Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Купатися чи ні в ополонці на Водохреща?
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2018 у 12:35
Купатися чи ні в ополонці на Водохреща?


Цього року як ніколи, було багато дискусій з приводу купання в ополонках на свято Водохреща.
Я ще пам'ятаю роки, коли це було екзотикою, окремою атракцією, яку влаштовували люди зі спеціальною підготовкою (ті, кого в радянські часи називали "моржами") з певною культурою тіла, знаючи як до цього підійти. Зараз це вже йде на "слабо", сильний інформаційний тиск здійснюють соцмережі.
З другого боку, дуже багато нудного моралізаторства теж. Наприклад, щодо того, що гріхи це не змиває. Можна подумати, що хтось з купальників в це вірить, так люди собі говорять, для гарного настрою. Або що потім підуть чарчину пити. Ну підуть, інші теж підуть. Зрештою, це таки свято. Коротше кажучи, пробують людям настрій зіпсувати.

Я особисто не купаюся. І не буду. З багатьох причин. Але чи купатися іншим? Не знаю, але зробив декілька висновків:

Нема чого робити ілюзії, що це релігійний сакральний акт. Це розвага. Хоча її можна спробувати вбудувати в якусь більшу світоглядну систему, але ту систему потрібно мати.

Нема чого потім це все вивалювати в соцмережі, це нескромно і різні люди по різному реагують. Це особисте. Аналогічно, нема чого тим вихвалятися в реалі. Бо виглядає збоку, як спроба компенсувати внутрішнє незадоволення своїми діями зовнішньою похвалою. кому було добре, той без потреби хвалитися не буде.

Треба оцінити свої сили. Знати, що організму це піде на користь. Мати чіткий план дій купання і не марнувати час на фоточки.


А ваші думки які?

І ще раз. Варто розуміти, що ризикуєш здоров'ям заради розваги. Нічого такого, зрештою, є значно гірші способи. Але що є то є.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-1-2018 у 11:42


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
А ваші думки які?

Коротко - це не Біблійна подія.

Інша річ, якщо хтось власне у свідомому віці покаявся, пройшов підготовку до хрещення і випала можливість охреститися посеред морозів - ок.
Гріхи "змиваються" через покаяння, а не через купання.
З іншого боку, купатися - не гріх, а от заміняти цією процедурою молитву, читання Біблії, відвідування церкви, спілкування з особистим духовним наставником - це сумно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 10054
Реклама: