Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Яка рентабельність новобудов?
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-11-2006 у 15:28
Яка рентабельність новобудов?


Чув цифри, що рентабельність будівництва житла сягає кількох сотень відсотків.
Цікаво, чи то правда, і якщо так, то які би дії мала зробити держава, щоби будували більше, а заробляли менше (точніше більше, але менше наварювали)?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 7-11-2006 у 16:16


теж таке знаю. Думаю що сама держава і встановлює такі ціни, якщо б спустилася ціна за кв.метр простих б/у квартир, то відразу і ті зменшили б ціну. А так якщо ціна однокімнатної в районі 35-40 тис., то й при собівартості в 20 тис. для чого ставити ціну 35 за нову квартиру? Ось вони і користуютсья і ставлять в районі 50 - а отже виходять ті сотні...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 7-11-2006 у 16:18


Я сам хочу будувати, це набагато вигідніше, навіть якщо людина нічого не має, а не проти жити за межами (до 20 км) від львова - 3-4 кімнатний будинок зі всім їй обійдеться в 60-80 тис. що рівноцінно 3 кімнатній квартирі у львові.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 7-11-2006 у 17:24


Знаєте, ящо к в Польщі за 1 кв.метр житла 400 евро це вже дорого, то при вартості 800-1000 вічнозелених у Львові, рентабельнісь мабуть десь 300% мабуть.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 7-11-2006 у 18:03


To Demyan: У нас держава вже років ...надцять мало що встановлює. Є Держбудівський (чи тепер вже Мінбудівський) норматив вартості квадратного метра + регіональні коефіцієнти, але згідно з ним вартість є раза у 2 меншою (або навіть більш ніж у 2) за ринкову.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 7-11-2006 у 21:46


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Я сам хочу будувати, це набагато вигідніше, навіть якщо людина нічого не має, а не проти жити за межами (до 20 км) від львова - 3-4 кімнатний будинок зі всім їй обійдеться в 60-80 тис. що рівноцінно 3 кімнатній квартирі у львові.

Я теж про це думав, але мені стало страшно, коли я зіткнувся з нашими майстрами - це суцільна халтура за високі ціни!




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 7-11-2006 у 22:39


Думаєте новобудови не халтура?
Дуже помиляєтесь. Двоюрідний брат працює на будівництві і дуже навіть в курсі як у нас будинки будуються. Дивно що вони на розвалюються.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-11-2006 у 00:22


Рентабельність мабуть справді захмарна. А будуватися самому справа непроста.
Цитата:
Я сам хочу будувати, це набагато вигідніше, навіть якщо людина нічого не має, а не проти жити за межами (до 20 км) від львова - 3-4 кімнатний будинок зі всім їй обійдеться в 60-80 тис. що рівноцінно 3 кімнатній квартирі у львові.

Я так розумію, це без водогону і каналізації? Наскільки це комфортно?
60-80 тис. - не впевнений, що це остаточна вартість, а ще плюс земля...
Якщо Ви справді плануєте, можете зробити на ФоРуМі приблизну прикидку по цінах.

До речі, які ціни на землю в околі 20км. від Львова?




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 8-11-2006 у 08:44


60-80 тис. це все разом. Я мав приблизний кошторис (весною) - ціни не зовсім помінялися. В мене є земля електрика, газ...мені тоді це обійшлося б в 35-45 тис. (в залежнсоті від того що я хочу). Також був наведений як приклад кошторис в 70 тис. - це з нуля, все під ключ. Земля коливаються від 5 і до.... 25 тис. В середньому можна купити за 10 - 20 тис (в залежності від місця, комнунікацій...). В ціну входили навіть обіди. Я - нічим не займаюся. Терміни якщо рання весна і пізня осінь, можна вкластися за рік, однак краще за 2 щоб коробка "осіла" - але це вже залежить від землі і т.д. Розміри коробки орієнтовно 9х9м. 1,5 поверха.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 8-11-2006 у 11:52


Причому зауважу, що будувати "з нуля", що перебудовувати - ІМНО в одну ціну.



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 8-11-2006 у 12:30


Так, просто іноді вигідно купити стареньку хату до 30 тис. де є вже газ, світло, криниця і розвалити її. Тоді набагато легше менше возні зі всім (дозволи, проведення комунікацій і т.д.)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 8-11-2006 у 22:31


Цитата:
Андрій Пелещишин
Чув цифри, що рентабельність будівництва житла сягає кількох сотень відсотків...

Чутки-чутки...
Не знаю, як зараз, але 2 роки тому нормативна собівартість будівництва (тобто, державна ціна) була в районі 235 US$ за м2 корисної площі (тобто без вестибюлів, сходових кліток і т.д.). То не враховуючи підключення до мереж - хто ж його знає, де ті мережі, під боком, чи за 5 км тягнути треба?
ТОбто, з мережами квадратний метр буде коштувати 300 зелених, якщо додати подорожчання матеріалів та послуг за 2 роки - 400. Тобто собівартість 2-кімнатної квартири буде 25-30 тис. у.о. Додайте хоча б одну сотню відсотків рентабельності, продажна ціна стане 50-60 тисяч. Є такі ціни на новозбудоване житло? Може й є. Ліквідна така квартира? Аж ніяк, при умові відсутності іпотеки.
Тобто, якщо я за 4 млн. долларів побудую будинок "під ключ" на 10000 м2, то продавати ті квартири я буду довго і нудно, а грошики будуть в замороженому стані. Додайте амортизаційні витрати на непродане житло.

Тобто, пане Андрію, казки Ви чули.
Та й взагалі - сотні відсотків рентабельності отримують тільки при торгівлі наркотиками і зброєю.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-11-2006 у 11:50


Цитата:
Є такі ціни на новозбудоване житло?

Зразу відчувається, що ви не в Україні зараз живете.
У Львові за 1000 баксів метр рвуть з руками, якщо гарний спальний район (типу Чорновола).
У престижних - ціни суттєво більші.
Якщо круто пощастить можна щось знайти за 800-850 уо.
Квартири ліквідні надзвичайно.

Цитата:
Тобто, якщо я за 4 млн. долларів побудую будинок "під ключ" на 10000 м2, то продавати ті квартири я буду довго і нудно, а грошики будуть в замороженому стані. Додайте амортизаційні витрати на непродане житло.

Не думаю, що воно простоюватиме. У нас усе викуплено уже до здачі.

А в Києві, наскільки я знаю, ціни ще в 2-3 рази більші.
Ще зазначу, що за 2 роки вартість новобудов виросла вдвічі щонайменше (прибутки тоді люди також отримували). Не вірю, що за цей час затратність будівництва так зрозсла.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 9-11-2006 у 13:32


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А в Києві, наскільки я знаю, ціни ще в 2-3 рази більші.
Ще зазначу, що за 2 роки вартість новобудов виросла вдвічі щонайменше (прибутки тоді люди також отримували).

Дивлячись де. Ясна річ що на Печерську там починаючи від 2 кілобаксів за м.кв.
На Троєщині десь від 900.
Я перепрошую але зарплати у Києві точно вищі ніж у Львові в двіччі.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Не вірю, що за цей час затратність будівництва так зрозсла.

Помоєму тільки дурень в це може повірити.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-11-2006 у 20:40


Панове, ви забуваєте, що я брав за базову точку 2004 рік. Ціни виросли? Безумовно. Але собівартість так само зросла. Залежність тут пряма - росте щось одне, так само росте і друге.
Я про те, що сотень відсотків рентабельності в будівництві не може бути. Але в порівнянні з іншими галузями - досить висока.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-11-2006 у 20:45


Цитата:
Роман Ромашка

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Не вірю, що за цей час затратність будівництва так зрозсла.

Помоєму тільки дурень в це може повірити.


Тоді цифри в студію. Бо я той самий дурень, що впевнений: піднялася ціна на квартири - відповідно піднялися ціни на цемент, цеглу, арматуру та зарплати будівельникам. Чи Ви, шановний заздалегідь вважаєте продавців будматеріалів дурнями?
Повірте, я достатньо років в будівництві пропрацював, щоб то все знати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-11-2006 у 12:02


Цитата:
Тоді цифри в студію.

З осені 2004 уважно відслідковую ціни на житло. Восени (напередодні виборів Президента) однокімнатка ішла за 15-17 тисяч. Зараз за 27-32 тисячі, якщо не помиляюся.
Ще рік-два до того ціни були ще були в рази нижчі.
Наскільки я розумію, і в 2004 і раніше будівництво житла було досить прибутковим.
Щодо будматеріалів я справді не в курсі, чи дійсно вони виросли вдвічі.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 10-11-2006 у 14:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Тоді цифри в студію. Бо я той самий дурень, що впевнений: піднялася ціна на квартири - відповідно піднялися ціни на цемент, цеглу, арматуру та зарплати будівельникам. Чи Ви, шановний заздалегідь вважаєте продавців будматеріалів дурнями?
Повірте, я достатньо років в будівництві пропрацював, щоб то все знати.

Так от для початку. Не секрет що ціни на будматеріали в Україні не такі вже й високі в порівння з Європі. Про заразплату робітникам(яка уплатять в конвертах інколи 100%-но) я теж мовчу. А про якість роботи це взагалі окрема історія. Тим не менеше варітсть житла в Україні вже обганяє більшість європейських міст. Що тут сказати можна?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 10-11-2006 у 15:25


Та ні буд матеріали не зросли так сильно. Навіть людина яка складала мені вартість на будову хати весною сказала що через рік в 2007 році ціни будуть такі самі, а якщо більші то максимум на 10% - але каже що такого ніколи не спостерігалося в будматеріалах, саме тому люди починають будувати самі бо тоді я будую що хочу, вибараю кого хочу, матеріали можу сам купляти, слідкувати за якістю можу ну і стабільність в розрахунках цін, якщо почав весною то до наступного року вартість будівництва не зросте, можне не боятися і не закуповувати матеріали.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 10-11-2006 у 16:59


2 Роман Ромашка.
Не секрет, що ціни на базові будматеріали (цемент, метал і т.д) в Україні такі самі або вищі, ніж в Європі, принаймі в Німеччині.
Не секрет, що вартість квартир в Україні меньша - за рахунок грабіжницького заниження зарплати будівельникам.
Не секрет, що в Європі, якщо підприємець отримав 15%-ву рентабельність, він скаче від щастя, а в Україні (отут почитайте) меньш ніж на 50% ніхто не згодний. Ні, згодні на низку рентабельність, але в сусіда, а в мене меньш як 100% і бути не може - з чого жити? На хліб не вистарчить!

Ну і останнє. Якщо будівництво в Україні вже дійсно така прибуткова штука, чого ж туди купа бізнесменів не преться? Знаю в Україні кількох багатих ділових людей, що займаються фінансами, торгівлею, автосервісом, але будівництвом (окрім одного окремо взятого свого будинку, що веде тільки до затрат і аж ніяк не до прибутків) - боронь Боже
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 10-11-2006 у 17:28


А ось тих фірм - як грибів, наприклад біля арсену на чорновола вже стільки будують, кожен клаптик землі охоплюють, всюди нові проекти нові будинки - зараз дуже багато будівельних фірм і навіть цим користуюютья аферсити, хоча це інша тема але всеодно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 10-11-2006 у 18:16


Цитата:
Demyan
зараз дуже багато будівельних фірм


І повірте, більшість з них не дуже жирують.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Ромашка
Академік
****



Повідомлень: 752
Зареєстрований: 22-11-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Ідеальний ;)

[*] написано 10-11-2006 у 20:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Цитата:
Demyan
зараз дуже багато будівельних фірм


І повірте, більшість з них не дуже жирують.

Це з якої сторони підходити.
У нас звинкли що рентабельність 10% це вже збитково з усіма випливаючими наслідками.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 10-11-2006 у 22:07


В центрі Львова вартість хорошого житла за останні 3 роки зросла в 4 рази – знаю з власного досвіду.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Знаю в Україні кількох багатих ділових людей, що займаються фінансами, торгівлею, автосервісом, але будівництвом (окрім одного окремо взятого свого будинку, що веде тільки до затрат і аж ніяк не до прибутків) - боронь Боже


Правильно. Тому, що всі хочуть швидких грошей. Торгівля – сьогодні товар купив, 20-30% накрутив, за місяць реалізував. Автосервіс – вклав порівняно невеликі кошти і відбиваєш швиденько. А будівництво – купа мінінгітів, і гроші вертаються за 2-3 роки. А чекати ніхто не хоче, тим більше із нашою економічною і політичною нестабільністю.

Хоча будують дійсно дуже багато. Погляньте на Сихів, Наукову. У в старих районах скільки елітних будинків з’явилося.
2 роки тому думав купити квартиру в новобудові. 9-поверховий будинок на Зубрі мали здавати через рік, а в ньому на продаж залишилось тільки 5 квартир. Все решта було продано. От вам і ліквідність
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 10-11-2006 у 23:36


Тарас Гулка
Хоча будують дійсно дуже багато. Погляньте на Сихів, Наукову. У в старих районах скільки елітних будинків з’явилося.
2 роки тому думав купити квартиру в новобудові. 9-поверховий будинок на Зубрі мали здавати через рік, а в ньому на продаж залишилось тільки 5 квартир. Все решта було продано. От вам і ліквідність


Ви забули ціну квартири назвати і метраж. А ми б вже самі порахували вартість кв. метра і вирахували б рентабельність, базуючись на приведеній мною собівартості. Невже квартира на Сихові два роки тому 40-45 тисяч долларів коштувала?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4913
Реклама: