Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Куди поділись "роксолани"?
Олександр Федорченко
Новак
*



Повідомлень: 6
Зареєстрований: 15-10-2011
Нема на форумі

Настрій: БОМБА!!!

[*] написано 29-10-2011 у 21:33
Куди поділись "роксолани"?


Якось трапилась мені нагода спілкуватися зі знайомими (львів"янами, українцями, жінками) які свого часу виїхали за кордон, двоє з них до Італії а одна до чи то до Словенії чи то до Словаччини, не пам"ятаю.
Так ось, поїхали вони колись зі Львова, вдало там одружились, народили дітей, здавалося б чого ще треба??.. Але питання ось в чому.. всі три кобіти, з якими спілкувався, приїжджали до Львова зі своїми дітьми, всі діти дошкільного віку, у двох дівчатка а в однієї хлопчик, файні такі діточки) Пробував з дітьми спілкуватись, а вони такі стидливі, за мам ховаються, не хочуть спілкуватися.. Так ось, всі ті мами як одна мені кажуть, та вони розуміють українську, але не говорять нею!! Я був шокований!! Як так??!! Мама не вчить і не заставляє дитину говорити українською мовою.




Люди охоче вірять у те, у що бажають вірити.
Гай Юлій Цезар
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10458
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 29-10-2011 у 23:00


Це типове явище для дітей, народжених закордоном і тих, що опинилися там в малому віці. Очевидно, що навіть батьки спілкуються мовою чоловіків цих українок.
Звідки вони можуть знати українську?
Але чи це проблема для тих дітей? Українська не є і навряд чи стане якоюсь міжнародною мовою, яку їм буде бажано знати.
Хоча, зівсно приємно, коли бачиш малих діяспорян, що вільно володіють мовою предків.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 30-10-2011 у 13:53


Чи знатимуть українську залeжить тільки від батьків. Якщо батькам наплювати, то відповідно і дітям тим більше.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-10-2011 у 21:35


Якось дивно надіятися, що країна, з якої молода жінка через безвихідь чи незабезпеченість змушена виїхати, потім може розраховувати на щось більше більше ніж "наплювати".



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Пришляк
Дописувач
**



Повідомлень: 48
Зареєстрований: 18-6-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2011 у 05:40


Навіть якщо обоє батьків-емігрантів - українці і навіть галичани, то, як показують численні приклади, їхні діти (якщо виїхали малими або тим більше народилися вже за кордоном) будуть говорити українською у кращому разі вдома. І від батьків, виглядає, залежить дуже мало. Ну хіба що не пускати в дитсадок, потім у школу, не давати вмикати телевізора...;-) Оточення визначає майже все...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ольга Косовська
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 120
Зареєстрований: 23-10-2009
Місто: Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: щоб не плакать, я сміюся ...

[*] написано 10-12-2011 у 15:21


Хмммм..... цікаво.
А що порадите мені. Мій тато молдован. Я родилась і виросла на Вінниччині, де мова більше до російської. Мій колишній чоловік з Харкова, де повністю говорять російською. А от моя донечка вже родилась в Дрогобичі. То як має вміти і розмовляти вона????

Звісно що вона розмовляє так, як всі оточуючі. Не буду ж я її перевчати на вінницький акцент, бо я вінничанка.





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 10-12-2011 у 17:47


Чесно сказати, щось не дуже розумію як тема пов'язана з її поясненням в першому дописі...хіба діти Роксолани були щирими українцями, не мусульманами, і говорили мовою матері? Але то таке...
ІМХО, "роксолани" звучить досить зневажливо. Хіба винні ті жінки, які поїхали шукати кращої долі через безвихідь, через неможливість заробити на себе і своїх дітей і т.д.? А якою мовою Ви хочете, щоб вони говорили? Певно, що тою, якою говорить їхнє оточення.... І яке хто має право їх осуджувати ??? Ніхто ніякого.
Певно, що легко казати навіть на державному рівні, та вони такі-сякі не хочуть вчити мови і виїжджають, замість того, щоб забезпечити хоч мінімальну впевненість, що та жінка, яка хоче народити дитину тут не буде кинута з нею напризволяще без жодної підтримки (то ще в кращому випадку, а в гіршому ще з купою перешкод) з боку держави... яке ставлення з одного боку- таке ж і з іншого, і нема чого дивуватися.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2011 у 18:30


Цитата:
А що порадите мені.

Не потрібно нічого радити, ви самі чудово все вирішили! :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 8880
Реклама: