Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: ssh
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 13:49
ssh


Дайте мені будь ласка приклад, як по крону раз на добу передати по ssh певну локальну папку у віддалену папку, перезаписуючи застарілі файли.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-2-2004 у 14:31


Я щось не впевнений, що по ssh це можна робити. Якщо так уже треба шифруватися, то є якісь там сек`юре-фтп, чи що. Я собі цим голову не заморочував, тому і не дуже в курсі.
Далі.
По крону тільки запускається процес. А далі - це вже справа фтп-клієнта. Їх є багато, треба читати мани до конкретного, який використовуватиметься.

Як варіант - зливати в тимчасову папку хоч вегетом, хоч чим хош, а тоді вже локальними засобами переміщати в потрібну, перезаписуючи існуючі старі файли.
Ну і пакетні файли - вони і в юніксі пакетні файли. По крону такий файл запустив - та й усе тут.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 14:38


Не знав, що це так важко. От я наприклад логуюся на віддалений сервак:

# ssh -l user 192.168.0.1

мене питає пароль і я авторизуюся. Далі я вже "там" і можу зливати файли на/з розшареної самбівської папки. Якось, я впевнений, це можна робити і однією стрічкою...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 14:46


До слова, в мене одного разу друг настроював одну прогу і щоб довго не колупатися в конф-файлі, взяв і залогувався на свій комп по ссш і скопіював свій конф. Причому це було однією стрічкою, от тільки давно це було і баш_хісторі вже затерлося...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-2-2004 у 15:15


ssh, це, як би так сказати, шифрований телнет :)
Все рівно файли передаються через фтп (чи іншим, призначеним для цього протоколом). А вже яке шифрування при цьому використовується - це інша справа.
Одним рядком - так можна декілька команд в один рядок вписати, через розділювачі.

Залогінитись через ssh можна і автоматично, там пароль в рядку вказати можна. Але це, по-перше, знижує рівень захисту. По-друге, потребує процедур контролю за виконанням команд.
Щось ти почав шукати складні засоби, замість скористатися з простих і очевидних. Або неправильна постановка задачі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 15:18


Ну не знаю, на компі-таргеті, крім ссш, немає більше ніц, хіба що спеціально поставити профтпд. Так що наразі питання в силі - як це зробити суто через ссш. Про безпеку - я себе почуваю невловимим Джо (кому я потрібен?).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-2-2004 у 15:37


Ну не можна черех ssh слати файли. Цей протокол не вміє цього робити. Ти можеш встановити зв`язок з комп`ютером засобами ssh, але слати файли все рівно доведеться через, скажімо, той самий фтп.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 15:53


Добре, ссш до передавання файлів ніц не має. Та й фтп тут власне ні до чого. Я хочу встановити зв'язок по ссш, а для копіювання використати той же cp.

До речі, мені вже відповіли ось тут:
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=news;action=display;...

--------------------

scp -r ЗВІДКИ КУДИ

ЗВІДКИ та КУДИ - це або локальний каталог, або USER@HOST:/КАТАЛОГ

Для того, щоб ssh не питався паролю, його необхідно попередньо налаштувати для авторизації по ключу.

Рядок у кроні виглядатиме так

ХВ ГОД ДЕНЬ МІС ДТ scp -r .... ....

ХВ - хвилини 0-59
ГОД - години 0-23
ДЕНЬ - дні місяця (1-31)
МІС - місяц - 1-12
ДТ - дні тижня - 1-7

наприклад

23 5 * * * spc -Cr /home/lvm/backup lvm@mystery.lviv.net:/home/lvm/backup && rm -rf /home/lvm/backup *

кожного дня 23 хвилини по п'ятій ранку виконати копіювання.

-------------------
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2184
Реклама: