Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  6    8  9
Автор: Тема: Чи заборонити дітям відвідувати богослужіння? або Ізоляція неповно...
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-10-2003 у 17:10


> Добре, тоді поясніть де закінчується релігія і де починається ідеологія.

?!

Релігія як раз і є класичним прикладом ідеології.


Р - релігія, І - ідеологія:

Р Є І


Everywhere and nowhere...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 16-10-2003 у 17:20


Так, релігія = ідеологія. Та чи варто створювати нову ідеологію, щоби захистити (ні, здається в назві теми - ізолювати) дітей від ідеологічного впливу?



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-10-2003 у 17:34


> Так, релігія = ідеологія. Та чи варто створювати нову ідеологію, щоби захистити (ні, здається в назві теми - ізолювати) дітей від ідеологічного впливу?

Ні, не варто. Що далі? :-)


Everywhere and nowhere...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 16-10-2003 у 17:36


я не можу погодитися з терміном нав"язування щодо дітей, бо практично все, що пізнає дитина, в такому разі відбувається через "нав"язування". Ми дитині укр. мову нав"язуємо, коли вона вчиться говорити, а ми її спитали? Певно, якби її спитали, немовля б зважило гарненько варіанти і сказало: ні, я хочу французьку.
Уяви собі п"ятирічне маля. І от ти його питаєш: синку! вибери, будь-ласка, ми з тобою ходитимемо до православної церкви, католицької чи до єговістів? А може ти волієш до РУНвірівців? Чи тобі миліший джайнізм? Вибирай, прошу! Отоді все буде по справедливості і так, як ми хочемо.
От закон про ненав"язування дітям ідеології - то справді було б не інше як нав"язування батькам якоїсь політики.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-10-2003 у 18:10


> я не можу погодитися з терміном нав"язування щодо дітей, бо практично все, що пізнає дитина, в такому разі відбувається через "нав"язування". Ми дитині укр. мову нав"язуємо, коли вона вчиться говорити, а ми її спитали? Певно, якби її спитали, немовля б зважило гарненько варіанти і сказало: ні, я хочу французьку.

Малесеньке питаннячко можна?

ТИ ПОПЕРЕДНІ ПОВІДОМЛЕННЯ ВЗАГАЛІ ЧИТАЛА? :baddevil:

Ми говоримо ТІЛЬКИ про нав'язування ІДЕОЛОГІЇ. Мова - це ідеологія!?


> Уяви собі п"ятирічне маля. І от ти його питаєш: синку! вибери, будь-ласка, ми з тобою ходитимемо до православної церкви, католицької чи до єговістів? А може ти волієш до РУНвірівців? Чи тобі миліший джайнізм? Вибирай, прошу! Отоді все буде по справедливості і так, як ми хочемо.

Не буде! Тому що "п'ятирічне маля" не має жодного уявлення про те, що все це таке є - воно просто не в змозі зробити вибір! Власне тому і не можна вимагати від дитини, щоб вона взагалі робила якийсь вибір - виросте, визначиться сама. А до тих пір - "ізоляція неповнолітніх від ідеологічного впливу". Тільки, будь ласка, не наводьте знову недоречних прикладів на кшталт "а давайте не будемо вимагати від дитини, щоб вона ходила до школи - виросте, визначиться сама!". Ми говоримо ТІЛЬКИ про ідеологію.


> От закон про ненав"язування дітям ідеології - то справді було б не інше як нав"язування батькам якоїсь політики.

Чому? Взагалі-то будь-які закони - це "нав'язування якоїсь політики".


Everywhere and nowhere...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 16-10-2003 у 18:25


і знов не згідна. Приклад, що я навела - то проста аналогія.

Уточнюю: ідеологію не так просто відділити від інших сторін життя.
Ще уточнюю: дитина вчиться через наслідування. Чи це означає, що батьки за час, поки дитина виросте, мусять утриматися від дотримання досі звичних для них норм, ритуалів тощо?

Попередні коменти читала.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 16-10-2003 у 19:30


Чарівникові:
Про наведений приклад - школа як державний заклад завжди є ідеологічним осередком (і дитсадок також), бодай тому що там вчать гімн держави, вивчають офіційну версію її історії.

Тепер щодо Р=І
!Р=І
Хіба ні?

Відношення до сусідів=І
У двомовних українських містах мова=І
Звичка до чистоти та охайності=І
Одяг влітку=І
Здоровий спосіб життя=І
Заборона дітям вживати алкоголь=І

Це не ідіотські приклади. Або ви визначаєте межу тут І тут !І (що впринципі неможливо, бо суть будь-якої спільності людей є ідея - об'єднуюча ідея - і віра в гуманність людини=І, даруйте за тафтологію).

Всім, хто приймає участь у дискусії:
Велике прохання припинити безглузду суперечку про доцільність хрещення дітей, тощо.
Давайте спробуємо разом визначити що таке ідеологія і де межа між ідеологією і "вільним" від зовнішнього впливу пізнанням світу. Якщо зможемо це зробити - продовжемо подальшу дискусію, ні - так і будемо різати воду.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 16-10-2003 у 20:30


Цитата:
Першим відправив користувач Чарівник з міста Гамельн
> Так, релігія = ідеологія. Та чи варто створювати нову ідеологію, щоби захистити (ні, здається в назві теми - ізолювати) дітей від ідеологічного впливу?

Ні, не варто. Що далі? :-)


Everywhere and nowhere...


Та нічого. Просто з усіх попередніх повідомлень на цю тему я зробила висновок, що ізоляція дітей - теж ідеологія.




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 16-10-2003 у 20:33


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Всім, хто приймає участь у дискусії:
Велике прохання припинити безглузду суперечку про доцільність хрещення дітей, тощо.
Давайте спробуємо разом визначити що таке ідеологія і де межа між ідеологією і "вільним" від зовнішнього впливу пізнанням світу. Якщо зможемо це зробити - продовжемо подальшу дискусію, ні - так і будемо різати воду.


Олесю, якщо ми зможемо визначити цю межу, то нам негайно треба припиняти ВСІ дискусії на Форумі, та їхати за Нобелівською премією. :D Щоб поставити для себе крапку у дійсно безглуздій дискусії, скажу, що захищати дитину та ізолювати її - то різні речі.
Дякую за увагу. :)




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 17-10-2003 у 10:16


Ми - люди суспільні. Тому "вільного" пізнання світу не буде. Кожен з нас живе під ковпаком власного світогляду, який визначається вмістимістю свідомості. А вмістимість свідомості - наслідок життєвого досвіду, кількості пережитих страждань.
При чому, якщо при стражданні людина виявляє смиренність, не втрачає любов, серце її розширяється, а разом і з ним свідомість.
До речі, не потрібно асоціювати свідомість і ментальність - це різні речі. Ментал - суть інструмент для впорядкування світогляду, не більше.
Так от, зі сказаного визначення.
Релігія - шлях серця. Це послідовність кроків, які ведуть людину до реалізації її істинного призначення.
Ідеологія - шлях розуму, менталу. Це підпорядкування свого світогляду ідеї, під впливом якої перебуває розум. Ідеологічний вплив - суть нав`язування власного світогляду іншим.
Якщо релігійні принципи використовує конкретна людина для ідеологічного впливу, то релігія в цьому не винна, чи не так?
Виходячи з усього сказаного цей тред суть - ідеологічний вплив.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-11-2003 у 21:45


Шановний, пане Чарівник з міста Гамельн,
Живемо в демократичних умовах і кожен має можливість висловити вільно свої погляди, але памятайте, що всі думки і погляди не є завжди розумними. Мені здається, що ви запалилися, якоюсь ідеєю, "Релігія=ідеологія" і оборонюєте її за всяку ціну, тупцюючись на одному місці. Є намарним будь яке переконання що до Вас. А зрештою, ніхто собі такої цілі і в кінці кінців і не ставить. Та лише мені здається , що Ви прекрасно знаєте, що воно вдійсності не є так, як Ви стверджуєте, але просто визнати цього або Вам не хочеться, або просто бракує відваги. Тому продовжуєте місити в одній діжці тісто і тупцюватися на місці. Вважаю, якщо людина не розуміє, а ще гірше не хоче розуміти, (навідь тоді коли їй наводяться порівняння і приклади) ну то тоді їй потрібно дати часу, для її зросту. Бо це проста психологічна гра.
Вважаю не доречним продовжувати цю пусту дискусію, яка не відповідає реальності із всіх точок зору про які було сказано відкрито чи закрито. Потрібно також мати відвагу деколи поставити себе в дискусію..... Вибачте за відвертість. Бажаю всього найкращого Вам і всім хто брав участь.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-11-2003 у 00:26


Ой, дякую, шановний Андрій S., за увагу до моєї скромної персони!

В останні місяці Ви так активно приймали участь в цій дискусії та висунули стільки цікавих ідей - Ви навіть собі не уявляєте, як мені буде не вистачати Вашої завжди зваженої та аргументованої думки!


Black Flowers Please...

P.S. Франсуа, повертайсь на Україну!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-11-2003 у 00:28


Олексій:

> Давайте спробуємо разом визначити що таке ідеологія і де межа між ідеологією і "вільним" від зовнішнього впливу пізнанням світу.

Тотально не маю вільного часу, щоб нарешті відповісти :-(



Black Flowers Please...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндрій S.
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 20-5-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-11-2003 у 14:03


Вітаю всіх!
Дякую за швидку відповідь Чарівнику з міста Гамельн!
Я з Вами згідний, що до моєї активної участі в цій дискусії. Та одне уточнення: Після таких "науково обгрунтоваих" розмов, які тут ведуться в мене пропало бажання сюди більше заглядати. Однак подумав: погляну до чогош все ж таки дійшла ця розмова.... та не побачивши тут нічого нового вирішив написати мою замітку. А дальше посилаюсь на те, що сказав вже вчора = марна трата часу...
Бажаю всього найкращого! А найперше терпеливості та ентузіазму продовжувати розпочату Вами розмову...

З повагою
Андрій S.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-10-2015 у 14:09


Дуже давня тема, але є нагода її актуалізувати.

Маємо місцевий скандальчик. Міська чиновниця висловила скепсис з приводу активної діяльності церкви в школах. УГКЦ обурилося, чиновця звільнилася а Садовий вибачився, УГКЦ подякувала, що Садовий вибачився, окремі групи громадськості обурилися, що Садовий вибачився, Садовий вибачення видалив, чиновниця не поновилася.
Чиновниця акцентувала на тому, що не в усіх районах є заклади культури. Тут я не зрозумів, мені здається, що мережа бібліотек є доволі поширеною. Хоча хто-зна, можливо десь у нових мікрорайонах і немає. Але ті що є, на жаль, дуже непопулярні. Там проходять якісь заходи, щось відбувається. Але до церков звичайно їм далеко.
Чи потрібно протиставляти одне одному? Не знаю, у принципі може й так, але зараз, в умовах бідності і культурної деградації напевно, що ні. Класно би було, якби наприклад та ж УГКЦ сприяла зростанню популярності бібліотек, а не обмежувалася обуренням з приводу висловів окремих чиновників. Хоча би після богослужінь сказали прихожанам, що читати книжки - це цілком богоугодне діло.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 12-10-2015 у 15:46


З того що я знаю, бібліотеки перетворилися в основному на альтернативну точку доступу до інтернету. Бо в багатьох з них поставили комп’ютери і зробили відкритий wi-fi. Зі спілкування із знайомою працівницею бібліотеки знаю, що це зараз основна ціль відвідування таких закладів (маю на увазі звичайні, не наукові чи в університетах). Чи це добре, чи погано - не можу сказати, лише констатую факт.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-10-2015 у 10:17


Вони не перетворилися, суспільство їх такими бачить. Насправді, вони пробують тримати якусь планку. Моя сім'я регулярно буває десь у 3х бібліотеках, тому можу так казати.
Як ілюстрація, що вони все таки щось пробують значити для суспільства, наведу приклад бібліотеки на початку вулиці Миколайчука. Гарно прикрашений будинок (величезний портрет Шевченка на всю стіну багагоповерхівки був показаний навіть на загальноукраїнських каналах), гарно доглянута територія і клумби, якісь мистецькі зустрічі.. У дитячій бібліотеці на Окуневського життя взагалі вирує.
Вони слабенькі, але вони є. Думаю, що саме церковним громадам різних конфесій дуже би пасувало підтримати (просто звичайним піаром) ці заклади.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 15-10-2015 у 10:47


Магдиш, можливо, і правильні речі сказала, але особисто для мене це звучало не лише як закид до церкви, але й питання до міста. Те, що мало культурних закладів на околицях, то це в першу чергу провина мера і його команди. Продавати землю під новобудови - це запросто, а проконтролювати, щоб за ті кошти будувалися спортмайданчики і культурні центри - слабо?



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 18-10-2015 у 15:11


Розважлива оцінка того скандальчика:
http://bogoslov.org/magdush/




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-10-2015 у 19:26


Гарний текст. Автор, наскільки я зрозумів, священник. Що робить думки в тексті ще ціннішими.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 19-10-2015 у 00:24


Тут товариш втік на ЗУ від русского міра Donbass Edition. Дуже йому подобаються доброзичливі роботящі люди, і в той же час дуже обурюється з приводу прищеплюваного з дитинства "попівського мракобісся" :lol::lol::lol:
http://pauluskp.livejournal.com/814369.html




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-10-2015 у 14:15


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Розважлива оцінка того скандальчика:
http://bogoslov.org/magdush/


Гарно отець написав. Хотів подібну оцінку дати, тільки руки не доходили.
Правда теж не упустив нагоди шпигнути "католиків", хоча зробив це досить елегантно :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-10-2015 у 14:18


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Тут товариш втік на ЗУ від русского міра Donbass Edition. Дуже йому подобаються доброзичливі роботящі люди, і в той же час дуже обурюється з приводу прищеплюваного з дитинства "попівського мракобісся" :lol::lol::lol:
http://pauluskp.livejournal.com/814369.html


Треш :)
Азійська свідомість. Це як біженці з Азії в Європі, їх прийняли, а вони починають права качати.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 19-10-2015 у 19:10


Цитата:

Треш

Ага, плюс коменти туди ж:lol:

В хлопаки стереотипи про Церкву ще совєцьким агітпропом сформовані :lol:
А загалом цілком адекватний, можна блог погортати. В Донецьку був на всіх битих акціях під українськими прапорами.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-10-2015 у 20:18


Раз вже підняли стару тему, ще напишу до неї.

Якщо вже говорити про християнську освіту в школі, треба говорити не тільки про доцільність такого навчання, але й про якість і зміст.
Ця "християнська етика", що я бачу, зводиться переважно до дуже малозмістовних але трудоємких завдань типу розмальовок, якихось дивних ребусів і тп. Не буду вдаватися в деталі, але те що я бачу і чую як результат від дітей або бачу в зошитах, викликає подив (це я так дуже політкоректно висловлююся).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  6    8  9

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 866
Реклама: