Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Мова біблії, кількість богів і тп.
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-5-2007 у 19:03


Цитата:
це я до того, що судячи з біблії Бог непослідовний, а як Бог може бути непослідовний? на те він і Бог щоб бути досконалим

А звідки ви знаєте, що Бог не може бути непослідовним? А звідки ви знаєте, що досконалість у послідовності?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 29-5-2007 у 14:01


Бог взагалі не може бути ні послідовним, ні непослідовним або, точніше, він може бути будь-яким, але це Його не стосується - це нам так здається, що Бог такий чи інший.
Конкретно для вимірювання ступеню послідовності потрібна, щонайменше, категорія часу, яку створив саме Бог - створив альтруїстично :) - ДЛЯ ЛЮДЕЙ, а не для себе. Поза тим для вимірювання послідовності потрібні причинно-наслідкові правила - певна логіка. А всі логіки взагалі попридумували люди, а Богу до наших логік - цілком і ультра - фіолетово.

Але й у нашій пласкій системі координат наведені біблійні приклади-закиди не свідчать про непослідовність Бога, навіть за людськими крітеріями. Що там багатожонство. Навіть обсмоктана тут альтернатива "Бог злий" - "Бог добрий" про його непослідовність аж ніяк не свідчить.
Контрприклад: зранку ви йдете на роботу, а ввечері повертаєтесь у зворотньому напрямку додому. І так - щодня.
Якщо комусь "примітивному" невторопки, що ви, окрім "нарізати" простір, ще і працюєте, йому ці рухи видадуться геть непослідовними: навіщо спочатку йти туди, а згодом іти назад? Куди послідовніше полежати на одному дивані.
Але ж ми ... ви усвідомлюєте, що в цих походах - цілковита логіка і навіть цілеспрямованість - життєвий шлях такий.
То чому ж у Татка не може відбуватися те саме?

Щодо різних релігій - теж хиткий аргумент. Бог-то один, а ось люди - різні. Мають різну ментальність, різні уявлення, живуть у різні часи. То ж і достукуватися до них доводиться у різний спосіб.
Простіша аналогія: аби вас зрозуміли представники різних національностей, треба кожному із них одне і теж повторити його рідною мовою, напр., українською, англійською, арабською чи китайською. Чому би не сказати всім усе потрібне одночасно й однаково? Принаймні час заощадити. А от не вийде - не зрозуміють. Так і з релігіями, приблизно.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 29-5-2007 у 16:34


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:
це я до того, що судячи з біблії Бог непослідовний, а як Бог може бути непослідовний? на те він і Бог щоб бути досконалим

А звідки ви знаєте, що Бог не може бути непослідовним? А звідки ви знаєте, що досконалість у послідовності?


поняття не маю :lol:

але якщо люди недосконалі (чи ви думаєте що досконалі?) а Бог створив нас за подобою своєю, то чи це значить що Бог теж недосконалий?
в будь-якому випадку в людському розумінні слова "недосконалість" нема нічого особливо хорошого
якщо вірити Біблії, то Бог істота перемінлива, часто жорстока, несправедлива і т.д.
тому я не вірю в правдивість цієї книжки, а що конче вірити так як біблія пише? я так не думаю




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2007 у 23:40


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
але якщо люди недосконалі (чи ви думаєте що досконалі?) а Бог створив нас за подобою своєю, то чи це значить що Бог теж недосконалий?

Якщо художник вміє досконало малювати, а йому в один день захотілося намалювати закарлючки - гірші, ніж малює дошкільна дитина, то чи коректно і доцільно вважати цього художника недосконалим очима дошкільної дитини?
Цитата:
в будь-якому випадку в людському розумінні слова "недосконалість" нема нічого особливо хорошого

Це все дуже відносно. От я - недосконала людина. І я таким не ніколи не буду. І якби я був досконалим, то я не мав би сім'ї. Бо я не був би таким, яким я є зараз. І моя дружина любить мене такого, яким я є зараз. І я задоволений своїм сімейним становищем. Я недосконалий - але я щасливий. То це добре чи погано?
Цитата:
якщо вірити Біблії, то Бог істота перемінлива, часто жорстока, несправедлива і т.д.

Чотириєвангеліє "дещо" не відповідає цьому твердженню...
Цитата:
тому я не вірю в правдивість цієї книжки, а що конче вірити так як біблія пише? я так не думаю

Біблію не можна сприймати буквально, як статтю в газеті. А вірити чи ні - Ваша справа. Але з Вашого останнього твердження слідує, що жити за 10 заповідями неправильно. Ви так вважаєте?





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 31-5-2007 у 08:25


... а якщо людина невіруюча, то хіба це автоматично значить, що вона краде, вбиває, не любить ближніх і т.д.? кожна людина має совість і не робить таких речей по совісті а не обов’язково тому що знає заповіді



www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 31-5-2007 у 09:13


Для віруючих є додатково так би мовити стимул дотримання заповідей. Віруюча людина оберігає себе від того і вважає що якщо вона дійсно народилася з гори - то Бог дає їй Духа Святого, з яким вона живе. А наприклад (вбити) - це значить порушити свою обіцянку перед Богом. Тобто до совісті якби додається ще й віра.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 31-5-2007 у 09:18


Взагалі я вважаю так:
справа віруючої людини донести до невіруючого Слово Боже, розказати йому про Христа і т.д. Далі справа за людиною - вірити чи ні. Так само як Адам мав вибір - зїсти чи не зїсти яблуко. Так і ця людина повинна сама далі вибирати - вірити чи не вірити, прийняти Бога чи ні.
А розказувати невіруючій людині про Бога, про те як і що Він робить -це всеодно що жінці розказувати чоловікові як вона родить, всеодно він того не відчує, якби вона не розказувала.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-5-2007 у 11:30


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
... а якщо людина невіруюча, то хіба це автоматично значить, що вона краде, вбиває, не любить ближніх і т.д.?

А хіба хтось таке стверджував? Ви говорите, що не вірите в Біблію - то невже Ви вважаєте заповіді неправдивими? Чи вважаєте усі притчі з Євангелія поганими?
Цитата:
кожна людина має совість і не робить таких речей по совісті а не обов’язково тому що знає заповіді

До того, що відповів Demyan вище, додам, що якщо Вас ніхто не заставляє ні вірити, ні читати чи сприймати Біблію. Але в Біблії повчальних істин є на порядки більше ніж в звичайних історичних книжках (до яких Ви відносите Біблію).
Ви думаєте, що Мойсей випадково водив свій народ 40 років по пустелі? Подивіться, що робиться в Україні. 16-й рік незалежності, а по великому рахунку нічого не міняється. Бо спосіб мислення людей (а не просто конкретні люди) залишився ще совдепівський. Пройде 40 років (ну в теперішніх умовах напевно менше) - зміниться принаймні одне покоління людей, то можна говорити про істотні зміни в державі.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 31-5-2007 у 12:43


Цитата:
Ви думаєте, що Мойсей випадково водив свій народ 40 років по пустелі? Подивіться, що робиться в Україні. 16-й рік незалежності, а по великому рахунку нічого не міняється. Бо спосіб мислення людей (а не просто конкретні люди) залишився ще совдепівський. Пройде 40 років (ну в теперішніх умовах напевно менше) - зміниться принаймні одне покоління людей, то можна говорити про істотні зміни в державі.


+1
Дуже вдало підмічено.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 31-5-2007 у 17:03


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
... а якщо людина невіруюча, то хіба це автоматично значить, що вона краде, вбиває, не любить ближніх і т.д.?

А хіба хтось таке стверджував? Ви говорите, що не вірите в Біблію - то невже Ви вважаєте заповіді неправдивими? Чи вважаєте усі притчі з Євангелія поганими?
Цитата:
кожна людина має совість і не робить таких речей по совісті а не обов’язково тому що знає заповіді

До того, що відповів Demyan вище, додам, що якщо Вас ніхто не заставляє ні вірити, ні читати чи сприймати Біблію. Але в Біблії повчальних істин є на порядки більше ніж в звичайних історичних книжках (до яких Ви відносите Біблію).
Ви думаєте, що Мойсей випадково водив свій народ 40 років по пустелі? Подивіться, що робиться в Україні. 16-й рік незалежності, а по великому рахунку нічого не міняється. Бо спосіб мислення людей (а не просто конкретні люди) залишився ще совдепівський. Пройде 40 років (ну в теперішніх умовах напевно менше) - зміниться принаймні одне покоління людей, то можна говорити про істотні зміни в державі.


Біблія надзвичайно цікава, корисна і повчальна книга, з цим я і не сперечаюся
Але є багато книг не менш корисних і правдивих, історичних чи сучасних і там також вчать жити по совісті, не лише біблія вчить як слід жити

40 років може таки певно варто було ходити :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 18-8-2011 у 21:52


:sing:



Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5468
Реклама: