Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: виділенка
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-1-2004 у 13:53
виділенка


Збираюся ставити собі виділенку. На моїй вулиці є площадка Уарнету, до неї метрів 100. Сказали, що можна по езернету військовим кабелем. Та є велике "але" - за підключення потрібно заплатити 200 мертвих президентів. На роботі підключилися саме так, та особисто - жаба дусить віддавати такі гроші. Питався, чи планується здешевити вартість підключення - сказали "побачимо". Місячна абонплата потім буде 50 грн., включено 200 метрів або ж 2000 метрів від 4 до 7 ранку. Скажіть, чи віддали би ви 200 баків за підключення?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-1-2004 у 14:51


В ідеалі добре було би з кимось зі сусідів скооперуватися.
Думаю, що віддати можна (якщо справді є потреба). Треба лише порахувати за скільки часу окупиться. Ви ж скількісь грошей тратите зараз, можете знати скільки прокачуєте інформації, і скільки це потім буде коштувати по виділеному каналу. І порівняйте реальну та оцікувану величину затрат.
І тоді оцініть за скільки часу канал Вам окупиться (і чи взагалі окупиться). Якщо термін розумний (як на мене - розумний то до півроку), то брати варто.
Ще важлива "модель використання інтернету користувачем". Я наприклад, не впевнений,що сучасні швидкісні виділені підключення суттєво вигідніші за діал-ап за умов:
- хорошої цифрової АТС
- грамотного користання броузерами, файрволами і тп
- відсутності "спеціальних" вимог до підключення

Проте є купа додаткових факторів, серед яких є і на користь і не на користь "виділенок".
Один мінусовий штрих - певна небезпека, зокрема:
- ураження компютерів блискавкою через погане прокладання та заземлення каналу (тут на Форумі одна така жертва є точно)
- привабливість для хакерів і спамерів як потенційна площадка для організації атаки (призводить до значних втрат трафіку та коштів відповідно). Аналогічно з троянами типу МСБласта. Також таку жертву (і не одну) знаю.
- Необхідність додаткових монтажних робіт і, як наслідок, привертання зайвої уваги квартирних злодіїв.

Плюсів правда також вистачає. Але то вже нехай самі провайдери їх описують (вони тут бувають на Форумі, але на жаль ще не сказали свого слова)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-1-2004 у 15:22


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
В ідеалі добре було би з кимось зі сусідів скооперуватися.


Так воно мабуть і буде :)

Цитата:

Думаю, що віддати можна (якщо справді є потреба).


Мене більше муляє те, що ця вартість підключення (200 тугриків) є імго завищеною відносно реальної собівартості кабеля+робота. Саме це мене цікавить. Я не знаю вартості військового кабеля (що це взагалі таке - яке на ньому маркування, виробник, технічні характеристики) і не можу оцінити вартість прокладання ~100 м кабеля повітрям. Якщо хтось може тут щось сказати - скажіть, будь ласка. Також хотілося би побачити пост від працівників провайдерів, а особливо з Уарнету.

Цитата:

Треба лише порахувати за скільки часу окупиться.


Не те щоб я був "багатенький Буратіно", але смакуючи щодня на роботі виділенку, вирішив - 50 грн./міс. це фігня. Маючи досвід інтернетної "дієти" на роботі - обмеження себе і своїх юзерів заради вписування у встановлений шефом фінансовий ліміт, я впевнений, що зможу вписуватися і вдома. Тому ставити вдома хочу однозначно - гризе лише імго невиправдана вартість підключення.

Цитата:

Ще важлива "модель використання інтернету користувачем". Я наприклад, не впевнений,що сучасні швидкісні виділені підключення суттєво вигідніші за діал-ап за умов:
- хорошої цифрової АТС


В мене 35-а АТС, та ще й на блокіраторі. Лише вночі може бути 28800, а вдень - додзвін з 20-ї спроби, 24400 і часом навіть 50 б/с... :-( (Уарнет, ПоліНет).

Цитата:

- грамотного користання броузерами, файрволами і тп


Тобто обрізання банерів, небажаних пінгів, іншого некорисного трафіку. Може ще щось?

Цитата:

- відсутності "спеціальних" вимог до підключення


Цього не зрозумів.

Цитата:

Проте є купа додаткових факторів, серед яких є і на користь і не на користь "виділенок".
Один мінусовий штрих - певна небезпека, зокрема:
- ураження компютерів блискавкою через погане прокладання та заземлення каналу (тут на Форумі одна така жертва є точно)


Що ж, проти цього справді не знаю, як захиститися. А згадана жертва що скаже? Може хтось інший вже захистився?

Цитата:

- привабливість для хакерів і спамерів як потенційна площадка для організації атаки (призводить до значних втрат трафіку та коштів відповідно).


На роботі все настроював сам (лінух і фрібсд) і поки що не хакнули (все ж пов'язую це насамперед з моїм статусом Невловимого Джо, тобто кому я потрібен?), та й в мене не є open relay на MTA... Тобто цим мене не злякати.

Цитата:

Аналогічно з троянами типу МСБласта. Також таку жертву (і не одну) знаю.


А що робить цей троян? Він *ніксовий? Бо на кожній віндовій машині в мене стоїть AtGuard і ніде немає аутглюка.

Цитата:

- Необхідність додаткових монтажних робіт і, як наслідок, привертання зайвої уваги квартирних злодіїв.


З цим також не знаю, що робити. Може комусь прокладали повітрям кабель, то скажіть, там що - приїжджає пожежна машина і збирає купу натовпу?

Цитата:

Плюсів правда також вистачає. Але то вже нехай самі провайдери їх описують (вони тут бувають на Форумі, але на жаль ще не сказали свого слова)


Плюси вже понюхав, помацав і збираюся ними скористатися. Та жаба дусить і 200 долярів не дозволяє віддати!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 31-1-2004 у 16:15


Цитата:

Плюси вже понюхав, помацав і збираюся ними скористатися. Та жаба дусить і 200 долярів не дозволяє віддати!

Свого часу я пробував підключитися до по виділенці, при умові що відстань була метрів 50.
Ну півроку тому за це хотіли орієнтовно 60-70 $ .
Але потім були дуже довгі переговори, і в підсумку я дочекався того що мій телефон перевели на абонплату в 10 грн, і я забув про рахунки в 100 грн :)
Ну і про иділенку якось само собою забулося..
Мені та виділенка зараз вдома абсолютно без потреби.
IMHO 200 $ забагато.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-1-2004 у 16:20


Цитата:
Свого часу я пробував підключитися до по виділенці, при умові що відстань була метрів 50.
Ну півроку тому за це хотіли орієнтовно 60-70 $ .


Це був Уарнет? КобЕль мали повітрям прокладати? Езернет?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-1-2004 у 21:51


Цитата:
Що ж, проти цього справді не знаю, як захиститися. А згадана жертва що скаже?

Певний час після удару блискавкою жертва нічого не могла говорити на Форумі взагалі :). А компютер згорів наніц. Прийшлося новий брати. Кабель лежав по даху, наскільки я пригадую. Довжина була метрів 200. Аналогічний випадок знаю і на Сихові.

При спільному зі сусідом підключенні не забудьте про білінг. Кожен повинен платити за свій трафік. Запитайте провайдера, чи він надасть окремі адреси усім споживачам. Ну і треба буде мати якийсь (постійно ввімкнутий!) комутатор/концетратор.

Якщо ви фахівець, то звичайно хакери чи трояни навряд чи створять проблеми, хіба по недогляду. Типу включеного анонімного доступу по ftp (знаю випадок, коли на такий комп закачали понад гігабайт фоток. З трафік потім довелося платити).

Про МСБласт і результати його діяльності було тут
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1415

прокладатимуть кабель звичайно не пожежники, але теоретично шуму може вистачати (типу майстрів на даху, сверління дір і тп). Але якщо сусіди знають що у вас компютер, то навряд чи це щось змінить. Хоча... Злодії як правило люди "темні", і можуть подумати, що ви щось ТАКЕ в хаті маєте..

Але, чесно кажучи, я думаю, що альтернативи у Вас (з таким телефонним звязком) просто нема.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 1-2-2004 у 00:44


Якщо кабель воздушкою - однозначно на вході має висіти розрядник для захисту від блискавок. Коштує недорого, а залізо рятує деколи.

Альтернативою може бути радіоінтернет - http://www.radiolan.lviv.ua/





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-2-2004 у 11:28


Цитата:

Скажіть, чи віддали би ви 200 баків за підключення?

Якщо скооперуватися з сусідами, то може й варто. Сам би я собі того мабуть не ставив (мені не потрібно стільки нету). З іншого боку якщо хочеш багато качати, то може карще взяти фарлепівський колбек? і ставити наніч? 200 метрів - це приблизно 40 годин дайл-апу. Треба рахувати.
Як на мене 200 за підключення - трохи забагато!




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 1-2-2004 у 12:46


Цитата:
Першим відправив користувач Юра
200 метрів - це приблизно 40 годин дайл-апу.


А 2000 метрів (від 4 до 7 ранку) - це виходить 400 годин даял-апу :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 1-2-2004 у 13:06


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
При спільному зі сусідом підключенні не забудьте про білінг. Кожен повинен платити за свій трафік.


Якщо йдеться про один пакет (200 метрів на двох), то це мають бути справді довірливі відносини між сусідами. Чи так буде - не знаю... На сквіді підрахунок ведеться легко за допомогою sarg, а от для пошти буде складніше...

Цитата:

Запитайте провайдера, чи він надасть окремі адреси усім споживачам.
Ну і треба буде мати якийсь (постійно ввімкнутий!) комутатор/концетратор.


Тут знаю і сам, надати-то надасть, але... Щоби дати двом користувачам на одному кобЕлі різні пакети (по 200 метрів кожному), наскільки мені сказали в Уарнеті,потрібно щоб до площадки (до мого домашнього сервера або ще краще - до світча) був постійний доступ для вирішення технічних проблем. Тобто тут підійшла би наприклад шафка (та що з коридорними пробками на сходовій клітці) на колодці і зі спільним світчем всередині. Та ми в різних під'їздах, тому навіть і не знаю, як це вирішити.

Також здається можна щоб другий користувач не брав пакет, а взяв наземну айпішку, тоді би платив по 24 чи по 28 коп. за метр (ну і вдесятеро дешевше від 4 до 7). Та все одно потрібно вирішувати, як там з постійним доступом уарнетівців до світча.

Цитата:

Якщо ви фахівець, то звичайно хакери чи трояни навряд чи створять проблеми, хіба по недогляду. Типу включеного анонімного доступу по ftp (знаю випадок, коли на такий комп закачали понад гігабайт фоток. З трафік потім довелося платити).


Не те щоб я був фахівцем. На роботі в нас спочатку був лише даял-ап, та потім вирішили встановити виділенку і я став за сумісництвом гадміном за відсутності кращої кандидатури. За рік вже чогось та й навчився... Звичайно, з фтп це був би справді прокол :-)

Цитата:

прокладатимуть кабель звичайно не пожежники, але теоретично шуму може вистачати (типу майстрів на даху, сверління дір і тп). Але якщо сусіди знають що у вас компютер, то навряд чи це щось змінить. Хоча... Злодії як правило люди "темні", і можуть подумати, що ви щось ТАКЕ в хаті маєте..


Мда... як подумаю, що шпана примітить мою хату... Хоч нема що такого брати... Тут справді треба якось якнайменш привертати увагу. Чув ще про такий варіант як прокладання звичайного телефонного кабелю від укртелекому і встановлення двох модемів в режимі виділенки. Там щось коштуватиме ~800 грн. за прокладання лінії і плюс ~10 грн./міс. абонплати, або ж ~1200 грн. за раз і без абонплати. Хто вже мав справу - уточніть, або в понеділок дзвонитиму в укртелеком.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 1-2-2004 у 14:03


Захочете самостійно робити з сусідом мережу з концентратором, зауважте, що:
1) до 200$ треба додати вартість концентратора,
2) до 200$ треба додати вартість страховки на випадок викрадання концентратора з горища (або вартість засобів захисту концентратора :) ),
3) можуть виникнути проблеми з взаєморозрахунками між сусідами (вирішувати ці та інші проблеми - Вам)
4) інші згадані застереження ...

Якщо є кілька бажаючих підключитись, спробуйте пошукати невеликих провайдерів - перекупщикив трафіку. Їх орієнтовні ціни: 80-100 грн підключення, 0.25 грн - 1 МБ, абонплата - 25 грн (100 МБ).
Вони інколи на форумі бігають :) .




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 12-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Замаханий

[*] написано 3-2-2004 у 11:54


Попробую стисло відповісти на всі питання:
1$ за метр протяжки - це не дуже дорого. В нього входить: вартість кабелю - 2 грн, різні там розтяжки, мачти, троси (кабель на велику відстань треба підвішувати до тросу). Також в це входять (неофіційно) хабалі нашим добрим службовцям з міськради за дозвіл проведення таких робіт.
Звичайно, можна щось придумати дешевше, але тоді треба знати адресу, куди тягнеться ethernet. 1$ - то середня ціна.
Тепер щодо кооперації з сусідами:
варіант 1: (користувач-фахівець) - тягне до себе кабель (200$), ставить в квартирі сервер (150$), настроює облік (правда порада щодо програми SARG- погана - він не все рахує). Потім формує власну локальну мережу (100$), в якій роздає сусідам інтернет трохи дорожче (скажімо 40коп/мб). Є трохи початкових капіталовкладень, але потім, нічого практично не роблячи можна мати спокійно прибуток в 150-200$/місяць.
варіант 2: Знаходите побільше сусідів, і між ними розкидаєте тих 200$ за прокладку кабелю, а далі всім займається провайдер.
Щодо шпани - то моя думка, що комп'ютер - це не така зараз річ, яка стоїть тільки в одиниць. Крадуть автомашини, коштовності. А з крадіжкою компютера можна "нарватися" на Pentium I -233, якого потім ще і викинути буде проблема :)
Варіант з окремим телефонним кабелем від Укртелекому вийде дорожче. 800грн - спочатку, по 20грн/міс (в середньому), 2 модема мінімум по 75$.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 63
Зареєстрований: 10-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: заклопотаний

[*] написано 25-2-2004 у 12:46


Якщо автора теми ще цікавить дилема дешевшого підключення по виділеній лінії,
відпишіть мені на u2u - спробую допомогти Вам... :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 1-3-2004 у 12:11


Цитата:
Першим відправив користувач vovka
я дочекався того що мій телефон перевели на абонплату в 10 грн


Будь ласка, розкажи "покрокову стратегію" для переведення телефону на абонплату 10 грн.!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 1-3-2004 у 17:05


Цитата:
Першим відправив користувач Efes
Цитата:
Першим відправив користувач vovka
я дочекався того що мій телефон перевели на абонплату в 10 грн

Будь ласка, розкажи "покрокову стратегію" для переведення телефону на абонплату 10 грн.!


Знєш, тут насправді ніякої стратегії не було. Я про то мріяв десь рік. І тут десь в листопаді прийшло з абонплатою.
Справа в тому що моя АТС є стара ( аналогова чи як там, але не декадно -крокова) . І там вроді видали закон за яким час переговорів мають рахувати у секундах. І якраз після того в мене стала абонплата, судячи зі всього тому що моя АТС не в стані порахувати з точністю до секунди :D

Вот.. Проводь собі телефон з якихось старих АТСок :)
Конект в мене нормальний - 33600 на модемі 33600. Качає добре.

Вобщєм чисте везіння..
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 63
Зареєстрований: 10-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: заклопотаний

[*] написано 1-3-2004 у 19:59


Проводь собі телефон з якихось старих АТСок...
Проведення лінії коштує 800 гривень, і який зміст тягнути її із застарілої станції, тим більше, чи взагалі це можливо?.. :rolleyes:
А не краще провести лінію з нової цифрової, типу Фарлепу, і мати додзвін без врахування телефонного зв'язку, га?..
Млин, якщо вже на то пійшло, то за ті гроші виділенку собі можна закинути... :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 1-3-2004 у 21:06


Цитата:
Першим відправив користувач Efes

Що ж, проти цього справді не знаю, як захиститися. А згадана жертва що скаже? Може хтось інший вже захистився?



Нічого не скаже... Прикро було от і все... :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
RedHead
Новак
*



Повідомлень: 28
Зареєстрований: 25-2-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-3-2004 у 01:55


я собі протянув, вірніше замовив телефон від Аркади Х, завтра повинні прийти поставити. Потім беру виділенку віл Уарнету, тому що у них акція: за модеи та канал не платиш - він надається в оренду. Ітого
800грн за тел
300 за виділ
і абонплата: 12грн за тел + 50грн за виділ.
як на мене це найдешева виділенка що є у Львові
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 63
Зареєстрований: 10-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: заклопотаний

[*] написано 3-3-2004 у 17:04


Стосовно захисту від блискавок при підключенні виділенки "повітрям" можна подивитися ось тут та ось тут.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 7-3-2004 у 20:20


А заземлення від блискавок не рятує? Бо в мене на стіні будинку є товстий дріт заземлення, до якого по ідеї мали би під'єднатися при проведенні виділенки.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sashko
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 63
Зареєстрований: 10-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: заклопотаний

[*] написано 9-3-2004 у 11:34


А заземлення від блискавок не рятує?
Подивись "Правила користування" по лінках мого попереднього повідомлення...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2161
Реклама: