Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Нема пророка в краю своїм - Україна
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 29-1-2007 у 02:18
Нема пророка в краю своїм - Україна


Дивився сьогодні інтерв'ю жінки-космонавта Стефанишин-Пфайфер, американки, українки за походженням, під час її візиту на Україну на запрошення Пінчука (??!!). Дивився і думав - піариться мосьє Пінчук. Потім почалося думати таке - Україна, і зокрема Пінчук, виглядали виглядали при цьому самозадоволено, типу от які ми класні, пам'ятаємо про своїх (?) героїв. Але чи справді ці герої є ваші чи то пак наші? Як взагалі Україна приклалася до становлення цього героя? Яка її роль? Виховала вона її, допомагала матеріально? Порівняння виникає зразу з поганою матір'ю, яка здала дитину в інтернат, а через 20 років приходить до дитини, яка стала вже на ноги, і каже що думала, пам'ятала про неї. Або з зозулею, яка підкидає яйця в чужі гнізда. Так само й Україна розкидається розкидається своїми талантами по світу, а коли вони себе там проявляють, бо держава, де вони стають на ноги, якщо не сприяє, то принаймні не шкодить (бо в нас тільки палки в колеса ставлять) в розвитку, то Україна потім хоче за це медаль, бо це, бач, її сини-дочки. Безперечно, талантів в нас багато, але - чи шануює їх власна ненька-Україна? Скільки народу виїхало, достатньо зайти на сайт будь якого університету, щоб побачити там українські прізвища. А скільки ще виїде... І будуть там американцями, канадійцями, німцями і т.д. з українським походженням. Мораль - самому требе плекати своїх героїв, а не тішитися чужими, збирати трофеї не на свому вже полі бою. Люди героями не родяться, ними стають - стара забита істина.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 29-1-2007 у 15:27


Згодна. Гляньте на "російських" акторів, співаків і т.д У кожного другого коріння - з України. Та навіть і тепер іде "відплив" мозків і талантів як мінімум - в Росію...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2007 у 15:45


Колись давно, ще в студентські роки щось думав таке, щоби шукати себе на Заході. Так ніяких конкретних кроків у цьому напрямі і не зробив, але щось мені тоді дак думалося, що якщо вже виїхати назовсім - то вже забути що українець, максимально асимілюватися. Раз я тут не потрібен - то ну його нафіг!
Хоч зараз усе вже бачиться інакше, все-рівно відчуття того, що в Україні споживацьке (і на духовному рівні також) ставлення до діаспори - залишилося. А то справді споживацьке ставлення - створити всі умови для того, щоби тут було дискомфортно, а коли людина досягне чогось "там" - гордитися нею.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 30-1-2007 у 09:08


Дужжже цікавий текст.
а ще цікавішим є згадка про "Федір Моргун. Хто і де зірвав бліцкриг?"

от би її дістати...

попробував було пошукати, але...

рівно ж надіслав лист про пошук
проф.Ситнику (через Дзеркало)
і власне др.Моргуну через Агро-Союз ...

але ймовірність, що дойде мізерна.
але Вельми би хотілося глянути на книгу, де
... «Давно проводжу власне «соціологічне опитування». Воно складається з одного питання, триває кілька десятиліть і охоплює багато тисяч людей, різних за віком, статтю, освітою, професією, національністю, місцем проживання і т. ін. Ось його формулювання: «Назвіть, будь ласка, які Ви знаєте найважливіші битви Великої Вітчизняної війни?».

Респонденти, як правило, називають битви під Москвою, Сталінградом, окремі битви із так званих сталінських ударів — від Курсько-Орловської до боїв за Берлін. Але кричуща несправедливість нашої історичної пам’яті полягає в тому, що ніхто не згадує серед них найграндіознішу битву в Другій світовій і Великій Вітчизняній війні — оборону Києва, яку вели війська генерала М.Кирпоноса, кияни й український народ у 1941 році. За спогадами вищих німецьких армійських чинів, саме героїчна оборона столиці України привела до парадоксального результату: надто повільна перемога, одержана вермахтом під Києвом, стала причиною поразки Німеччини у війні
(c)

я не фанат воєнної історії...
але про реальний вислід "київської м'ясорубки" би глянув з ретельною зацікавленністю...




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 30-1-2007 у 09:22


прямий лінк (http://www.agrosoyuz.com.ua/smi/f-morgun) здох...

http://209.85.135.104/search?q=cache:a_QR-PA4nxQJ:www.agrosoyuz.com.ua/smi/f-morgun+%22%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%80+%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%83%D 0%BD%22+%D1%82%D0%B5%D0%BB&hl=uk&gl=ua&ct=clnk&cd=3

ФЕДіР МОРГУН: ВИ — НАДіЯ НАРОДУ, ЙОГО МАЙБУТНЯ ДОЛЯ — У ВАШИХ РУКАХ
Слово до випускників сільськогосподарських вузів




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 30-1-2007 у 17:35


Якщо вже пішло відгалуження у бік Ситника-Моргуна, то мені стаття не сподобалась. Тобто я її позіціоную як типовий образчик (примірничок по-нашенськи) пропаганди комуністичного штибу. Певно, член КПРС-КПУ зі стажем Костянтин Ситник (хоч він чомусь і виступав у 2004 за Ющенка) інакше писати просто не вміє.
По-перше, це - відвертий панегірик. Зараз такі публікації називають піар-акціями. Може, 82-річний Моргун знову, як встарь, хоче в якусь владу, як в 90-у, коли він САМ ОСОБИСТО запропонував СЕБЕ на посаду прем'єр-міністра (тіпа, я згоден тягнути цей надважкий тягар, бо якщо не я, розумний і красивий, то хто?), а кляті Кравчук і (чомусь) Гуренко його не запросили?

Почитаємо без екстезі.
Цитата:
недобросовісні писаки і телекоментатори систематично дискредитували керівників ЦК Компартії: Казахстану — Кунаєва, Узбекистану — Рашидова, Азербайджану — Алієва, Молдови — Бодюла, члена Політбюро секретаря ЦК КПРС Лігачова...
Більшість із них ... були антисталіністами, багато чого не поділяли з реаліїв тодішнього тоталітарного режиму, в якому чесно працювали на благо народу

Особливо сльози навертаються, коли читаєш про незаслужено зацькованих "недобросовесними писаками" "антисталіністів" Кунаєва, Алієва та Рашидова, що насаджували в своїх республіках культ власної особи, позатим Алієв у 1989, а Кунаєв - у січні 1990 без вагань замочили націоналістичні виступи. Рашидов, здається, встиг померти, не дочекавшись закінчення антикорупційного слідста Гдляна-Іванова (власне, цього ніхто не дочекався, після того, як "узбецька" справа плавно перетекла в "московську", і в ній почав фігурувати Єгор Кузьмич Лігачов). Останній - теж полум'яний антисталініст за відсутності Горбачова дав добро на публікацію в антисталінській газеті "Правда" у квітні 1988 одіозної статті Ніни Андреєвої "Не могу поступаться принципами", а потім - у 1989, знову таки за відсутності Горбатого і Шеварнадзе, будучи першим на господарстві, фактично санкціонував масове вбивство саперними лопатками орлами генерала Родіонова тбіліських маніфестантів, зокрема, вагітних жінок. Саме це мабуть, і мав на оці пан Ситник, коли повідав про "чесну працю на благо народу".

Також чомусь не хочеться розділити обурення автора з приводу того, що герой-Моргун запропонував почитати лекції ректорам КНУ та Могилянки, а вони не запросили (ну як Кравчук-Гуренко, право). Не знаю, чи викладають щось аграрне в Унівеситеті, але у Брюховецького - точно ні. І щоби він там начитував? Що безвідвальний спосіб краще за той, що плугом?

От ще цікаво, в який спосіб гонімий, звідусіль виключений, нікуди не запрошуваний та навіть безпартійний пенсіонер у роки руйнування національної економіки (якого би він точно не допустив) спромігся видати щонайменш півдюжини книжок? На власну пенсію (навіть героя соць-праці)? Ню-ню...

Між іншим, сам "пророк" не далеко пішов від свого давнього друга:
Цитата:
«Проблему злодіянь і осудження більшовицько-сталінського режиму, — пише Ф.Моргун, — я розгорнуто поставив у книзі «Безсмертна душа України», над якою працював у 1989—1990 рр. і здав до київської редакції «Сільських вістей» у червні 1991 року — ще при правлячій Комуністичній партії та Радянській владі. Тоді й у голову не могло прийти те, що сталося в кінці 1991 року — розвал СРСР і заборона Компартії

Начебто і не було Декларації про державний суверенітет від 16 липня 1990 року, жовто-синьої фани над Київрадою, не було проголошень незалежності всіма трьома балтійськими республіками, танків у Вільнюсі та "Альфи" у Ризі, яким довелося хутко і ганебно звідти ушиватися. Статтю про керівну ролю КПРС із Конституції СРСР виключили на початку січня 1990 року. Всю весну і літо 1991 чильні совіцьки комуністи з вирячиними очима і піною у рота носилися по Ново-Огарьовому намагаючись збити до купи відчувших силу представників республік. А тут, виявляється, "і в голову не могло прийти" (укр. "спасти на думку", пане пророче) "розвал СРСР і заборона Компартії". Кому не могло прийти? Самому пророкові? Так і нехай говорить про себе.

Ну і про битву під Києвом. Я не знаю, де саме і з ким проводив свої "соцопитування" пан Моргун. Я теж не цікавлюся військовою історією (та й взагалі, історією - дуже побіжно), але "Київський мішок" на думку спадає одним із перших (знакова бійня - і в позитивному, і в негативному аспекті). Так само, як оборона Одеси та Севастополя. Підозрюю, спадає не одному мені. От про польську операцію (так ретельно описану в знаменитому бестселері "Чотири танкісти і пес") і про оточення німцями союзників у лютому 1945 (я забув обидві географічні назви), що спричинило не конче підготовлений наступ ЧА, відтак затягнуло війну місяці на 1-1,5, точно, згадають не усі. А про Київ...
Понти це все, як і решта!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 30-1-2007 у 21:04


Прокол. Казахськи дєкабрісти, справді, вийшли 1986-го, а не 1990-го.
Я так розумію, щодо інших фактів і висновків зауважень і заперечень не має?
І, якщо можна, кілька фактів щодо антисталінської діяльності товариша Кунаєва, бо я не в курсах.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5133
Реклама: