Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Право батьків на чудернацькі імена дітей
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-9-2010 у 11:47
Право батьків на чудернацькі імена дітей


Пропоную таку тему для обговорення.
В принципі право вибрати або навіть придумати собі ім'я - це невід'ємне право людини. Але саме - людини, а не конче - його батьків.
Періодично в ЗМІ пробігає інформація про дітей, яких батьки нагороджують вкрай оригінльними іменами. Зрозуміло, що в житті, особливо в шкільному, підлітковому, віці такі імена є загрозою того, що дитина стане об'єктом насмішки або приниження.
Зараз усе більше законодавчо обмежують батьків. Заборона на аборти, заборона на тілесні покарання - це вже світова практика. Може і в цьому питанні батьки повинні бути обмежені?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 1-9-2010 у 11:58


А можна для прикладу чудернацькі імена? В мене теж рідкісне імя - напевно чудернацьке :) але мені подобається і ніяких насмішок не було.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 1-9-2010 у 12:39


Та ну, рідкісне не означає чудернацьке, Дем'яне. Тут, напевно, малося на увазі щось на зразок Тракторина, Дазраперма, Віл, Нінель, Аватар, і т.д...



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 1-9-2010 у 12:47


ну ці я знаю..а зараз які модні? типу Тигрюля ? :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-9-2010 у 13:22


Цитата: Початково розміщене учасником Катерина Слобода  
Та ну, рідкісне не означає чудернацьке, Дем'яне. Тут, напевно, малося на увазі щось на зразок Тракторина, Дазраперма, Віл, Нінель, Аватар, і т.д...

Ага, саме такі.
Приклади проскакують доволі часто, але я їх не запам'ятовую :)
Зі смутних 90-х пам'ятаю про "Ваучер"




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-9-2010 у 13:35


Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
А можна для прикладу чудернацькі імена? В мене теж рідкісне імя - напевно чудернацьке :) але мені подобається і ніяких насмішок не було.

А чому Дем'ян - чудернацьке? Навіть один з козацьких гетьманів мав таке ім'я!





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 1-9-2010 у 13:40


Так, я згідна! Дем'ян не є дивним чи чудернацьким іменем для українців :)

Ось деякий список імен, які батьки вибирали для своїх чад у 2009:)

Спостерігаються і певні регіональні відмінності.
Зокрема, найпопулярнішими іменами у Львівській області стали Назар, Маркіян, Тарас, Богдан,
в Рівненській - Христина, Карина, Роман, в Харківській - Оріна, Єва, Кіра, Ростислав, Арсеній, Ілля, Іван, Всеволод,
у Київській - Єгор , Назар, в Одеській - Ксенія, Микола, в Житомирській - Ангеліна, Вероніка, Катерина, Олексій,
у Миколаївській - Матвей, Кіра, Кароліна, Руслана, Уляна, Аліна, в Івано-Франківській - Ольга, Таїсія, Юлія, Марта, Діана , Василь, Іван, в Закарпатській - Тетяна, Ангеліна, Ніколетта, Юрій, Михайло.

Найбільш нетрадиційними іменами в минулому році стали чоловічі Річерд, Тіхмур, Іслям, Аладін, Крішна, Едем, Низами, Платон, Христофор, Одиссей, Нерон, Мілан, Братіслав, жіночі - Квіти, Цвітана, Мелиса, Согдіана, Шахроза, Шахла, Іаоса, Валенсія, Філадельфія, Олімпіада, Афіна, Клеопатра, Офелія.

Траплялися й дивні імена при реєстрації новонароджених.
Наприклад,
дівчаток називали Анастасія-Кьяра, Хана-Фані, Ілес Елвіс, Марія-Світозар, ієрея-Карина, Злата Евал, Жужа, Оріанка, Забава, Горобина, Тюльпан, Мрія, Мілліанера, алмазів, Арка, радист, Ріка, Міліна, цариця Панна,
а хлопчиків - Тео Малколм, Саміддулло, Дісемміарт, Євген-Цзіхань, Азап-Назар, Добромисл, Принц, Володар, Самара.

http://radomyshl.com/novyny_oblasti/260-najjbilsh-populjarni-imena-...

Імхо, це свідомий вибір батьків, на який вони мають право. Але обов'язково треба подумати, як буде жити дитина з таким іменем і як буде жити дитині з таким іменем. (Особливо, в дитинстві, адже деколи діти такі жорстокі одне до одного :( )

А ось, десь читала, що в нашому минулому існували такі імена:
Лорієрік = (точно не пам'ятаю, як то розшифровується,але там були такі слова) Ленін, Комунізм, Електрифікація, Індустріалізація та здається Революція :rolleyes:
Урюрвкос = Ура, Юрій В Космосі




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 1-9-2010 у 13:46


Буває рідкісне у нас і дуже незручне у користуванні. Мама мого колеги - Рамона. Остаточно серед іспанок - ім'я доволі поширене, але більшість документів приходилося повертати на переробку, бо писали Романа (що більш звично).

Щодо "давніх" імен - то нічого аж такого проблематичного немає.
Платон, Христофор, Цвітана, Добромисл - цілком годяться.
Не забувайте, що в Україні живуть не тільки слов'яни. Жужа - звичне ім'я для угорок, Хана-Фані - для єврейок.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 1-9-2010 у 14:39


я теж ще не бачу жодних дивних імен за які було б стидно. Та й здається дітям не до того - їм буде набагато стидніше перед однолітаками якщо батьки дадуть стару мобілку, а хтось буде мати айфон :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 1-9-2010 у 20:55


Недавно якусь дитину назвали Янукович. Зараз це може актуально, а через 5 років може все по-іншому бути... :)



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8293
Реклама: