Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Жду запитань
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-7-2006 у 08:56


Ви згадуєте, що 95% населення Харкова є російськомовними.

Прокоментуйте тоді статистику Харківської області. Згідно із переписом населення 2001 року українську мову вважали рідною 53,8% населення області. Російську мову визначили як рідну 44,3% населення.

Джерело: http://www.ukrcensus.gov.ua/regions/reg_khar/
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 09:02


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
.... але жодних регіональних мов

це і є примус. яке ви право маєте примушувати НАС жити так, як ви вважаєте правільним? У Швейцарії чотири мови та ніхто нікого не примушує. Нажаль у нас не Європа та когось хлібом не годуй, дай помститися за 50 річні образи, нехай і на такий спосіб... Не я окупувал ЗУ та не моя родина, а страждаю я ...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 09:08


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Ви згадуєте, що 95% населення Харкова є російськомовними.

Прокоментуйте тоді статистику Харківської області. Згідно із переписом населення 2001 року українську мову вважали рідною 53,8% населення області. Російську мову визначили як рідну 44,3% населення.

Джерело: http://www.ukrcensus.gov.ua/regions/reg_khar/


це дуже просто... Харків і села це різні речі... у селах - переважно українська. окрім того є патріоти - украінофіли, які взагалі не розуміючи українську(їх батькі теж не розуміли) вважають її рідною із патріотичних відчуттів. Також є політзаказ на опитування... я з таким особисто знайом.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-7-2006 у 09:31


Ага, в селах таки говорять українською. Але хіба із сіл не поступають у вузи? І там змушені слухати російську. А хіба села мають менші права ніж місто.

Чи не вважаєте ви що 53% населення (нехай в сільській місцевості) в УКРАЇНСЬКІЙ державі з державною українською мовою зазнають більших утисків ніж 44% російськомовних громадян в тій же УКРАЇНСЬКІЙ державі з державною українською мовою, через те, що навчання ведеться російською, що чиновники говорять російською і т.д. ?

Стосовно тих, хто, як ви кажете, не розуміє українську, але визнав її державною із патріотичних міркувань. Це вже добре. Нехай поки так. Але якби були умови то вони таки би заговорили українською із тих же патріотичних міркувань.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-7-2006 у 09:43


Доречі, міського населення в Харківській області 79%

http://www.ukrcensus.gov.ua/results/general/urban-rural/kharkiv/

Сумнівно, що 21% сільського населення робить таку статиску по українській мові.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 7-7-2006 у 10:03


Не хочу повторювати думку, щро вже прозвучала, але таки доведеться:
На сході і у нас по-різному сприймають історію України. Власне не по-різному описують факти, а по-різному їх трактують. Якщо для харківянина 1939 рік - рік визволення західної України, то для нас це загарбання України. Якщо факт перемоги червоної армії на території України для харківянина - однозначно позитив, перемога, звільнення, то для нас це виключно заміна одного окупанта іншим. Для мене навіть є досить сумнівним, що фашизм був гіршим за комунізм. Для харківчанине факт зустрічі німецьких військ квітами і радістю - ганьба, ганебний вчинок і т.д., а для мене він цілком логічний. Якщо на те пішло, то в очах пересічного західного українця тих років саме німецька армія виступала у ролі визволителя, червону так ніхто ніколи не сприймав - вона була окупантом в 1939 і вона була окупантом 1944. Тільки в 1939 вона окуповувала відносно незалежну Україну, а в 1944 змінівала іншого окупанта.
Я нічого Вас Михайле Ігоровичу не питав про СС-Галичину, оскільки знаю, що навіть буквосполучення СС для людини, котра мислить комунонапрямлено, викликає різку агресію. Зрештою східні українці служили в червоній армії та НКВД, особисто для мене це рівнозначно служінню в СС-Галичина, але зауважте, у вермахті українці не служили ;). Я питав виключно про УПА, про єдину на той час виключно українську армію, котра не виступала на стороні жодного окупанта. Якщо Ви вивчали історію УПА не з совітських джерел, то мабіть зауважили, що УПА утворене у 1942 році з метою боротьби із фашизмом як боєвий підрозділ крайового ОУН, більше відоме під назвою ОУН(б). Ви кажете, що вороже ставлення до УПА зформувалося через те, що окрім військ НКВД УПА знищувало і вчителів, інженерів присланих із сходу? По-перше, після повторної окупації України совітами на західній Україні діяло безліч дискредзагонів НКВД, котрі чинили у селах безлад від імені УПА, оскільки на власному досвіді пересвідчилися, що таке партизанські загони. А партизани можуть нормально існувати виключно за умови повної підтримки місцевого населення, от її і підривали. По-друге, якщо ви не вкурсі що таке село, то я Вам скажу - це таке поселення де всі на виду. З боївкою УПА в селі тісно працювали одна-дві людини, але як правило, про це знало більше людей. На захід зі сходу висилали не просто вчителів, бо рівень освіти серед населення в той час тут був значно вищий, і вистачало вчителів своїх, а тим паче інженерів, сюди висилали на роботу агентів НКВД, котрі могли поселитися серед звичайних людей і передавати інформацію... Як на мене життя хлопців з боївки значно цінніше, ніж життя такого агента, навіть якщо той агент носить спідничку і має гарнюнє личко. Не забувайте, до 1954 року тут діяло не "бандформування", як Вас привчили, а регулярна армія УПА, і тут йшла війна, а не різанина, при чому війна у повному змісті того слова, з використанням танків і артилерії з боку совітів (просто в УПА цього не було).
Тепер про мову: так я вважаю, що єдиним логічним і здоровим є одномовність. Те що половина населення володіє обома - не показник. В Китаї чи Індії також половина населення володіє англійською - там немає другої державної мови. Ви кажете "насильницька українізація", Вам хіба забороняють спілкуватися з друзями російською, чи у Харкові закривають російські школи... Може поділитися секретною інформацією скільки в Харкові українських шкіл? Можу Вам сказати скільки їх було за союзу: аж раптом жодної... Можу Вам сказати скільки українських шкіл було в Харкові у 2000 році, чи не треба, самі знаєте? Сходіть в кінотеатр, сходіть в книжкові магазини, подивіться навколо - де та насильницька українізація? По телебаченню? Це на 15 році незалежності нарешті почали вимагати дотримання державної мови - і це вже насилля? Ви говорити про багатомовність Швейцарії, Канади... А може Ви також згадаєте, що ці держави мають дещо інше походження. На території Швейцарії є чотири корінних нації, зауважте чотири КОРІННИХ, а не тих, що загарбали собі території в ході історії, тому і мови там чотири, вони всі на своїй власній землі. Канада - держава яку створили англійські і француські поселенці, тому там дві мови... Аналогія між цими держами Вам зрозуміла? В них державною мовою є мови націй, котрі з рівними правами можуть претендувати на визнання їх корінними жителями держави. До чого тут двомовність в Україні, де є виключно один корінний народ іменем якого називається країна? Чому народ, котрий має свою мову користується мовою чужинською? Звичка? А не соромно? Як ви гадаєте, якщо Китай загарбає Росію, а через певний відрізок історії Росія знов стане незалежною, росіяни будуть боротися за другу державну китайську? Ніхто і ніколи не заборонить вживати в побуті вам вашої рідної мови на побутовому рівні, навчати Ваших дітей у російських школах, але Ви повинні зрозуміти, що держава в першу чергу повинна розвивати власну мову. Бо їй потрібні чиновники, котрі вільно володіють державною мовою. Ви не вважаєте диким, що в українця рідна мова російська? Ви бачили, чи чули коли небуть, що в етнічного француза, що живе у франції рідна мова німецька? Ви бачили коли небуть пса, котрий мявкав? В моєї бабці на селі багато курей облюбували для проживання стайню, але щось ніхто мичати по коровячому не хоче, та й корову квохтати не навчиш ;) Є поняття рідної мови, мова це те, що визначає приналежність до нації. Якщо нація має свою країну, то там є одномовність. А за логікою сьогоднішніх прихильників двомовності, що робити в США? Вводити всемовність?




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-7-2006 у 10:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Михайло Iгоревич
Цитата:
Цитата:
А сказати - так - друзі - я тепер ваш новий патріарх - віддайте ка мені десяток церков - це беззаконня.

А відправити мого прадіда в тюрму, перед тим поставивши перед вибором "або московський патріархат або тюрма" це нормально, законно і відповідає усім нормам європейського права? :rolleyes:

коли і як це трапилось?


Це траплялося масово і це почалося 60 років тому з приходом так званих "визволителів" в Галичину, українське населення якої на той час було на 100 % католицького віровизнання східного обряду. Священиків змусили підписати об'єднання з православною церквою і розрив з Ватиканом. Тих, хто відмовився прийняти участь в цьому псевдособорі, вбили або заслали. Частина священиків, побоюючись за своїх близьких, пристала на умови росіян, проте продовжували правити католицькі літургії. Якщо хтось на такого священика доносив - на нього чекало те саме, що і на інших "ворогів народу". Цей терор щодо нас тривав до кінця 1980-х років... Детальніше можна прочитати наприклад тут.




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 7-7-2006 у 10:47


Повністю підписуюся під тим, що сказав пан Василь Яворський.
А ще хочу сказати, що якщо пан Михайло Iгоревич хоче хоч щось правдиве дізнатися про УПА, то нехай неупереджено прочитає книжку Марічки Савчин "Тисяча доріг" (в-во "Смолоскип", 2003). Це найкраще з того, що я читала про УПА. Це справжній літопис людських доль, почуттів, світоглядів. Тоді, може, він зрозуміє, чому ми, українофіли, сприймаємо русофілів як окупантів - і цього вже ніколи не змінити. (Хочу ще раз обмовитися, хоча старожили на форумі це знають, що моя мама етнічна росіянка, яка свідомо зробила проукраїнський вибір).




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-7-2006 у 11:14


Хочу ще додати, що на Сході УПА сприймають як таке собі абстрактне формування, яке вело бойові дії. Задумайтеся над тим, що написав вище Василь Яворський - партизанський рух неможливий без підтримки місцевого населення. Всі ми, галичани, маємо в родинах людей, які так чи інакше сприяли визвольній боротьбі УПА - чи були безпосередньо вояками, чи зв'язковими. Тому УПА - це не якесь там формування, яке невідомо звідки тут взялося, це було регулярне галицьке військо оборонного характеру, щось на зразок армії Швейцарії, де кожен чоловік є військовозобов'язаним.

І не вояки УПА стріляли в спину Червоній Армії - прецінь фронт пройшов і пішов далі на захід, а в Галичині і решті "визволених" земель залишилися енкаведисти. В спину солдатам-червоноармійцям стріляли якраз енкаведисти із заградотрядів.




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-7-2006 у 11:45


Можете ще прочитати роман "Єрусалим на горах", в якому описані події в Галичині з моменту приходу "визволителів":

http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=5499&read=true




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 7-7-2006 у 12:11


Маю ще одне запитання до Михайла Iгоревича.
А як Ви ставитися до новообраного мера Харкова - Добкіна і його радника п.Шурми? Вони вже багато зробили доброго для харків'ян?




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 16:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Маю ще одне запитання до Михайла Iгоревича.
А як Ви ставитися до новообраного мера Харкова - Добкіна і його радника п.Шурми? Вони вже багато зробили доброго для харків'ян?

Почну з вашого питання - усі питання дуже цікаві - на інші буду відповідати мабуть годину. Стосовно Добкіна. Я не знаю нікого, хто за нього голосував. Конкурент - Шумілкін - дуже порядна людина - усі кого я знаю голосували саме за нього. Да. Це парадокс. Навіть усі біло-блакитні голосовали проти. Але я обертаюся у непролетарськіх кругах... мабуть вони голосовали ЗА. Але зараз, коли його обрали, я гадав що буде погано, але зараз дуже непогано. Ремонтуються дорогі, яку не ромонтувалися по 20 років... поки чекаємо... може і не такий він поганий...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 17:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
Не хочу повторювати думку, щро вже прозвучала, але таки доведеться:
На сході і у нас по-різному сприймають історію України. Власне не по-різному описують факти, а по-різному їх трактують. Якщо для харківянина 1939 рік - рік визволення західної України, то для нас це загарбання України.

ні, ви помиляєтесь. особисто я не бачу нічого хорошого у преступному пакти М/Р. Мені дуже кепсько коли думаю про НКВД, які вбивали і казахів і українців і руських. Ви наводіте приклад що були отряди провокаторів- НКВД ? А як би вони провокували, як би були несхожі на УПА ? Вони і розмовляли українською! Не москалі це були, а українці, багато яких також було у НКВД. Або ві вважаєте що їх дія була б ефективною, якби вони мови не знали?
І ще. Ось ви говорите про зарарбання у 39 році. Згоден - нічого було там робити СРСР.

Цитата:

Якщо факт перемоги червоної армії на території України для харківянина - однозначно позитив, перемога, звільнення, то для нас це виключно заміна одного окупанта іншим.

Для кого НАС ? Ви, будьласка, не плутайте Україну і Галіццю. Що робили фашисти з етнічними українцями україномовними(і с росіянамі звісно теж) - спалювали живцем цілі села... Навіть НКВД такого не робило. Перемогу у Другій Світовій святкує увесь світ, зе не довод? Да, у вас приїшли люди яких ві визволітелями назвати не можете. Але я у цьому не винен, але дехто бачить у мене(напівроського та російськомовного) ворога.

Цитата:

в 1939 вона окуповувала відносно незалежну Україну

мабуть я дещо не знаю. Як це відносто незалежну? 99% було католицьким, хоча ще з часів Київа у нас було православіе. Ви кажете що у складі Польщі вам було дуже гарно? Але я так не думаю, та жорстокість у часи війни до поляків демонструє що не так уж гарно і було... Щось на міф о золотом віці схоже...

Цитата:

Я нічого Вас Михайле Ігоровичу не питав про СС-Галичину, оскільки знаю, що навіть буквосполучення СС для людини, котра мислить комунонапрямлено, викликає різку агресію.


ну, я вже говорив що робили фашисти тут. А слова СС визивають у старих бабусь страх навіть зараз. А про "комунонапрямлено"... ви не праві. Ці ж бабулі і словосполучення "НКВД" та "чорний ворон" сприїмають так саме. Ми між молотом і наковальней. Нажаль зараз наковальня - ви, які также страждали від молота.

Цитата:

Зрештою східні українці служили в червоній армії та НКВД, особисто для мене це рівнозначно служінню в СС-Галичина, але зауважте, у вермахті українці не служили ;).

щось я незрозумів натяк. перефразуйте будьласка.

Цитата:

Цитата:

Тепер про мову: так я вважаю, що єдиним логічним і здоровим є одномовність. Те що половина населення володіє обома - не показник. В Китаї чи Індії також половина населення володіє англійською - там немає другої державної мови.

ви помиляєтесь :)
"Государственные языки Индии – английский и хинди. 14 официальных языков в штатах."
Почитайте. Є також Бельгія...

Цитата:

Ви кажете "насильницька українізація", Вам хіба забороняють спілкуватися з друзями російською, чи у Харкові закривають російські школи... Може поділитися секретною інформацією скільки в Харкові українських шкіл? Можу Вам сказати скільки їх було за союзу: аж раптом жодної... Можу Вам сказати скільки українських шкіл було в Харкові у 2000 році, чи не треба, самі знаєте? Сходіть в кінотеатр, сходіть в книжкові магазини, подивіться навколо - де та насильницька українізація? По телебаченню? Це на 15 році незалежності нарешті почали вимагати дотримання державної мови - і це вже насилля?

Так. ЗАкрили 51 російськомовну школу. Мало ? Зробили з них україномовні. А ходять туди російськомовні учні і російськомовні вчителі. Знаете що вони проміж себе говорять про українізацію? ;)

Цитата:

Ви говорити про багатомовність Швейцарії, Канади... А може Ви також згадаєте, що ці держави мають дещо інше походження. На території Швейцарії є чотири корінних нації, зауважте чотири КОРІННИХ, а не тих, що загарбали собі території в ході історії, тому і мови там чотири, вони всі на своїй власній землі.

Ви гадаєте Харків, Днепропетровськ (Екатеринослав ;) ), Херсон - це українськи міста, які були загарбанні? Мені жаль, що ві так погано знаєте історію. На сході - руські заселяли безлюдне "Дике Поле" разом з українцями, пліч о пліч, разом та дружно. І ніколи не воювали. Так що права в нас рівні. Як руські не мають морального права на Галечину, так і ви не маєте на Крим, Луганськ, Донецьк.
Давайте мислити конструктивно, може ви забудете старі образи та визнаєте за нами наші права?

Цитата:

Ви не вважаєте диким, що в українця рідна мова російська?

звісно ні. У австрійця рідна мова німецька, та що з того? Подумайте - це величезна перевага. Якщо забути образи - чисто з економічногї точки зору - це перевага - мі можемо розмовляти і нас зрозуміють у Прибалтиці, у Узбекістані, Казахстані, Грузії навіть в Угорщині...

Цитата:

А за логікою сьогоднішніх прихильників двомовності, що робити в США? Вводити всемовність?

якщо там буде хоча б 30% іспаномовних - треба буде так і зробити, тому що НЕ ГРОМАДЯНИ ДЛЯ ДЕРЖАВИ, А ДЕРЖАВА ДЛЯ ГРОМАДЯН.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 17:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Доречі, міського населення в Харківській області 79%

http://www.ukrcensus.gov.ua/results/general/urban-rural/kharkiv/

Сумнівно, що 21% сільського населення робить таку статиску по українській мові.


нажаль статистика там незрозуміла та заплутана. міського населення - це не тількі Харків. Це ще багато десятків місць відносно невеликих...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-7-2006 у 17:16


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Ага, в селах таки говорять українською. Але хіба із сіл не поступають у вузи? І там змушені слухати російську. А хіба села мають менші права ніж місто.


дуже мало поступають. це сумно та відображає гіркий стан сільської освіти.

Цитата:

Чи не вважаєте ви що 53% населення (нехай в сільській місцевості) в УКРАЇНСЬКІЙ державі з державною українською мовою зазнають більших утисків ніж 44% російськомовних громадян в тій же УКРАЇНСЬКІЙ державі з державною українською мовою, через те, що навчання ведеться російською, що чиновники говорять російською і т.д. ?

чиновники ЗАБОВ"ЯЗАНІ розмовляти українською. Це було підставою для багатьох спекуляцій у нас у 91-95 роках, коли знімали умних та росіїськомовних та ставили на їх місця ідиотів. Але це політичні спекуляціі я нікого у цьому не звинувачую - це був тількі повод зняти, а не причина.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 7-7-2006 у 18:01


Буду без цитат відповідати Михайлові Ігоровичеві і по порядку, бо питань там багато:
1. Практика дискредзагонів НКВД є доволі відома: набиралися люди з середукраїномовних, або добре натяганих російськомовних. Зрештою багато їм говорити не потрібно було, бо вони працювали так званими набігами - заходили в село, грабували, вбивали і зникали. Форма, зброя і вся решта атрибутика - не проблема цього у розпоряджені НКВД було більш ніж достатньо. Крім того існувала доволі потужна машина вербовки. Завжди є люди далекі від політики і яких можна завербувати. Доречі герой радянського союзу, преславутий вбивця Степана Бандери саме з завербованих.
2. Я в жодному випадку не казав, що перемога над фашизмом є злом. Це однозначно перемога над злом. І галичани свядкують її на рівні із всім світом. Просто для нас ця перемога загалом нічого не змінила. Просто один окупант змінився іншим. І не тільки для Галичини, а й для решти України аналогічно.
3. Ми страждали не тільки від молота але й від наковальні так само. СС-Галичина не зовсім те формування яке в німців носило назву СС. Детальніше є навіть на цьому форумі, гадаю старі форумчани ще памятають доволі цікаву тему про СС-Галичина і адміністрація дасть на цю тему посилання, бо я щось не можу віднайти. Там є більшдетально розписано для чого і як діяв підрозділ СС-Галичина, котрий так чи інакше до УПА ніякого відношення не має.
4. Розшифровую: вермахт - регілярна німецька армія в якій українці не служили, чого не можна сказати про регулярну армію СССР, котра є для України так само окупаційною. Не грає ролі коли пройшла та окупація в 1939 чи в 1922, вона була таки окупацією.
5. Погоджуюсь з Індією я дійсно помилився. Що ж до Бельгії, то приклад трохи кволий, оскільки нації "бельгієць" не існує. Більше того якщо ви памятаєте навіть шкільний курс історії, то памятаєте, що більшість держав Європи це колишні князівства і графства, котрі були просто в стані вистояти перед королівствами.
6. Питаєте чи мало закрили російськомовних шкіл? Відповідаю - мало! Так воно звучить жорстоко і зараз навіть дуже не демократично, але як я казав, за розвиток мови нацменшини потрібно братися на рівні громади і силами громади, а не держави. Державі потрібні працівники що володіють державною мовою. Ніхто не заваджає на рівні громади запровадити при школі уроки російської мови. На здоров"я, вчіть дітей їх рідній мові. Але це справа бажання, а обов"язок - вивчати мову державну. Мене ніхто ніколи не питав хочу я чи ні вивчати російську в українській школі, мене просто вчили і все. Повірте через 2-3 покоління протистояння з цього приводу зникне.
7. Звичайно, що більшість великих міст на сході і півдні України побудовано за часів російської і совітської імперії, але це ще не значить, що вони російські. Зрештою Пітєрбург будували силами українців, згідно Вашої логіки це місто тоді мало б бути українським?
8. Австрієць не нація, по нації в цій країні проживають в основному німці і чехи, а австрієць - це німецька народність. Українець же - нація, а не російська народність.
9. Нам би зі своїми проблемами розібратися а не лізти в штати... Рідна англійська мова лише для населення приблизно у 20-25% а аж ніяк не 30. І то це питання спорне, оскільки самі штати не досліджують націлнальності своїх громадян.

Як я вже казав, питання мови є дуже і дуже слизьке. Так воно болюче. Але воно болюче зараз, у цей момент. Бо в нас не було нормального переходу від совка до незалежності. Прибалтика цим перехворіла ще в 90-х. Чим жорсткіша мовна політика держави, тим швидше і якісніше загоюється ця рана. У тій же Естонії Вас не приймуть на роботу без знання естонської, але держава навіть дотує великі громади росіян на організацію їхніх культурних осередків, в тому числі і шкіл. Зараз там себе утиснутими вважають тільки ті, хто жив там за совка багато років, а молоде покоління російськомовних здебільшого навіть уваги на це не звертає і вважає це абсолютно нормальним, при тому прекрасно володіючи обома мовами. Таке ж буде і у нас з Вами, в нашій з Вами державі. Ви зможете вільно спілкуватися приватно зі мною російською, і я буду тільки радий спілкуватися з розумною людиною, звичайно ж я буду звертатися до Вас українською. Але як тільки ми перейдемол на офіційний рівень спілкування ми будемо ОБОЄ ЗМУШЕНІ спілкуватися державною. Це нормально, можливо нам обом цього докінця не зрозуміти, але наші діти і внуки це вже сприйматимуть нормально. Бо ми з Вами росли за іншої держави і в іншому оточенні. Просто не варто зараз зациклюватися на питанні мови. Так воно виглядає як утискання, але насправді воно не що інше, як державне піклування про власне майбутнє, бо дожилися вже, що мер столиці країни не може двох слів державною мовою до купи звязати.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 7-7-2006 у 18:23


Цитата:
"Ви відмовляєте мені у цому праві? "

"от студенти - інша річ. Коли нам сказали що бутуть вести якись предмет на українськом усі сказали - "НІ" ми не хочемо. Навіщо? Ви взагалі розумієте у чому справа? Вікладач буде плутатись, повільно переводити с російської, якою він думає на українську, а студенти будуть повільно переводити на російську... о яком розумінні самого предмета буде вастися розмова? Ви хочете нас у кам'яний вік загнати? це ж на 70% погіршить якість навчання... ні, ну я розумію, комусь зе дуже вигідно, получати таку значну конкурентну перевагу... але для країни - це дуже плохо...


Думаю конструктивної дискусії не вийде. Ви не вважаєте за нормальне вчити, знати і користуватися державною мову, а вважаєте кам'яним віком. Дуже конструктивна позиція... А іншими словами Дикість! Такого немає в жодній країні світу, крім України... :(
Запитання: Чому Ви не боретеся за права українців в Росії? (там взагалі ) Вам не дуже далеко, могли б гайнути якогось вихідного дня, помітингувати, прихопивши Добкіна ;), а як повезе то ще й Наташу? :)

Ви постійно вживаєте займенник "Ви" ("Ви нам не даєте вивчати мову", "Ви хочете нас у кам'яний вік загнати", "яке ви право маєте примушувати НАС жити так, як ви вважаєте правільним?"). Хто ми?
Як я можу не дати Вам вивчати рідну для вас мову? Вивчайте на здоров'я, дома, в школах, і т.д.
Але чому я, в Україні, де українська є єдиною державною (так є і має бути!) не завжди можу її вивчати, дивитися кіно і т.д.??? Оце і є кам'яний вік. Чому в Харківському ВУЗі українець має навчатися російською? Це не абсурд? Там вчаться студенти не тільки з Харкова чи східної України, а й з інших територій.
Запитання: (якщо підсумувати все сказане Вами) Ви вважаєте, що це Ми маємо вивчити російську, а не Ви українську, щоб розуміти одне одного?
Хоча, як на мене, назва країни визначає хто має вчити яку мову. Ми вважаємо, що в Україні мова має бути українська, Ви так не вважаєте. Дискусія зайшла в тупик, і мабуть не вийде з нього, доки люди не змінять погляди. Підозрюю, якби не деякі політичні сили, які постійно проходять в парламент, використовуючи ваші емоції, то це б перестало бути проблемою. Чи Ви не відчуваєте в собі сили вивчити українську мову?

Прадід-священник пішов у тюрму, потім на заслання по війні. До речі, московський патріархат, який Ви так відстоююте, тісно співпрацював з НКВД, протягом усього часу.

Мені було б дуже цікаво подивитися на Вашу реакцію, якби Ви не змогли у Львові купити квиток на потяг, бо касир говорить польською :), або в Ужгороді угорською. Ви почали б боротися за регіональні польські, угорські і ін?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 8-7-2006 у 18:28


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
І Вам день добрий! А з чого Ви взяли, що всіх, хто голосував за проффесора ми вважаємо бандитами і т.д. ? :lol:


Тут правильніше зворотнє: бандити голосували за проффессора (в Галичині також). Крім того за нього голосувало велике число не бандитів.:baddevil:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2006 у 09:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський Просто один окупант змінився іншим. І не тільки для Галичини, а й для решти України аналогічно.

тобто для Харкова, який був столицею Радянської України та колискою революції , який САМ робив революцію - ви вважаете він був оккупований? ;);)

Цитата:

5. Погоджуюсь з Індією я дійсно помилився. Що ж до Бельгії, то приклад трохи кволий, оскільки нації "бельгієць" не існує. Більше того якщо ви памятаєте навіть шкільний курс історії, то памятаєте, що більшість держав Європи це колишні князівства і графства, котрі були просто в стані вистояти перед королівствами.

так мабуть зробимо як Індія - поглянте який у неї економічне зростання? ;)

Цитата:

6. Питаєте чи мало закрили російськомовних шкіл? Відповідаю - мало! Так воно звучить жорстоко і зараз навіть дуже не демократично,

ви начинаєте рух до Європи недемократичними кроками? Запом'ятайте - мета - НІКОЛИ не виправдовує средства. "Насилие пораждает насилие" - нажаль я бачу це зараз. Якщо ви і надалі будете здійснювати тиск, ми (Україна) можемо залишитися без Крима та, наприклад, Донецька. Ви бажаєте негараздів у країні заради мови, яка від вас за 1000 кілометрів, та не турбує аж ніяк?

