Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Падіння української системи освіти...
Станкевічас Сергій
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 24-1-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Casablanca

[*] написано 9-2-2004 у 12:07


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Філософія - це насамперед світосприйняття. Тому вивчити її і справді неможливо, її треба розуміти.



Але для того щоб розуміти треба вчитись, вчитись і вчитись;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 9-2-2004 у 17:10


Цитата:
Першим відправив користувач кецо
Щодо філософії. На мою думку філософія це предмет здача якого залежить цілком і повністю від волі викладача. Вивчити її неможливо. А викладач завжди знайде пару питань на які може і са не знає відповіді.

У принципі, це стосується будь-якого предмету. Надто, вважаю це тестом на фаховість викладача: якщо він не спроможний "засипати" будь-якого студента, хоч би і відмінника (не впевнений, проте, що останнє - завжди адекватна ознака) - гнати такого викладача!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 10-2-2004 у 14:33


Оооо..."засипають" студентів частіше за все ті, хто сам нічого не знає.Талановитість викладача, як на мене, є у тому, щою зацікавити своїм предметом навіть тих, кому вчитися важко, хто погано розуміє - але заохотити,хоч і вважається, що вуз то не школа, де мають зацікавити і навчити. А щодо саме викладачів філософії -тут у мене досвід величеееезний - то викладач має розповідати лекцію так, щоб було цікаво, щоб слухали не відволікаючись, і щоб читати першоджерела йшли самі, а не тому, що їх здавати тре :)



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-2-2004 у 18:07


Цитата:
Першим відправив користувач Asmera
Оооо..."засипають" студентів частіше за все ті, хто сам нічого не знає

Ну, доречі, хто нічого не знає, той і не "засипе". От прийшов би до мене хтось складати археологію :(
Як я го засиплю, скоріше він мене.
Але йшлося не про "виконання вироку", а про спроможність викладача. Він мусить це вміти, але зовсів не обов'язково робити.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 11-2-2004 у 00:03


ПРосто у тих, хто не знає завше є готові питання, на які ніхто не відповість.
А щодо ареології, маю приятельку яка зікінчила в Донецьку історичний і продовжує навчатися тепер в Могилянці...Розумна, сама засипе кого завгодно, але все ж...їїтеж можна засипати готовими питаннями...:(
Мабуть, що має вміти...та й робити - теж




Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2004 у 11:45


Є ще друга сторона питання.
Як на мене то в Україні так за років 5-6 не буде ні мулярів, ні слюсарів, ні сантехніків. Будуть однілиш юристи, менеджери, та економісти. (Не в первнений за всю Україну, але Львів ...)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 12:07


А ще програмісти, програмісти будуть :) низькокваліфіковані такі, але великий натовп :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 11-2-2004 у 13:49


а позаяк на них усіх жратви (роботи) не вистарчить -- то вірусописателів розведеться :(((
Будемо надіятись на Низьку кваліфікацію молоді?? :(




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 11-2-2004 у 23:16


Не преймайтеся так! Технікуми яе завжди переповнені :) І на будівників йде все більше людей - бо ж добрий дядя Сашко почав перебудову столиці, і тепер там можна заробляти шалені гроші



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 11-2-2004 у 23:19


Не дуже шалені, але пристойні як для України.
Інша справа що і тут у нас перенасичення кадрів а не фахівців :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор+
Дійсний член
***



Повідомлень: 298
Зареєстрований: 5-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-2-2004 у 00:21


Тут критикували американську освіту. Я не згідний. Так, обєм знань середнього американського десятикласника менший, ніж українського і ще довго буде менший, але в сша можна вибрати що вчити. У нас колись вчили всіх все. Підніміть руку хто все памятає.
Що ж стосується вищої освіти, то я не вірю що американські юристи, економісти чи фізики поступаються українським. Тільки в Україні фізиками багато стають бо цікаво, але на зароблене не проживеш, а в америці їх значно менше, бо ніхто туди не преться. Як є фізиків чи хіміків мало, то тільки тому, що для них нема є роботи, як тільки вона зявиться (що вже видно по американських програмістах, виростили своїх), то будуть свої місцеві спеціалісти. Потрібен лише час. А наразі ці місця займають іноземні, в тому числі і українські, вчені.




-i-
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 12-2-2004 у 11:16


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Не дуже шалені, але пристойні як для України.
Інша справа що і тут у нас перенасичення кадрів а не фахівців :)
ТА перенасичення кадрів то є в усіх країнах а у нас особливо - то менталітет:rolleyes:



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександра Бабяк
Дійсний член
***



Повідомлень: 209
Зареєстрований: 22-2-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива!!!!!!!!!!!!

[*] написано 2-5-2004 у 16:21


Цитата:
Першим відправив користувач кецо
Цілком згідний з твердженням про те що система освіти деградує.
Не впевнений щодо студентів стаціонару. Але заочники...
Маю честь навчатися на заочному відліленні одного з Львівських ВУЗів. Перший курс. Перша сесія. Враження жахливі. І як на мене винні переважно викладачі, які буквально за кілька гривень ставлять свій автограф у заліковій.Бажання вивчати ряд предметів після такої сесії відпадає повністю. При тому вартість екзамену при наявності чи відсутності контрольної роботи відрізняється на 5 !!!!!!! грн. Хто ж її після цього буде писати, якщо зошит коштує 1 грн.


Я навчаюсь на стаціонарі, скажу вам - розцінки такі ж. Екзамени лише дорожчі. Це не можливо припинити, тому що завжди будуть ті хто дає, а відповідно завжди будуть ті, хто бере. Так було, є і (як це не прикро) буде, бо суспільство не змінюється, змінюється лише НТП, час...

Що ж до філософії, то її потрібно справді розуміти і рівень її розуміння залежить також від викладача. В нас, наприклад, ніхто тим не переймався, оскільки всі знали "знаєш/не знаєш, а за екзамен все одно плати", тому над філософією ми особливо довго не сиділи.

Мене особливо турбує питання шкільної освіти. Ще навчаючись в школі (4 роки тому), я навмисне не ішла на урок української мови, оскільки його як такого в нас не було, хіба що розмови про рівень заробітків батьків можна зачислити до цієї категорії. Мову я вчила сама. і так не один предмет. Середню освіту, особливо, що стосується хімії, математики, укр. мови та літератури, не забуду і про ангійську (хоч фона і не була профільною) я здобула самотужки, лише іноді вчителі допомагали з точними науками.
Рівень як вищої так і середньої освіти залежить і від закладу який оберуть учні/батьки. Це моя думка.




Ваша Леся
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 2-5-2004 у 16:35


Цитата:
Першим відправив користувач Ігор+
Тут критикували американську освіту. Я не згідний. Так, обєм знань середнього американського десятикласника менший, ніж українського і ще довго буде менший, але в сша можна вибрати що вчити. У нас колись вчили всіх все. Підніміть руку хто все памятає.


Піднімаю, бо пам’ятаю все це дуже добре. І як я ридала на уроках тригонометрії та вищої математики, і як викладачка математики ставила мені "добре", щоби не псувати атестат... Я не мала жодної поточної "четвірки" з історії та обох літератур (української і російської), я любила географію і біологію, і хімію, та всі математичні науки мені просто не давалися... Гадаю, не через мою тупість, просто я не мала до цього здібностей. Та хто б мене питав! :(




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап_М.
Академік
****



Повідомлень: 425
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 3-5-2004 у 13:18


Панове, та чого Ви так песимістично. Адже не секрет що той хто хоче вчитись той буде а хто ні той ні. Так хочеться кращого, але ж для цього треба щось робити. Я наприклад, будучи студентом іст.факу... точно знаю що не буду істориком (читай - вчитель в школі, чувак в архіві), але я сформувався як особистість саме в ВУЗі... Я отримав знання і вміння, якими користуюсь сьогодні.. Значить не все так погано.. Хоч багато чого я б звичайно змінив....



Остап_М.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 12-5-2004 у 12:24


[url=http://www.zn.kiev.ua/ie/show/492/46357]
ВОСКРЕСІННЯ ЧУЧХЕ
ЧОМУ СКОВОРОДІ І ТЕПЕР НЕ ДАЛИ Б ВИКЛАДАТИ У НАШИХ ВУЗАХ?
Віктор ГАДЯЦЬКИЙ. Дзеркало Тижня
http://www.zn.kiev.ua/ie/show/492/46357/
[/url]
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Monty
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 17-5-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-6-2004 у 14:27


Остап вам просто повезло, там де я вчився викладачів які розумілися на тому що викладали були одиниці. Більшість не була здатна відповісти на питання - "А де можна почитати про те що мене цікавить?"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 27-8-2007 у 20:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А в нас зараз асистент отримує десь 800 грн.


...деякі викладачі і того не варті. кожен думає що вміє вчити інших навіть якщо нічого не знає :)

шкода що є і такі які самі знають, а вчити когось не вміють. для мене це зараз актуальне питання, бо я шукаю на свою фірму викладача бухгалтерських курсів, (не зовсім викладача-теоретика, а практикуючого бухгалтера, який вмів вчити когось тому що сам знає) так навіть за 400-500 баксів в місяць при роботі кілька годин в день-через день не можу знайти ще одного бухгалтера який би відчуваав в собі здібність до навчання.
по-моєму здатність реально навчити когось своєї професії - це найвищий ступінь розвитку професіоналізму і показник певного життєвого досвіду і мудрості, а таких людей в нас вдень з вогнем не знайдеш :rolleyes:

досить багато випускників-відмінників наших універів і т.п. після навчання протягом 5 РОКІВ перед першою роботою приходять до нас на курси що тривають всього 1-1,5 МІСЯЦЯ практичного навчання, бо зовсім не готові до роботи за освітою. тому чогось мене страшно бісить наша система освіти і тема "нещасним викладачам платять копійки". по-моєму теоретикам варто взагалі заборонити викладати.
ох, жаль що на форумі матюкатися не можна :mad:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-8-2007 у 21:15


Цитата:
..деякі викладачі і того не варті. кожен думає що вміє вчити інших навіть якщо нічого не знає


Нато, освіта це індустрія. І є якийсь загальний рівень. Я так само можу висловлюватися в адресу лікарів, юристів, селян та продавців. Але індустрія повинна жити.

Давайте так. Скажіть, яку зарплату ви вважає нормальною для типового викладача. Який не хапає зірок з неба, не має "найвищого ступеня професіоналізму і мудрості", і якого "вдень з вогнем не знайдеш" (це я стараюся вас процитувати).

Ви скажіть яку зарплату - 100, 200, 300 чи може 20 грн?
А я вам потім скажу, де через 10 років буде освіта, держава і ваш бізнес.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 27-8-2007 у 21:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ви скажіть яку зарплату - 100, 200, 300 чи може 20 грн?
А я вам потім скажу, де через 10 років буде освіта, держава і ваш бізнес.


... а вона по любому там буде...

я вважаю що людина яка не має бодай кількох років досвіду практичної роботи не має морального права вчити інших. ввели б таку вимогу і це б суттєво покращило ситуацію з освітою і наукою.

а чого може навчити теоретик, який щойно сам відівчився і не знає як та теорія працює в реальному житті?
і як теоретики можуть писати закони чи встановлювати якісь правила за якими повинні жити всі інші? це просто абсурд :mad:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 27-8-2007 у 21:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Ви скажіть яку зарплату - 100, 200, 300 чи може 20 грн?
А я вам потім скажу, де через 10 років буде освіта, держава і ваш бізнес.


... а вона по любому там буде...

я вважаю що людина яка не має бодай кількох років досвіду практичної роботи не має морального права вчити інших. ввели б таку вимогу і це б суттєво покращило ситуацію з освітою і наукою.

а чого може навчити теоретик, який щойно сам відівчився і не знає як та теорія працює в реальному житті?
і як теоретики можуть писати закони чи встановлювати якісь правила за якими повинні жити всі інші? це просто абсурд :mad:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 27-8-2007 у 21:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Нато, освіта це індустрія. І є якийсь загальний рівень


рівень плінтуса - теж рівень. чим тут заперечиш?




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-8-2007 у 21:47


Щось я Нато зовсім Вам не розумію.
Ви самі кажете, що не можете знайти фахівця за 400-500 доларів і в той же час хочете, щоб у ВУЗі цей фахівець працював за 250? Де логіка? Навіщо він буде викладати у ВУЗі за 250, якщо може знайти собі іншу роботу за 600?

Навпаки, потрібно зробити зарплатню викладача такою, щоб працювати викладачем стало престижно і хороші спеціалісти йшли викладати у ВУЗ, а не на фірму. Тоді і зросте рівень освіти.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-8-2007 у 21:49


Так, це сумно визнавати, рівень освіти низький.
Цитата:
я вважаю що людина яка не має бодай кількох років досвіду практичної роботи не має морального права вчити інших. ввели б таку вимогу і це б суттєво покращило ситуацію з освітою і наукою.

А чи захоче практик піти працювати викладачем, на існуючу зарплатню?

От Ви, як практик, готові кинути свій бізнес і піти на ставку хоча б доцента у ВУЗ?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 27-8-2007 у 21:52


2 Ната Толмачова
Чого може теоретик начити? Багато чого. Теоретичній механіці, припустимо, квантовій фізиці, технічній термодинаміці, теорії теплопередачі, вищій математиці. Ще перелічувати? Ньютон, Енштейн, Вебер, Дизель, Отто - теоретики! Карно - теплотехнік-теоретик, а завдяки саме його теоріям Ви зараз маєте холодильник і кондиціонер. А його роботи як практика (військовий інженер) чомусь не зберіглися, не знає про них людство. Фарадей - теоретик, в лабораторії працював лаборантом, а не на виробництві. А електродвигун - то від нього.
Прикладні дисципліни без фундаментальної науки - нуль
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5734
Реклама: