Форум Рідного Міста

Мобільний поводок від Київстар

Олексій Мачехін - 13-8-2007 у 14:36

У серпні Київстар вводить нову послугу, яка дозволятиме визначити місцезнаходження абонента.

Анонсуватися послуга буде тчерез пару днів, але вже зараз відомо, що попередньо абонент має дати згоду про надання таких відомостей означеній групі абонентів.

Очікую, власники корпоративів від цього оператора не матимуть вибору і муситимуть надавати такі відомості роботодавцям.

До того ж нема ніякої впевненості, що за певних умов оператор не надасть такі відомості третій стороні без згоди абонента.

Мобільний телефон стає справжнім поводком.

Остап Шумин - 13-8-2007 у 14:56

Чому став, він таким і був. Просто тепер сам КС надасть таку послугу, а раніше за подібною інформацією потрібно було звертатись до певних людей.

Олексій Мачехін - 13-8-2007 у 14:59

Тепер це стане дуже поширеним і абсолютно легальним.

Андрій Пелещишин - 13-8-2007 у 15:23

Цікаво, який світовий досвід у цьому питанні?

Роман Голощук - 14-8-2007 у 11:50

Нова послуга буде корисною батькам, які хочуть знати, де саме в цей момент знаходяться їхні чада. Стане в нагоді вона і тим, хто, вирушивши до лісу по гриби, раптом заблукає. Віднайти їх тепер буде легше...

Олексій Мачехін - 14-8-2007 у 11:54

Е ні, з грибниками тут Ви трохи переоцінюєте технологію :)
Визначити точку перебування можна тільки за умови перетину 3 передавачів.
Враховуючи, що, принаймні в нашому селі взагалі один передавач на всі навколишні села і поля, така послуга батькам в нагоді не стане.
Я вважаю, буде вказано - найближче до якого передавача стільника перебуває абонент. Чи він на станції метро «Лук'янівська», чи під Бояркою малину збирає ;)

Роман Ромашка - 15-8-2007 у 18:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Визначити точку перебування можна тільки за умови перетину 3 передавачів.

Правильніше сказати 3 сот від різних базових станцій.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Я вважаю, буде вказано - найближче до якого передавача стільника перебуває абонент. Чи він на станції метро «Лук'янівська», чи під Бояркою малину збирає ;)
Ну це ви вже пожартували. У великих містах відстань між базами мала. Порядку одного-тьох кілометрів. Там місце знаходження буде визначатась з точністю +/-100 метрів. А може і менше.

Юрій Сєров - 15-8-2007 у 19:06

Буде простіше ловити на "не зовсім правді" :).
Уявіть ситуацію. Дзвонять тобі:
"Ти де? - На роботі.
В іншому районі міста?" :o

Кому користь, а кому проблеми :)

Олексій Мачехін - 15-8-2007 у 19:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
Правильніше сказати 3 сот від різних базових станцій.

Неправильніше. В українській мові немає слів сот, сота, соти. Є слово стільник зі значенням «Телефонна мережа, площа покриття радіотелефонним зв'язком, що збільшується прирощенням нових ретрансляторів та абонентів на зразок бджолиних стільників.»

Цитата:
Ну це ви вже пожартували. У великих містах відстань між базами мала. Порядку одного-тьох кілометрів. Там місце знаходження буде визначатась з точністю +/-100 метрів. А може і менше.


Ні, не пожартував. Я справді так вважаю :) Так, на перетині покриттів можна визначити відстань з точністю до метра, тільки як Ви уявляєте собі надання такої інформації? В географічних координатах? :)

rost - 15-8-2007 у 23:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Так, на перетині покриттів можна визначити відстань з точністю до метра

На практиці GSM локація в кращому випадку дає точність +/- 100 м. Цивільний GPS дає точність 5-10 метрів і то не завжди, a тільки коли бачить одночасно більше 5-и сателітів.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
В українській мові немає слів сот, сота, соти. Є слово стільник зі значенням «Телефонна мережа, площа покриття радіотелефонним зв'язком, що збільшується прирощенням нових ретрансляторів та абонентів на зразок бджолиних стільників.»
Cтільник:( (в контексті мобільного зв'язку) це слово-покруч введене в українську мову "спеціалістами", які крім російської мови не знали більше ніякої. Одномовні "cпеціалісти" звичайно шукали в "словарях" переклад російського слова сота, бо думали, що "сотовую связь ізобрєлі русскіє" та не знайшли. Зате знайли стільник:( як переклад слова соты. І вирішили, "што i так сойдьот".

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Буде простіше ловити на "не зовсім правді" :).
Уявіть ситуацію. Дзвонять тобі:
"Ти де? - На роботі.
В іншому районі міста?" :o

Кому користь, а кому проблеми :)

Цього не буде, бо така інформація повинна надаватися за згодою абонента. Крім того, той хто хоче такою послугою скористатися мусить також подбати про спосіб візуалізації. Олексій правий, навіть точні координати малоінформативні без накладання на відповідну карту.

Олексій Мачехін - 16-8-2007 у 00:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
На практиці GSM локація в кращому випадку дає точність +/- 100 м. Цивільний GPS дає точність 5-10 метрів і то не завжди, a тільки коли бачить одночасно більше 5-и сателітів.

Так, справді - до 50-ти, якщо вже в най-найкращому.

Цитата:
Cтільник:( (в контексті мобільного зв'язку) це слово-покруч введене в українську мову "спеціалістами", які крім російської мови не знали більше ніякої.


Навряд покруч, скоріше калька. Що ж зробити, якщо у нас своя термінологія не виробляється? Запозичуємо де простіше.
Я так розумію, рос. «сота» була запропонована для перекладу англ. cell?
Якщо так, вони переклали непогано і семантично правильно :) Ви пропонуєте якийсь конкретний варіант для української термінології? ;)

Юрій Сєров - 16-8-2007 у 00:12

Цитата:
Cтільник:( (в контексті мобільного зв'язку) це слово-покруч введене в українську мову "спеціалістами", які крім російської мови не знали більше ніякої. Одномовні "cпеціалісти" звичайно шукали в "словарях" переклад російського слова сота, бо думали, що "сотовую связь ізобрєлі русскіє" та не знайшли. Зате знайли стільник:( як переклад слова соты. І вирішили, "што i так сойдьот".


http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=2385 - тут вже трохи обговорювалося це питання.
Можливо правильніше було б "комірка" (в поляків так і є.), але стільниковий зв'язок звучить явно краще ніж сотовий.

Олексій Мачехін - 16-8-2007 у 00:31

Почитав стару тему, згадав, згадав що старий наш знайомець rost затятий русофоб :)
Добре, ще раз для нього:

Англійське слово cell має у т.ч. значення стільника. Точніше - стільникового вічка (комірки). Враховуючи, що при рівномірному утворенні мережі карта покриття і мала б скидатися на стільник, переклад упередженим вважати, як на мене некоректно. В будь-якому випадку, всеж-таки критикуючи що-небудь варто пропонувати адекватну заміну, а не фонтанувати сумнівними запереченнями.

Подальше обговорення цього терміну, якщо є ще бажання потовкти воду в ступі, прошу перенести в зазначену Юрком тему.

rost - 16-8-2007 у 07:13

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
rost затятий русофоб :)

Правила (витяг з угоди)
не допускається публікація повідомлень, які:
- ображають честь і гідність відвідувачів Форуму або інших осіб;

Як ви гадаєте, стосуються ці правила п. Мачехіна?

Олексій Мачехін - 16-8-2007 у 07:18

Росте, я не збирався вас ображати. Ваші повідомлення свідчать про те, що ви категоричний противник будь-яких російських впливів і всього, що на них божай трохи схоже, особливо що стосується мови. Якщо я тут помиляюсь - ну вибачте, проте ви так переконливо про це самі пишите!

rost - 16-8-2007 у 08:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
В будь-якому випадку, всеж-таки критикуючи що-небудь варто пропонувати адекватну заміну, а не фонтанувати сумнівними запереченнями.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
Правильніше сказати 3 сот від різних базових станцій.

Неправильніше. В українській мові немає слів сот, сота, соти. Є слово стільник зі значенням «Телефонна мережа, площа покриття радіотелефонним зв'язком, що збільшується прирощенням нових ретрансляторів та абонентів на зразок бджолиних стільників.»

Ну і де ж та "адекватнa замінa"? Правильніше казати 3 стільників:lol::lol::lol: від різних базових станцій?

Олексій Мачехін - 16-8-2007 у 09:24

Росте, я ще раз кажу - це не тема даної гілки. Якщо ви візьмете на себе труд і подивитесь на кілька повідомлень раніше, то знайдете мій допис, який спричинив обговорення терміну.

Попереджаю, що наступне повідомлення щодо обговорення термінології у цій гілці я видалю.

Тарас Сокальський - 16-8-2007 у 11:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
Цього не буде, бо така інформація повинна надаватися за згодою абонента.

Абонентом виступає твоя фірма (дружина, татко з ременем), яка надає тобі телефон для службового зв'язку:lol:

Dmy - 16-8-2007 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Росте, я ще раз кажу - це не тема даної гілки. Якщо ви візьмете на себе труд і подивитесь на кілька повідомлень раніше, то знайдете мій допис, який спричинив обговорення терміну.

Попереджаю, що наступне повідомлення щодо обговорення термінології у цій гілці я видалю

Олексію, при всій повазі - тут ви не праві.
По-перше - ніде правди діти - офтоп започаткували саме ви - як раз тим дописом, "який спричинив обговорення терміну". Нащо іншим дорікати?
По-друге, модератору-то - простіше. Не треба когось попереджати, застерігати, погрожувати. Берети всі пости, дотичні мовного питання (починаючи з половини свого власного) і перетягуєте їх туди, куди треба. Та й по всьому.

Олексій Мачехін - 16-8-2007 у 18:58

Дмитре, я теж Вас поважаю. І пана rost-а теж.
Все, що я зробив - відреагував на зауваження про неправильно вжитий термін. Найменше я хотів спричинити тут дискусію щодо адекватного перекладу. Користувач rost був тричі, а то й чотири рази запрошений в іншу тему і тим не меньш продовжив офтоп саме в цій темі. Не в останню чергу саме тому, що в зазначеній Юрком темі це питання було вичерпано.

Я вас особисто прошу, давайте залишимо цю гілку для обговорення означеної послуги зазначеного оператора - тематичне розмаїття форуму дозволяє обговорити все інше в інших місцях. Повірте, я не уникаю дискусії.

Тарас Гулка - 17-8-2007 у 13:03

На сайті київстара вже з'явився пресреліз з цього приводу
"
«Київстар» запускає «Маячок» — чергову корисну послугу на основі технології визначення місцезнаходження абонента LBS (Location-based services). Ця послуга призначена для тих родин, які піклуються про безпеку своїх близьких і хочуть знати, де зараз перебуває той чи інший член їхньої родини. «Маячком» може скористатися будь-який абонент «Київстар» або DJUICE.

«Маячок» дає змогу дізнатися про поточне місцезнаходження члена сім`ї у вигляді SMS, MMS, на WAP- або WEB-сторінці, а також отримати оповіщення, якщо член родини залишив певний район чи, навпаки, увійшов до нього, — у вигляді SMS або на e-mail.
"

деталі тут http://www.kyivstar.net/press_center/press_releases/common/?id=4238

Андрій Пелещишин - 17-8-2007 у 13:17

До речі, в принципі можна напевно для собак спеціальний ошийник зробити.

Олексій Мачехін - 17-8-2007 у 14:16

Так, зі старою мобілкою :)

А з новою так навіть запрограмувати дзвінки-команди можна через mp3

Я пошукав - похибка складає 100-125 метрів.

Андрій Пелещишин - 17-8-2007 у 17:20

Я ніколи не користав Київстаром, тому ось це мені не зрозуміло
Цитата:
На відміну від послуги «Знайди друга» згода абонента на визначення свого місцезнаходження дається лише раз — тоді, коли він приєднується до абонентської групи «родина».

На практиці це як виглядає?

Роман Ромашка - 20-8-2007 у 20:22

Пробував. Перший раз маже правильно. Другий раз похибка десь 500 метрів.
Щодо термінології. Дуже веллике прохпння всетаки сказати як правильно називати територію що покриває один сектор базової станції. Стільник не приймається. Або покажіть мені в словнику. Тоді буду говорити правильно.

Катерина Лісова - 2-7-2008 у 11:06

Мені здається, що ця послуга не дуже то й потрібна і нетактовна по відношенню до людини, яку будуть відслідковувати. Має бути право людини на вільне пересування, а це вже якісь шпигунські пристрасті :mad:.

Андрій Пелещишин - 2-7-2008 у 11:38

Думаю, що послуга стосується в першу чергу двох категорій:
- власників службових мобільних, які по роду служби мають бути відстежувальними (охоронці, водії тощо);
- діти.

Тарас Сокальський - 2-7-2008 у 19:03

Щось я не втулив -- обладнання їхніх станцій дозволяє визначати ТОЧНІ координати за різницею часових затримок, чи вони просто видають станцію і азимутальний сектор останньої реєстрації?

Роман Ромашка - 4-7-2008 у 15:46

Координати далеко не точні. Працює ця фішка ч-з ТА. Тобто на часових затримках.

Тарас Сокальський - 15-7-2008 у 17:18

Цитата:
Координати далеко не точні

Ну, я так розумію, похибка визначається точністю прив'язки станцій + вплив довколишніх об'єктів. Тобто при великому бажанні можна побігати з телехвончиком по місцевості, стежачи за координатами, і зробити прив'язку. Питання тільки в доступності даних про координати/затримки.
До речі, де можна почитати популярно для чайників про протоколи обміну телефона з станцією -- яку інфу звідти можна перехопити?
Цитата:
Працює ця фішка ч-з ТА

who is TA ?
Чи всі станції міряють часові затримки? З якою точністю/дискретністю?

Роман Ромашка - 15-7-2008 у 17:57

Щодо література для чайників, то такої не зустрічав.
Шодо досутпності координат то у оператора інфа про станцію і так збергіається в координатах, азимутах і висоті антен.

TA - timing advance. Час за який сигнал від станції досягає телефон. Все засноване на синхронізації, тайм слотах просто кажучи. Так як сам ГСМ це TDMA. Інформації про позиціонування в gsm трохи є навіть на вікіпедії.
Дискретність 500 метрів, якщо вже точним бути то 550.

Тарас Сокальський - 16-7-2008 у 16:45

Цитата:
Час за який сигнал від станції досягає телефон

Певно, таки туди і назад плюс затримка на обробку в телефоні...
Я так розумію, що йдеться про якусь поправочку, яку станція задає телефонові на затримку аплінкового пакету, щоб, доходячи до станції, він потрапляв у свій тайм-слот... А наскільки точно в самому телефоні нормується абсолютне значення цієї затримки? Бо ж для зв'язку потрібно тільки відносно уточнити затримку більше-менше, щоб пакет на чужі не налазив...
Таким чином, маємо координати у вигляді азимутального сектора градусів так 120 шириною плюс радіус +/- 300 метрів... Це ж на якій площі треба буде вести пошуки загубленої дитини, до прикладу?...
Нє, було б цікавіше, якби сигнал з телефону ловився одночасно 3-ма чи більше станціями і часові затримочки мірялися з наносекундною точністю... Тоді на перетині гіперболічних поверхонь знаходимо свою згубу з точністю до метра... Така технІка десь існує?

Роман Ромашка - 16-7-2008 у 17:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Певно, таки туди і назад плюс затримка на обробку в телефоні...
Я так розумію, що йдеться про якусь поправочку, яку станція задає телефонові на затримку аплінкового пакету, щоб, доходячи до станції, він потрапляв у свій тайм-слот... А наскільки точно в самому телефоні нормується абсолютне значення цієї затримки? Бо ж для зв'язку потрібно тільки відносно уточнити затримку більше-менше, щоб пакет на чужі не налазив...

Мабуть затримка в роботі телефона не рахується. Точніше її виключають знаючи її значення.

Наскільки точне в телефоні залежить від кривості рук які клепають телефони. Розповідали колись мені що в Чернігові кились був прикол що телефоно СЕ глючили страшно на лайфі. Обриви часті були. Як потім виявилось що синхронізація у них криво працювала. На відміну від CDMA у GSM синхронізація дуже складна.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Таким чином, маємо координати у вигляді азимутального сектора градусів так 120 шириною плюс радіус +/- 300 метрів... Це ж на якій площі треба буде вести пошуки загубленої дитини, до прикладу?...

Знову ж ч таки станція не одна. І службове смс пожна послати і з сусідніх секторів і заміряти ТА. Якщо знаходитись в межах більше 3х сот, то точність росте. Візьміть папірець і попробуйте нарисувати. При 3х станціях точність буде доволі непогана вже. Правда 120 градусів це знову ж таки питання відносне. Діаграма направленості у різних антен по різному.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Нє, було б цікавіше, якби сигнал з телефону ловився одночасно 3-ма чи більше станціями і часові затримочки мірялися з наносекундною точністю... Тоді на перетині гіперболічних поверхонь знаходимо свою згубу з точністю до метра... Така технІка десь існує?
Теоретично можливо поміряти затримку, але дискретність тут залежиться не від точності пристроїв. Це технічне обмження самого GSM. ТА величина дискретна знаходиться в межах 0..62. Звідси власне і обмження що база дальше 35 км не витягне абоненнта. А якщо вже точним бути то 65 * 550 = 34 км і 100 метрів. Більше того ТА можна визначити лише у період активності, коли тел дзвонить (чи смс приймає/передає, з точки зору роботи обладнання це одне).

Тарас Сокальський - 16-7-2008 у 21:23

Цитата:
службове смс пожна послати і з сусідніх секторів і заміряти ТА

До речі, а які є способи ініціювати активність телефона, не привертаючи увагу абонента? Бо я грався з умз і лайфом, кидаючи маячки і відбиваючи для першого при появі слабкого шуму, а для другого -- після коротенького гудочка... Але тут можна прозівати...
Цитата:
Теоретично можливо поміряти затримку, але дискретність тут залежиться не від точності пристроїв. Це технічне обмження самого GSM. ТА величина дискретна знаходиться в межах 0..62
ТА -- це дискретна поправка, яка дозволяє загнати затримку в межі норми, при яких не накладаються пакети. Тобто, по ТА ми можемо судити про затримку з точністю порядку мікросекунди. Сама ж затримка -- величина неперервна, тільки для її вимірювання треба зліпити якийсь спеціальний прилад, бажано на основі корелятора -- тоді можна досягти наносекундної точності
Цитата:
Якщо знаходитись в межах більше 3х сот, то точність росте. Візьміть папірець і попробуйте нарисувати.
Я кажу про зовсім інший принцип вимірювання -- той, що в GPS, а не просте вимірювання радіусу. Ми маємо 3 приймачі з засинхронізованими між собою годинниками і ловимо ними один і той самий сигнал, а не ініціюємо почерговий обмін. При цьому точний час посилання сигналу нас цікавить лише до тієї міри, щоб ми його не пропустили, а корисна інформація міститиметься в різниці часу надходження сигналу до кожної пари приймачів. Геометричним місцем точок, які забезпечують певну різницю відстані/часу є гіперболоїд. Ми їх отримаємо 3 штуки. Два з них дадуть в перетині параболу (вроді, але точно щось рогате), яка проткне рогами третій в 2-х точках, розташованих симетрично відносно площини, що проходить через точки розташування приймачів. Тобто, отримаємо невизначеність -- чи об'єкт над землею, чи під землею:lol:, при цьому точність (без врахування впливу сторонніх предметів/будівель) буде десятки сантиметрів.
Отож, мене цікавить, чи існує практична реалізація даної ідеї для GSM:rolleyes:

Роман Ромашка - 17-7-2008 у 14:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
службове смс пожна послати і з сусідніх секторів і заміряти ТА

До речі, а які є способи ініціювати активність телефона, не привертаючи увагу абонента?
Наприклад розсилаючи CB повідомлення. Не говорючи про масу службових повідомлень. Поставте телефон біля колонок і замітите що колонки інколи риплять хоть і ніхто не звонив і смс неписав. Доречі за рахунок слідкування швидше акум на телефоні абона, за яким ведеться спостереження, садиться.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Отож, мене цікавить, чи існує практична реалізація даної ідеї для GSM:rolleyes:
Власне так щоб один в один то однозначно не існує. Власне ці всі моменти ака на якій висоті находиться абонент, забудова дуже сильно пливають на точність. Тут вже і 10 станцій не поможе.
Зрештою в розвиток gsm вже гроші не вкладають. Тому дуже сумнівно що появляться якісь нові фічі.

Тарас Сокальський - 17-7-2008 у 18:37

Цитата:
розсилаючи CB повідомлення

Що за повідомлення, хто і як їх розсилає?
Цитата:
колонки інколи риплять хоть і ніхто не звонив і смс неписав

Ну я це списував на періодичну перереєстрацію...
Цитата:
за рахунок слідкування швидше акум на телефоні абона, за яким ведеться спостереження, садиться

Та я розумію, що вічних двигунів не існує:lol:
Цитата:
забудова дуже сильно пливають на точність.

можна вирішити, побігавши з телефоном і зробивши прив'язку -- вже писав
Цитата:
дуже сумнівно що появляться якісь нові фічі

Думаю,такі фічі потрібні не для розвитку gsm, а для роботи певних "органів", тому можуть появитися незалежно від перспектив розвитку системи. Скоріше за все як автономні девайси, котрі не пов'язані з базовими станціями і розгортаються в міру потреби.

Роман Ромашка - 17-7-2008 у 19:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
розсилаючи CB повідомлення

Що за повідомлення, хто і як їх розсилає?
Cell Broadcast.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Ну я це списував на періодичну перереєстрацію...
Взагалі то коли повна переєстрація і в GSM900. При тому там всякого добра пересилається не мало.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
можна вирішити, побігавши з телефоном і зробивши прив'язку -- вже писав

Не допоможе. Відбитий сигнал хвилі ніхто не відмінив ще. На рівні протоколу GSM немає можливості фільтувати відбиті хвилі. Це в CDMA є.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Думаю,такі фічі потрібні не для розвитку gsm, а для роботи певних "органів", тому можуть появитися незалежно від перспектив розвитку системи. Скоріше за все як автономні девайси, котрі не пов'язані з базовими станціями і розгортаються в міру потреби.
На рівні CDMA це робится значно простіше. Так як там синхронізація ч-з GPS зроблена. Але не в WCDMA.
До того ж наразі таких потреб немає. Ще роки 5 і будуть GSM на WCDMA міняти.

Юрій Сєров - 4-2-2009 у 17:24

Гугл розробив "крутіший" поводок. http://korrespondent.net/tech/technews/732166
Якщо користувач може все контролювати, то такий сервіс дуже навіть корисний.

Юрій Сєров - 8-11-2009 у 01:44

Відтепер російська МТС буде забезпечувати послугу визначення місцезнаходження абонента без згоди самого абонента http://habrahabr.ru/blogs/cyberpunk/74594/
Не виключено, що український МТС скоро "підтягнеться" з своєю послугою "Локатор".

p.s. Будете йти до коханки - виключайте телефон! :saint:

Andreas - 9-11-2009 у 13:41

Цитата:
Андрій Пелещишин
Цікаво, який світовий досвід у цьому питанні?


Можу "досвідом" Німеччини поділитись.
Послуга така існує, але використовується тільки в двох випадках.
Перший - батьки купують контракт для своєї неповнолітньої дитини. В контракті ця послуга обумовлюється і припиняється, коли дитині виповнюється 18. За законом батьки зобов'язані знати, де дітисько бігає.
Другий - за запитом правоохоронних органів через суд.

Десь півтора роки тому стався жахливий випадок. На БМВ, що рухалося по автобану з швидкістю 150 км/год якась сволота з мосту скинула дровеняку вагою 8 кг... Поліно пробило вітрове скло. Загинула молода жінка (30 років), мати двох маленьких дітей, причому на очах чоловіка (сидів за кермом) і тих самих дітей (сиділи на задньому сидінні).
Як шукали злочинця - окрема історія, можна фільм знімати. Врешті решт затримали одного, не працює, наркоман.... Зізнався, справу передали до суду.
На суді підозрюваний змінює свої покази - так, поліно з мого двору, але його могли вкрасти. Так, на дровеняці мої сліди ДНК, так то я за добу до випадку побачив, що воно лежить посеред того мосту, з якого було скинуто, і прибрав його з дороги.
Адвокати громили один за одним всі аргументи прокуратури.
Але мерзотник одержав свої 14 років. Вирішальною для суду виявилася довідка мобільного оператора, що такий-то телефон в такий-то час був в такому-то місці. Обвинувчуваний стверджував, що його близько там не було.
Отак от буває...

Тарас Гулка - 9-11-2009 у 13:58

В нас також відповідним органам оператори надають повну інформацію.
В кума вкрали телефон. Написав заяву, надав ІМЕІ-код і всі документи. Оператори здали хто коли і куда дзвонив, якщо на домашні дзвонили - то зразу адреса. Скільки карточок змінив. Де фізично перебуває найчастіше і т.д.
В результаті через деякий час на Левандівці просто на вулиці вилучили в одного чоловіка (це вже був третій власник).