Цитата:

Ніхто не заваджає на рівні громади запровадити при школі уроки російської мови. На здоров"я, вчіть дітей їх рідній мові. Але це справа бажання, а обов"язок - вивчати мову державну.

але программа не передбачає часів. Восьмим уроком?

Цитата:

Мене ніхто ніколи не питав хочу я чи ні вивчати російську в українській школі, мене просто вчили і все. Повірте через 2-3 покоління протистояння з цього приводу зникне.

так можно говорити будь о чому. Можно Канадців на одну мову перевести, на увесь світ за 3 покоління на англійську перейде.

Цитата:

7. Звичайно, що більшість великих міст на сході і півдні України побудовано за часів російської і совітської імперії, але це ще не значить, що вони російські. Зрештою Пітєрбург будували силами українців, згідно Вашої логіки це місто тоді мало б бути українським?

а як ви визначаєте чиє це місто? Ким побудовано - не подобається, хто живе - не подобається, яка мова - не подобається... а якби Хрущев Москву подарив - ви теж би говорили що це "ісконно українськи землі" ?

Цитата:

8. Австрієць не нація, по нації в цій країні проживають в основному німці і чехи, а австрієць - це німецька народність. Українець же - нація, а не російська народність.

Яка різниця? Назовіть росіян - українською народністю... ще 500 років тому ми були однією народністю...

Цитата:

Як я вже казав, питання мови є дуже і дуже слизьке. Так воно болюче. Але воно болюче зараз, у цей момент.

так навіщо? В нас мало проблем, вішати ще одну - мовну?

Цитата:

Бо в нас не було нормального переходу від совка до незалежності. Прибалтика цим перехворіла ще в 90-х. Чим жорсткіша мовна політика держави, тим швидше і якісніше загоюється ця рана. У тій же Естонії Вас не приймуть на роботу без знання естонської, але держава навіть дотує великі громади росіян на організацію їхніх культурних осередків, в тому числі і шкіл. Зараз там себе утиснутими вважають тільки ті, хто жив там за совка багато років, а молоде покоління російськомовних здебільшого навіть уваги на це не звертає і вважає це абсолютно нормальним, при тому прекрасно володіючи обома мовами. Таке ж буде і у нас з Вами, в нашій з Вами державі.

ось чому і є непорозуміння. ви вважаєте нормальним що "утиснутими вважають тільки ті, хто жив там за совка багато років". Моя мати - одна з найкращих юристів Харкова відсудила для України (для завода Протон, для інститута ХПІ) огромні грощі. Мілліони. Багато з присутніх можуть сказати що зробили для країни більше? Але якщо її утискають - вам классно. :(

Цитата:

Ви зможете вільно спілкуватися приватно зі мною російською, і я буду тільки радий спілкуватися з розумною людиною, звичайно ж я буду звертатися до Вас українською. Але як тільки ми перейдемол на офіційний рівень спілкування ми будемо ОБОЄ ЗМУШЕНІ спілкуватися державною.

ви Хартію читали? Держава ЗАБОВ'ЯЗАНА спілкуватися з населенням мовою, яка тому понятна. Наприклад якщо якась татарська меншина з гір Криму не розуміє ні рос. ні укр. мови, суд забов'язан найти перекладача. ЗАБОВ'ЯЗАН знати тількі держпрацівник - і ВСЕ. Більш ніхто. Іншім - просто варто знати! ;)

Цитата:

Просто не варто зараз зациклюватися на питанні мови. Так воно виглядає як утискання, але насправді воно не що інше, як державне піклування про власне майбутнє, бо дожилися вже, що мер столиці країни не може двох слів державною мовою до купи звязати.

ну і навіщо вибирали тикого мера? ;) залишили б Омельченка...
Це питання виглядає як утискання - а тут є утисканням. Неможна строїти демократію недемократичними методами. Сьогодні вони утискають десятки міліонів на сході - завтра будуть утискати УСІ 50 мілліонів :( Якщо вас не утискають зараз - не радіїте. Звичка утискати у влади буде тількі зростати :(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2006 у 09:36


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
"Ви відмовляєте мені у цому праві? "

"от студенти - інша річ. Коли нам сказали що бутуть вести якись предмет на українськом усі сказали - "НІ" ми не хочемо. Навіщо? Ви взагалі розумієте у чому справа? Вікладач буде плутатись, повільно переводити с російської, якою він думає на українську, а студенти будуть повільно переводити на російську... о яком розумінні самого предмета буде вастися розмова? Ви хочете нас у кам'яний вік загнати? це ж на 70% погіршить якість навчання... ні, ну я розумію, комусь зе дуже вигідно, получати таку значну конкурентну перевагу... але для країни - це дуже плохо...


Думаю конструктивної дискусії не вийде. Ви не вважаєте за нормальне вчити, знати і користуватися державною мову, а вважаєте кам'яним віком.


ви не розумієте? Зовсім? Жаль. Для тих кто хоче зрозуміти - повторюю. Я зараз спілкуюсь тут на української - звинувачувати мене що я вважаю "нормальним не знати" - безглуздо. ЗНАТИ ТРЕБА. ВЧИТИ - ТРЕБА. Але спілкуватися надо тою, якою людина хоче. Я вважаю кам'яним віком тих, кто хоче стояти с палицею над кожним та досліждувати на якої мові віна розмовляє.

Цитата:

Ви постійно вживаєте займенник "Ви" ("Ви нам не даєте вивчати мову", "Ви хочете нас у кам'яний вік загнати", "яке ви право маєте примушувати НАС жити так, як ви вважаєте правільним?"). Хто ми?

ті, хто вважає що; "не користуватися державною мовою - ненормально"

Цитата:

Як я можу не дати Вам вивчати рідну для вас мову?

запросто. голосуєте за фашистов тягнибоков, які висовують гасла "вбивати жидів і москалів" (ягнибок саме львівський депутат - як сморю на цього франкенштейна - думаю що й Янук не такий страшний :) ) потім тягнибокі входять у блоки НУ, потім з Київа спускають программи у яких немає часу на уроки російської мови...

Цитата:

Але чому я, в Україні, де українська є єдиною державною (так є і має бути!) не завжди можу її вивчати, дивитися кіно і т.д.???


ВИ ЖАРТУЄТЕ????? :o:o:o ДЕ ВИ НЕ МОЖЕТЕ ЇЇ ВИВЧАТИ????

Цитата:

Оце і є кам'яний вік. Чому в Харківському ВУЗі українець має навчатися російською? Це не абсурд?

жодного україномовного українця у моєї групі не було. Тількі в Україні можно прийхати у школу за 1500 километрів - у школу де усі користуються російською добровільно і почати примушувати і вчетелів і учнів вести та слухати уроки на іншой мові, тому що якись бовдур за 700 километрів так вирішив (при тому що у обов'язок цього бовдура належало покращувати якість освіти, а він її цим тількі погіршив)

Цитата:

Там вчаться студенти не тільки з Харкова чи східної України, а й з інших територій.


ага. звісно. у групі було десь третина з Криму... мову вгадаєте? ;)

Цитата:

Запитання: (якщо підсумувати все сказане Вами) Ви вважаєте, що це Ми маємо вивчити російську, а не Ви українську, щоб розуміти одне одного?

Щоб розуміти вам би почати думати не завадило б ;) Пости мої почитати. Вони на якої взагалі мові? ;) Не хочете вчити російську - не вчить - ми знаємо українську... Але між собою у своєму місці, де поховані наші предки (ще моя прабабушка) ми хочемо та будемо спілкуватися тією мовою, якою спілкуємося вже намного більше 100 років.

Цитата:

Хоча, як на мене, назва країни визначає хто має вчити яку мову.

ага. вважайте. нехай амеріканці вчать амеріканську, бельгійці - бельгійську, канадці - канадську... :lol:

Цитата:

Ми вважаємо, що в Україні мова має бути українська, Ви так не вважаєте. Дискусія зайшла в тупик, і мабуть не вийде з нього, доки люди не змінять погляди.Підозрюю, якби не деякі політичні сили, які постійно проходять в парламент, використовуючи ваші емоції, то це б перестало бути проблемою. Чи Ви не відчуваєте в собі сили вивчити українську мову?

а політичні сили не відображають бажання своїх виборців? А про сили і вивчити - на якої я зараз з вами спілкуюся? Досить. Доки люди пишуть такі дурниці про "назва країни визначає мову", та голосують за фашистів тягнибоків - порозуміння я не бачу... нажаль...

Цитата:

Прадід-священник пішов у тюрму, потім на заслання по війні. До речі, московський патріархат, який Ви так відстоююте, тісно співпрацював з НКВД, протягом усього часу.

знову дурниці. цілі табори набивали з батющек та церкви нищили атеїсти з НКВД...

Цитата:

Мені було б дуже цікаво подивитися на Вашу реакцію, якби Ви не змогли у Львові купити квиток на потяг, бо касир говорить польською :), або в Ужгороді угорською. Ви почали б боротися за регіональні польські, угорські і ін?

де ви бачили касира у Харкові, який не знає українську?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Михайло Iгоревич
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 5-7-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2006 у 09:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
І Вам день добрий! А з чого Ви взяли, що всіх, хто голосував за проффесора ми вважаємо бандитами і т.д. ? :lol:


Тут правильніше зворотнє: бандити голосували за проффессора (в Галичині також). Крім того за нього голосувало велике число не бандитів.:baddevil:


з точки зору формальної логики - так - згоден. Деякі бандити голосували за Янука. Але, коли дивлюся список Луценка - бачу що не менше за Ющенка, та Тюльку... :lol: А за Ющенка також голосували фашисти тягнибокі. Як і за Янука... уроди є всюди, та за кого вони голосують - відомо тількі їм самим. :lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Ільчишин
Модератор
******



Повідомлень: 473
Зареєстрований: 26-12-2005
Місто: Львів-Наукова
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2006 у 11:53


Цитата:

запросто. голосуєте за фашистов тягнибоков, які висовують гасла "вбивати жидів і москалів" (ягнибок саме львівський депутат - як сморю на цього франкенштейна - думаю що й Янук не такий страшний ) потім тягнибокі входять у блоки НУ, потім з Київа спускають программи у яких немає часу на уроки російської мови...


Я за нього і голосував, правда не до верховної, бо знав, що він не пройде, а до Львівської!


Цитата:

Але чому я, в Україні, де українська є єдиною державною (так є і має бути!) не завжди можу її вивчати, дивитися кіно і т.д.???


ВИ ЖАРТУЄТЕ????? ДЕ ВИ НЕ МОЖЕТЕ ЇЇ ВИВЧАТИ????


Ви так кажете, бо напевно ще не в курсі, що тільки в червні відбувся показ перешого продубльованого українською фільму чи мультфільму. А чому цього не робилось всі ці 15 років?



Цитата:

жодного україномовного українця у моєї групі не було. Тількі в Україні можно прийхати у школу за 1500 километрів - у школу де усі користуються російською добровільно і почати примушувати і вчетелів і учнів вести та слухати уроки на іншой мові, тому що якись бовдур за 700 километрів так вирішив (при тому що у обов'язок цього бовдура належало покращувати якість освіти, а він її цим тількі погіршив)


У Вас не було, а в мене знайомі вчаться в Полтаві і в Харкові -- і це люди, які ніколи в житті не розмовляли російською. Вони польську краще знали, ніж російську.


Цитата:

ага. вважайте. нехай амеріканці вчать амеріканську, бельгійці - бельгійську, канадці - канадську...


А чому ви так відразу хочете рівнятись на канадці, американців, бельгійців? Я наприклад хочу рівнятись на Японців. Вумна націю уж дуже!


І з моєї точки зору Тягнибок не є фашистом, а самим справжнім патріотом
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 10-7-2006 у 12:32


Не втрималася від довгого допису у відповідь на одне-єдине зауваження пана Михайла Ігоревича.

Спочатку - цитата з довідника (The Columbia Encyclopedia, 6th Edition):
Цитата:
fascism, totalitarian philosophy of government that glorifies the state and nation and assigns to the state control over every aspect of national life. The name was first used by the party started by Benito Mussolini, who ruled Italy from 1922 until the Italian defeat in World War II. However, it has also been applied to similar ideologies in other countries, e.g., to National Socialism in Germany and to the regime of Francisco Franco in Spain. The term is derived from the Latin fasces.

Characteristics of Fascist Philosophy
<...>First and most important is the glorification of the state and the total subordination of the individual to it. The state is defined as an organic whole into which individuals must be absorbed for their own and the state’s benefit. This “total state” is absolute in its methods and unlimited by law in its control and direction of its citizens.
A second ruling concept of fascism is embodied in the theory of social Darwinism. The doctrine of survival of the fittest and the necessity of struggle for life is applied by fascists to the life of a nation-state. Peaceful, complacent nations are seen as doomed to fall before more dynamic ones, making struggle and aggressive militarism a leading characteristic of the fascist state. <...>
Another element of fascism is its elitism. Salvation from rule by the mob and the destruction of the existing social order can be effected only by an authoritarian leader who embodies the highest ideals of the nation. This concept of the leader as hero or superman, borrowed in part from the romanticism of Friedrich Nietzsche, Thomas Carlyle, and Richard Wagner, is closely linked with fascism’s rejection of reason and intelligence and its emphasis on vision, creativeness, and “the will.”

Джерело

Переклад (мій):
Фашизм – тоталітарна філософія уряду, який вивищує державу та націю і запроваджує державний контроль над усіма аспектами національного життя. Вперше це поняття було використане для означення партії Беніто Муссоліні, який стояв на чолі Італії з 1922 року до її поразки у ІІ світовій війні. Однак це поняття також застосовувалося до схожих ідеологій в інших країнах, наприклад, до націонал-соціалізму в Німеччині та до режиму Франко в Іспанії. Термін походить від латинського слова fasces.
Характеристики фашистської філософії
Найбільш важливим є вивищення держави і повна субординація особистості державі. Держава визначається як органічне ціле, в яке має влитися особистість для власної і державної користі. Така „тотальна держава” є самовладною у методах і не обмежена законами у керівництві та контролі за громадянами.
Другою важливою концепцією фашизму є теорія соціального дарвінізму. Доктрина виживання найудатнішого і необхідність боротьби за життя застосовується фашистами до законів існування національної держави. Миролюбні, чемні нації роковані загинути від руки більш активних, і таким чином головною характеристикою фашистської держави є боротьба і агресивний мілітаризм.
Ще одним елементом фашизму є елітарність. Спасіння від влади натовпу та знищення існуючого соціального ладу можуть бути здійснені тільки авторитарним лідером, який уособлює найвищі ідеали нації. Ця концепція лідера як героя чи надлюдини, частково запозичена з романтизму Фрідріха Ніцше, Томаса Карлайля та Ріхарда Ваґнера, тісно пов’язана з фашистським відкиданням розуму та інтелекту і наданням великого значення передбаченню, творенню та силі волі.


А ось - програма виборчого об'єднання "Свобода" Олега Тягнибока: Програма захисту українців (посилання - на офіційний сайт ЦВК).

Увага, питання:
Де ви в цій програмі побачили
а) вивищення держави над особистістю;
б) соціальний дарвінізм;
в) авторитарність?

Може, час уже навчитися не розкидатися дешевими ярликами, а розплющити очі й побачити і світ, і людей у ньому такими, якими вони насправді є?




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-7-2006 у 12:59


Ми вже обговорювали діяльність того п. Тягнибока тут.
Та й нині, окрім порожніх лозунгів та беззмістовної балаканини, від нього не мож нічого більше почути.
Та "свобода" - звичайна комерційна структурка, така собі фірмочка, з рекламою їх на кшталт мила і всяких тайдів.




О роде суєтний, проклятий,
Коли ти видохнеш?(с) \"Юродивий\" Т. Шевченко
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 10-7-2006 у 13:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Я ніколи не був в Харкові, проте інколи буваю в Київі. І мені видалось, що за останні 2-3 роки Київ став суттєво україномовнішим.


Ой, Тарасе.... Не так воно є... Спитайте ше в Яреми П, як неохота їхати в Київ зі Львова.... А чому? І через мову теж...
Часто спостерігаю, як російською звертаються до незнайомих тернополяни, та і інші наші..... Ті, хто в Чернігівській обл. з батьками говорили українською, в Києві стидаються до цього признатись...
Так, певні зрушення є, але вони не масові....




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4633
Реклама: