Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Хронологія Волинської трагедії
Тарас Сорока
Дійсний член
***



Повідомлень: 214
Зареєстрований: 29-2-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-5-2007 у 11:51
Хронологія Волинської трагедії


СЕРГІЙЧУК В. Історичні витоки волинської трагедії 1943 року
http://warhistory.ukrlife.org/3_4_03_3.htm

ХРОНОЛОГІЯ ВОЛИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ (укладач В. Сергійчук)
http://warhistory.ukrlife.org/3_4_03_4.htm
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 31-5-2007 у 17:53


Звісно, будь-яка інформація є корисною, але я би з обережністю ставився до речей, пропонованих паном Сергійчуком, відомим навіть в Україні та навіть серед колег-істориків своєю відвертою полонієфобією. Добре, що він хоча би в МЗС не працює.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 1-6-2007 у 00:09


Я б так не говорив. Професор Сергійчук дуже відома людина, і виявився єдиним опонентом, який дуже добре оперував фактами при комісіях польсько-українських щодо примирення і стосовно спорудження пам'ятників, і єдиним, хто міг достойно протистояти полякам у спірних питаннях, коли вони пробували відверто тиснути на українську сторону. До сорому наших, історії мало хто знає добре, а тим більше історії, підкріпленої фактами, а тут йому рівних немає. Якби він працював в МЗС, то я думаю, що відверто проти українських лозунгів на цвинтарі орлят, які до сих пір дратують львів'ян, не було б, і в польщі б давно стояли пам'ятники жертвам винищених сіл, а не тільки в Павлокомі - таких місць є аж предостатньо.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 1-6-2007 у 19:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Професор Сергійчук дуже відома людина... історії мало хто знає добре, а тим більше історії, підкріпленої фактами, а тут йому рівних немає

Ніхто і не сперечається, що професор Сергійчук - людина відома (майже як Вєрка Сердючка). І те, що знає багато - теж. Тільки от використовує він свої знання так, що історія іноді перетворюється в "історії". Відомий, напр., випадок, коли відомий професор знайшов якусь архівну польськомовну листівку часів окупації Львова, в якій закликали нищити клятих українців. Попри те, що такі дацзибао тоді хто тільки не штампував, він цілком серйозно видавав її за офіціну позицію АК і на цих засадах будував свою аргументацію.
(Доречі, в тій книжці, що я рекомендував у треді про УПА, проф. Сергійчуку присвячено щось близько аж 1,5 абзаців, але цей випадок згадано і там - бо і без того багато хто в курсі)
Я не знаю особистої історії Володимира Сергійчука - можливо, йому і його родині поляки колись відтоптали мозолі, але історик, особливо в таких делікатних справах мусить бути гранично безпристрасним - це профмінімум.
Цитата:
Професор Сергійчук ... виявився єдиним опонентом, який дуже добре оперував фактами ... єдиним, хто міг достойно протистояти полякам у спірних питаннях, коли вони пробували відверто тиснути на українську сторону

Це він сам таке про себе сказав? Тобто, можна джерело? Бажано, об'єктивне, а не яструбінське. А щодо "доброго оперування фактами", то вище я приклад навів. Хоча таке "оперування" доречніше назвати "маніпулюванням".
Цитата:
Якби він працював в МЗС, то я думаю, що відверто проти українських лозунгів на цвинтарі орлят, які до сих пір дратують львів'ян, не було б, і в польщі б давно стояли пам'ятники жертвам винищених сіл, а не тільки в Павлокомі - таких місць є аж предостатньо

Водили мене на Личаків, причому ретельно "накачавши" стосовно клятих ляхів із їхніми клятими підписами. Читав я ті підписи, уважно читав, потім рефлексував на них. Ризикую тут нарватися, але антиукраїнських гасел я ніде не побачив.
То що щось дратує окремих львівян, перепрошую, не аргумент. Окремих поляків, наприклад, дратують надписи в Павлокомі, а також те, що всіляки там лемки не бажають сидіти на "Повернених землях", а сунуть у свої підкарпатьськи ліси. А декого взагалі дуже дратує, що Львів і Волинь з якогось дива належать Україні. І що нам тепер робити з їхньою роздратованістю?

Справді, поляки паціфікували не тільки Павлокому, м'яко кажучи. А що, в Україні багато пам'ятників на місці винищення польських сел? Якби вони тільки і робили, що тисли всім скопом на самотнього професора Сергійчука, то на тій же Волині кроку не можна було би ступити, не наштовхнувшись на польський пам'ятник. А зась!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 1-6-2007 у 22:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Це він сам таке про себе сказав? Тобто, можна джерело? Бажано, об'єктивне, а не яструбінське.


Я не даю суб'єктивну дкмку, я просто переглядав Матеріали ІІ міжнародного семінару “Українсько-польські відносини в 1918–1947 роках” Варшава, 22-24 тра­вня 1997 року і ще якісь матеріали українсько-польських дискусій, вже зараз не пригадую. Справа в тому, що цьому питанню поляки почали присвячувати час вже давно, тоді як українці почали серйозно відстоювати свої позиції тільки пісдя 1992 року, після незалежності. Я не знаю теж, що там сталося з ним чи його родиною, однак я знаю одне - своє треба відстоювати, і не давати нікому поблажок, бо на цьому базується власна повага до себе і свого народу. Я хочу сказати, що ні один поляк спуску в тому питанні не дасть НІКОЛИ. Особливо зі старшого покоління. Повірте вже мені на слово...

Щодо Личакова і т.п., то я хочу сказати, що якби на сході робили було б більше розвинуте почуття національної самосвідомості, то б і Росія ставилася більше з повагою, так само як Польща мусила робити багато поступок. Сусід сусідом, але своє треба завжди пильнувати і свій город не давати кидати каміння.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 4-6-2007 у 15:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
я знаю одне - своє треба відстоювати, і не давати нікому поблажок, бо на цьому базується власна повага до себе і свого народу. Я хочу сказати, що ні один поляк спуску в тому питанні не дасть НІКОЛИ... Сусід сусідом, але своє треба завжди пильнувати і свій город не давати кидати каміння

Та ніхто не сперечається, що треба своє відстоювати. Але для цього - в мирний час - призначаються політики і дипломати і питати треба з них. Завдання науковця полягає в іншому. Це за комуністів наукові результати були правильними, якщо вони йшли на користь диктатурі пролетаріата, і неправильними та навіть шкідливими - у протилежному випадку.
Начебто, вже час відходити від такої оцінки. Науковці чи, приміром, журналісти мусять бути, насамперед, об'єктивними (окрім того, що їх діяльність має власні критерії якості - вирогідність, доказовість, але аж ніяк не політичну чи там національну доцільність).
Так само твори мистецтва слід оцінювати за їхнім рівнем, а не за тим, співається в пісні про важку працю шахтарів чи мовою балету розповідається про непрості стосунки повії та сутенера.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5483
Реклама: