською досягли удвох якого не якого, а консенсусу. Його сліди чітко проступають на попередній (4-й) сторінці дискусії. Там багато чого проступає, не проступає лише чиясь волохата лапа, яка кудись проникає геть незаконно.
Ще більш за того. Як нам із моєю суб'єктивною думкою здалося, незаконне проникнення волохатої лапи проступає як раз ув інших дописах, а саме:
Цитата:
однією з причин, чому попередня "голівка" "зробила ноги", стало небажання допрацюватися до того дня, коли Кокотюсі вручатимуть дві премії, а п.Юрій на неформальному спілкуванні (фуршет) братиме присутніх за лацкани піджаків і переконуватиме в тому, що це приємна несподіванка для всіх

Цитата:
корифеї, які п. Dmy спокійно жити не дають, просто не захотіли подавати свої твори на ту пародію на Коронацію, якою цей конкурс став останнім часом?

Авторів не наводжу, але хіба це я написав?
Цитата:
Що ж до допису Ніни... мені здається, вона просто оговорилася. Звісно, мова йшла про одну номінацію - якщо, скажімо, роман отримав першу премію, то наступного разу подавати саме роман не можна. А ось п’єсу чи сценарій - скільки завгодно

Я теж дуже поважаю та ціную Ніну Василівну, всі її життєві досягнення, дипломи, посади та важку працю на благо. Може, вона сама із собою тодішньою теж не конче погоджується (бо се - діялектика і даосизм), але на пана Тарасова (точніше, насамперед, на високе жюрі, що п. Тарасова прийняло, як рідного, до розгляду) вона наїхала досить конкретно:
Цитата:
2. Валентин Тарасов, у "Коронації-2004" за к/с "Скажена співачка з невідомим" був нагороджений І-Премією. За умовами конкурсу, Володар Першої премії стає членом журі, але подавати твір до участі в конкурсі не може. Це правило загальновідоме і для оргкомітету, і для лауреатів. Оргкомітет не мав права допускати його твір до участі в конкурсі, про нагороду навіть не йдеться.
Ці дві нагороди мали отримати інші автори

Виявляється, не мали, принаймні, другу. Наявність конкретних прізвищ і дат навряд чи свідчить, що "Ніна ... просто оговорилася".
Ну, давайте будемо чесними не тільки з тими, з ким хочеться.

Наостанок трохи про себе.
Цитата:
Він навіть формули математичні наводить, і з цього приводу згадується бородатий анекдот: який шанс забачити на вулиці Мела Гібсона (Софі Лорен)? - Один із двох: або забачу, або ні. :D

Стосовно формул, мені теж згадався хай не анекдот, але Жванецький (щодо загальнонародної російської думки про Єгора Гайдара): "Ну как могут хорошо относиться к человеку, который произносит слово "отнюдь"?!"
Каюсь, час від часу я таки вживаю окремі формули. Проте на своє виправдання можу засвідчити, що вголос, у присутності жінок і на ФоРуМі, зокрема, жодних формул не наводив (хоч іноді й кортить) - самі результати їх застосування.

ЗІ. Ледь не відправив черговий "роман", але подумав, що треба підтримувати імідж "поганого хлопчика" перед усіма (сам же вище зауважував :D)
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Валентин Тарасов
я вважаю, що це неправільно, що володарі перших премій не мають право приймати участь в своїх намінаціях подальше... І потім викресливши переможців за декілька років оркомітет знижує планку конкурентності

Пане Валентине, це трохи нагадує манію величі ;) Переможці Коронації становлять заледве 0,5% від усіх учасників (о, знову ці кляті розрахунки :mad: ) Невже усунення 0,5% спроможне аж так знівелювати рівень усієї імпрези?!
А уявіть, раптом, що дехто правий, і в КС справді всі пов'язані. Що тоді? Щорічні 1, 2 та 3 премії Андрія Кокотюхи - вас це не жахає?!! :o




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-9-2006 у 21:41


З підслуханого ненароком біля цьогорічного (на Форумі видавців) стенду "Коронації", за яким скучали двоє молодих людей...

"Що я можу сказати при цю книжку? Вона класна!"

або

"Ось, рекомендую цей роман, він кльовий!"

Так що мушу констатувати факт, з відходом Ніни та Миколи рівень впав. Може ще не на підлогу, але принаймні обличчям в салат.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-9-2006 у 08:37


"Ну, давайте будемо чесними не тільки з тими, з ким хочеться". (с)

Ага, давайте. А ще давайте не робити далекосяжних висновків, не володіючи ситуацією, базуючись лише на власних уявленнях, як і що. Повторюся для особливо впертих :P володар першої премії у будь-якій номінації не має право подавати твір до участі в конкурсі саме за ЦІЄЮ НОМІНАЦІЄЮ. Так завжди було, і, як на мене, це справедливо. Лариса Денисенко після перемоги із романом "Забавки з плоті та крові" перемагала у номінації "П’єса". Але, звісно, моя суб’єктивна думка ніяким чином не мусить впливати на чиєсь бажання бачити плями на сонці - на те вона й суб’єктивна. А оскільки я не п. Тисовська, зі мною ніякого консенсусу у цьому питанні бути не може. Просто я періодично виходжу з дискусії, коли тут починають товкти воду в ступі, а потім повертаюся... для чого, не зрозуміло. Мабуть, вже треба йти "назовсім". Голова болить битися об чавунну стінку... :mad:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 28-9-2006 у 08:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
А оскільки я не п. Тисовська, зі мною ніякого консенсусу у цьому питанні бути не може.

Пані Наталю, я не зовсім розумію, чого ви мене сюди приплели, адже в дискусії з п. Тарасовим я участі не брала. А про те, куди саме впав конкурс, здається, найбільш красномовно свідчить те, що після, скажімо, Шкляра перше місце посідає людина, яка пише "свое" (і це не описка - занадто далеко букви одна від одної на клавіатурі), "неправільно", "намінація", "приймати участь". Як кажуть, ноу коммент.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-9-2006 у 09:08


Пані Наталю, я Вас нікуди не приплітала, це пан Dmy похвалився, що досягнув із Вами консенсусу стосовно справ коронаційних та їх сприйняття читачами і письменниками - якщо я його вірно зрозуміла (можливо, що й не вірно, але вже що є, то є).


Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
А про те, куди саме впав конкурс, здається, найбільш красномовно свідчить те, що після, скажімо, Шкляра перше місце посідає людина, яка пише "свое" (і це не описка - занадто далеко букви одна від одної на клавіатурі), "неправільно", "намінація", "приймати участь". Як кажуть, ноу коммент.


Це Ви про Гримич чи про Вільчинського?




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 28-9-2006 у 09:52


Це я про шановного п. Валентина Тарасова - перечитайте його допис. Член журі, як-не-як. А що у книжці Вільчинського "Суто літературне вбивство" помилка на помилці, так про це не згадував хіба лінивий.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-9-2006 у 10:19


Та то просто п. Тарасов у побуті російськомовний :) Я, на жаль, не читала і не бачила його п’єсу - може, там редактор попрацював, не знаю... :saint: Що ж до його суддівства... я гадаю (вірніше, сподіваюся), що журі оцінювало твори з різних боків, і головним критерієм оцінки була не орфографія. Власне, це справа редакторів, бо неодноразово, всує і ні, згаданий тут Кокотюха :D теж деколи такі перли видає, що Боже борони. І русизми, і стилістичні неоковирності, і ще багато чого... Стиль Кокотюхи мені взагалі не подобається, на відміну від його сюжетів, але мені здається також, що багато письменників нині грішать русизмами та кальками з російської - не у Космосі ж живемо. Я сама грішна, щойно була за це дістала - щоправда, не знаю, чи може людина вважатися мовознавцем на підставі вживання нею слів "ріжниця" та "клясик" :baddevil: Та, як на мене, головне - це все-таки зміст твору, його худжнє наповнення, бо якщо цього немає, жоден редактор не зарадить, та й бездоганне знання мови у порожньому тексті мене особисто не вельми потішить. А щоби знати, чи заслужено п. Тарасову дали Гран-прі, мені треба ознайомитися і з його п’єсою, і з рештою переможців - аби було з чим порівняти.
А книги Вільчинського... так. Помилки ріжуть око і псують враження - поза всяким сумнівом. Редактора на мило!:baddevil:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 28-9-2006 у 10:29


Я з великими труднощами можу уявити, як перемагає в українському ЛІТЕРАТУРНОМУ конкурсі людина, що є російськомовною в побуті (а, судячи з помилок, не тільки в побуті, а й взагалі). Але ще важче мені уявити, що таку людину можна запрошувати у журі. Це цілковита профанація УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ. Не тільки майстерний сюжет робить художній твір. Головним стрижнем будь якого СПРАВЖНЬОГО твору є МОВА - цей найважливіший чинник людського спілкування. І недарма Ірина Фаріон сказала: "Правопис - корсет мови". Для письменника грамотність і знання мови - ГОЛОВНИЙ робочий інструмент. Якщо письменник цього не усвідомлює, а покладається на редактора, то, мабуть, він не дуже справжній письменник.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-9-2006 у 11:01


Золоті слова. Й справді, серед україномовних співвітчизників людей, які здатні написати цікавий, хороший, якісний твір, який можна б було видати окремою книжкою, не спостерігається.
Навть якщо не звертати уваги на художню якість творів, у Коронації слова, велика частина виданих романів тягнуть на повість і то треба добряче "потягти".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Валентин Тарасов
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 26-9-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-9-2006 у 11:14


Доброго дня!
І гадки не мав, що моє повідомлення викличе стільки емоціційних всплесків. Лише хотів пояснити свою участь у конкурсі. Але якщо є резонанс - це вже приємно.
Спасибі Наталці за підтримку.
Так, я буває, пишу з помилками, (а хто їх не робить?), або не ту клавішу нажму, та не перевірю потім, ну то й що? Мене це не дуже хвилює. Хіба це в творчій роботі найголовніше?
Як член жюрі я був обьєктивним, і головним для мене було професійність написаного. Багато з тих, хто вважав, що написав п"єсу і гадки не має про театр, ні про його закони, ні закони драматургії.
Що до російськомовності. Спілкуюся обома мовами, в залежності від того, якою спілкуються зі мною.
А щодо участі тих, хто вже мав перемогу в конкурсі, все рівно вважаю, що вони повинні мати право приймати участь, якщо вони, звичайно не члени жюрі в цій номінації. Бо мова йде про творчий розвиток людини. А конкурс це свого роду перевірки на конкурентноздатність письменника на цей час.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-9-2006 у 11:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Золоті слова. Й справді, серед україномовних співвітчизників людей, які здатні написати цікавий, хороший, якісний твір, який можна б було видати окремою книжкою, не спостерігається.


Та ні, спостерігається. Але вони зазвичай бувають дуже зайняті, поправляючи на голові зоряні філологічні корони, і вважають нижче своєї гідності звертати увагу на якийсь там конкурс якоїсь там масової літератури. Або пишуть досконало, без жодної помилки, геть забуваючи про сюжет. І виходить потім щось на кшталт "Сірники блювали червоним". Утім, кожному своє - нехай і такі твори виходять, хто ж проти? Просто ті яскраві одиниці, що пишуть грамотно і захопливо, досконало (як Марія Матіос чи Ірен Роздобудько) не зможуть створити масив літератури. А нині потрібен справді масив. Ліс, бажано змішаний.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Навть якщо не звертати уваги на художню якість творів, у Коронації слова, велика частина виданих романів тягнуть на повість і то треба добряче "потягти".


Ну а хто ж винен, що автори у нас дуже своєрідно уявляють собі, що таке роман? Видавці? Коронація слова? Чи, може, читачі?

Що ж до решти... не згодна, і то категорично. Ніхто й не стверджує, що лише майстерний сюжет робить художній твір, але й не лише правопис, бо корсети мають одягатися на тіло, а якщо тіла, себто сюжету, немає, то всередині порожнеча. І доки ми будемо робити з української літератури клуб для обраних, винятково україномовних і бездоганно грамотних, а бажано ще й філологів - доти вона насправді буде резервацією, з усіма подальшими наслідками цього сумного явища. І я ж не кажу, що слід покладатися лише на редактора, але не бачу нічого злого у тому, що людина, яка володіє українською, нехай не вельми добре, та все ж стерпно, має добру фантазію та письменницькі здібності, пише українською, як може. Ми таки трохи дивні - нарікаємо на мовну ситуацію в країні, і тут таки критикуємо тих, хто хоч якось намагається змінити її на краще в міру своїх сил. Я взагалі за те, щоби піти шляхом Росії: є цікавий сюжет? Популярний жанр? Непоганий задум? То подати сюди редакторів, художніх, технічних, літературних, коректорів - і видавати! Багато і часто. І регулярно. А наші критики нехай потім сперечаються, чи це література, чи вона потрібна - треба ж їм чимось займатися! Та ліпше, імхо, нехай дискутують про те, що вже Є, аніж про те, що мало би бути. Так, письменник має рости, вдосконалювати свою мову та стиль від твору до твору. От якщо він протягом, скажімо, десяти романів тупцяє на місці, ні туди, ні сюди, як моя бабуся казали, тоді кепсько. Але хто дуже справжній, а хто не дуже, покаже час. А що до редакторів... ось у романі Волкова "Амністія для хакера" мені дико діяло на нерви, що головну героїню звали то Наталя, то Вікторія. Куди дивився редактор?! Також я надибала там достатню кількість отих дрібненьких помилок, отих бліх, що псують загалом непоганий твір. Чи це означає, що Олексій Волков не дуже справжній письменник, чи, може, те, що редактор, кваплячись встигнути з вичиткою та друком книги до минолорічного Форуму, просто неякісно виконав свою роботу? Кілька читачок, що вже прочитали мій новий роман, також робили подібні зауваження. Що з цього випливає? Що я, Волков та ще багато-багато інших профануємо УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ? Чи що у нас зійшов на пси інститут редактури - бо ця робота, важка, складна, творча, яка вимагає і знання мови, і відчуття стилю, і насправді енциклопедичних знань взагалі, оплачується ледь не білими копійками? На щастя, ситуація трохи змінюється, але лише трохи. І знання мови - так, один із найголовніших робочих інструментів письменника. Але я стою на тому, що найголовнішого, як такого, немає. І мова, і стиль, і сюжет, і фантазія, і ідея - усе важливо. Імхо.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Валентин Тарасов
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 26-9-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-9-2006 у 11:30


Пане tysovska !
Чому у Вас стільки негативу? Може Вас дратують колеги, яких якимось чином помітили? Але це ж могло статися, а могло і не статися. Запрошення мене в жюрі було обумовлено моєю перемогою. Ще раз підкреслюю - конкурс анонімний. І члени жюрі на свій розсуд вибирають кращі твори, не маючи уяви ким вони написані. І не Вам вирішувати "що таку людину можна запрошувати у журі". А якщо ви думаєте, що це "як мед їсти", то помиляєтесь. Це марудна справа - читати те, що тобі може і не подобатися.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-9-2006 у 11:46


Пане Тарасов, Тисовська - пані, а не пан :) Я розумію, що ви не на ту пімпочку натсинули, як завжди, але це вплинуло на резудьтат :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-9-2006 у 11:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Пане Тарасов, Тисовська - пані, а не пан :) Я розумію, що ви не на ту пімпочку натсинули, як завжди, але це вплинуло на резудьтат :)


Або на результат. :lol:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 28-9-2006 у 11:50


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Валентин Тарасов
Може Вас дратують колеги, яких якимось чином помітили?

Іншої реакції я і не очікувала. Особливо від людини, яка здатна написати "обьєктивний". Більше в дискусію не вступатиму, нема про що говорити.

А до Наталки - в "Амністії для Хакера" один раз я теж перечепилася через Вікторію, хоча там нібито повинна була бути Наталя. Насправді я потім ще раз уважно перечитала і збагнула, що йшлося про матір Наталі - саме Вікторію. (Книжку читала давно, зараз нема під рукою, щоб переглянути). Хоча, звісна річ, у плані мови Волков - ДАЛЕКО не взірець. І, що найгірше, і не планує розвиватися. Ті романи, які йому редагувала Ольга Жукова, - на голову вищі (щодо використання художніх засобів) від "Амністії для хакера". Але Волкова я люблю за справжні, невигадані почуття, за переконливих героїв (хоч і не завжди близьких особисто мені).
Цитата:
Я взагалі за те, щоби піти шляхом Росії: є цікавий сюжет? Популярний жанр? Непоганий задум? То подати сюди редакторів, художніх, технічних, літературних, коректорів - і видавати! Багато і часто. І регулярно.

Опускайте укр.літ. до рівня напівграмотного російського фентезі, яким зараз завалені всі книгарні, - туди їй і дорога.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5    7

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4591
Реклама: