Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  11    13    15  ..  19
Автор: Тема: Куди інтегруватися?
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 21-11-2005 у 13:31


Дехто вважає, що існує певна проблема в проінформованості населення України про вигоди євроунії. Можливо це і так. Однак зараз, коли поляки вже доволі тривалий час мають таке бажане для нового уряду єврочленство, проблема з інформуванням майже знята. Маю доброго знайомого у Вроцлаві. До євроунії він мав свій невеличкий (головне що свій) чесний, легальний бізнес вантажних перевезень. Зараз цього бізнесу вже немає. І немає не тому, що він погано працював, а тому, що на ринок Польщі прийшли більшпотужні конкуренти (не більшякісні, а саме багатші). Зараз людина, що до євроунії мала пристойні заробітки на свому бізнесі опинилася близька до жебрацтва. Він був змушений найнятися до іншого господаря і отримувати копійки аби хоч якось жити. І таких прикладів є маса. Виникає цілком закономірне питання: чому так? Спробую відповісти: ринок Польщі на момент вступу до Євросоюзу не був готовий до самостійного існування у ринку Євросоюзу. Статки поляків не йшли у порівняння із статками німців, а тому останні досить просто витіснили їх із малого та середнього бізнесу.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 21-11-2005 у 14:30


А хіба таке саме не стається і в умовах однієї окремо взятої країни? З'являється конкурент, який з тих чи інших причин є привабливішим для споживача даного товару чи послуг. Напевно німецькі конкуренти Вашого знайомого пропонували нижчі ціни, якщо саме це Ви мали на увазі під "більшою потужністю". Якби Україна вступала до Унії, такий польський досвід можна врахувати і в певний спосіб захистити дрібний бізнес.

Подібні страхи перед вступом до Унії були наприклад і в Словаччині, тільки там боялися, що іноземці, переважно австрійці, почнуть масово викупляти нерухомість, що приведе до стрімкого росту цін. Насправді такого не сталося, більше того, нерухомість якраз здешевіла внаслідок приходу іноземних інвесторів, які спеціалізуються на будівництві і західних банків з низькими кредитними ставками.

Але я веду до того, що в даний час під прикриттям ніби-то турботи про вітчизняного виробника обмежують імпорт якіснішого і/або дешевшого товару. Це веде до: а) той дешевий товар, що завозять, є дійсно "занадто дешевий", тобто неякісний, часто це некондиційний товар, який йде за безцінь, тому на ньому ще можна в Україні щось заробити (і взагалі його продати), навіть сплативши ріжні податки, мита і хабарі, і б) пізніше страшать, що як вступимо до Унії, то всі товари в Україні такі будуть. Таким чином дійсно захищають не споживача, а виробника неякісного і дорогого товару. Візьмем наприклад ситуацію з автомобілями в Україні.

Далі, не треба забувати не тільки скільки споживач платить, але і за що платить. Припускаю, що може в Україні можна купити наприклад взуття дешевше. Скільки років гарантії дає український продавець взуття на свій товар? Якщо зимове взуття, куплене в листопаді, в березні розлізеться, продавець поверне заплачені гроші в повному обсязі? А одним із законів, що діють в Унії, є власне спрямований на захист споживачів - на всі товари повинна поширюватися гарантія не менше року. Очевидно, що власники малого бізнесу з такого закону не в захопленні, і скаржаться, що раніше було ліпше. Але для споживача якраз це краще.

І таких прикладів є багато. Будь-яке нововведення, яке покращує життя одним, погіршує життя іншим :) Просто високий рівень життя в країні не береться з повітря - це завжди є вища відповідальність і ретельність в роботі громадян цієї країни. І очевидно, що знайдуться громадяни, які не відмовляться від свого не зовсім відповідального ставлення до роботи на користь підвищення життєвого рівня.




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 21-11-2005 у 14:56


Що заваджає Україні ввести у себе законодавство яке спрямоване на захист споживача? Що заваджає нам залучити західних інвесторів до розбудови бізнесу? Наш чисто український владний наплювізм і бізнесова культура рідних підприємців. Я не вірю, що піднявши ціни до рівня європейських наш підприємець підніме платню своїм працівникам до відповідного рівня. Не дасть рідна національна хвороба. Я не проти євроінтеграції. Це річ є навіть дуже добра. Але її потрібно робити нпе зараз, а коли ми вже будемо жити на відповідному рівні. Коли в Україні вже цілком викристалізується середній прошарок, котрий в стані купити авто, не дуже шикарне помешкання, меблі, хатню техніку і при цьому не залізти років на 30 в борги чи кредити. Коли рідна економіка нарешті запрацює на цю державу, а не на російські, індійські, німецькі і т.д. компанії. На це все потрібен час. Якщо ми ввійдемо причепом в Євросоюз, то і ставитися до нас будуть як до причепа. Досвід знищення польського дрібного бізнесу ми не врахуємо, даю гарантію, бо часу забракне. Є певна інертність до виконання законів. Приймуть якусь законодавчу базу, до неї потрібен час звикнути а потім ще потрібен час, щоб почати виконувати. Це програма не на рік-два, а на 10-15. Крім того, ніхто крім нас не буде займатися проблемами внутрішніми (нелегальна міграція, низький рівень життя, дрібний бізнес іт.д.) від України будуть тільки вимагати прийняття законодавства, що базується на європейському і його дотримання. Як дотримуються закони у нас - всі прекрасно знають. Не час ще нам у Євросоюз.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Чорнобиль
Академік
****



Повідомлень: 912
Зареєстрований: 11-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Агресивний

[*] написано 21-11-2005 у 14:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Будь-яке нововведення, яке покращує життя одним, погіршує життя іншим :)


Згоден. Недавно була файна програма "Чи на п"ять?" на 5-му про вступ до СОТ. Хто вміє робити висновки, той зрозумів, що при всіх програшах окремих людей, родин, міст і галузей промисловості загалом Україна і її населення виграє від вступу до СОТ. Оце і є завдання уряду: аналізувати, де є більша суспільна користь і в тому напрямку рухатись (при цьому, звичайно, ж не забуваючи зробити так, щоб ті, хто залишаться в програші не залишились зовсім ні з чим!).




Виявити мудрість у чужих справах набагато легше, ніж у своїх власних. (Франсуа де Ларошфуко)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 21-11-2005 у 15:34


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
Що заваджає Україні ввести у себе законодавство яке спрямоване на захист споживача? Що заваджає нам залучити західних інвесторів до розбудови бізнесу? Наш чисто український владний наплювізм і бізнесова культура рідних підприємців. Я не вірю, що піднявши ціни до рівня європейських наш підприємець підніме платню своїм працівникам до відповідного рівня. Не дасть рідна національна хвороба. Я не проти євроінтеграції. Це річ є навіть дуже добра. Але її потрібно робити нпе зараз, а коли ми вже будемо жити на відповідному рівні.


А це все, що Ви навели, і є необхідною передумовою євроінтеграції. Ситуація в країні і її законодавство повинні відповідати вимогам Унії вже до моменту вступу. А ціни до рівня європейських треба не піднімати, а опускати :) Особливо якщо дійсно врахувати, скільки при тій ціні заробляє найманий працівник в Європі і в Україні.

Для утворення середнього класу зокрема треба то, що я вже згадав. Наприклад, я чув, що в Україні зараз старий Жигуль 2101 чи рівноцінний але в доброму стані коштує 1500-2000 долярів. То правда?




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 21-11-2005 у 15:37
Тарас Возняк: Головним торговим партнером України є ЄС, а не Росія


«Головним торговим партнером України є ЄС, а не Росія», – заявив сьогодні, 21 листопада, політолог, головний редактор культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк під час прес-конференції у Львові.

За його словами, 36% зовнішньої торгівлі України здійснює з країнами ЄС. «З Росією ж відсоток менший, при чому щороку він падає на 3%. 57% зовнішніх інвестицій в Україну також здійснюють країни ЄС, а Росія – лише кілька відсотків. Тому не потрібно говорити, що наш головний торговий партнер – Росія. Це – країни ЄС. Європейська унія сама нас затягує, поглинає, виводить на свої ринки», – підкреслив Т.Возняк.

Джерело: Західна інформаційна корпорація




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-11-2005 у 19:34


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
Я не вірю, що піднявши ціни до рівня європейських наш підприємець підніме платню своїм працівникам до відповідного рівня

І то будуть його проблеми. Бо якщо працівники виявляться фаховими і достойними європейських зарплат, то при відкритій, інтегрованій економіці вони пішлють нашого підприємця в ... "податкову інспекцію", а самі влаштуються на роботу до підприємця ненашого. І той їх візьме (якщо працівники виявляться кращими за його). Не бачу, чому ні.
Цитата:
Я не проти євроінтеграції. Це річ є навіть дуже добра. Але її потрібно робити нпе зараз, а коли ми вже будемо жити на відповідному рівні. Коли в Україні вже цілком викристалізується середній прошарок, котрий в стані купити авто, не дуже шикарне помешкання, меблі, хатню техніку і при цьому не залізти років на 30 в борги чи кредити

Мені це нагадало анекдот: "От коли навчитеся стрибати з вишки, вам воду в бассейн наллють!"
Що ж до кредитів я не був би таким категорисчним: пригадується, в багатьох країнах брати кредит з юння і розплачуватись по ньому чи не все життя - цілком нормальна практика, навіть для досить заможних родин. Справді, якщо можна позичити гроши і купити все, що треба, відразу, нащо чекати роками?

А Вітчизну тим часом, попри наши суперечки потроху інтегрують. Принаймні, створюють умови. Гамериканська нижня палатка нарешті відминила стосовно України поправку Джексона-Веніка (ну, там ще нагорі хлопці сидять - означених паперів чекають, папа Президент підписати мають, але не будемо зациклюватись на дрібницях).
Не минуло і 32 років (чи то пак - 14). І шо характерно, відразу знайшлися добрі души посеред політологів, які задригали ніжками, засучили ручками і заволали, що так ніц доброго не вийде, а треба, щоб янкі підсуєтилися і похєрили цю ганьбу також по відношенню до Великої Расєї. А інакше нас (їх) мало влаштовує! І шо цікаво - то були не Вітренко з Базилюком, як може, хтось подумав, а, начебто, культурні люди, навіть українську мову знають! Через раз користуються. Власне, це був такий собі пан Анд. Єрмолаєв, власним язиком! Особисто мене такий щирий прояв братерської любові розчулив аж до соплей (хоча, цілком вирогідно, це просто нежить)!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ткач Віталій
Новак
*



Повідомлень: 8
Зареєстрований: 17-11-2005
Місто: Дубно
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-11-2005 у 20:36


Нікуди не інтегруватись - треба самим вміти господарювати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Кутузік
Дійсний член
***



Повідомлень: 125
Зареєстрований: 20-2-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Цьомчик

[*] написано 9-12-2005 у 17:55


Інтегруватись ( в розумінні співпрацювати) необхідно зі всіма, з ким можливо.
Товарообіг нарощувати по максимуму зі всіма сусідами і не сусідами.

Всі хаяли Кучму за багатовекторність, але я ніколи не розумів чому?
Економіка повинна диктувати умови політиці.




Португалія - не Іспанія!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Vladymir Kovrigin
Заблокований




Повідомлень: 11
Зареєстрований: 1-1-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 14:45


Nikuda ne nado integrirovatsja
Nado vosstanavlivat' velikuju stranu, pobedivwuju Hitlera - USSR
Stranu, s lu4wim obrazovaniem i sportom, stranu s sil'noj armiej i besplatnoj medicinoj
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Ільчишин
Модератор
******



Повідомлень: 473
Зареєстрований: 26-12-2005
Місто: Львів-Наукова
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 15:04


Ну да. І піти під крило великого брата-москаля? Треба в ЄС нам і тоді ми можем дотягнутись до Європи. Мені подобається їхній рівень життя. Навіть та сама Польша за 10років дуже сильно змінилась. Я хочу для України такої самої долі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Vladymir Kovrigin
Заблокований




Повідомлень: 11
Зареєстрований: 1-1-2006
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 15:10


Цитата:
Originally posted by Тарас Ільчишин
Ну да. І піти під крило великого брата-москаля?

Не москаля, а русского
Я ж вас Хохлами или гуцулами не называю
Цитата:
Originally posted by Тарас Ільчишин
Треба в ЄС нам і тоді ми можем дотягнутись до Європи. Мені подобається їхній рівень життя. Навіть та сама Польша за 10років дуже сильно змінилась. Я хочу для України такої самої долі.

Вы были в Польше?
К тому же, не факт, что такая судьда ждет и Украинские земли
Все страны бывшего Восточного блока берут в НАТО и ЕС как кордон от России, дабы она не возродилась в СССР
Правда с такой сволочью как Путин этого не случиться
Южную Осетию он уже сдал
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Ільчишин
Модератор
******



Повідомлень: 473
Зареєстрований: 26-12-2005
Місто: Львів-Наукова
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 15:15


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Vladymir Kovrigin
Вы были в Польше?
К тому же, не факт, что такая судьда ждет и Украинские земли
Все страны бывшего Восточного блока берут в НАТО и ЕС как кордон от России, дабы она не возродилась в СССР
Правда с такой сволочью как Путин этого не случиться
Южную Осетию он уже сдал


Звичайно, що був. Мені подобається їхнє ставлення до свого народу. В них культура дуже помінялась і я би хотів, щоб Україна в багатьох речах на них рівнялась.

Росія -- це імперія, а кожна імперія має свій час.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-1-2006 у 15:17


Користувача Vladymir Kovrigin за порушення правил форуму (мова спілкування) блоковано

Тараса Ільчишина я прошу більше не вживати зневажливих назв інших націй.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 2-10-2006 у 13:35


Одне цікаве посилання щодо вибору геополітичних орієнтирів:
http://telegraf.lv/index.php?gid=26&id=25122
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-10-2006 у 15:10


А ось що думають поза Форумом
Цитата:
Вибираючи один із трьох можливих шляхів розвитку України, майже половина (47,1%) опитаних віддає перевагу інтеграції з Росією і країнами СНД.

Такі дані соцопитування, проведеного центром "Софія" з 9 по 17 вересня.

Близько чверті (24,2%) респондентів вважає, що Україні варто спиратися тільки на власні ресурси і зміцнювати незалежність.


http://pravda.com.ua/news/2006/10/5/48559.htm




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 16-10-2006 у 09:26


Ця стаття охоплює майже усі варіанти, що тут розглядаються:

http://igls.com.ua/analytics/1201/?prn=1
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 16-10-2006 у 18:40


Нова подія, читайте тут pravda.com.ua/news/2006/10/16/49076.htm
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 9-4-2007 у 16:20


Ще пару слів про можливі наслідки глобалізації:
http://www.za-nauku.ru/?mode=text&id=1362
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 10-4-2007 у 04:15


Не дуже розумію, який стосунок має статейка з російського шовіністичного ресурсу про те як "пейсато-носаті" банкіро-шапіро організовують голод в Канаді до теми "Куди інтегруватися?" Україні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-4-2007 у 15:10


І я теж, зі свого боку, дякую Сергію за лінк ;): доки читав - враження, що у дитинство повернувся - найсправжнісінька передовиця газети "Правда", коли вона ще була головним паперовим органом Совдепії. Можливо, автор - російсьий політтехнолог Наташи Ве? Бо виглядає дюжо схоже. І прізвище у нього промовисте - Краснов (люди кажуть: "Бог шельму мітить" )! Цікаво також, що на сайті, який з якогось дива, але називається "За науку", цьому автору навіть "паперової" наукової відзнаки не придумали. Хоча би пошуачем назвали, а то якось воно непереконливо.

Звичайно, після прочитання не захочеш ніякої глобалізації, бо ще, як часто у нас трафляє, повернеться глобалізація не тим боком - і опинишся з товаришем Красновим на одній Землі, і не буде на то жодної ради.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 10-4-2007 у 17:03


Цитата:
Часто младенцы рождаются с малым объемом мозга и другими физическими изъянами. Из средств информации известно, что, например, в Киеве в последние десятилетия каждый пятый новорожденный страдал такими врожденными дефектами.

Загалом стаття переконливо написана, але процитований фрагмент перекреслює все. Після такої дурниці решті просто не віриш.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 10-4-2007 у 18:50


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цікаво також, що на сайті, який з якогось дива, але називається "За науку"


Я думаю, що малося на увазі "Поза науку". Але оскільки в російській такі відтінки як "поза" і "за" передати неможливо то в них і вийшло просто "За науку" ;)

2 tysovska
Дякую за цитату бо мене стало дочитати десь тільки до середини.

А взагалі стаття лише в міру смішна. Траплялися мені і більш ідіотичні. Хоча раз уже дійшло до цитування то прошу дуже, ще один перл:
Цитата:
Боб Шапиро, которого знающие люди называют «очень подозрительным директором» ( что здесь подозрительного, вполне ясно )"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрко Ґоґіто
Новак
*



Повідомлень: 9
Зареєстрований: 27-4-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-4-2007 у 15:55


Чому в НАС виникає запитання куди інтегруватись?
І чому всі такі впевнені шо нас чекають в Європі?

Суспільство треба міняти, а не міжнародні стосунки(інтеграційні процеси і т.д.)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 28-4-2007 у 08:18


Тому і виникає, що невпевнені.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  11    13    15  ..  19

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 1737
Реклама: