Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5
Автор: Тема: Український націоналізм - крок вперед чи деструкція?
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 4-12-2003 у 12:38


так і думала, що етнізм - то пізніша вигадка.
давно треба було зробити це.
Енциклопедія каже:
НАЦІОНАЛІЗМ, ідеологія і політика в національному питанні, база яких - трактування нації як найвищої цінності і форми спільноти. В 19 - 20 ст. націоналізм виявляв себе як могутня об"єднуюча сила в боротьбі за національну свободу в Європі, а згодом і в Африці, Азії і Латинській Америці. Націоналізм, коли він поєднується з ідеєю національної вищості й виключності, часом набуває крайніх форм (шовінізм), наближається до расизму і призводить до гострих міжнаціональних конфліктів.
http://dic.academic.ru/misc/enc1p.nsf/ByID/NT00007E52 - взято в енциклопедії. Порівняйте з http://brokgauz.academic.ru/misc/brokgauz.nsf/ByID/NT0000398A
зверніть увагу на http://libereya.ru/public/nacionalism.html - тут представлене трактування терміну, прийняте в різних країнах.
Суперечностей з іншими словниками й енциклопедіями властиво, не містить. Терміни націоналізм, нацизм, шовінізм усі словники й енциклопедії містять, термін етнізм - ні. Посилань на такий термін знайдено небагато, зокрема, наводжу цитату з роботи Даура Зантарії: "этнизм, в отличие от национализма настоянный не на государственно-гражданских понятиях, а на биологической общности людей, принадлежащих одному этносу или нескольким, чье родство доказано историками." http://www.liter.net/=/Zantaria/nosferatu.htm

Таким невизначеним і туманним поняттям, гадаю, не варто оперувати, бо навіть наведений автор і наша Асмера розуміють його по-різному.
Панове погоджуються надалі користуватися саме такою термінологією, щоб не плутатися? Бо з "своїми словами" ми в такі хащі зайдемо...




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-12-2003 у 12:44


Фішко, я такий вдячний, що морозивом це навіть висловити важко :)

Ти молодчинка.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 4-12-2003 у 18:11


5 балів. Усім носа втерла



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 4-12-2003 у 18:39


ага, ага
тут і смерть темі :(




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-12-2003 у 18:42


Чому смерть? От прийде Володимир, почитає і скаже: "Нє, я не проти націоналізму, якщо він такий" :D
А серйозно якщо тема і помре, то бодай конструктивно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 4-12-2003 у 18:51


А мене навпаки зацікавила більше зараз.
Бо тоді виходить таке, що термін етнізм штучно виник у нас, як зміщення розуміння перед націоналізмом (ну це якщо умовно прийняти за градацію Фішчину послідовність термінів націоналізм->шовінізм і т.д), то тут видне таке порядне штучне зміщення розуміння терміну націоналізм як розуміння шовінізму.
І відносно цього хотілось би почути (прочитати вірніш:) ) коментарі інших.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 4-12-2003 у 19:15


я прийшов :)

повторюю - термін "етнізм"/"етніст" вигадав я, в одній із суперечок про націоналізм. а чому перестав бути націоналістом - я не можу доводити людям, що я націоналістом за британською енциклопедією, а не брокгауза та єфрона. і для мене завше основним є залишитися людиною - моя думка.

невже справді так необхідно себе з ідентифікувати з якоюсь ідеєю, невже не варто залишатися лище володимирами, олексіями, наталками, ганнами, остапами?




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 4-12-2003 у 19:46


Цитата:
Першим відправив користувач Volodymyr
невже не варто залишатися лище володимирами, олексіями, наталками, ганнами, остапами?

От тебе спитають:
"Ти брюнет, блондин чи шатен?"
"Я - людина!" :cool:
"Ти білий, жовтий, чорний?"
"Я - людина!" :(
"А, зрозуміло, то може ти українець?"
"Я - людина!" :o
"Спудей, кіллер (чи вже емеріт), депутат?"
"Я - людина!" (ну, ту почасти виправдано) :rolleyes:
"Що ти будеш: горілку, пиво, морозиво?"
"Я - людина!!!" :mad:

Файна стратегія, аби відчепилися нарешті.

Доречі, а хто така Ганна?!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Іванович
Дописувач
**



Повідомлень: 91
Зареєстрований: 2-12-2003
Нема на форумі

Настрій: Весняно

[*] написано 4-12-2003 у 19:52


Цитата:
Першим відправив користувач Volodymyr
я прийшов :)

повторюю - термін "етнізм"/"етніст" вигадав я, в одній із суперечок про націоналізм. а чому перестав бути націоналістом - я не можу доводити людям, що я націоналістом за британською енциклопедією, а не брокгауза та єфрона. і для мене завше основним є залишитися людиною - моя думка.

невже справді так необхідно себе з ідентифікувати з якоюсь ідеєю, невже не варто залишатися лище володимирами, олексіями, наталками, ганнами, остапами?


Ну звичайно файно бути просто Остапом.
Володимире, чи має Ваш термін щось спільного з "Этнос".
Цей термін був широко розвинутий в теоріі Л.Н. Гумилёва.




Виправте, навчіть як правильно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 4-12-2003 у 20:10


Я зрозуміввв! :sing:
Етнізм - це ефемізм! :rolleyes::lol:
(ух ти, римі навчився, мабуть слід чолопати на Забавку :lol: )
Ну, типу як в анекдоті: Вася мені на голову відро цементу, а я му (ввічливо): "Васю,ти не правий!" :saint:




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 4-12-2003 у 20:44


Ігор Мартинів
-------------------------------------------
Амстера вважає націоналістів шовіністами (мабуть не того начиталася і наслухалася), а Пелещишин вважає патріотами.
****************************************************
о! ключове слово не того начиталася. не люблю я філозофії та інші подібні науки :) бо термінологія загальноприйнята відсутня. у наведеному мною треді, та й наведених фіш посиланнях (дуже дякую @->->---) маємо різні тлумачення - то хто скаже, яке з них є правильним? :)

Dmy
-------------------------------------------
.................................
****************************************************
білявчик, білий, не етнічний українець, давно не спудей, звісно пиво! :) багряна (прізвище) - поетеса, а що? :)

Остап Іванович
-------------------------------------------
Ну звичайно файно бути просто Остапом.
Володимире, чи має Ваш термін щось спільного з "Этнос".
Цей термін був запропонований одним з російських істориків.
****************************************************
звісно має :). бачите, я не є етнічним українцем у повному сенсі цього слова. моє українство - то є цілком свідомий вибір ідентифікувати себе саме з українським народом. я люблю українську мову, культуру, історію, тощо... :) саме тому я і називав себе націоналістом. потім став етністом - але це вже скоріш як жарт :).
я і не претендую на славу першовідкривача ;)




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 4-12-2003 у 20:46


to Остап Іванович
гляньте u2u :)




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Едуард
Новак
*



Повідомлень: 25
Зареєстрований: 24-10-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: звичайний

[*] написано 4-12-2003 у 20:47


Цитата:
Першим відправив користувач fish
Енциклопедія каже:
НАЦІОНАЛІЗМ, ідеологія і політика в національному питанні, база яких - трактування нації як найвищої цінності і форми спільноти. В 19 - 20 ст. націоналізм виявляв себе як могутня об"єднуюча сила в боротьбі за національну свободу в Європі, а згодом і в Африці, Азії і Латинській Америці. Націоналізм, коли він поєднується з ідеєю національної вищості й виключності, часом набуває крайніх форм (шовінізм), наближається до расизму і призводить до гострих міжнаціональних конфліктів.
http://dic.academic.ru/misc/enc1p.nsf/ByID/NT00007E52 - взято в енциклопедії. Порівняйте з http://brokgauz.academic.ru/misc/brokgauz.nsf/ByID/NT0000398A
зверніть увагу на http://libereya.ru/public/nacionalism.html - тут представлене трактування терміну, прийняте в різних країнах.


Таким чином, що першооснова у визначенні, а точніше у тих хто дає ці визначення.
Всі інші, як постулати, вибирають ті тлумачення , які їм до вподоби. "Націоналізм" - добре/погано, "інтернаціоналізм" - погано/добре.
А ось хто має право давати такі "загальновизнані" тлумачення?




------------------------
А?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-12-2003 у 22:03


2 Володимир

В наведеному треді присутні означення які містять судження.
Тобто тут бачимо термін-пояснення/база-стисла історія
Там бачимо - термін-засудження
Тобто там фактично і означення нема як такого. І не дивно, бо наведене - здобуток ідеології країн вважають н. загрозою державності - Германія та Радянськиі Союз.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 4-12-2003 у 22:08


навіть ці посилання вже розходяться у тлумаченні, до того ж там є цитата з британської енциклопедії... :)

все одно суть не змінюється - немає спільного знаменника, до котрого можна звести ці тлумачення! ;)




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-12-2003 у 22:22


В такому разі треба вийти на націоналістичні організації і подивитися програми. Тема присвячена насамперед нашим націоналістам.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 4-12-2003 у 22:43


Володимире, етнізм - то реальне поняття. І тій дискусії Ви просто назвали відчуття правильним словом :)
Хотіла я пошукати об"єктивних наукових джерел із визначеннями, але то, мабуть, фікція. Єдині пристойні визначення - з "Британіки" та декількох російськомовних джерел. :( Але то пусте :) Бо я свою думку таки висловила
Дуже багато трапляється джерел про "український націоналізм" http://www.inshi.info/txt/nationalism2.html#1
І ще пораджу почитати цікаву книжечку Ернест Ґелнер "НАціі та націоналізм". Це одна думка, але , може. комусь припаде до душі :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Іванович
Дописувач
**



Повідомлень: 91
Зареєстрований: 2-12-2003
Нема на форумі

Настрій: Весняно

[*] написано 4-12-2003 у 22:50


Цитата:
Першим відправив користувач Asmera
Володимире, етнізм - то реальне поняття. І тій дискусії Ви просто назвали відчуття правильним словом :)
Хотіла я пошукати об"єктивних наукових джерел із визначеннями, але то, мабуть, фікція. Єдині пристойні визначення - з "Британіки" та декількох російськомовних джерел. :( Але то пусте :) Бо я свою думку таки висловила
Дуже багато трапляється джерел про "український націоналізм" http://www.inshi.info/txt/nationalism2.html#1
І ще пораджу почитати цікаву книжечку Ернест Ґелнер "НАціі та націоналізм". Це одна думка, але , може. комусь припаде до душі :)


Це одне з джерел, "нажаль" російське:
http://www.kulichki.com/~gumilev/EAB/eab01.htm




Виправте, навчіть як правильно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 5-12-2003 у 09:55


Маленьке зауваження: чому в якості джерел я брала енциклопедії, а не наукові роботи. Енциклопедії дають узагальнене тлумачення, часто з описом походження й видозмін терміна. Головне - незалежне (якщо це не велика радянська енциклопедія, звісно).
Наукові роботи... всі ми з таким знайомі за час спудейства. На початку там приділяється окрема увага означенню ключових понять: під таким-то терміном ми розуміємо те-то, під тим - те-то. Для чого це робиться? щоб уникнути багатозначності тлумачення, що є досить звичною проблемою для багатьох наук. Таким чином, представлена в наукових роботах термінологія найбільше стосується внутрішнього користування і користуватися ними варто тільки в поєднанні і порівнянні з іншими.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1529
Реклама: