Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Обмеження на захист дисертацій
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-6-2006 у 20:47
Обмеження на захист дисертацій


СЬогодні натрапив на новину, проте на жаль не можу її віднайти.
Суть наступна - Кабмін підготував проект закону (чи змін до якось чинного закону), згідно з якими захищати дисертацію зможе лише науковець, який навчається в аспірантурі, або працює на науковій або науково-педагогічній посаді.
Тобто відрізаються "виробничники".
Якась дурня.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 21-6-2006 у 21:42


І заочники. І пошукувачі. Я теж за те чув, ще 2 місяці тому. Однак щось підозріло тихо і ніхто в вус не дує.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-6-2006 у 22:01


Так то ж проект закону. А щоби закони приймати, потрібен хтось, хто може їх приймати. А в нас тут не до того :(
Але обмеження мені не виглядає доцільним. І кого воно відріже? Хто дуже хоче, все рівно щось придумає, а хтось (цілком достойний) злякається додаткової волокіти та паперів, і махне на науку рукою.
Хоча диплом кандидата тепер настільки знецінився в суспільстві, що мало "виробничніків" реально прагнуть його здобути.
Мій друг вже пять років не збереться отриманий захищений диплом кандидата підписати в голови спецради. Йому той диплом просто не потрібен :(




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 22-6-2006 у 11:09


Ввели обмеження на кількість захистів у Раді (щось типу 25 на рік). Коли в Раді по 3-4 спеціальності, то це створює певні проблеми.



Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 23-6-2006 у 15:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
СЬогодні натрапив на новину, проте на жаль не можу її віднайти.
Суть наступна - Кабмін підготував проект закону (чи змін до якось чинного закону), згідно з якими захищати дисертацію зможе лише науковець, який навчається в аспірантурі, або працює на науковій або науково-педагогічній посаді.
Тобто відрізаються "виробничники".
Якась дурня

В цілому, я, звичайно, "проти". Люди прагнуть щось якось упорядкувати, але, як завжди, не знають, за чий кінець хапатися.
Але.
Ця дурня давно діє, наприклад, у Німеччині: хочеш писати докторську роботу - переходь на постійну роботу. Певна логіка (в ідеалі) в цьому є: якщо ти десь працюєш і чимсь займаєшся, то на науку в тебе часу нема, і нічого путнього ти, за визначенням, написати не можеш.
Тут, доречі, сіль. Не бачив проекту, але якщо таке впроваджувати, то слід йти до кінця - не просто "працює на науковій або науково-педагогічній посаді", а саме на постійних засадах, а не за сумісництвом. Бо я вже стільки того люду передивився з різних бізнес-структур і органів влади, який на період підготовки (йому) дисертації тимчасово приймався на роботу, навіть на нульову ставку.
З огляду на останнє не дуже-то ті дипломи і знецінились. Інакше звідки попит?

Про "заочників і пошукачів" не конче втямив. Пошукачем називають будь-якого "не-аспіранта", який починає чогось офіційно вимагати від спецради. Тобто він або "працює на науковій або науково-педагогічній посаді", і проблема його не стосується, або підпадає під категорію "виробничника", а цих уже порахували.
Стосовно заочників, там що, сказано, що аспірантура мусить бути лише стаціонарною? Трохи сумнівно - тоді заочну взагалі треба скасовувати, як клас.

Щодо обмежень на кількість захистів, то його ввели кілька років тому, можливо навіть у минулому тисячолітті щось розпочинали. Але, чесно кажучи, призабув, як воно там насправді (це треба бюлетні ВАК позагинати). Може, обмеження стосується не ради в цілому, а кожної спеціальності окремо? Бо у нас на раду за приблизним розрахунком виходить штук по 40 захистів на рік. І нічого.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 24-6-2006 у 20:47


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
...
Але обмеження мені не виглядає доцільним. І кого воно відріже? (


Передбачається "обрізання проффесорів" (високих чиновників). Згадайте... ну, от хоча б "Базиль Васів". :baddevil:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-6-2006 у 23:00


Думаю, що для високих чиновників такі обмеження вже далеко не проблема.
Плюс до того - у високих чиновників може і пропасти бажання бути науковцями. А зайва перешкода - залишиться.
До речі, я аж такої проблеми в отриманні ступенів провідними політиками в державі не бачу - в принципі це трохи підтримує науку на плаву і підігріває інтерес "сильних цього світу" до неї.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 25-6-2006 у 13:48


Я "за що купив - за те продаю" - читав про те десь в пресі.



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-6-2006 у 13:08


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Передбачається "обрізання проффесорів" (високих чиновників)

Знову наголошу: при умові, якщо буде зазначено "на постійних засадах". Наприклад, Єхануров є (і давно, а не щойно) професором на економфаці КНУ. І цьому геть не заважало те, що він, начебто, числився прем'єр-міністром, а до того (і по тому) - депутатам. Цім хлопцям і дівчатам не дозволено сумісництво. Але - окрім викладацької та наукової "роботи". Так що саме цей контингент-то законопроект і не обрізає! :mad:




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 26-6-2006 у 21:46


Обрізає якраз тих чиновників, хто ще "беззахисний":baddevil:

За "ступінь" доплачують, причому не "суму", а %. Якщо зряплата чиновника немала, то спокуса "захиститися" відповідно також.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 27-6-2006 у 11:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Обрізає якраз тих чиновників, хто ще "беззахисний":baddevil:

За "ступінь" доплачують, причому не "суму", а %. Якщо зряплата чиновника немала, то спокуса "захиститися" відповідно також

"Професор тупий, хоча апаратура 'прі ньом' " - я все одно не розумію, як це обріже "беззахисних" чиновників, якщо вони мають право на псевдонаукове сумісництво? Всі формальності дотримано.

Відсоток за кандидатьський диплом = 15 (докторський - 25), причому це - лише на основний оклад. А всі ми чудово знаємо, що в з/п чиновника основний оклад - далеко не основний. Усі ці надбавки, підйомні, опускні, відпускні, доплати за стаж, доплати за шкідливість праці, доплати за шкідливість чиновника - на них % не нараховується. Не схоже, щоби воно того варто було. Тут щось інше.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 27-6-2006 у 13:07


У першому повідомленні згадується аспірантура як підстава допуску до захисту.
Важко уявити, що "ВИСОкий" або просто "Високий чиновник" не зможе поступити у заочну аспірантуру.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4601
Реклама: