Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: QR-коди у рекламі та не тільки
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-8-2012 у 21:08
QR-коди у рекламі та не тільки


Чим раз моднішим стає вставляння QR-коду на всілякі реклами, відкритки, банери і т.п.
З одного боку, цей квадратик створює імідж передового для рекламодавця, але інколи непродуманий і просто недоречний.
Думаю, що скоро взагалі приїсться і буде як колись малюночок 3-дюймової дискетки, який тулили де тільки можна.

Наша дуже передова Львівська мерія його полюбляє.
На дверях в Ратушу висить великий QR-код. І що? Ну клацнув я мобільним - виявлося, що то абзац англійського тексту, про те, що тут мерія і бла-бла...
Я би зрозумів, якби цей текст був роздрукований і висів на дверях, а код його дублював, це ще куда не йшло. Але якщо турист чи бізнесмен не може дізнатися, що там за дверима, якщо не розшифрує код - ну це вже дивно.
Аналогічну ситуацію помітив на День незалежності. Прислав мені наш Міський голова вітальну відкритку. На задній сторінці усе порожньо, тільки QR-код і пише щось типу "у коді записана програма святкувань". Чому не можна було просто надрукувати програму святкувань? Загадка... Цікаво, що коли я розкрив код, виявилося, що то не програма, а лише лінк...
Отже я мусів парити собі мізки (отримавши на домашню адресу відкритку!) розшифруванням коду (фоткати телефоном або сканувати на компютер), а потім лізти в інтернет? Логіки небагато, чому просто не дати адресу сайту...

Помимо ЛМР, інші здається теж зловживають. QR-код важко органічно у щось вписати, і не раз гарна і насичена реклама чи афіша просто "продірявлена" тим чорнобілим квадратом.
Ще одне: якщо на сітілайтах (які орієнтовані більше на пішоходів) розміщення кодів має сенс, то на бігбордах, виглядає недоречним. Важко уявити, що з автомобіля хто буде фотографувати, особливо на якихось вулицях чи дорогах з інтенсивним рухом. А для пішохода фотографувати код на бігборді складно...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 9193
Реклама: