Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Полювання, мисливство....
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-8-2011 у 18:36
Полювання, мисливство....


Натрапив на одному з онлайн-ЗМІ на велику дискусію з приводу мисливства, вбивства диких тварин тощо...
Наштовхнуло і створити цю тему для обговорення.
Мене завжди дивувало таке хобі як полювання.
Тобто я прекрасно розумію бажання пройтися по природі, вимучитися в поході, посидіти біля багаття чи побавитися в тишу.. Розумію я і задоволення від відчуття зброї в руках і бажання постріляти по бляшанках (сам до речі був відмінним стрілком у старшому шкільному віці).
Але не можу зрозуміти одного - навіщо вбивати тварину? Що такого позитивного стається коли ти бачиш зайця чи лиса на прицілі і спускаєш курок?
Просте питання - навіщо спускати курок, у чому тут задоволення? (Випадки, коли полюють заради справді їжі чи заробітку не розглядаю, тут усе зрозуміло).
P.S. Сам ніколи не займався, бо немаю відповідної техніки, але здається, мені було би незрівнянно приємніше натиснути кнопку спуску на хорошій фотокамері з телескопічним об'єктивом, тримаючи в ньому якусь живу істоту.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 14-8-2011 у 20:30


Думаю, що драйв у цьому є. Можливо якийсь ген вироблений століттями. Хоча і мені стріляти було б шкода, особливо по якихось гарних тваринах (олені, кролі, гуси-лебеді). По щурах мабуть би стріляв :)

Цитата:
мені було би незрівнянно приємніше натиснути кнопку спуску на хорошій фотокамері з телескопічним об'єктивом, тримаючи в ньому якусь живу істоту.

Нагадало Шаріка з Простоквашино :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-8-2011 у 20:34


Цитата:
Думаю, що драйв у цьому є. Можливо якийсь ген вироблений століттями. Хоча і мені стріляти було б шкода, особливо по якихось гарних тваринах (олені, кролі, гуси-лебеді). По щурах мабуть би стріляв :)

У тім то і річ, що полювати зазвичай почесно саме на "красивих" тварин.
Що ти розумієш під словом "драйв"? От заїхати комусь в мордяку - у цьому є драйв чи нема? Ніби такий ген також століттями вироблявся... ;)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 14-8-2011 у 20:49


Цитата:
Що ти розумієш під словом "драйв"? От заїхати комусь в мордяку - у цьому є драйв чи нема?

Звісно, що є. Саме тому бокс і є такий популярний. У фільмі "Бійцівський клуб" досліджується ця тема. :)
А відносно полювання - то багато сучасних мисливців власне не стріляють, а проводять час на природі.

Риболовля, можливо, дещо схожа.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 20:55


Вчора, на відкритті сезону полювання відмітив своє 15-річчя, як мисливця. І перший раз поїхав без рушниці, - тільки для того, щоб зустрітись з приятелями, котрих бачу тільки раз до року, власне на відкритті. Коли, років 7 тому вполював свою першу і єдину качку, - товариство реготало: Хто ж її, бідаку прив"язав за ногу, що ти нарешті влучив... А відчуття були дивні... Мені її було дуже жаль... Не помічав цього, коли інші настрілювали за вечір по 20-30шт. І шурпа з дикої качки неймовірно смачна... І атмосфера святково піднесена...

Мій висновок.

Полювання - це атавізм, відлуння далекої епохи, коли люди мисливством здобували їжу. Мушу підкреслити, що добра половина мисливців по нині так годують свої сім"ї!, стараючись недозаплатити внески, або не купити відстрілочні карточки (сьогодні така на качку коштує 40грн/день), що вже змахує на браконьєрство...
Є й друга, мабуть менша половина мисливців, для котрої це розвага з певними варварськими моментами.
На моїх очах високопотавлений чиновник вполював лебедя, дуже часто в качку стріляють на воді... а все це категорично заборонене...




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Назар Самойленко
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 1-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 16-8-2011 у 16:20


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

У тім то і річ, що полювати зазвичай почесно саме на "красивих" тварин.
На красивих тварин полюють лише горе-мисливці, що на полювання вибираються в кращому випадку раз на рік. Наприклад, глухар чи тетеря не особливо красиві, але для людини, що по справжньому живе мисливством важлива не естетика. Йому важливий виклик, а тому найбільш почесно полювати на "найважчих" тварин :) В моїй родині колись такі люди були...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8795
Реклама: