Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Квартири, що пустують
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-6-2006 у 15:23
Квартири, що пустують


Те, що зараз ситуація з житлом вкрай важка переконувати напевно не потрібно.
Проте я вже багато раз зустрічав випадки, коли пустують квартири тривалий час, подеколи - багато років.
Так, у моєму підїзді є 4-кімнатна квартира, в якій уже багато років ніхто не живе.
Квартира занедбана, хоча люди кажуть, що власники є.
Напевно, власники десь виїхали в інше місто чи країну, а квартиру завбачливо не продають (ціни ж зростають).
Проте, я думаю, на таке житло, в якому ніхто не живе, мали би ввести дуже суттєвий податок або якось інакше малося би впливати на ситуацію. Якщо власники не живуть самі - то нехай хоч в аренду би здавали.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 4-6-2006 у 18:55


хих... визнаю, що питання дуже суттєве.
але у кожнім вирішенні є свої пакості...
"в аренду здавати"...
воно-то добре...
тільки тут є ще той момент, що тоді треба через якісь організації, що тим займаються і з прораховуванням як прямих прибутків від арендоздачі так і видатків амортизаційних.

тобто, фактично,- спершу зорганізувати фірми по "амортизаційному обслуговуванню".
а то "виїхали за кордон" і "не здають"... це зле.
але от здали, приміром...
а приїдуть, а мешкання в такоооому стані...

тобто
"спершу зорганізувати фірми по "амортизаційному обслуговуванню""(с)
а тоді казати про "вплив на ситуацію"

інфраструктуру сперш треба!




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-6-2006 у 20:03


Цитата:
але от здали, приміром...
а приїдуть, а мешкання в такоооому стані...


Ти правий, це проблема.
Проте у згаданому мною випадку хату кілька раз уже бомжики обживали, з відповідними наслідками для квартири.
А ще мені знайомий колись прикольну історію розказував, що в нього сусід "тихенько" здавав в аренду таку закинуту квартиру. Власники як повернулися, то були "приємно" вражені.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 5-6-2006 у 07:54


Як на мене - це не проблема власника, хоче здає хоче не здає. А те що інші не мають де жити - нехай держава думає. В мене теж пустувала квартира, а що тут такого? я жив з батьками, поселяти туди не хотіли нікого. Тільки тепер коли я женився ми зробили ремонт і переїхали туди. Це моя власність, я що хочу те роблю з нею. І ще знаю знайомого теж така сама ситуація - живе з батьками іншу хату тримає для себе - правда він туди ходить час від часу. Кожен вирішує для себе хто здає хто продає хто тримає. А податки як це можиливо і на основі чого? як на мене це повний абсурт.
Можливо я це процитую тільки фразою - "Жаба дусить", в нього пустує а я не маю де жити або щось типу такого. В нас в українців є таке.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-6-2006 у 08:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
А те що інші не мають де жити - нехай держава думає.

А державу-то тут до чого згадувати. Держава свою справу вже зробила. Основний обсяг житлового фонду державою збудований упродовж радянського періоду і переданий у власність квартиронаймачам за умовну плату (вартість оформлення документів на право власності). Приватизація житла - це, напевно, єдиний економічний експеримент, від якого населення отримло щось реальне-матеріальне.

Правда, є маленький нюанс - після перерозподілу житла на вторинному ринку у декого декілька квартир, у декого жодної.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
А податки як це можиливо і на основі чого? як на мене це повний абсурт.

А з податками питання незабаром буде вирішено, хоч і не за тією схемою, яку пропонував Андрій. Черговий етап податкової реформи передбачає запровадження значних податків на нерухомість. Для всіх. Незалежно від того живе людина у помешканні чи ні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 5-6-2006 у 09:17


Цитата:
А з податками питання незабаром буде вирішено, хоч і не за тією схемою, яку пропонував Андрій. Черговий етап податкової реформи передбачає запровадження значних податків на нерухомість. Для всіх. Незалежно від того живе людина у помешканні чи ні.

Ось з цим я погоджуюся, хочеш мати 5 квартир - більше аніж реально потрібно - платити податок більший, але чи живеш ти там чи ні, це неахй нікого не стосується.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-6-2006 у 10:06


На сьогодні це спосіб заощадити. Незабаром, коли ціни на ринку нерухомості підуть вниз - люди шукатимуть інші способи заощадження або, як варіант, компенсуватимуть втрати у ціні за рахунок оренди.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 5-6-2006 у 10:07


Цитата:
... хочеш мати 5 квартир - більше аніж реально потрібно - платити податок більший ...


Це вже занадто ! "Єкспропріація єкспропріатаров" - проходили, і до чого це привело ??




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-6-2006 у 10:28


Звичайно, якщо би в мене простоювала квартира, я би заперечував проти втручання держави :), "своя сорочка" і тп.
Проте, якщо людина має власність яку тривалий час ніяк не використовує - це надспоживання. А, як правило в країнах, які переживають важкі часи, за надспоживання держава пробує якось отримати додаткові кошти з громадян.
Я вважаю що це нормально. Аналогією (гіперболізованою) може бути сидіння на мішках з зерном в умовах голоду в країні. Приватна власність - це святе, але держава має право збирати податки за неї.
Про форми та обсяги такого податку можна дискутувати, проте на мою думку він необхідний. І я думаю, що в тих розмірах, що винесено на ВРУ - він замалий (ІМХО).

PS Читав колись в одній з книжок про Японію "справжній секрет економічного дива" - відсутність надспоживання у вищих верств населення Японії.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 5-6-2006 у 10:35


Ну згадали Японію :) Це ж цивілізована країна, якщо сказано "кондиціонери не нижче 28 градусів і без краваток" - всі виконали, а наш хлоп за подібне ще ВРУ пікетувати піде !



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-6-2006 у 12:13


Цитата:
Незабаром, коли ціни на ринку нерухомості підуть вниз - люди шукатимуть інші способи заощадження або, як варіант, компенсуватимуть втрати у ціні за рахунок оренди.

Дуже сумніваюся, що ціни коли-небудь підуть вниз.

Ідея хороша. Було б добре, якби існували фірми, котрі б брали на себе відповідальність за стан квартири і брала її в оренду у власника та розпоряджалася на час його відсутності. На цей момент це не дуже реально, імхо.

Податок - єдиний вихід. Але з нашими зарплатами...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 11-6-2006 у 18:15


А зустрічне питання (трохи не для цього розділу) -- як мінімізувати витрати на утримання порожньої квартири (в основному -- опалення)? Чи є в когось досвід відмови від нього? Бо в мене (в Калуші) прорвало дві батареї (без фатальних наслідків, ми туди щомісяця навідуємось) -- то їх просто зняли-заглушили з відповідним зменшенням в документах опалюваної площі.:cool:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 12-6-2006 у 08:24


Цитата:
Тарас Сокальський
А зустрічне питання (трохи не для цього розділу) -- як мінімізувати витрати на утримання порожньої квартири (в основному -- опалення)? Чи є в когось досвід відмови від нього?


А як же ж! В Німеччині економія на опаленні неексплуатованих приміщеннь - "національний вид спорту". Наслідки - грибок в кутах, квартра різко падає в ціні, бо то - назавжди!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 13-6-2006 у 08:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Читав колись в одній з книжок про Японію "справжній секрет економічного дива" - відсутність надспоживання у вищих верств населення Японії.

Ну не такий вже і секрет, і не лише у вищих верств. Для Японії був і залишається характерним дуже високий рівень внутрішніх цін, як споживчих, так і на нерухомість. Таким чином відбувалося вилучення коштів у населення і реінвестування їх у виробництво.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Дуже сумніваюся, що ціни коли-небудь підуть вниз.

Підуть. Є декілька підстав так вважати. По-перше, поглиблення енергетичної кризи веде до суттєвого зростання витрат на утримання житла. По-друге, спостерігається поступове повернення заробітчан та скорочення ринку праці для них. Якщо при цьому темпи житлового будівництва не зростатимуть, то ціни стабілізуються. Якщо зростатимуть - ціни підуть вниз.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Податок - єдиний вихід. Але з нашими зарплатами...

Все правильно. Кому зарплата не дозволяє сплатити податок, буде змушений заробляти на нерухомості, що йому належить , але не використовується, або позбутися її.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-6-2006 у 11:24


Цитата:
Підуть. Є декілька підстав так вважати. По-перше, поглиблення енергетичної кризи веде до суттєвого зростання витрат на утримання житла. По-друге, спостерігається поступове повернення заробітчан та скорочення ринку праці для них. Якщо при цьому темпи житлового будівництва не зростатимуть, то ціни стабілізуються. Якщо зростатимуть - ціни підуть вниз.

Не вірю.
Жити в будь-якому разі десь треба, тому скільки б не зростали ціни на опалення, попит на житло буде завжди. По-моєму це різні речі, і на ціни на житло це впливає не сильно. От на системи індивідуального опалення попит зростатиме.
Особисто я не спостерігаю ніякого повернення заробітчан. Навпаки люди привозять гроші, вкладають їх (як правило в нерухомість) і їдуть знову.
І нарешті, ростуть зарплати (в тому числі і будівельників), через ріст цін на енергоносії будуть рости і ціни на будматеріали, що також впливатиме негативно на ціни. Зрештою, який сенс будівельній компанії опускати ціни? Їм вигідніше повільніше будувати.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 19-6-2006 у 12:30


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Наслідки - грибок в кутах...

Це коли в будинку є опалювані (і заселені) кімнати, волога з яких конденсується там, де холодніше. В наших багатоквартирних це відбувається ще в коридорах/на сходах, які теж не опалюються (і провітрюються через вибиті шиби). До того ж, в квартирі досить тепло за рахунок сусідніх помешкань. В усякому разі, я ніякого перезволоження не зауважив (а подібний експеримент в приватному будинку довелося припинити за тиждень -- всі кути були мокрі)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaxymPidboljachny
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 24-10-2005
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-8-2006 у 15:52


А от таке питання в контексті...
У близького знайомого ситуація - бабця хотіла хату приватизувати і заповісти сину, але за життя завершити процес приватизації не встигла (хто ним займався - зрозуміє чому. Я свою, наприклад, понад рік приватизовував). Прописана в тій недоприватизованій хаті була тільки вона. Після її смерті до сина прийшли з жеку і ключі від хати забрали. Був, наскільки мені відомо, суд. Ясна річ, сину квартира не дісталася (ну це і логічно, вона ж не була бабиною власністю, щоб успадкуватись за законом). Але от що цікаво - вже років зо п"ять пройшло, а хата та досі пустує. Чому? Можуть бути в жека якісь перепони до її реалізації (чи хто тією реалізацією займається)? Взагалі, в подібних випадках можуть діти мати якісь претензії на житло? От, нажаль, не можу надати достатньо повної інформації - у якій формі власності та хата, на якому етапі та приватизація зупинилась, що там конкретно за рішення суду було (і що за суд взагалі). Але чи можна (і чи варто) щось з цим робити? Якщо так - то де і як таку усяку інформацію отримати?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 17-8-2006 у 15:57


Рекомендую звернутися до юристів однозначно



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4562
Реклама: