Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: УПА
Ігор Яроменко
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 7-11-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-10-2006 у 21:06
УПА


Марш УПА 14 жовтня - Підписи за УПА

За свою державну незалежність Україна заплатила високу ціну. Сотні тисяч героїв і героїнь, кращих синів і дочок України свідомо йшли на жертовну смерть під прапором національно-визвольної боротьби. Ці жертви не повинні стати марними, не поцінованими, не вшанованими в нинішній державі, де зростає нове покоління, що народилося вже в умовах свободи. Саме, Ви, пане Президенте, наголошували про "вшанування кожної краплі української крові". Доведіть, що це не порожні слова.

Вимагаємо підготувати і видати Указ про державне визнання національно-визвольної боротьби ОУН-УПА за незалежність України і встановлення державного свята – Дня Українського Війська 14 жовтня.

Збір підписів про визнання УПА:http://www.pokrova.org.ua/pidpys.html
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-10-2006 у 17:56


Я вже давно за. Щоправда в регіонах України російськомовних панує інша думка. Мені щиро шкода тих людей.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 25-11-2006 у 14:59


"Нульовий варіант" для ветеранів війни: http://www.pravda.com.ua/news/2006/11/23/51259.htm



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2006 у 15:54


Блискуча стаття



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 25-11-2006 у 16:58


Цитата:
Андрій Пелещишин
Блискуча стаття


О-о-о так, блискуча. Особливо

Цитата:

2) Довести, що особисто він у грабунках, зґвалтуваннях і убивствах цивільного населення не брав участі (з обов'язковим залученням свідків із ФРН, Угорщини, Польщі і т.д.)


От якби хтось почав вимагати від автора "блискучої" статті, щоб він довів, що не брав участі в згвалтуваннях грабунках і вбивствах, що трапилися на території хоча б тільки його міста на протязі хоча б тільки останнього місяця. Зрозуміло, з залученням свідків.
Та й стиль статті якійсь дилетанський - кожне речення - окремий абзац, фактів нема, самі емоції
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2006 у 17:33


Вочевидь, ви не зрозуміли іронії статті. Адже саме симетричні до наведених пропозиції по особистому виправданню кожного окремо воїна УПА зараз циркулюють в Україні. Автор всього лиш спроектував пропозицію і на Красну Армію, висвітливши їхню тенденційність та хамовитість.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 25-11-2006 у 18:37


Зрозуміло. Не читаю прокомуністичної преси, не знаю, що там циркулює, може тому іронії не зрозумів, сприйняв дослівно.
Доведеться читати, щоб в дурні не пошитися...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-11-2006 у 22:33


То взагалі не зовсім "прокомуністична преса". Таку ідею сформулювала, здається, Тимошенко, коли була прем'єром. Що воіни УПА можуть отримати певний статус лише персонально, подавши відповідні свідчення, що саме він не приймав участі у "погромах, насиллі і тп.."



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 26-11-2006 у 01:08


Хм... Коли так, то автора ідеї вже давно в дурдомі з ліхтарем шукають. Шкода, що точно не пам'ятаєте.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 26-11-2006 у 14:15


Цитата:
Таку ідею сформулювала, здається, Тимошенко, коли була прем'єром.

Не чув такого і думаю, вона була б повною ідіоткою, якби щось таке ляпнула. А вона такою не є :)
Знаю, що існує закон, який дозволяє визнання кожного конкретного упівця, якщо він воював лише у 1941-1944 (чи 1945?, тобто не воював проти совітів) і є реабілітованим державою, то тоді він може отримати статус ветерана війни. Але оскільки всі упівці, які були на той час ще живі, воювали ще довго після війни, то ніхто під цей закон не підпадає.
Десь біля 14 жовтня по 5 каналу, йшла передача Соболєва (молодець хлоп), де на прикладі конкретного воїна УПА досліджували наше законодавство. Так от було очевидно, що жоден упівець не отримає статусу. Соболєв організував зустріч цього упівця з головою парламентського комітету, який відповідає за ветеранів. Цей фальшивий комуняцький гебешний писок, єхидно посміхаючись, радив довести "що упівці не жирафи" (що нікого не вбивали і т.п.) і тоді ми вас прирівняємо до ветеранів війни.
Просто боляче було дивитися на того дідуся, який воював і скалічив собі життя та здоров'я, і тепер в незалежній (?) Україні якась падла (одна з підвиду тих, які винищували наш народ) лукаво усміхаючись "дає поради".

А все чому? А тому, що в одного бухгалтера, допомагаючи якому (в тому числі ті ж ветерани) мерзли майже місяць, не має яєць! :mad: (в переносному сенсі звісно...)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-11-2006 у 16:51


Цитата:
Не чув такого і думаю, вона була б повною ідіоткою, якби щось таке ляпнула. А вона такою не є

Не будь таким категоричним. :)

З першого разу в Гуглі знайшов таке

http://www.ukemonde.com/mayday/respect.html

Цитата:
Тимошенко назве УПА ветеранами, а Литвин - ні
www.ПРАВДА.com.ua, 9.05.2005, 16:24

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що у вирішенні питання надання воїнам УПА статусу ветеранів Великої вітчизняної війни потрібно вивчати дії кожного члена армії окремо.

Про це вона сказала в інтерв’ю "5 каналу" в понеділок біля музею Великої Вітчизняної війни.

"Якщо людина захищала Україну, то не має значення, як це відбувалося", - сказала прем’єр. "В кожному конкретному випадку треба вивчати ситуацію", - додала вона.


А також таке http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2005/10/051014_hryb_up...
Цитата:
Я абсолютно проти ідеї колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо вибіркового присвоєння цього статусу воякам ОУН-УПА. Якщо вибіркового, то для всіх, тобто для протилежної сторони. Тобто я за визнання організацій в цілому, а індивідуальний підхід необхідний, якщо проти когось відкрито кримінальні справи.


А ще
http://www.centrasia.ru/newsA.php4?Month=5&Day=9&Year=2005
і багато інших.

Звичайно, наскільки точно відображає тодішня її позиція теперішню, сказати важко.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 27-11-2006 у 12:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Знаю, що існує закон, який дозволяє визнання кожного конкретного упівця, якщо він воював лише у 1941-1944 (чи 1945?, тобто не воював проти совітів) і є реабілітованим державою, то тоді він може отримати статус ветерана війни.

Я десь читала, не знаю, наскільки це правда, що реабілітованих у нас нема, є тільки такі, чиї "справи закриті за відсутності складу злочину". Тобто на початку незалежності, коли почалася хвиля реабілітації репресованих, наша держава не схотіла їх формально реабілітувати.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-11-2006 у 12:49


Є реабілітовані. Знаю, бо моя родина належить до таких.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 27-11-2006 у 13:10


У висновку так і написано - дослівно - "реабілітований"? І про який період ідеться? Бо тих, кого посадили в 30-ті, справді реабілітовували. Пізніших - ні. Але, знову ж таки, я про цю інформацію прочитала, може, з рік тому, тому точно зараз підтвердити не можу.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-11-2006 у 14:14


Родина була вислана в Сибір після війни. Повернулися наприкінці 50-х.
Не впевнений, що там написано у висновку, але мають статус, посвідчення та пільги репресованих, в 90-х їх реабілітували, наскільки я знаю, вони подавали документи в суд, потім прийшли документи з підтвердженням реабілітації. Батько, народжений в Бурятії, має статус репресованого




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-11-2006 у 14:50


Інтернет-конференція с Василем Куком - генерал-хорунжим, останнім Головним Командиром УПА (з березня 1950 р.)
http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_pressk...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 13-12-2006 у 15:54


Тартак заспіває разом з Андроном за визнання УПА
// Юрко Зелений, ФДР

Рубрика: Музичні Вісті

10.12.2006 20:16:12
АндронТартак працює над спільною піснею разом з… Андрієм Підлужним, в теле-екрані відомого як Андрон, а в співочих колах як Нічлава. Річ наразі не має остаточної назви, музику і слова склали "тартаківці", при чому Сашко Положинський навмисно підганяв тексти під виспівування саме Нічлавою. І взагалі, за словами Сашка, у цьому спільному доробкові більше лунатиме голос Підлужного, аніж його власний. Пісня створюється під громадсько-просвітницький почин спрямований на поширення серед молоді думки про визнання УПА як сторони, що воювала власне за Україну в Другій світовій війні. В рамках цього почину готується збірка "Ми – За визнання УПА!", взяти участь в якій окрім Тартака й Нічлави зголосилися Олег Скрипка, Кому Вниз, Вій, та інші митці.

http://uaformat.com/content/view/1316/2/

Хороша ініціатива, хотілося б що дійшло до диску.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 13-12-2006 у 17:46


Успіхів їм і натхнення



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 10-3-2007 у 12:00


Героїчно-трагічні етюди про захисників Вітчизни: УПА http://pravda.com.ua/news/2007/3/6/55419.htm



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr Kislitskyi
Новак
*



Повідомлень: 16
Зареєстрований: 28-5-2007
Місто: kyiv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-5-2007 у 13:29


До поки ненька Україна
Не буде остаточно вільна
І влада не себе,
а Батьківщину захищатиме,
УПА повинна існувать!
Й завжди УПА я буду Шанувать.

На превеликий жаль, де народився,
Не виникла вона,
Тому з колін ще не підвівся
І в хаті Рідна мова не чутна.

Життя Героїв не жалійте,
Їх, й наші сподівання втілюйте.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 31-5-2007 у 18:13


Радив би знайти нещодавно перекладену Андрієм Бондарем книжечку Павла Смолєнскєго "Похорон різуна".
Отримала дуже схвальні відгуки Юрія Андруховича і Миколи Рябчука (вміщені на заднику), Святослава Кульчицького (післямова).
"Різун" пишеться через "і" та з маленької літери і не має жодного відношення до совіцького екс-шпигуна Володимира Богдановича Резуна.
Текст являє собою репортерське розслідування (точніше - низку інтерв'ю з мінімальними коментарями) польсько-українських подій 44-46 років у південно-східній Польщі й сучасне (кінція 90-х - книгу видано в Польщі 2001 р) їхне відлуння.
Я підтримую відзначену геть усіма рецензентами (троє перелічених & автор передмови Ришард Капусцінскі - автор "Імперії") думку про найвищий журналістський пілотаж, але не можу погодитись із тезою про об'єктивність (педальовану авторами передмови та післямови). Мені ця розвідка видається ... не антипольською, звісно, а проукраїнською - начебто Смоленський (1959 р.н. сам почувається якимось боком винним за ті нелюдськи різанини і прагне вибачитися).
Насправді, я би дуже хотів прочитати щось подібне - і за рівнем, і за чесністю - з українського боку, про ту же Волинь. Але Рябчук з Андруховичем кажуть, що у нас журналістів такого рівня нема :(
(працю пана Сергійчука прошу не пропонувати).

Класний останній розділ про одного з видатних діячів УПА Євгена Стахова - справжнього засновника краснодонської упівського (а не комсомольського) підпілля "Молода гвардія" (про це, окрім Смолєнскєго було пару років тому у фільмі на "1+1", ще в деяких джерелах). Хто читав знамениту фальсифікацію Олесандра Фадєєва (я її у школі вивчав), там Стахів виведений в образі зрадника Стаховича. Ну, звісно, хто ж іще? :rolleyes::mad:

Але я от що думаю: про "Молоду гвардію" і книжку художню написано, і фільму художню знято. Але ж для Євгена Стахова - це був - так, епізод. То скільки можно було понаписувати бестселлерів і зазнімкувати блокбастерів про нього одного?! А у нас суцільна "Скорая солдатская помощь Катє Очкарьовой".




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr Kislitskyi
Новак
*



Повідомлень: 16
Зареєстрований: 28-5-2007
Місто: kyiv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-5-2007 у 23:36


Щось всі наголошують на "звірствах" УПА, але ніхто не звертає уваги де відбуиалися події, а події то на рідній Українській землі.
Мені доля випала бути в лавах у Кушці (кордон з Афганістаном),так афганці таке виробляли, і що- нічого, бо вони захищали свою Батьківщину, тому визнання Героїв УПА вже давно зроблено народом,а на закиди стосовно "звірств" не треба й уваги звертати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 1-6-2007 у 00:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Volodymyr Kislitskyi
виробляли, і що- нічого, бо вони захищали свою Батьківщину, тому визнання Героїв УПА вже давно зроблено народом,а на закиди стосовно "звірств" не треба й уваги звертати.


Ну, не всім народом, а лишень заходом України, решті або пофіг, або вкрай негативне ставлення, породжене дуже доброю агітацією і незнанням, а здебільшого просто закриванням очі.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 1-6-2007 у 18:52


З іншого боку і на "звірствах" УПА наголошують теж далеко не всі.
Моджахеди навряд чи дощенту спалювали містечка і села з совіцьким населенням разом з усіма малими та старими, жінками та дітьми. Нажаль, в сорокові роки таке чинили й упівці, й АК з УБ.
Так само нажаль, не все так просто і з "власною теріторією". Волинь чи, приміром, Львів у ті часи вважали своїми як українці, так і поляки. І мали на то підстави, бо дехто з них мешкав у тих місцях поколіннями. Те саме стосувалося Східних кресів. Так що "свою Батьківщину" цілком усвідомлено захищали обидві сторони на відміну від того ж Афгану.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr Kislitskyi
Новак
*



Повідомлень: 16
Зареєстрований: 28-5-2007
Місто: kyiv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-6-2007 у 01:38


1)З іншого боку і на "звірствах" УПА наголошують теж далеко не всі.

Не всі, а хто не всі? На сході та в ценнтрі України Бандеровець - це як образа.В Києві відкрили музей радянської окупації, то поперше його майже ніхто не відвідав, а по телебаченню прохолода з натяком на осуд.Тому не всі це тільки захід.


2)Моджахеди навряд чи дощенту спалювали містечка і села з совіцьким населенням разом з усіма малими та старими, жінками та дітьми.


Бо їх туди не селили.
Взяти наприклад Чечню, в мене знайомий як розпочались відомі події, швиденько втік звідти, не очікував, що він в пошані лишатиметься.

3)АК з УБ

А про це я не чув, хто це?

4)Так само нажаль, не все так просто і з "власною теріторією". Волинь чи, приміром, Львів у ті часи вважали своїми як українці, так і поляки. І мали на то підстави, бо дехто з них мешкав у тих місцях поколіннями. Те саме стосувалося Східних кресів.


Тобто десь Ви таки визнаєте, що теріторія була не радянською, а от бідолахам не пощастило як фіннам відстояти незалежність.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4840
Реклама: