Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2  3
Автор: Тема: Запрошення
Остап Шумин
Академік
****



Повідомлень: 342
Зареєстрований: 19-5-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2006 у 16:31


"Западенців" - людей із західної України, за себе не переживайте, Ви, ідеологічно, також із західної, ... напевно. А Україну можете не ділити - її вже поділили до нас.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 20-12-2006 у 18:46


Пана Федіра Зленка (Фьодора Доброва?) так довго нема, бо він, вірогідно, "ходить в гості по ночах". Буде вечір і буде ранок, диви і дочекаємось.
Нашвидкуруч я можу спробувати відповісти на топонімічне запитання пані Наталі.
А тому він пише "Сєвєродонецьк", бо ніхто не знає, як правильно треба писати, навіть карти й енциклопедії. Тобто покручами є всі, і ніхто не піде не замазаним. Місто, якщо не помиляюсь, натворили не так давно, в ті темні часи, коли про існування української мови мало хто (із тих, хто ото творив) здогадувався. Потім почалися адаптації. Оскільки слово геть не рідне, то перекласти його можна було хіба що "північнодонецьком". Тим паче, не ясно, звідки воно взялося (на горі мовознавцям не пояснили). Тому і досі згаданими вище поважними джерелами гуляють "Северодонецьк", "Сєверодонецьк", "Сєвєродонецьк" (напруга із примноженням "є" наростає) і, нарешті(!), "Сіверський Донецьк". Ніхто не винен, окрім комуністів.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 20-12-2006 у 18:49


О! А ось і пан Зленко! (певно, вже стемніло)
Він прийшов і якось відразу пішов.
"Бандерштат", блін, ви образили людину! Ганьба, три бліна!!:o:D




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Федір Зленко
Новак
*



Повідомлень: 7
Зареєстрований: 16-12-2006
Місто: Сєвєродонецьк
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2006 у 18:55


2 All
Доброго вечора, шановні добродії! Нікуди я не зник, - мені ж бо треба ще й на роботу ходити.
Мені вже потроху стає зрозуміліша ваша позиція... Але, але... Справа в тому, що наша закомплексованість відносно вас (яка є, є, це очевидно) нітрохи не менша вашої закомплексованості відносно нас. Брак інформації, перекручування фактів на користь однієї політичної сили, однобока преса, дикі телеканали - все це присутнє у нас. Вашу ситуацію не знаю, та по дописам бачу, що ви теж від нас недалеко.
Складається враження, що комусь там, нагорі, дуже вигідно підтримувати наше суспільство у такому, так би мовити, підвішеному стані. Хтось як вогню боїться, що ми все таки порозуміємося... Чому американці пишаються тим, що вони різні, а ми навпаки? Питання майже риторичне, тому що відповідь лежить на поверхні, і не треба її шукати за межами нашої країни.
Щодо мови.
Мене особисто це питання не турбує, бо хоч зараз мені вже і важкенько швидко "перемикатись" (вік не той), але я все ж виріс в українському селі і до 16 років чув російську тільки на уроках російської мови. Але я розумію стурбованість тутешнього простого люду - ви уявіть собі, що бурмоче простий слюсар, котрого в 40 років примушують писати автобіографію українською? А він її тільки у школі "проходив" і ні пари з вуст не може видавити... Звичайно, це гарна ідея - щоб усі знали державну мову. Але, на мій погляд, це процесс на десятиліття (якщо нас раніше не розвалять "наші" і "ваші"), ми зараз знаходимось в періоді становлення, і я бажаю, щоб наступне покоління знало не дві мови, а п'ять, чи десять! Та що робити зараз? Ну склалося так, ну не навчиш вже цього слюсаря, пізно вже вчити.
===========
Ще думки є, та не все зразу. Що ви на це скажете?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Федір Зленко
Новак
*



Повідомлень: 7
Зареєстрований: 16-12-2006
Місто: Сєвєродонецьк
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2006 у 19:41


Щодо назви міста.
Я вважаю, що імена та назви перекладати не можна. Як уже є, так хай і буде, подобається це, чи ні. А то буде комедія, як на виборах у Криму, коли, не подумавши, пропустили списки через програму "Proling Offіce", і повилізали всякі "Горобцови" замість "Воробйових".
І ще: теми УПА я не чіпаю і чіпати не хочу і не буду. Вона для мене болюча, тому що торкається напряму моїй батьків. Все.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 20-12-2006 у 21:20


От що мене трохи заводить, так це досить поширений аргумент про брак інформації. Не буду дискутувати, чи так важко в сучасному і-нет-суспільстві дістатися будь-якої інформації (я, приміром, у не такі далекі часи суцільних вітчизняних темників спокійно заповнював лакуни польськими Wprost'ом і Gazet'ою). Але нехай, залишимо в спокої Львів, який, начебто, ніц не петрить. Можете мені пояснити, якої інформації про Схід (і Захід) України, про СССР, про УПА, КГБ, Червону Армію та КПСС бракує мені?
Для довідки.
На загал близько 10 років життя мешкав у Києві, решту (куди більше) - у Донецьку;
так само, більшість життя прожив не в Україні, а в Українській РСР, у вєліком і могучєм;
в УПА родичі не воювали, натомість, в ЧА під час 2 світової - були і не один;
стосовно КПСС - рідних Бог милував, але пара двоюрідних братів (заразом із їх матір'ю - ну, вона вже дуже старенька, можна не рахувати) - і дотепер;
також ніхто в родині не сидів: ні за політичними, ні за кримінальними статтями;
мене самого не саджали, не притягали, не виключали, тобто особистих образ, що мусили би вплинути, не маю.
Так якого ще рожна мені "дехто, ті, кому вигідно" могли нав'язати?

Доречі, а чи багато ви знаєте "простих слюсарів, котрих у 40 років примушують писати автобіографію українською"? Я - жодного. Було би цікаво подивитися. Бо (знову з особистого досвіду), мене не примушують, а я працюю в дещо, як би так сказати, трохи більш інтелектуальній установі, ніж слюсарня. Так ось автобіографія та кілька інших документів є так званими "внутрішніми", які можна писати будь-якою зручною мовою. Мені навіть дивуються: "А чого ти по-українськи - це ж не в Київ?" А слюсарі, боюся, окрім заяви при прийомі на роботу, лише у зар.пл.~відомості й розписуються. А там граматика не важлива.
То, мже, обійдемося без мітингів?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Федір Зленко
Новак
*



Повідомлень: 7
Зареєстрований: 16-12-2006
Місто: Сєвєродонецьк
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-12-2006 у 21:35


Які "мітингі"? У мене на підприємстві вирішили, що всі документи у відділі кадрів повинні бути державною мовою. Кажуть, якусь вказівку з міністерства отримали. Ну і почалось: працівники ВК самі її не знають, але впевнені, що знають - і сміх і сльози.
==================
Чисто технічне питання: в основному усі відгуки написані з пів на дев'яту до пів на п'яту, та ще с питаннями - чого це мене нема. Так з ким я спілкуюсь?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 20-12-2006 у 22:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Федір Зленко
Чисто технічне питання: в основному усі відгуки написані з пів на дев'яту до пів на п'яту, та ще с питаннями - чого це мене нема. Так з ким я спілкуюсь?


Основна маса дописувачів форуму користуються нетом на роботі. Тому і дописів саме в цей період найбільше.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 20-12-2006 у 22:07


Крім того, стосовно "бандитів" ви відповідь отримали, а стосовно всього решта у нас вже точилися буйні дебати із гостем з Харкова.
Питання піднімалися абсолютно ті самі.
Тому, підозрюю, форумчани на цей раз на ваше питання вже не зреагують.

Рекомендую переглянути ось цей тред
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4633&page=1

Там і про українську мову, і про бандитів і ще багато про що
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Федір Зленко
Новак
*



Повідомлень: 7
Зареєстрований: 16-12-2006
Місто: Сєвєродонецьк
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-12-2006 у 00:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Крім того, стосовно "бандитів" ви відповідь отримали, а стосовно всього решта у нас вже точилися буйні дебати із гостем з Харкова.
Питання піднімалися абсолютно ті самі.
Тому, підозрюю, форумчани на цей раз на ваше питання вже не зреагують.

Рекомендую переглянути ось цей тред
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4633&page=1

Там і про українську мову, і про бандитів і ще багато про що

Велике спасибі. Пильно прочитав всю тему. Дійсно, навіщо переорювати зоране? Всі відповіді на всі свої запитання (і майбутні також) я отримав.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 21-12-2006 у 00:45


:D головне шо всі усе зрозуміли....
цікаво скільки ще таких от українців зі сходу сюди заходитимуть, мо відазу в правилах для них пункт вказати щоб спочатку тему "Чекаю запитань" читали, а вже потім думали чи їм сюди?




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 21-12-2006 у 11:11


Цитата:
українців зі сходу сюди заходитимуть, мо відазу в правилах для них пункт вказати щоб спочатку тему "Чекаю запитань" читали, а вже потім думали чи їм сюди?


Просто не треба провокувати свідомо, та і дискусії, як правило, точаться мирні, і народ старається відповідати по людськи, а не ставати зразу на диби.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 21-12-2006 у 11:47


Пане Федоре, в нас тут теж не бракує провокаторів. Пам"ятаю одного чоловіка, зареєстрованого під ніком Ковригін. Подивіться, що він тут виписував. Та забаньте того Лангха, чи як воно читається. В мене таке враження, що людина не надто розуміє, що робить і, тим більше, для чого. Форум Ваш, Вам вирішувати кому писати, а кому - ні.

А ще скажу від себе, що після двохденного вивчення Вашого форуму, я зрозумів, що заради того, щоб Ви і інші дописувачі не нервувались, і щоб я спокійно жив далі і не скаженів від деяких відкрито шовіністичних та антиукраїнських думок, висловлених на ньому, я просто не хочу туди ні заходити, ні писати.




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 21-12-2006 у 14:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
А тому він пише "Сєвєродонецьк", бо ніхто не знає, як правильно треба писати, навіть карти й енциклопедії.

Тобто річка - Сіверський Донець - є, а як місто правильно називається - ніхто не знає? Хто такі сіверці, знають усі, а назва міста, знов-таки, - проблема?




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-12-2006 у 17:02


Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Тобто річка - Сіверський Донець - є, а як місто правильно називається - ніхто не знає? Хто такі сіверці, знають усі, а назва міста, знов-таки, - проблема?

Угу. Бо ніде не написано, чи походить назва міста від назви річки, чи це, напр., "сєвєрний Донецк". Не на користь річки говорить також і те, що російською місто назвали Северодонецком, а не Северскодонецком при тому, що річку кличуть саме Северский Донец. Не тулиться купи.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-12-2006 у 17:39


Ну як російською називали українські населені пункти (чи перекручували?), то ми знаємо.
Наведу такий приклад. Біля Львова є село з назвою Холодновідка. В епоху найдрімучішого застою (~84 рік) інтелектуали вирішили це село перейменувати і записати на дорожніх табличках назву в російському варіанті. Не придумали нічого кращого, як поміняти "і" на "о". Вийшло - Холодноводка:). Якраз актуально на фоні зростаючого дефіциту "народного продукту". Народ поржав з того, через місяць спохватилися і в обкомі партії. Вирішили виправити на Холодноводковка. За часи перебудови назву вернули на нормальну - Холодновідка.
Цей приклад ілюструє, яке перекручена назва може мати відношення до справжньої.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Городецький
Дійсний член
***



Повідомлень: 134
Зареєстрований: 10-11-2005
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-12-2006 у 14:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Я не впевнений, що цю прогалину на сході взагалі вдасться якось виправити. Взагалі треба базуватися на тому факті, що події, які відбувалися на заході (велике переселення народів, тягання границі взад-вперед, кілька панувань різних держав), взагалі ніяк не відобразилося на житті мешканців сходу, та і взагалі, яка їм різниця, що хтось там страдав чи когось вбивали за переконання - в них своїх проблем купа. А що взагалі давити на національні почуття - чи взагалі якись зв'язок з українськістю існував на сході? Мова - так, де-не-де в селах, але це ще не вагомий аргумент в становленні патріотизму. Байдуже якою мовою говорять, лиш би людина була патріотом, а цього нема, лиш свідомість того, що Україна - відірваний кусок колишньої імперіїї, яку б непогано було якось з'єднати.


І на чому базується Ваша, так би мовити, радикальна думка? Невже знову "Галичина - найукранськіша"?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Городецький
Дійсний член
***



Повідомлень: 134
Зареєстрований: 10-11-2005
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-12-2006 у 14:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy

А тому він пише "Сєвєродонецьк", бо ніхто не знає, як правильно треба писати, навіть карти й енциклопедії. Тобто покручами є всі, і ніхто не піде не замазаним. Місто, якщо не помиляюсь, натворили не так давно, в ті темні часи, коли про існування української мови мало хто (із тих, хто ото творив) здогадувався. Потім почалися адаптації. Оскільки слово геть не рідне, то перекласти його можна було хіба що "північнодонецьком". Тим паче, не ясно, звідки воно взялося (на горі мовознавцям не пояснили). Тому і досі згаданими вище поважними джерелами гуляють "Северодонецьк", "Сєверодонецьк", "Сєвєродонецьк" (напруга із примноженням "є" наростає) і, нарешті(!), "Сіверський Донецьк". Ніхто не винен, окрім комуністів.

Топоніміка вкрай проста: Сіверщиною тече Малий Донець, або Сіверський Донець, отже й місто має назву Сіверодонецьк. На мій погляд, "Новомосковськ" ріже вухо значно дужче за "Сєвєродонецьк"!!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 22-12-2006 у 17:20


Ну от, маємо вже четвертий варіант, може і найвдаліший, бо російською Сіверщина теж, начебто, Сиверщина, а не Северщина.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 22-12-2006 у 17:55


Прочитала дещо з форуму східних сусідів. Перше враження - повне безкультурья, відсутність освіти (пишуть безграмотно на рідній мові), і взагалі, опускатися до рівня диспуту з ними... Здається, рівень ФоРуМчан дозволяє спілкуватися на різні теми і без них. Інша справа, якщо це були би ХОЧА б освічені люди...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Городецький
Дійсний член
***



Повідомлень: 134
Зареєстрований: 10-11-2005
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-12-2006 у 14:39


Dmy, знайшов "Северщина", "Северская Земля", "Чернигово-Северщина" навіть у підручниках радянських часів, отже, можемо вважати що це загальновизнана російська назва. Тобто, вочевидь, ми маємо просту редукцію голосних в російській назві. Серед того, що знайшов на "Сиверщина" - більшість є російською транслітерацією переважно українських російськомовних джерел.

Пані Горват Корнеліє, не будьте такою категоричною. Спосіб викладення думки не є стовідсотковим показником освічености дописувача. А що, якщо це - загальносприйняте спрощення (спотворення), або жаргон якийсь ...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MartinkaDP
Дійсний член
***



Повідомлень: 210
Зареєстрований: 12-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: одомашнений

[*] написано 24-12-2006 у 04:04


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Наприклад він Федір пише про Langh
"Нас, наприклад, він називає не інакше, як "банда регіонів"."
Федоре, я не полінився перечитати ваш форум. Так він називає НЕ ВАС, а уряд Януковича.

не знаю наскільки помітно це було на Заході, але тут,на Сході, людям втовкмачували, що це, мовляв, вас, "донбасівців", Юля хоче обгородити колючим дротом і т.д. Хоча, наскільки я пам`ятаю, Юля казала про цілком конкретних персонажів :)
так само і з іншими цитатами: те, що стосувалось Януковича і його команди, тутешня преса подавала як спрямоване на всіх його виборців. а тутешні люди чомусь страшенно довіряють "ТРК Україні" і подібним джерелам.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MartinkaDP
Дійсний член
***



Повідомлень: 210
Зареєстрований: 12-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: одомашнений

[*] написано 24-12-2006 у 04:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Мова - так, де-не-де в селах, але це ще не вагомий аргумент в становленні патріотизму.

не зовсім так. північ Донецької області більшістю україномовна, села в решті області великою мірою теж. моєму розумінню не дуже піддається, чому Луганщина, яка межує з Донеччиною якраз з україномовного боку, регулярно показує себе не з кращого боку в цьому плані.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MartinkaDP
Дійсний член
***



Повідомлень: 210
Зареєстрований: 12-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: одомашнений

[*] написано 24-12-2006 у 04:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Тобто річка - Сіверський Донець - є, а як місто правильно називається - ніхто не знає? Хто такі сіверці, знають усі, а назва міста, знов-таки, - проблема?

та то нічоооо ;) у нас тут традиційно кажуть (російською) не Славянск, а Славянск. і як його перекладеш шоб без жертв? :D
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 24-12-2006 у 07:54


Цитата:

Пані Горват Корнеліє, не будьте такою категоричною. Спосіб викладення думки не є стовідсотковим показником освічености дописувача. А що, якщо це - загальносприйняте спрощення (спотворення), або жаргон якийсь ...

Але ж на цьому форумі такого немає, бо певно, кожен з нас поважає себе і співрозмовників.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2  3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5030
Реклама: